a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Kamm Gözlükleri yeni sezona hazır

Türkiye’nin en büyük gözlük fabrikası Kutlu Optik, aylık 35-40 bin üretim kapasitesiyle dünya piyasasında adından söz ettiriyor.

29 Nisan 2014 - 18:39 'de eklendi ve 5927 kez görüntülendi. A+A-

Kamm Gözlükleri yeni sezona hazır

Elazığ’da organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Kutlu Optik, sağlıklı ve kaliteli gözlük üretimiyle sektörünün lideri olmaya devam ediyor.

Kutlu Optik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’de faaliyet gösteren 3 gözlük fabrikasından biri olduklarını, hem kapasite hem de üretim alanı bakımından sektörde birinci konumda olduklarını kaydetti.

70’e yakın çalışanla yoğun bir tempoda gözlük üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Mehmet Kutlu; “Türkiye’de üç firmadan biriyiz. Biri ve ilki diyeceğim. Çünkü Türkiye’nin en büyük gözlük fabrikası konumundayız. Üretim adedimiz aylık 35-40 bin civarında olmak kaydıyla üretim yapıyoruz. Metre ve büyüklük olarak da yine birinci konumdayız. Şu anda 70’e yakın çalışanımız var. Bu anlamda istihdama da katkımız oluyor.” dedi.

EMEK VE SABIR İSTEYEN BİR İŞ

Gözlük üretiminin sabır ve emek isteyen bir iş olduğunu belirten Mehmet Kutlu: “Bir gözlük ham maddeden ürüne kadar 85 aşamadan geçiyor. Gerçekten biz sabırla üretim yapıyoruz. Adım adım gidiyoruz. Kolay olmuyor. Aslında biz materyal değil, emek harcıyoruz. İçerisinde çok yoğun bir emek var. Gözlük çerçevesi zaten emek demek. Makineyle birlikte emeğin devreye girmesi demektir. Dünyanın her yerinde bu böyledir. Daha ötesi yok. Bir taraftan düğmeye basıyorsunuz, diğer taraftan güneş gözlüğü düşüyor, böyle bir şey yok. Biz bunu adım adım üretiyoruz. Zaten güneş gözlüğünün ve gözlük çerçevesinin pahalı olmasının içerisinde de bu emek var.” şeklinde konuştu.

Kutlu Optik gözlüklerinin Türkiye’nin her köşesinde satıldığını, yurt dışına da ihracat gerçekleştirdiklerini aktaran Kutlu: “Kutlu optik Elazığ’da üretim yapıyor. Kendi ilimizde satış yapmakla birlikte Türkiye’nin bütün ilerine gözlük satıyoruz. Yurt dışına da açılmış bulunuyoruz. Şuan Bakü’ye, Kosova’ya, Ukrayna’ya ürünlerimiz gidiyor.” dedi.

KAMM GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ YENİ SEZONA HAZIR

Kutlu Optik bünyesinde üretilen ve marka değeri taşıyan Kamm Güneş gözlüklerinin de büyük bir beğeni topladığını ifade eden Mehmet Kutlu, şunları söyledi: “Kamm güneş gözlüklerimiz yeni sezona hazır. Kış mevsiminde hep güneş gözlüğü ürettik. Polarize camlı, gayet sağlıklı güneş gözlüklerimiz şuanda piyasaya girdi. Elazığ’da şöyle bir kararımız var. Bundan 10 yıl önce bu kararı aldık. 7 yıldır da uyguluyoruz.

Dedik ki biz üretici konumundayız, bu memlekete bizim de borcumuz var. Biz belli bir rakamı tutalım, o rakamın üstüne çıkmamak kaydıyla Elazığ’da güneş gözlüğü satalım. O gün bugün 60 TL’den güneş gözlüğünü satıyoruz.

