Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

GrandVision Basın Açıklaması

OptisyeninSesi Haber sitemize GrandVision Şirketinin Türkiye deki ticari markası Atasun Optik tarafından aşağıdaki basın açıklaması gönderilmiştir. 

19 Temmuz 2019 - 11:29 'de eklendi ve 4408 kez görüntülendi. A+A-

GrandVision Basın Açıklaması

17 Temmuz 2019 tarihinde Dünyanın bir çok ülke basının da ve OptisyeninSesi Haber sitesinde yer alan “GrandVision ile EssilorLuxottica Arasında Satış Görüşmeleri Başladı” konu başlıklı haber için OptisyeninSesi Haber sitemize GrandVision Şirketinin Türkiye deki ticari markası Atasun Optik tarafından aşağıdaki basın açıklaması gönderilmiştir.

GrandVision Basın Açıklaması

“GrandVision ile EssilorLuxottica Arasında Satış Görüşmeleri Başladı

Atasun Optik’in de aralarında bulunduğu markalarıyla, optik perakendede dünya liderlerinden GrandVision’dan yapılan açıklamaya göre, şirketin ana hissedarı HAL Holding’in GrandVision’daki tüm hisselerinin satışı konusunda EssilorLuxottica ile görüşmelere başladığı duyuruldu.

Türkiye’de 50 ilde 239 noktası ve 2 milyonu aşan müşterisiyle sektörünün öncü markalarından Atasun Optik’in de aralarında bulunduğu, 40’dan fazla ülkede optik perakende alanında faaliyet gösteren GrandVision’dan satış süreciyle ilgili açıklama yapıldı.

GrandVision (Euronext: GVNV), şirketin %76,72’lik oranla ana hissedarı olan HAL Holding NV’nin (Euronext: HAL), hisselerinin tamamının EssilorLuxottica (Euronext: EL)’ya muhtemel satışı konusunda; hisse başına öngörülen yaklaşık 28,00 Avro alım fiyatıyla, görüşmelere başlandığını duyurdu.

Bu aşamada, EssilorLuxottica ve HAL Holding NV arasında bir anlaşmaya varılıp varılamayacağı kesin olmamakla beraber, görüşmelerin 12 ila 24 ay arasında sürmesi öngörülmektedir. Üçü de Euronex’de işlem gören şirketler arasında gelişen bu süreç, çeşitli yetki alanlarında ilgili düzenleyici makamların onayı da dahil olmak üzere geleneksel koşullara tabi olacaktır. HAL Holding NV ve EssilorLuxottica arasındaki işlemin tamamlanmasının ardından EssilorLuxottica, GrandVision’daki tüm hisseler için (zorunlu) halka açık bir teklif verecektir.

Grand Vision Hakkında
Optik perakendede bir dünya lideri olan GrandVision, dünyada daha fazla kişiye yüksek kalitede ve uygun fiyatlı göz bakımı sunmak için çalışmaktadır. GrandVision’ın görüş uzmanları tarafından sunulan yüksek kaliteli göz bakımı; çerçeve ve camları içeren reçeteli gözlükler, kontak lensler ve kontak lens bakım ürünleri, hem düz hem de reçeteli camlar içeren güneş gözlüklerini kapsayan çok çeşitli hizmetleri içerir. Bu ürünler, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Asya’da 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren önde gelen optik perakende noktalarında sunulmaktadır. GrandVision her gün, müşterilerine 7.200’den fazla mağazada ve 37.000’den fazla çalışanıyla “Göz bakımından daha fazlası” “EYE CARE, WE CARE MORE” söylemiyle hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için, lütfen www.grandvision.com adresini ziyaret edin.

***GrandVision N.V. tarafından yapılan bu açıklama Avrupa’da Piyasa Bozucu Eylemler Yönetmeliği (European Market Abuse Regulation)’nin (596/2014) 17. Bölüm 1. Paragrafı uyarınca yapılan bir duyurudur. Bu genel duyuru, herhangi bir menkul kıymetin alım veya abone olma teklifini veya herhangi bir teklif talebini kapsamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi. Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi.

Göz Hastalıkları Mütehassısı Sotiri Kondorupudis, Galatasaray'daki muayenehanesinde, gözlük yerine hastalarının, göz bebeklerinin önüne...

Çalışma Komisyonlarına üye alımları başladı Çalışma Komisyonlarına üye alımları başl...

Benimde bir düşüncem var, bende görev almak istiyorum, bende mesleğim için çalışabilirim diyen her meslektaşımızı bu komisyonlarda görm...

İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor...

Bölgelerde bulunan Optisyen /Gözlükçü meslektaşlarımızın sayısına göre belirlenecek olan temsilci sayısı ve başvuru sonuçları duyurulac...

Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkatine! Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkat...

Tıbbi cihaz satış merkezlerinde çalışmak üzere "sorumlu müdür", "satış tanıtım elemanı” ve "klinik destek elemanı” yeterlilik belgeleri...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi. Yıl 1938 Türkiye ye Konta...

Göz Hastalıkları Mütehassısı Sotiri Kondorupudis, Galatasara...

Çalışma Komisyonlarına üye alımları başladı Çalışma Komisyonlarına üy...

Benimde bir düşüncem var, bende görev almak istiyorum, bende...

İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor İstanbul Odası bölge tems...

Bölgelerde bulunan Optisyen /Gözlükçü meslektaşlarımızın say...

Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkatine! Sorumlu Müdür belgesi ala...

Tıbbi cihaz satış merkezlerinde çalışmak üzere "sorumlu müdü...

2.Meslek İçi Eğitim Programı 2.Meslek İçi Eğitim Progr...

Kocaeli Optisyen ve Gözlükçüler odası meslektaşlarımızın mes...

Boşa aidat ödemeyin! Boşa aidat ödemeyin!

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneğimize 2020 yılı ...

OptisyeninSesi e dergi/ 75.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 7...

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden ...

SGK Sözleşme süresi uzatıldı! SGK Sözleşme süresi uzatı...

Kurumumuzla sözleşmeli olup 2020 yılında da halen hizmet alı...

SGK, 2019 Ekim Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2019 Ekim Ayı Reçete...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Mustang’dan Erkeklere Özel Alternatifler Mustang’dan Erkeklere Öze...

Modadan vazgeçmeden, hem cool hem de kullanışlı optik çerçev...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Duyuru, Haberler
EssilorLuxottica, GrandVision’ u satın almak için görüşüyor

EssilorLuxottica SA, Hollandalı gözlük perakendecisi GrandVision NV' ye yaklaşık 7,1 milyar avro değerinde bedel ödeyerek bu perakende zincirini bünyesine katmaya...

Kapat