a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Luxottica dan şikayet var.

Luxottica ile ilgili yaptığımız haberden sonra meslektaşlarımızdan Luxottica firması hakkında birçok şikayet mailleri aldık. Önce bunları yayınlayalım diye düşündük daha sonra internette yaptığımız araştırmalarda gördük ki müşteriler,meslektaşlarımızdan daha dertli… Aşağıda bu şikayetlerden bir kaçını sizlerle paylaşmak istedik. 1 Ağustos 2011, 08:14:18 nuriildiz yazdı. LUXOTTİCA Üretim Hatalı Gözlük Satıldı, İlgilenmiyorlar! 28 Kasım 2010 tarihinde 212 AVM Şişli […]

21 Eylül 2011 - 23:11 'de eklendi ve 3326 kez görüntülendi. A+A-

Luxottica dan şikayet var.

Luxottica ile ilgili yaptığımız haberden sonra meslektaşlarımızdan Luxottica firması hakkında birçok şikayet mailleri aldık. Önce bunları yayınlayalım diye düşündük daha sonra internette yaptığımız araştırmalarda gördük ki müşteriler,meslektaşlarımızdan daha dertli…

Aşağıda bu şikayetlerden bir kaçını sizlerle paylaşmak istedik.

1 Ağustos 2011, 08:14:18 nuriildiz yazdı.
LUXOTTİCA Üretim Hatalı Gözlük Satıldı, İlgilenmiyorlar! 28 Kasım 2010 tarihinde 212 AVM Şişli Optik mağazasından Ray-ban marka gözlük satın aldım. Yaklaşık 1 ay öncesinde sol gözlük camının iç kısmından kaplamasının açılmaya başladığını farkettim. İlgili mağazaya gidip şikayetimi dile getirdiğimde gözlüğün sol çerçeve sap kısmının üretim kaynaklı hatalı olup kapandığında cama temas ettiğinden dolayı kaplamaya zarar verdiğini söylediler.

Bende kendilerine madem böyle bir hata var neden bunun fark edilmediğini söylediğimde verilecek cevap yoktu.Ürün garantili olduğundan dolayı firmaya incelenmesi için gönderileceğini söylediler.Fakat şu an gönderirsek firma tatilde olduğundan çok geç cevap verileceğini söylediler. Bende böyle bir durumun akla ve mantığa uygun bir açıklama olmadığını ve çok saçma olduğunu söyledim.O gün itibarı ile bu ürünün firmaya gönderilmesini söyledim.Akabinde ürünü 13 Temmuz 2011 tarihinde firmaya gönderdiklerini söylediler.Bugün itibarı ile gözlüğün akibeti hakkında hep benim aramam sonucunda mağazadan bilgi almaya çalıştım. Birde dalga geçer gibi bugün mağaza çalışanlarından biri firmayı arıyoruz telefonlarında sorun var ulaşamıyoruz dedi.

İlgili garantiyi sağlayan firmanın Luxottica olduğunu ve problemin onlardan kaynaklandığını söylediler.16 gündür Luxottica firmasında olan gözlüğün akibeti hakkında hala bir cevap alamadım.Hala firmadan cevap bekliyorum.

31 Mart 2011, 08:11:31 rumuz17231 yazdı
LUXOTTİCA Gözlüğün Cam Filmleri Soyuldu! İzmir’de temsilcisi olan Luxottica firmasının ürettiği iki adet Rayban gözlüğümün camlarındaki filmler soyuldu. Firmaya gönderdiğimde terlemekten kaynaklanan kullanıcı hatası gerekçesiyle onarılmadan iade edildi.

Bu durumda Luxottica bunun malzeme/üretim hatası olduğunu kabul etmediğine göre artık güneş gözlüğünü sadece güneşsiz günlerde terlemeden kullanacak kişilere satılacağını duyurmalı.

Luxottica 14 Şubat 2011, 11:36:16 obsedi yazdı
LUXOTTİCA Terden Dolayı Boyası Çıkmış! Çocuğuma aldığım Rayban marka optik gözlük bir süre sonra boya atmaya başladı. Almış olduğum firmaya gittiğimde servise(Luxottica)’ya göndereceklerini söylediler.

Bir müddet sonra geldiğinde bana boyanın kullanıcı hatasından kaynaklandığın bildirdiler. Sebep olarak ta ter dolayısı ile boyanın çıktığını öne sürdüler. Dünya markası bir gözlük alıyorsun ve ter nedeni ile boya atıyor. Boşu boşuna mı o kadar fazladan ücret ödeyip iyi bir gözlük aldığımı zannediyormuşum, Haberim yokmuş.

