a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Karekod ortalığı toz duman etti

Oysa tüm bu sorunların çözümü için sektörün sadece zamana ihtiyacı vardı. Bugun itibari ile henüz ne tedarikçilerin, nede optisyenlik müesseselerinin hazır olmadan SGK nın Medula sisteminde karekod uygulamasına geçmesi herkesi mağdur etmiştir. Optisyenlik müesseslerinde vatandaşlarla yapılan tartışmalar, tedarikçilerle optisyenlik müesseseleri arasındaki tartışmalar sonucunda büyük bir kaosu doğurmuştur. Süreçin başından bu yana konunun içinde olan SGK, GSS Genel Müdürlüğü […]

02 Temmuz 2012 - 11:29 'de eklendi ve 1723 kez görüntülendi. A+A-

Karekod ortalığı toz duman etti

Oysa tüm bu sorunların çözümü için sektörün sadece zamana ihtiyacı vardı.

Bugun itibari ile henüz ne tedarikçilerin, nede optisyenlik müesseselerinin hazır olmadan SGK nın Medula sisteminde karekod uygulamasına geçmesi herkesi mağdur etmiştir.

Optisyenlik müesseslerinde vatandaşlarla yapılan tartışmalar, tedarikçilerle optisyenlik müesseseleri arasındaki tartışmalar sonucunda büyük bir kaosu doğurmuştur.

Süreçin başından bu yana konunun içinde olan SGK, GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Sn Şükriye Vural ın çözüm konusunda yardımcı olmasını tüm sektör beklemektedir.

Tedarikçilerin şu an optisyenlik müesseselerine temin edemediği karekod sebebiyle, bazı optisyenlik müesseseleride müesseslerine reçete kabul etmemektedir. Sektör Tedarikçi, Optisyenlik Müessesesi ve Vatandaş birbirlerine düşmüştür.

Oysa tüm bu sorunların çözümü için  sektörün sadece zamana ihtiyacı vardır.

Nuri Gizer, Tuğrul Uğurlu ve Turgut Çakar sektörü temsilen şu an Ankara da görüşmeleri sürdürmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin açılacağı ilin sağlık idaresinden optisyenlik müessesesi ruhsatı almak zor...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(12 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
murat
murat
3 Temmuz 2012 18:15

geçen aya ait reçete güncelleştirmeleri yapılamıyor bunun için bir çözüm üretirseniz seviniriz saygılarımızla

Engin PEKER
Engin PEKER
4 Temmuz 2012 18:23
Reply to  murat

Şimdi geçen aya ait reçeteyi güncelle dediğimizde, emin olun ki karşımıza karekod ile alakalı birşeyler çıkacak ve bu ayki reçetelerde de sorun yaşamamız muhtemeldir..

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
3 Temmuz 2012 09:24

RANTI ELDE ETMEK İSTEYENLERİN BİR TEK VATANI VARDIR ,,,RANTİSTAN ,,,,,OYUNCULARIN YETENEKLERİ HAKKIN DA İSE LAF SÖYLEMEYE BİLE GEREK YOK GİDER AYAK MESLEĞİ MESLEKTAŞI TAM KALBİNDEN VURMAKTAN ÇEKİNMEYEN MESLEKTAŞ YAPITIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Ertuğrul TIĞLI
Ertuğrul TIĞLI
3 Temmuz 2012 09:04

Bu mesleği bu hale getirip , ızdırap çektirenlere yazıklar olsun . birileri eğer muradına erebildiyse mutlaka bi yerlerine kına yaksınlar. kare kodla barkodla uğraşacaklarına önce bu mesleği sürüklenmekte olduğu ucurumdan kurtarabilmek için projeler üretsinler.ülkeye çeşitli yollarla sokulan kaçak güneş gözlükleri ile yada çerçeve müsvetteleri ile uğraşsınlar.muazalı mağazaların açılmasını bir şekilde engellemeye çalışarak öncelikle bu mesleğin şerefini onurunu kurtarmaya çalışarak eski saygınlığını kazanmaya çalışmakta yara var.şu anda ne cam firmaları nede çerçeve firmaları ne barkot nede karekod uygulamasını bilmiyorlar ve bir çoğumuzun elinde barkod karekod yok ne olacak şimdi o zaman birilerinin tam kına yakma zamanı kınanız hayırlı olsun . .… Read more »

erdal çetin
erdal çetin
3 Temmuz 2012 00:43

arkadaşlar kusura bakmayın ama ben cam toptancısıyım eğer ben şu anda karekod verebiliyorsam işime gerçek anlamda saygıdan ben adana bölgesinde bugün vermeye başladım karekod toptancınız vermek zorunda bunun bilinciden 2 hafta çalışanlarımla birlikte iş yerimizde sabahladık desek yanlış olmaz
saygılarımla

