a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

MEDULA Sisteminden Karekod Sorgulama

TİTUBB’ta sistemin yoğun kullanımına bağlı olarak yaşanan yavaşlama sorununun giderilmesi hakkında gereken çalışmalar başlatılmıştır.

24 Ocak 2013 - 0:52 'de eklendi ve 2762 kez görüntülendi. A+A-

MEDULA Sisteminden Karekod Sorgulama

Bilindiği üzere, Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (93/42/EEC), Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği (90/385/EEC) ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitro) Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği (98/79/EC) kapsamındaki ürünlerin/cihazların ve bunların üretimini, ithalatını, dağıtım ve satışını yapan firma ve kurumların kayıt/bildirim işlemlerinin yapıldığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) sistemi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) yürüttüğü geri ödeme sistemine (MEDULA) ve Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) sistemine veri sağlamaktadır.

Bu çerçevede, TİTUBB’ta sistemin yoğun kullanımına bağlı olarak yaşanan yavaşlama sorununun giderilmesi hakkında gereken çalışmalar başlatılmış olmakla birlikte bu çalışmalar tamamlanıncaya kadar “Medula Optik Provizyon Sisteminden” yapılan karekod sorgulama işlemleri hafta içi saat 17:00’den 9:00’a kadar ve hafta sonu yapılabilecektir.

Bilgilerinize rica ederim.

Dr. Ercan ŞİMŞEK/ Kurum Başkanı a.

Kurum Başkan Yardımcısı​

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 100 metre finalinde 10.53 saniyelik derecesiyle şampiyona rekoru kırarak altı...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziyaret

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk....

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik v...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Anadolu topraklarında Anadolu halkıyla birleşerek top yekûn savaşarak kazanıla...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(15 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
rıdvan
rıdvan
29 Ocak 2013 11:53

kafayı yemeye ramak kaldı herkes reçeteleri düşünüyor ne olacağı belli değil bir de son güne bırakmayın deniliyor kendilerini çağıralım gelsin otursunlar bilgisayarın başına nasıl son güne bırakılmazmış bizede göstersinler o zaman saçmalığa bakın ya … millet gece gündüz ne yapacğını düşünüyor kimisi dükkanından çıkmadan son bir kere daha deneyeyim diyor kimisi eve gidince yemekten sonra şansını deneyeyim diyor çoluk çocuğu boş ver onlarla vakit geçirme zamanı değil ne yaparlarsa yapsılar kendi kendilerine büyürler diyor kimisi gece uykusu kaçıp geçiyor ekran başına ha babam sistem kabul etti edecek diye umut ediyor sonra gözler kan çanağı işe gidiyor harab bitap bir şekilde… Read more »

bayram candan
bayram candan
29 Ocak 2013 10:24

17 ile 9 arası çalışmıyor başka saat dilimi varmı sistemin acık olacagı

Metehan
Metehan
29 Ocak 2013 06:18

Sabaha karşı saat 05,00 hala reçete giremiyorum inşallahda giremeyiz o sesi çıkmayan yandaş arkadaşlarda mağdur olurlarda belki ses çıkar sgk ya karşı gerçi sanmıyorum ama belki bir ümit işte…… ANLAYANLAR.

GAZİ
GAZİ
28 Ocak 2013 20:05

sgk kendi yaptırdığı sistemle bile baş edemiyor.akşam17:00 9 arası girebilirsiniz diyiyor gece 1 de bile giremiyoruz .sistemi oturtnadan karekod sistemine geçiyorlar en sonunda bütübn gözlükçüler anlaşmayı fesh edecek o zaman ne yapacaklar çok merak ediyorum

ilhami coşkun
ilhami coşkun
28 Ocak 2013 14:15

bu kadarına da pes yani,yurt genelinde bir sıkıntı var,optikçiler akşam 17.00 ile 09.00 arası çalışma saatlerini ona göre mi ayarlayacak,sistemi oturtmadan yoğunluk var bahanesine sığınmak kolay,o zaman yaptırımları gevşetin kardeşim,elimizde reçete küspe bekleyen koyunlar gibi TİTUB tan kayıt bekler olduk.veridiğimiz reçeteleri sisteme atamıyoruz,firmalardan alınan cam veya çerçeve karekotlarına uygun dediğini bir seferinde okursa ikincide null veriyor,firmalar bizle alakalı değil sistemden diyor,eeee biz reçeteleri nasıl kayıt edeceğiz çözüm bekliyoruz..değerli başkanlar konuyu sıklıkla yazılı veya sözlü müracatlarınızı yapınız ve konu üzerinde önemle durunuz,nasıl çözecekseniz buyrun bakalım hizmetse hizmet bekliyoruz.