26 Ekim 2010, 11:24:07 berilozge yazdı
LUXOTTICA Gözlükten Memnun Kalmadım! Yaklaşık 2. 5 ay önce aldığım Dolce Gabbana model gözlüğümün 10 gün sonra sapındaki yapıştırılmış arma düştü. Firmaya gönderilen gözlük hala gelmedi. Gözlüğümü kullanamadım yaz geçti, ama ben düzenli olarak taksitini ödüyorum. Ya markalarınızın arkasında durun ya da hiç satmayın.

Luxottica onarım tadilat iade konusunda son derece amatör. Gözlüğüm optik firmasına gelmiş fakat hala tadilatı yapılmamış sapı bekleniyormuş. Buyurun buradan yakın.

bornova_35 yazdı
LUXOTTICA 5 Aydır Ray-Ban Marka Gözlüğümün Değişmesini Bekliyorum! Geçtiğimiz yaz 350 TL verip ray-ban marka gözlük aldım.aldıktan sonra camında damlama olduğunu farkettim.optiğim aracılığı ile gönderdim ve değişip geldi.
Daha 1-2 ay geçmişti ki bu seferde sapların da arıza olduğunu farkettim.yine optiğim aracılığı ile firma ile görüstük ve bize yeni sap göndereceklerini söylediler ve baya bir uzun süre ve uğraşlardan sonra sapı gönderdiler fakat sap yanlış gelmiş tekrar firmayla görüştüğümüzde bu sefer bizden gözlüğü istediler gözlüğü gönderdik bekliyoruz hala gözlük gelmedi, bu arada 4-5 aylık bir zaman dilimi geçti.Artık gözlüğü istemediğimi fatura iadesi ve ücretimi geri iade edilmesini istedim.Bu seferde bunun için bekliyoruz,normalde dün haber verilecekti yine haber alamadık.

KaynaK : http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/490/f/9176/g/Luxottica

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’ puanı geliyor Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’...

Sağlık Bakanlığı, tüm sağlık kuruluşlarında memnuniyete yönelik standartları içeren Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi'ni hayata geçiriyor...

Konusuzluk Konusuzluk

Ben hayatı boyunca apolitik bir adamdım. Şimdi neler konuştuğumuzu görüyorsun....

Yönetmelikte değişiklik Yönetmelikte değişiklik

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete ’de yayımlandı....

Kılavuz Kılavuz

Tıbbi Cihaz Yönetmeliğinin Ek XVI’sında Listelenen Tıbbi Amaçlı Olmayan Ürün Gruplarına Yönelik Ortak Spesifikasyonları Belirleyen Kıla...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(12 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
onur.özer
onur.özer
30 Eylül 2011 13:16

hakan bey ben yanlış anlaşılmak istemiyorum. ben de onaylamıyorum luxottica nın satış politikasını. ama şu bir gerçek piyasayı ele almaya çalışan bir firma olarak hatalı ürün neden göndersin optiklere veya neden sorununu çözmesin? önce bunu düşünmemiz gerekli. yeni fiyat listesinde düşüş olduğunu kabul ediyorum bu bize zarar verir. bu konuda arkanızdayım. benim tek söylemek istediğim böyle bir köklü firma bazı arkadaşlarımızın dediği gibi basit şeyler üzerinden çıkar sağlayacak bir firma değil. söz konusu durumu ben başka firmalarda da yaşadım hata daha da ileri giderek beni aldatmaya dahi kalktılar. onlarla ilişiğim kalmadı. küçük firmalar oldukları için kimse onlarla uğraşmıyor. bunu unutmayalım…

cabbar terim
cabbar terim
7 Ekim 2011 14:28
Reply to  onur.özer

yaaa arkadaşlar neleri konuşuyoruz .ben 3 yıldır luxotıca müşterisiyim buna benzer bir ,iki problem yaşadım. ve herzaman da çözülmüştür.kendi magazaları konusunda zatem police nin safilo nun kendi mağazalrı var .luxottica yalnız ca güneş gözlüğü mağazası açacak oda 3 tane onun içinde bu markalar da olacakmış benim işimoptik le biraz daha optik işimize yoğunlaşsak biz zaten birbirimizle anlaşamıyoruz sonra toptancıya laf ediyoruz .benim burada gelin görün optik de birbirimizi yiyoruz….

