OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

GrandVision Basın Açıklaması

OptisyeninSesi Haber sitemize GrandVision Şirketinin Türkiye deki ticari markası Atasun Optik tarafından aşağıdaki basın açıklaması gönderilmiştir. 

19 Temmuz 2019 - 11:29 'de eklendi ve 2555 kez görüntülendi. A+A-

GrandVision Basın Açıklaması

17 Temmuz 2019 tarihinde Dünyanın bir çok ülke basının da ve OptisyeninSesi Haber sitesinde yer alan “GrandVision ile EssilorLuxottica Arasında Satış Görüşmeleri Başladı” konu başlıklı haber için OptisyeninSesi Haber sitemize GrandVision Şirketinin Türkiye deki ticari markası Atasun Optik tarafından aşağıdaki basın açıklaması gönderilmiştir.

GrandVision Basın Açıklaması

“GrandVision ile EssilorLuxottica Arasında Satış Görüşmeleri Başladı

Atasun Optik’in de aralarında bulunduğu markalarıyla, optik perakendede dünya liderlerinden GrandVision’dan yapılan açıklamaya göre, şirketin ana hissedarı HAL Holding’in GrandVision’daki tüm hisselerinin satışı konusunda EssilorLuxottica ile görüşmelere başladığı duyuruldu.

Türkiye’de 50 ilde 239 noktası ve 2 milyonu aşan müşterisiyle sektörünün öncü markalarından Atasun Optik’in de aralarında bulunduğu, 40’dan fazla ülkede optik perakende alanında faaliyet gösteren GrandVision’dan satış süreciyle ilgili açıklama yapıldı.

GrandVision (Euronext: GVNV), şirketin %76,72’lik oranla ana hissedarı olan HAL Holding NV’nin (Euronext: HAL), hisselerinin tamamının EssilorLuxottica (Euronext: EL)’ya muhtemel satışı konusunda; hisse başına öngörülen yaklaşık 28,00 Avro alım fiyatıyla, görüşmelere başlandığını duyurdu.

Bu aşamada, EssilorLuxottica ve HAL Holding NV arasında bir anlaşmaya varılıp varılamayacağı kesin olmamakla beraber, görüşmelerin 12 ila 24 ay arasında sürmesi öngörülmektedir. Üçü de Euronex’de işlem gören şirketler arasında gelişen bu süreç, çeşitli yetki alanlarında ilgili düzenleyici makamların onayı da dahil olmak üzere geleneksel koşullara tabi olacaktır. HAL Holding NV ve EssilorLuxottica arasındaki işlemin tamamlanmasının ardından EssilorLuxottica, GrandVision’daki tüm hisseler için (zorunlu) halka açık bir teklif verecektir.

Grand Vision Hakkında
Optik perakendede bir dünya lideri olan GrandVision, dünyada daha fazla kişiye yüksek kalitede ve uygun fiyatlı göz bakımı sunmak için çalışmaktadır. GrandVision’ın görüş uzmanları tarafından sunulan yüksek kaliteli göz bakımı; çerçeve ve camları içeren reçeteli gözlükler, kontak lensler ve kontak lens bakım ürünleri, hem düz hem de reçeteli camlar içeren güneş gözlüklerini kapsayan çok çeşitli hizmetleri içerir. Bu ürünler, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Asya’da 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren önde gelen optik perakende noktalarında sunulmaktadır. GrandVision her gün, müşterilerine 7.200’den fazla mağazada ve 37.000’den fazla çalışanıyla “Göz bakımından daha fazlası” “EYE CARE, WE CARE MORE” söylemiyle hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için, lütfen www.grandvision.com adresini ziyaret edin.

***GrandVision N.V. tarafından yapılan bu açıklama Avrupa’da Piyasa Bozucu Eylemler Yönetmeliği (European Market Abuse Regulation)’nin (596/2014) 17. Bölüm 1. Paragrafı uyarınca yapılan bir duyurudur. Bu genel duyuru, herhangi bir menkul kıymetin alım veya abone olma teklifini veya herhangi bir teklif talebini kapsamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyen-Gözlükçüler Odaları göreve başlıyor. Optisyen-Gözlükçüler Odaları göreve başl...

Türkiye genelindeki Optisyen-Gözlükçüler odalarının kuruluşuna dair mazbatalar, birlik yönetimince bölgelerde kurulacak Oda temsilciler...

Reçeteye yazılan talimat herkesi duygulandırdı Reçeteye yazılan talimat herkesi duygula...

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Opr. Dr. Gökhan Saçkan'ın personele yönelik reçeteye yazdığı talimat herkesi d...

Gençlere çok önemli 20 öğüt! Gençlere çok önemli 20 öğüt!

İşin olumsuz yanlarına takılıp kalmayın. İntikam hırsıyla yanmayın. Hep ileriye, geleceğe bakın. Küçük şeylerden de zevk alın....

Birlik hakkında soruşturma açıldı Birlik hakkında soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, soruşturma açılan birliklere kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgis...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Optisyen-Gözlükçüler Odaları göreve başlıyor. Optisyen-Gözlükçüler Odal...

Türkiye genelindeki Optisyen-Gözlükçüler odalarının kuruluşu...

Reçeteye yazılan talimat herkesi duygulandırdı Reçeteye yazılan talimat ...

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Opr...

Gençlere çok önemli 20 öğüt! Gençlere çok önemli 20 öğ...

İşin olumsuz yanlarına takılıp kalmayın. İntikam hırsıyla ya...

Birlik hakkında soruşturma açıldı Birlik hakkında soruşturm...

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, soruş...

‘Opti’ 2020 için hazırlanıyor! ‘Opti’ 2020 i...

Yaklaşık 60.000 metrekare. Bir önceki yılda olduğu gibi, opt...

ABD’li dev Türkiye’ye hızlı girdi ABD’li dev Türkiye’ye hız...

Uzun zamandır Türk pazarında satış yapan ABD’nin en önemli s...

Cep Telefonu ve Tabletler görme kaybını hızlandırıyor Cep Telefonu ve Tabletler...

Toledo Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırmada...

Kayıt dışı üretime Ürün Takip Sistemi darbesi Kayıt dışı üretime Ürün T...

Dünyada tek olan Ürün Takip Sistemi ile tıbbi cihaz ve kozme...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Tarihsel süreç içerisinde gözlüğün gelişimi Tarihsel süreç içerisinde...

Kullanma oranının yüksekliği, toplumun gelişmişlik düzeyinin...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Duyuru, Haberler
EssilorLuxottica, GrandVision’ u satın almak için görüşüyor

EssilorLuxottica SA, Hollandalı gözlük perakendecisi GrandVision NV' ye yaklaşık 7,1 milyar avro değerinde bedel ödeyerek bu perakende zincirini bünyesine katmaya...

Kapat