hakan
hakan
25 Ocak 2013 00:58

EE HANİ 17:00 İLE 09:00 ARASI REÇETE GİRİLEBİLİYORDU BİR SÜRÜ REÇETEMİN GÜNÜ GEÇTİ ŞU AN SAAT GECE YARISI AMA YİNE GİRİLEMİYOR BUNA Bİ ÇÖZÜM BULUNMAZ İSE ORTALIK KARIŞIR NE YANİ BİZDE Mİ İSYAN EDELİM ZARARIMIZI KİM KARŞILIYACAK SGK MI DEVLET BABA MI ????

murat
murat
24 Ocak 2013 18:29

yeterin artık şuan saat 17..27 bu gün itibari ile reçete girilmiyooo…

SEVİM YEGİN
SEVİM YEGİN
24 Ocak 2013 16:38

arkadaşlar bunlar hep yalan bir dolaplar dönüyor yine 09,01,2013 tarihli reçeteme 10 iş gününü aşmıştır diyor ne olcaka şimdi

Yasemin Arslan
Yasemin Arslan
24 Ocak 2013 16:12

sistem oturmadan biz gözlükcüleri mağdur ettiniz recete girilmiyor birde e recete diyorsunuz merak ediyorum sizin gayeniz nee bu sektör böyle gitmez cok gözlükcü mağdur oldu

ÜNSAL ESER
ÜNSAL ESER
24 Ocak 2013 14:49

Aşağıdaki örnekler için ltf.bilgi
ayın 1 inde yazılan reçeteyi hasta ayın 5 inde almış biz bu reçeteyi medula sistemine ayın 30 unda girebilrmiyiz?aynı reçeteyi sistem çalışmadığından dolayı 2.ayın 5 veya 6 sında medula sistemine girebilirmiyiz?

hakan
hakan
25 Ocak 2013 01:00
Reply to  ÜNSAL ESER

BU İŞLER SIKINTILI KİMSE BİŞİ BİLMİYOR Kİ AY BİTİCEK SADECE İKİ TANE REÇETE KAYIT EDEBİLDİM BENİM BU AYIMIN ZARARINI KİM KARŞILICAK..

zafer coşar
zafer coşar
24 Ocak 2013 13:03

bu on günlük süreye nereden gereksinim duyuldu anlamış değilim. 30 günlük süre normaldi. şimdi bu ayın 02.01.2013 tarihli reçetelerini nasıl kaydedeceğiz. bunun için bir açıklama yaparsanız optikçiler olarak memnun olacağız.

VEYSEL
VEYSEL
24 Ocak 2013 12:21

REÇETE SÜRESİ 10 GÜNE İNDİRDİLER AMA DOĞRU DÜRÜST SİSTEM YOK REÇETE GİREMİYORM

mehmet emin özüdoğru
mehmet emin özüdoğru
31 Ocak 2013 18:01
Reply to  VEYSEL

optisyeni ezmek için ne mümkünse yapıyorsunuz ,halkına hizmet ve geçimini sağlamaktan başka şey düşünmeyen bu sektöre neden bu denli sertsiniz ? elimizdeki ürünleri tibub’a kaydedicez diye geceler günler boyu uğraştık bi kısmı oldu bi kısmını ürün kodları geldiği halde sisteminiz tanımsız olarak niteliyor,en ufak hatada reçeteyi iptal ediyorsunuz bunun düzeltilip sisteme konması neden imkansız ? reçete güncellemede ise reçeteyi silip yeniden girmek gerekiyor bu ne kadar yanlı bir tutum neden eskisi gibi değil çıkarınız nedir ? 7 ocak tan beri tek tük tesadüfen kayıt yapabildik elimizde onlarca reçete sinir sistemimiz karmakarışık ay sonu geldi ne olacağı belirsiz , bilgisayar başında… Read more »

mehmet emin özüdoğru
mehmet emin özüdoğru
31 Ocak 2013 18:35

ayrıca ilk başlarda iptal ettiğiniz reçeteyi sistemden siliyordunuz yeniden yazdırıp girilebiliyordu uzun zamandan beri böyle bir hakkıda yok ettiniz sistemden silinmediği için tamamen zarar eder hale geldik, unutmayın bizler bu ülkenin vatandaşıyız ve halkımız için çalışıyoruz lütfen bizleri bu denli hakir görmeyin.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıld...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 10...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziy...

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Magazin HABERLERİ
Web TV