a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Karekod ortalığı toz duman etti

Oysa tüm bu sorunların çözümü için sektörün sadece zamana ihtiyacı vardı. Bugun itibari ile henüz ne tedarikçilerin, nede optisyenlik müesseselerinin hazır olmadan SGK nın Medula sisteminde karekod uygulamasına geçmesi herkesi mağdur etmiştir. Optisyenlik müesseslerinde vatandaşlarla yapılan tartışmalar, tedarikçilerle optisyenlik müesseseleri arasındaki tartışmalar sonucunda büyük bir kaosu doğurmuştur. Süreçin başından bu yana konunun içinde olan SGK, GSS Genel Müdürlüğü […]

02 Temmuz 2012 - 11:29 'de eklendi ve 1391 kez görüntülendi. A+A-

Karekod ortalığı toz duman etti

Oysa tüm bu sorunların çözümü için sektörün sadece zamana ihtiyacı vardı.

Bugun itibari ile henüz ne tedarikçilerin, nede optisyenlik müesseselerinin hazır olmadan SGK nın Medula sisteminde karekod uygulamasına geçmesi herkesi mağdur etmiştir.

Optisyenlik müesseslerinde vatandaşlarla yapılan tartışmalar, tedarikçilerle optisyenlik müesseseleri arasındaki tartışmalar sonucunda büyük bir kaosu doğurmuştur.

Süreçin başından bu yana konunun içinde olan SGK, GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Sn Şükriye Vural ın çözüm konusunda yardımcı olmasını tüm sektör beklemektedir.

Tedarikçilerin şu an optisyenlik müesseselerine temin edemediği karekod sebebiyle, bazı optisyenlik müesseseleride müesseslerine reçete kabul etmemektedir. Sektör Tedarikçi, Optisyenlik Müessesesi ve Vatandaş birbirlerine düşmüştür.

Oysa tüm bu sorunların çözümü için  sektörün sadece zamana ihtiyacı vardır.

Nuri Gizer, Tuğrul Uğurlu ve Turgut Çakar sektörü temsilen şu an Ankara da görüşmeleri sürdürmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip olmak, etrafımızda ki güzellikleri görebilmek, görerek yaşayabilmek…...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisyenlik müesseseleri adına Kurumunuzdan talep ettiğimiz SUT ve EK3D değişiklik...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve boyasında yüksek oranda kurşun içerdiği saptanan market gözlükleri piyasadan ...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırıl...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm sektöründe kağıt ve plastiğin yanında atık camlar da değerlendiriliyor....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(12 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
12 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
murat
murat
9 yıl önce

geçen aya ait reçete güncelleştirmeleri yapılamıyor bunun için bir çözüm üretirseniz seviniriz saygılarımızla

Engin PEKER
Engin PEKER
9 yıl önce
Yanıtla  murat

Şimdi geçen aya ait reçeteyi güncelle dediğimizde, emin olun ki karşımıza karekod ile alakalı birşeyler çıkacak ve bu ayki reçetelerde de sorun yaşamamız muhtemeldir..

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
9 yıl önce

RANTI ELDE ETMEK İSTEYENLERİN BİR TEK VATANI VARDIR ,,,RANTİSTAN ,,,,,OYUNCULARIN YETENEKLERİ HAKKIN DA İSE LAF SÖYLEMEYE BİLE GEREK YOK GİDER AYAK MESLEĞİ MESLEKTAŞI TAM KALBİNDEN VURMAKTAN ÇEKİNMEYEN MESLEKTAŞ YAPITIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Ertuğrul TIĞLI
Ertuğrul TIĞLI
9 yıl önce

Bu mesleği bu hale getirip , ızdırap çektirenlere yazıklar olsun . birileri eğer muradına erebildiyse mutlaka bi yerlerine kına yaksınlar. kare kodla barkodla uğraşacaklarına önce bu mesleği sürüklenmekte olduğu ucurumdan kurtarabilmek için projeler üretsinler.ülkeye çeşitli yollarla sokulan kaçak güneş gözlükleri ile yada çerçeve müsvetteleri ile uğraşsınlar.muazalı mağazaların açılmasını bir şekilde engellemeye çalışarak öncelikle bu mesleğin şerefini onurunu kurtarmaya çalışarak eski saygınlığını kazanmaya çalışmakta yara var.şu anda ne cam firmaları nede çerçeve firmaları ne barkot nede karekod uygulamasını bilmiyorlar ve bir çoğumuzun elinde barkod karekod yok ne olacak şimdi o zaman birilerinin tam kına yakma zamanı kınanız hayırlı olsun . .… Read more »

erdal çetin
erdal çetin
9 yıl önce

arkadaşlar kusura bakmayın ama ben cam toptancısıyım eğer ben şu anda karekod verebiliyorsam işime gerçek anlamda saygıdan ben adana bölgesinde bugün vermeye başladım karekod toptancınız vermek zorunda bunun bilinciden 2 hafta çalışanlarımla birlikte iş yerimizde sabahladık desek yanlış olmaz
saygılarımla

