a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Meslektaşlarıma teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.

Optisyenin Sesi Sitesinde  bu nasıl birlik adı altında yayınlanan yazımda beni yorumları ile destekleyen ve  eleştiren meslektaşlarıma teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.

30 Ocak 2013 - 17:20 'de eklendi ve 8823 kez görüntülendi. A+A-

Meslektaşlarıma teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM;

Optisyenin Sesi Sitesinde  bu nasıl birlik adı altında yayınlanan yazımda beni yorumları ile destekleyen ve  eleştiren meslektaşlarıma teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Beni eleştiren arkadaşlara eleştirdikleri için ayrıca teşekkür ederim. Eleştirinin olmadığı yerde doğruyu bulmamamız imkansızdır. Demokrasinin olduğu yerde elbette eleştiri olacaktır. Aksi takdirde doğruyu bulmamız imkansız olacaktır. Sizlerden ricam;  bizler siyaset yapmıyoruz. Sadece mesleğin ve meslektaşın çıkarları için varız. Eleştiri yaparken alternatif de sunmanızı  ve o güzel fikirleriniz ve sunduğunuz altarnatifler doğrultusunda hareket ederek ortak yolu bulmamızın daha iyi olacağı kanısındayım.

Sayın Ali MUTLU;

“Çektin Kozunu” denmez ona, “Çektin kılıcını” denir. Kılıç ise çoktan çekilmişti. Eski otoritemin kalıp kalmadığı senden sorulmaz. Ve hele sinirliliğim ise beceriksizler var oldukça devam edecektir. Benim dediklerime gelince “Boş başak dik durur, dolu başak eğri durur.” Seçilen başkanlara gelince seçilen seçilse ne yazar, seçilmese ne yazar. Benim o sadık başkanlarımın yaptıkları yapacaklarının teminatı altında şerefleri ve kendi istekleri ile aday olmadan ayrıldılar.  Adayım dedikleri an esamem dahi okunmaz. Ve isterlerse her zaman başkan olurlar.  Bundan neden rahatsız oluyorsun? Buna bir anlam veremedim. Sizleri muhatap almayınca ve kendi başımıza mesleğimizin hak ve menfaatini savunuyorsak, seni bu kadar rahatsız eden nedir? Anlayamıyorum?

BİLGİLENDİRME

Konfederasyon Yönetim Kurulu,  “Bilgilendirme” başlıklı yazısında benim açikladığım gerçeklerin hiç birine cevap vermemiştir. Kimin bu sektöre fitne ve fesat soktuğu bir kere daha ortaya çıkmıştır.

Herkesin gözünün içine baka baka yaptıkları çarpıtma ise ” BİZ TOOMD İLE BİRLEŞTİK” demeleridir. Birleşme ile birleşme kararının aynı olmadığını kendileri de çok iyi bilmektedirler.  Neden meslektaşlarımızı yanıltma ihtiyacı duymuşlardır? Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Değerli  Dostlarım, Konfederasyonun yaptığı çalışma adı altında çıkan bir yazı  afaki bir yazı olup yazının içeriği Adana, Hatay, Mersin, Osmaniye bölgelerinde ceza iptal yazıları optisyenlik müesseselerine gönderilmeye başlanmıştır başlığı altında, Optisyen firmalarına gönderilen yazının alt paragrafında aynen şöyle denilmektedir. “24.12.2012 tarih 1.329.725 sayılı yazısı ile cezai işleme konu reçetelerin incelenme kapsamına alınması talimatlandırıldığından, inceleme sonuçlanıncaya kadar ertelenmiştir. İnceleme sonrası müessesenize yeni bir tebligat yapılacaktır.”

Bırakın bu palavraları. Bu mesleğin mutluluğunu paylaşamıyorsanız bırakın bari bu mesleğin huzurunu bozmayınız. Ve bu topluma bu huzuru çok görmeyiniz. Değerli Çiğdem Murtazalar, Selim Sağtürk, Zinnet Ebru, Adem Çelik, Ayhan Okan, Nazif Eken, Bülent Güler, Murat Karakurt , Ahmet Çetin, Ali Mutlu, Göray Uğurlu yorumlarınızla vurun herkes uyansın, herkes gerçekleri görsün ki taşlar yerine otursun. Bu birlik beraberliğin içine nifak tohumunu atanların kim olduğu herkes tarafından anlaşılsın. Değerli hanımefendi ve değerli meslektaşım Çiğdem Hanım, sizin gibi bu mesleğin geleceğini düşünüp göğsünü siper eder meslektaşlara şükranlarımı sunar, bir nefer gibi mesleğini müdafaa eden insan olarak kutluyorum. Bunun yanında diyorum ki bu kaynayan “cadı kazanının” altına sende bir odun at iyi kaynasın ve sonunda gerçekleri herkes görsün.