HAKAN
HAKAN
30 Eylül 2011 08:21

bu arada bir hatırlatma … güneş gözlüklerinde hiç bir marka bu yüksek satışlarını 10- 15 seneden fazlaya taşıyamadı bunu vakti zamanında polıce yapmıştı şimdi esamesi yok.. rb nında son 2 senesidir bilesiniz.. zaten bunu firma yetkilileride bildiği için fiyatlarda değişiklik yaptılar.. Haberiniz olsun geçen sene veya daha önce aldığınız bir rb gözlüğü liste fiyatı 620tl den satarken dükkanınıza gelen bir müşteri bu gözlüğün şimdiki fiyatı 400tl derse şaşırmayın…işte size luxottıca gerçeği … neyi savunuyorsunuz halen anlamadım

HAKAN
HAKAN
30 Eylül 2011 08:15

Evet doğru olan bir tek şey var oda birbirimize köstek değil destek olmalıyız Ama anlayamadığım şey şuki Toptancılıktan parekende sektörüne göz diken bir firma açgözlüdür ve sizin kazandığınız karda gözü vardır nasıl olurda bu işi mesken edinmiş bir meslektaşım bunu savunabilir anlamıyorum.

onur.özer
onur.özer
29 Eylül 2011 16:49

Ben uzun süredir Luxottica ile çalışıyorum. Tamam bekleme süreci uzun ancak herkesin gözardı ettiği bir gerçek var. Garanti belgelerinde firmanın eline ulaştıktan sonra 30 İŞ GÜNÜ yazıyor. yani bu da en az 45 güne eşit. Bu zamana kadar gönderdiğim hiçbir gözlükte sorun yaşamadık. anlatmasını bildiğiniz sürece firmanın ağustos ayı boyunca tatilde olduğunu herkes anlıyor. biraz gerçekçi olalım gözlük sektörü bir birini yemekten başka hiçbirşey yapmıyor. Firmayı boş yere kötülemek manasızdır. Bu konuda Ömer Bey e katılıyorum.

HAKAN
HAKAN
30 Eylül 2011 08:16
Reply to  onur.özer

Sayın onur bey.anlayamadığım şey şuki Toptancılıktan parekende sektörüne göz diken bir firma açgözlüdür ve sizin kazandığınız karda gözü vardır nasıl olurda bu işi mesken edinmiş bir meslektaşım bunu savunabilir anlamıyorum.

omer
omer
25 Eylül 2011 09:17

kımseyı ınandırma gıbı bı gayem yok nedense bende hıc hatalı urun yok. bende sureklı gozlukı namına hıc bısey bılmeyen ınsanların sızde rayban varmı dıyew gelmesınden rahatsızım. malıyetı cok yuksek ve heryerde cok yuksek ındırımle verıldıgınden bızde yuksek ındırımle vermek zorunda kalıyoruz vede hıc keyıflı bı satıs olomuyo.. tadılata ve degısıme gıden urunlerın nekadar uzun zamanda geldıgını bılıyoruz tabıkı.. ben sadece bana hatalı urun gelmedıgını ve bı sorun oldugunda degıstırdıklerını soledım. luxe karsı bı sempatım yok hatta rayban soranlarada uyuz oluyorum. sadece yukarıda yazılan yorumlara bakarsanız tarıflerden anlasılacagı uzere sahte olma oalsılıgı bazılarının cok yuksek..

HAKAN
HAKAN
24 Eylül 2011 17:11

luxottıcaya gönderdiğimiz müşteri gözlüğündeki hata nasıl olduysa kabul edildi ve yenisi ile değişeceği söylendi bizde müşteriye bilgisini verdik. gönderdikleri gözlük bundan 15 sene önceki bir model yani bizim gönderdiğimiz model ile uzaktan yakından alakası yok üstelik boyutu çok daha küçük… müşteriye rezil olduk ve luxottıcanın yapamadığını biz yaptık yeni bir modeli müşteriye ücretsiz verdik… hani bumu büyük firma ??