Kesinlikle dünyaca ünlü markalardan bir farkı yok. Herkes bunu gönül rahatlığı içerisinde 60 TL’ye alıp kullanabilir. Çok güzel neticeler aldık. Kesinlikle her yıl artan bir şekilde satışımız yükseliyor. Her gün biraz daha fazla üzerine koyarak satıyoruz. Reklamlarımızı yapıyoruz, tanıtıyoruz. Hepsinden önemlisi vatandaş alıyor, aldığı üründen memnun olduğu için bir arkadaşına tavsiye ediyor. En çok biz reklamı bu yolla yapıyoruz.

Yani alan kişinin memnuniyetiyle satışlarımız daha çok artıyor. Bu sene de kampanyamız bu şekilde devam ediyor. Dükkanlarımız güneş gözlüğü ile doldurduk. Kammları satıyoruz. Talep de var. Yaz sezonuna hazırız. Bu sene de damla modelleri, aynalı modeller, polarize camlı güneş gözlüklerimiz çok revaçta. Yeni modeller olmasına rağmen her yıl olduğu gibi bu modellerimizi de 60 TL’den satacağız.”

GÖZ SAĞLIĞINIZA ÖNEM VERİN.

Seyyar satıcılarda ve bazı alışveriş mağazalarında satışı yapılan güneş gözlüklerine itibar edilmemesini de isteyen Kutlu: “Vatandaşlarımız kesinlikle o tip gözlükleri almasınlar. Zaten biz ürettiğimiz gözlükleri fiyat olarak çok uygun hale getirmişiz. Bugün Elazığ’da Kamm güneş gözlükleri üretilir de insan gidip tabladan, cami önünde satılan güneş gözlüklerinden alır mı? Ya da giyim merkezleri var. Oralardan gidip insanlar gidip güneş gözlüğü alıyor.

Şimdi onların camları sağlıklı değil. Camlar plastik tamamiyle. İleride onun göz sağlığını da bozacak. Sağlımızız bu kadar ucuz değil. Ucuza kesinlikle doğru bakmamamız lazım. Sağlıklı bir bakış sunmaz ve güneşten korumaz. Neticede güneş gözlüğünü kullandığımız zaman güneşten korunmamız lazım. Bizim gözlük camlarımız polarizedir. Polarize dediğimiz şey bütün dünyada ileri seviyede marka olmuş güneş gözlüklerinin üzerinde olan camlardır. Ayrıca bizim ürettiğimiz gözlüklerin 2 yıl garantisi var. Ve 10 kullanma süresi var.

Bu süre içerisinde bu gözlüklerin bakımlarını da yapıyoruz.” dedi.

KaynaK: http://www.kanal23.com/h-26144-b-Kamm-Gozlukleri-yeni-sezona-hazir.html

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket çalışması

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini destekleyen bir çalışma başlatılmıştır....

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte çıkacak denli güven duyduğunuz bir arkadaş, size her zaman huzur verecek b...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetim...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari Operasyonlar Başkanı olacak. Jan Thore Foehrenbach ise Vision Care Franchise...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket ça...

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini...

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon&#...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari O...

Hasta bilgilerini paylaşmayın! Hasta bilgilerini paylaşm...

Aynı durum gözlükçüler içinde geçerlidir. Hasta verilerini p...

Aracınız kışa hazır, Gözleriniz de hazır mı? Aracınız kışa hazır, Gözl...

Sonbaharda çoğu insan arabasını yeniler ve daha çok güvenliğ...

Fatura/ Reçete teslim süresinin uzatılması Fatura/ Reçete teslim sür...

19 Kasım 2023 tarihinde yaşanan yağışlar sonucunda meydana g...

Türkiye Göz Sağlığı Araştırması Türkiye Göz Sağlığı Araşt...

Türkiye’de Optik Sektörü AB ülkelerine göre çok daha farklı ...

Afet bölgesinde yapılacak uygulamalar Afet bölgesinde yapılacak...

Depreme bağlı olumsuz etkilerin Adıyaman, Hatay, Kahramanmar...

Miyopluğun asıl sorumlusu bilgisayar ekranları Miyopluğun asıl sorumlusu...

Batı Avustralya'da yapılan bir araştırma miyopluğun asıl sor...

Magazin HABERLERİ
Web TV