Saygılarımla,

Mahmut YETİM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan pazardır....

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 20...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(5 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
1 Şubat 2013 10:05

BİR DÜŞÜNÜN HER ŞEYİMİZ AYNI bizi bir araya getirmeyen engel olan şey nedir birbirimizi çekemiyoruz hani diyorlar ya birileri aramıza fitne sokuyor değerli meslektaşlarım bunları açık yazarak birilerine mesaj verme içerisin de değilim beraber olmamız için yazıyorum neden birlik te hareket etmiyoruz BEN BUNUN DERDİNDEYİM görelim halimizi eleştirecek çok halimiz var aşalım bunları artık hep birlikte nerede olursak olalım birbirimize destek olalım DAĞILMAYALIM derneğimizde bazı sıkıntılar olabilir AŞILACAĞI KANAATİNDEYİM sadece ÜYE olmakla kalmayıp sıkıntıların aşılması için HER KESİN OMUZ VERMESİ GEREKİYOR her şeyi yönetime yüklemek SUÇLAMAK çok kolay der çıkarız işin içersinden bir beraber olmak dileğiyle HEP KENDİ İÇİMİZ DE… Read more »

ADEM ÇELİK
ADEM ÇELİK
31 Ocak 2013 09:33

SAYIN BAŞKAN SENİN BU MESLEK İÇİN NELER YAPIDIGIN ÇOK YAKIN TANIGI BİRİSİ OLARAK TÜM MESLEK VE BAŞKANLIK BOYUNCA TEK İŞİN MESLEKİ DİK TUTMAK İÇİN ÇALIŞDIN SENİN YAPDIKLARIN BU SAYFALAR ALMAZ . SEN SAG OL BAŞKAN

Ertuğrul
Ertuğrul
31 Ocak 2013 03:17

Bu mesleğin şerefini onurunu tekrar kazana bilmesi için öncelikle muazalı mağazalar kapatılacak bunun lamı cimi yok . adam 3 mağaza açmış birtanesi kendi diploması diğerleri mesul müdür dedikleri kişiler ne mesul müdürler ortada ne kendisi araki bulasın kendisi bayiliğini aldığı gıda ürünlerinin peşinde mağazalarda meslekle alakasız elemanlar camları tanımazlar transpoze nedir bilmezler . dışardan bakan sözde recete sahipleri mağazayı gözlükcü zanneder ve sözde gözlük almaya giderler . halbuki bu mesleğin bir şerefi bir onur vardı bir saygınlığı vardı namahrem denilen birşeyde vardır büyüklerimizden öğrendiğimiz ama malesef namahrem ölmüş yok etmişler herkez herşeyi heryerde konuşur olmuş birileri internet üzerinden gözlük satışını… Read more »

cigdem murtazalar
cigdem murtazalar
31 Ocak 2013 00:58

Saygıdeger hocam bu meslek icin ,sayginligini geri kazanmasi icin,bazilarinin ekmegimizi elimizden almamasi icin ne yazilarimdan nede tarafsiz yorumlarimdan vazgecmeyecegim.Sizler gibi degerli buyuklerimde arkamda destekcim olurlarsa inaniyorumki birlik beraberligimiz meslegimizi suyun gercek saf haline donüstürecektir.Asıl ben size tesekkur ederim.
Saygılar…

ZİNNET EBRU
ZİNNET EBRU
31 Ocak 2013 00:52

Değerli büyüğüm öncelikle teşekkürünüz için ben de size teşekkür ederim. Sizden ve tüm meslleğimizin farklı gruplarında yer alan meslektaşlarımdan (büyüklerimden) bir ricam var. Lütfen artık BİRLEŞELİM LÜTFEN. Elbetteki benden çok daha iyi bilirsiniz kişilerin düşünceleri herkes için aynı değil ve olamazda. Tiyatro yeteneği çok başarılı olan kişiler hepimizin etrafında ve mesleğimize çok büyük zararlar veriyorlar. Lütfen konuşarak çözebileceğiniz hiçbirşey yok. Hepimiz evimizi bu meslekle geçindiriyoruz ve şu anda konuşmamız gereken tek şey mesleğimizi daha iyi nasıl yapabiliriz, nelerimiz eksik, biz sağlık mesleği icra ediyoruz Değerli Meslektaşlar ne olur oturup konuşun. Tüm Türkiye meslek için bir arada deyip bir arada olun… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılı...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için k...

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İş...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Magazin HABERLERİ
Web TV