E.S.Yılmaz
E.S.Yılmaz
22 Eylül 2011 11:48

Luxottica’nın hikmetinden sual olunmaz…
Ağustosta tatile çıkar,
eylülde yorgundur,
ekimde parça yoktur,
kasımda Italya’dan istenir,
aralıkta yola çıkar,
ocakta kar yolları kapar,
şubatta çok soğuktur,
Martta yollar açılmaya başlar,
nisanda bahar başına vurur,
Mayısta kesin geliyordur,
Haziranda yola çıkar,
Temmuzda çok sıcaktır tatiller başlar,
Ağustos zaten tatil ayıdır.
Günler çuvala mı girmiştir, elbet gelecektir,
belki model çok eskimiştir…
Bu hikaye böylece sürer gider.
Müşterine yenisini verir kurtulursun.
Bu bir Ray-Ban hikayesidir.

omer
omer
22 Eylül 2011 10:12

BİZDE LUXOTTICA FIRMASIYLA CALISIYORUZ AMA GERCEK FIRMAYLA!! BIZIM URUNLERIMIZDE YUKARIDA BAHSEDİLEN SORUNLAR OLDUGUNDA FIRMA SORGUSUZ SUALSIZ DEGISIM YAPIYOR.. TABI INSANLAR YUKSEK INDIRIME ALDANIP UCUZ YERLERDEN ALINCA SAHTE RAYBANLARI BUTUR SORUNLAR YASANIYOR.. RAYBANDA TERDEN DOLAYI BOYA ATMASI OLDUGUNDA DIREK DEGISTIRIR. VE HIC BIR URUNUNDE URETIM HATASIYLA KARSILASMADIM. URETIM HATASI SADECE SAHTE GOZLUKLERDE VARDIR.. LUTFEN SAHTE GOZLUK SATIP SIZI KANDIRAN FIRMALAR YUZUNDEN RAYBANIIN FIRMASINA CAMUR ATMAYIN.. YUKARIDAKI GIBI SORUNLARI YASAYANLAR URUNLERI BANA GETIRSIN BEN ORJINAL FIRMASINDAN DEGISTIRIM..

cesur
cesur
22 Eylül 2011 10:28
Reply to  omer

Sn. Ömer bey yukarıdaki sorunları cok yasıyoruz ama siz bunların aksini iddaa ediyorsunuz,İnancım sizin bu firmadan biri olduğunuz yönünde… Firmanızın ismini ve yerini verirseniz hem size inanırız,hemde bundan sonra arızalı gözlükleri size yollarız .

HAKAN
HAKAN
24 Eylül 2011 17:07
Reply to  omer

ömer bey tamamen bilgiden yoksun ve yalnış yorum yapmışsınız…uzun yıllardır RB satarım ve son 3 yılda luxottıca firmasının ve ürünlerinin çivisi çıkmıştır. Ne hatalı ürünleri değiştiriyorlar nede markalarının arkasunda duruyorlar. herşey satana kadar … satarken kaç adet zorunluluğu getiren , indirim yapmayan , servisi ve personeli çok kötü olan bu firmanın ürünleri boykot etmeliyiz bence. zaten son zamanlarda parekende işine de girdi SON BOMBA : kendi sattıkları parekende ürünleri giriş fiyatına tüketiciye veriyorlar. peki biz gözlükçülerin elinde ki mallar ne olacak.??????? ve son olarak kesinlikle Ömer bey siz luxottıca çalışanısınız bence de

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’ puanı geliyor Sağlık kuruluşlarına R...

Sağlık Bakanlığı, tüm sağlık kuruluşlarında memnuniyete yöne...

Konusuzluk Konusuzluk

Ben hayatı boyunca apolitik bir adamdım. Şimdi neler konuştu...

Yönetmelikte değişiklik Yönetmelikte değişiklik...

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğinde Değişikl...

Kılavuz Kılavuz

Tıbbi Cihaz Yönetmeliğinin Ek XVI’sında Listelenen Tıbbi Ama...

Markasını kendi tanıtıyor! Markasını kendi tanıtıyor...

David Beckham, gözlük markasının yeni ürünlerini kendisi tan...

Yaşamın Değeri Yaşamın Değeri

Tutum bir seçimdir. Mutluluk bir seçimdir. İyimserlik bir se...

Konteyner Dükkan Kahramanmaraş’ta! Konteyner Dükkan Kahraman...

Odamız yönetim kurulunun kısa bir süre önce başlattığı bağış...

Vefat ve Başsağlığı (İzmir) Vefat ve Başsağlığı (İzmi...

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

EssilorLuxottica Genel Kurulu yapıldı EssilorLuxottica Genel Ku...

18.000 mağaza ve 200 çevrimiçi satış platformu aracılığıyla ...

Polenler Kör Ediyor Polenler Kör Ediyor

Bahar ayının en sinsi canavarları polenlerin zararı yalnızca...

Magazin HABERLERİ
Web TV