Engin PEKER
Engin PEKER
2 Temmuz 2012 19:14

Firmadan gelen 2012 yılına ait çerçeve Karekod u ve depodan yeni gelen Karekod lu cam ile reçete giremiyorum.. Dün özellikle dükkana geldim ve orijinal karekod (Geçici barkod değil) ile giriş yapmayı denedim ama sistem, seri, lot veya gfi midir nedir, birşeylere yanlış diyor. Firmadan gelen karekodlarda bile sorun var, bu bize gelen karekodları da bir yerlere mi yüklemek gerekiyor, gerekiyorsa nereye yükleyeceğiz? Bu konuda herşey muallak. Dün anlamıştım ki bugün rezillik başlayacak, Karekod sancıları ilk günden başladı, Sayın eski Başkan Abdullah AYDIN beyden rica ediyorum, TİTUUB başvurularım v.s. herşeyim tamam, orijinal firma karekod u, orijinal cam karekod u ile sisteme… Read more »

Kerem
Kerem
3 Temmuz 2012 08:11
Reply to  Engin PEKER

Süreç işleyişi kesinlikle dediğiniz gibi olmalıydı…. Ve bu kuantum fiziği falan değil kısacası aklın yolu bir …. Bu yıl içinde hem elimizdeki ürünler karekod’a döner hem de sistem denenmiş olurdu.

zafer
zafer
2 Temmuz 2012 15:20

YAHU SİSTEM +1,50 -6,50 CAMI ORGANİK OLARAK FİATLANDIRAMIYOR GEÇEN AYIN GÜNCELEŞTİRİLMELERİ YAPILAMIYOR REÇETE DESEN ZATEN GİRİLEMİYOR KEPAZELİĞİN DANİSKASI MUTLU OLDUNUZMU A …BEY ,M….. BEY TEBRİKLER TOPTAN MAL SATIM İŞLERİNİZDE BAŞARILAR DİLERİZ BU SEKTÖR SİZİ HEP YAD EDECEK ……..BÜYÜK ÖNDER ATATÜRKÜN KURTULUŞ SAVAŞINDA SÖYLEDİĞİ BİR SÖZ VAR BUNU İLERİDEKİ GÜNLERDE SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM GEL HOLLANDA GEL GEL 7 DÜVEL GEL TÜRKİYEDE SİZE KENDİNİ AÇMIŞ BEKLEYEN ZAATLAR VAR GELİN YAZIKLAR OLSUN

L.iregün
L.iregün
2 Temmuz 2012 14:41

Bir bilmecem var,
doğru cevap vereni,
Bir hafta YAŞMAK OTELDE tam pansiyon ağırlayacağım .
* hangi dernek başkanı, KAREKOD a yatırım olsun diye, sizin ödediğiniz
aidatlarla hangi SGK Memurlarını İstanbul’da BİR OTEL de ağırlamış,
yurtdışı gezi masraflarını karşılamıştır ?

Bu sorunun cevabı KAREKOD Israrının nedenini de açıklayacaktır.

berat oktay
berat oktay
2 Temmuz 2012 14:39

dikta rejimine herkes hazır olsun.yap yap- getir getir -götür götür .vatandaş sivil bir dikta yaşamaktadır.

ozzy
ozzy
2 Temmuz 2012 14:26

Medula sistemini tam anlamı ile çalıştıramayan kurum’un karekod sürecini bir günde tamamlamasını beklemek zaten hayalperestlikti. Ancak burada suçlanması gereken süreci bir inatlaşma haline getiren eski yönetimdir. Onlarında bildiği gibi böyle kapsamlı değişiklik yapmak bir günlük bir iş değildir. Fakat işin içine giren dinamikler sanıldığından daha farklı fikrimce. Böyle bir rantı istedikleri mecraya yönlendiremedikleri için oldukça üzülmüş olmalılar.

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
2 Temmuz 2012 12:44

Bu işin kilitleneceği başından belli idi 9/Haziran Bilgilendirme toplantısında sn.Şükrüye vural hanıma bizzat karekot uygulaması için sektörün hazır olmadığını,tedarikçi firmalardan temin edemediğimizi söyledim.

Gözlükçü perakendeciye yapılacak emrivaki ile bu uygulamanın hemen netice vermesi elimizde olmayan sebeplerle mümkün değildir. Karekot karşı olmadığımız halde firmalar olarak gerçekten hazır değiliz..

Eski dernek yönetiminin karekot temini için adı belli bir firmaya yönlendirmesi ve bunu bizlere daha uygun fiyata basacak,firmalar ortaya çıkıncaya kadar gözlükçüler olarak çoğumuz şaşkın duruma düşürüldük.

SGK kurumu ekranı kapatmış vaziyette. Bir orta yol bulunarak kolay geçiş sağlanmalıdır.
AHMET DERMAN

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Sektörün gelişimi için bu anketi cevaplayın! Sektörün gelişimi için bu...

Sektörün güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve çözüm öneril...

Sektör istişare toplantısı Sektör istişare toplantıs...

Toplantıda, tıbbi cihaz sektörüne yönelik genel değerlendirm...

Kaçak gözlük operasyonu Kaçak gözlük operasyonu...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bir yolcu otobüsünün bagajınd...

Magazin HABERLERİ
Web TV