Engin PEKER
Engin PEKER
9 yıl önce

Firmadan gelen 2012 yılına ait çerçeve Karekod u ve depodan yeni gelen Karekod lu cam ile reçete giremiyorum.. Dün özellikle dükkana geldim ve orijinal karekod (Geçici barkod değil) ile giriş yapmayı denedim ama sistem, seri, lot veya gfi midir nedir, birşeylere yanlış diyor. Firmadan gelen karekodlarda bile sorun var, bu bize gelen karekodları da bir yerlere mi yüklemek gerekiyor, gerekiyorsa nereye yükleyeceğiz? Bu konuda herşey muallak. Dün anlamıştım ki bugün rezillik başlayacak, Karekod sancıları ilk günden başladı, Sayın eski Başkan Abdullah AYDIN beyden rica ediyorum, TİTUUB başvurularım v.s. herşeyim tamam, orijinal firma karekod u, orijinal cam karekod u ile sisteme… Read more »

Kerem
Kerem
9 yıl önce
Yanıtla  Engin PEKER

Süreç işleyişi kesinlikle dediğiniz gibi olmalıydı…. Ve bu kuantum fiziği falan değil kısacası aklın yolu bir …. Bu yıl içinde hem elimizdeki ürünler karekod’a döner hem de sistem denenmiş olurdu.

zafer
zafer
9 yıl önce

YAHU SİSTEM +1,50 -6,50 CAMI ORGANİK OLARAK FİATLANDIRAMIYOR GEÇEN AYIN GÜNCELEŞTİRİLMELERİ YAPILAMIYOR REÇETE DESEN ZATEN GİRİLEMİYOR KEPAZELİĞİN DANİSKASI MUTLU OLDUNUZMU A …BEY ,M….. BEY TEBRİKLER TOPTAN MAL SATIM İŞLERİNİZDE BAŞARILAR DİLERİZ BU SEKTÖR SİZİ HEP YAD EDECEK ……..BÜYÜK ÖNDER ATATÜRKÜN KURTULUŞ SAVAŞINDA SÖYLEDİĞİ BİR SÖZ VAR BUNU İLERİDEKİ GÜNLERDE SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM GEL HOLLANDA GEL GEL 7 DÜVEL GEL TÜRKİYEDE SİZE KENDİNİ AÇMIŞ BEKLEYEN ZAATLAR VAR GELİN YAZIKLAR OLSUN

L.iregün
L.iregün
9 yıl önce

Bir bilmecem var,
doğru cevap vereni,
Bir hafta YAŞMAK OTELDE tam pansiyon ağırlayacağım .
* hangi dernek başkanı, KAREKOD a yatırım olsun diye, sizin ödediğiniz
aidatlarla hangi SGK Memurlarını İstanbul’da BİR OTEL de ağırlamış,
yurtdışı gezi masraflarını karşılamıştır ?

Bu sorunun cevabı KAREKOD Israrının nedenini de açıklayacaktır.

berat oktay
berat oktay
9 yıl önce

dikta rejimine herkes hazır olsun.yap yap- getir getir -götür götür .vatandaş sivil bir dikta yaşamaktadır.

ozzy
ozzy
9 yıl önce

Medula sistemini tam anlamı ile çalıştıramayan kurum’un karekod sürecini bir günde tamamlamasını beklemek zaten hayalperestlikti. Ancak burada suçlanması gereken süreci bir inatlaşma haline getiren eski yönetimdir. Onlarında bildiği gibi böyle kapsamlı değişiklik yapmak bir günlük bir iş değildir. Fakat işin içine giren dinamikler sanıldığından daha farklı fikrimce. Böyle bir rantı istedikleri mecraya yönlendiremedikleri için oldukça üzülmüş olmalılar.

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
9 yıl önce

Bu işin kilitleneceği başından belli idi 9/Haziran Bilgilendirme toplantısında sn.Şükrüye vural hanıma bizzat karekot uygulaması için sektörün hazır olmadığını,tedarikçi firmalardan temin edemediğimizi söyledim.

Gözlükçü perakendeciye yapılacak emrivaki ile bu uygulamanın hemen netice vermesi elimizde olmayan sebeplerle mümkün değildir. Karekot karşı olmadığımız halde firmalar olarak gerçekten hazır değiliz..

Eski dernek yönetiminin karekot temini için adı belli bir firmaya yönlendirmesi ve bunu bizlere daha uygun fiyata basacak,firmalar ortaya çıkıncaya kadar gözlükçüler olarak çoğumuz şaşkın duruma düşürüldük.

SGK kurumu ekranı kapatmış vaziyette. Bir orta yol bulunarak kolay geçiş sağlanmalıdır.
AHMET DERMAN

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

Koronavirüs vakaları arttı Koronavirüs vakaları artt...

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında kısıtlamaların tam...

Sağlık Alanında Reklam Yasağı ve Nedenleri Sağlık Alanında Reklam Ya...

Sağlık alanında reklamın neden yasak olduğunun yanıtı, rekla...

Gece görüşleri artık daha güvenli! Gece görüşleri artık daha...

Avustralyalı araştırmacılar, son derece hafif, ucuz ve seri ...

Güneş gözlüğünde zaman aşımına dikkat! Güneş gözlüğünde zaman aş...

Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş ...

İş yaptıkları şirketi satın aldılar İş yaptıkları şirketi sat...

Gazi, gözlük camlarının iç pazarda satışının yanı sıra Porte...

Magazin HABERLERİ
Web TV
12
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx