a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Devlet büyüklerimize duyurulur

Sağlık alanında yapılacak olan yeni uygulama ile devlet tarafından sağlanan gözlük çerçevesi ve cam gözlük yardımının kaldırılması planlanıyor. Uygulamanın hayata geçirilecek olması ile birlikte insanların göz muayenesine gitme alışkanlığının kalkacağını söyleyen Kerem Optik İşletmecisi Beşir Buyruk, “Devletimize sesimizi duyurabilmek ve Türk halkının göz sağlığı için yapılan bu yardımın kaldırılmamasını, devlet büyüklerimize iletmek istiyorum.” dedi. Kerem […]

09 Kasım 2013 - 2:36 'de eklendi ve 1161 kez görüntülendi. A+A-

Devlet büyüklerimize duyurulur

gozlukyardimSağlık alanında yapılacak olan yeni uygulama ile devlet tarafından sağlanan gözlük çerçevesi ve cam gözlük yardımının kaldırılması planlanıyor.

Uygulamanın hayata geçirilecek olması ile birlikte insanların göz muayenesine gitme alışkanlığının kalkacağını söyleyen Kerem Optik İşletmecisi Beşir Buyruk, “Devletimize sesimizi duyurabilmek ve Türk halkının göz sağlığı için yapılan bu yardımın kaldırılmamasını, devlet büyüklerimize iletmek istiyorum.” dedi.

Kerem Optik İşletme Yetkilisi Beşir Buyruk yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “Devletimizin yaptığı sağlık yardımları arasında, 3 yılda bir kez verilen 35 TL çerçeve, 10 TL cam gözlük yardımı vardır.

Bu yardımın toplamı, Devletimizin yaptığı sağlık yardımlarının içinde yüzde 2’lik bir bölümü oluşturmaktadır. Önümüzdeki günlerde bu yardımın kaldırılması düşünülmektedir. Devletimize sesimizi duyurabilmek ve Türk halkının göz sağlığı için yapılan bu yardımın kaldırılmamasını, devlet büyüklerimize iletmek istiyorum.

Tabi ki devletimizin tasarruf etmesini bizler de isteriz, ancak bazı küçük imkanlar kendinden çok büyük faydalar oluşturur. İşte bu böyle bir durumdur.

Şöyle ki; sağlığına, özellikle de göz sağlına çok dikkat etmeyen halkımız, 3 yılda bir kez gözlük hakkının olması sayesinde göz muayenesine gitmeyi alışkanlık haline getirmiştir. Eğer bu yardım kaldırılırsa korkarım ki göz muayenesine gitme alışkanlığı da bitecektir. Bu konuyu devletimizin tasarrufu açısından değerlendirecek olursak; bu yardımı Sosyal Güvenlik Kurumundan tahsil eden Optisyenlik Müesseseleri (Gözlükçüler), aldıkları hak edişin çok üzerinde devletimize vergi ödemektedirler.

Bu uygulamanın sonucunda Optisyenlik Müesseseleri muhtemelen bugün ödedikleri vergileri ödeyemeyecek, devletimiz de bulgura giderken evdeki pirinçten olacaktır.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2 bin kaçak gözlük yakalandı 2 bin kaçak gözlük yakalandı

Edirne'de bir tırda gümrük kaçağı 2 bin gözlük ele geçirildi....

TİTCK’ da Başkan değişimi TİTCK’ da Başkan değişimi

TİTCK Başkanı görevinden ayrıldı, yeni Başkan göreve başladı....

e-Rapor Sistemi Optik Reçete Bileşeni e-Rapor Sistemi Optik Reçete Bileşeni

e-Reçete Numarasının oluşturulması amacı ile e-Rapor sistemi Optik Reçete Bileşeni 13.09.2022 tarihinde devreye alınmıştır....

Güneş gözlüğü mevsimlik değildir. Güneş gözlüğü mevsimlik değildir.

İnsanlar, güneş gözlüklerini yıllarca moda-süslenme, kar, rüzgar ve yabancı cisimlerden korumak, görünür ışık yoğunluğunu azaltmak amac...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(6 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Nuri gizer
Kamil Nuri gizer
12 Kasım 2013 00:45

Soner Bey Samimi bir niyetle kaleme aldığınız, “haklı olarak” da, belli ki öfkeli!! olduğunuz bir konuda sizi üzmek istemem, ancak derneklerin varlığını SGK ödemeleri ile ilişkilendirmek, söz konusu ödemeler kalktığında senin ne önemin kalır, ilk kapatan sen olursun demek, ve cemiyetleri bu ve benzeri konularda birşey yapmamakla suçlar ifadeleriniz katılamayacağım ve hak veremeyeceğim iddialarınız. Birincisi, derneklere üye olmak SGK sözleşmeleri yapılırken dahi, meslektaşlarımız tarafından gerekleri yerine getirilmediği (yani aidatlar ödemediği) için, bir şey ifade etmiyor. İkincisi, dernekler birilerinin dükkanı değil ki, SGK ödemeleri kalkarsa kapansınlar, şayet şu yada bu nedenle dernekler kapanırsa kapanan sizinde üyesi olduğunuzu kabul ettiğim, bir meslek… Read more »

Soner Genç
Soner Genç
10 Kasım 2013 15:55

50 tl çerceveden 35 tl ye düşmesi, 50 tl organık cam odemesınden 15 tl ye düşmesi ve hakların 3 yıla çıkması bunun habercisiydi gibi herhalde, ama biz bunu anlayamadık. Çünkü bizim tek hedefimiz vardı. Yabancı sermayelerin dolup taştığı güzel ülkemizde işletmemizi ayakta tutabilmek ve evimizin nafakasını kazanabilmek.. Bir antibiyotiğe 100 tl ödeyen ve bunu haftada bir ödeme yapan devlet bu gözlük reçetelerinden ne istiyor…? Kapatalım dükkanlarıı rahatmı edecekler? Ve bağlı bulunduğumuz dernek olayı takip ediyorum diyor…bırak kardesim takipi girişimde bulun mudahele et gözlükçüleri örgütle. Sgk receteleri. Ödenmedıgınde senin ne önemin kalır, kimse derneğe üye olmaz , bizle beraber ilk kapatan… Read more »

Kamil Nuri gizer
Kamil Nuri gizer
10 Kasım 2013 14:16

Gözlükçü rumuzlu mahçup tüccar arkadaşım Yorumunuz kullandığınız rumuzu hak etmeyecek kadar basit, biz gerçek gözlükçülerin öncelikli endişesi bazılarının beğenmediğini ifade ettiğiniz maddi kayıplar değildir. Bu görüş olsa olsa mağazalarında bu rakamlarda bir “nema” için vakitleri olmadığını ifade edenlere yakışır. Kendini sağlıkçı olarak görebilen her şuurlu gözlükçünün yada optisyenin temel kaygısı, ailesinin maddi imkanları yetersiz olduğu için beş yaşındaki bir çocuğun gözlük takamayacak olmasıdır. Bu manada kiralık diploma bedellerinden şikayetçi olduğunuza bakarak, muhtemelen mesul müdür istihdam ederek çalışan bir esnaf olduğunuzu düşünüyorum. Zaten temel meselede, mesleğimizi içine giren teşebbüs sahipleri vasıtasıyla, “optik sektörü” diye okumaya çalışan zihniyetten geliyor. Konuya ticari çıkarlarımızın… Read more »

gözlükçü(Yılmaz ihsan)
gözlükçü(Yılmaz ihsan)
10 Kasım 2013 16:06

Siz merak etmeyin, biz tüccar değiliz maddi imkanı olmayan 5 yaşındaki çocuğa ücretsiz gözlük verecek kadar şerefliyiz. siz benim anlattıklarımı anlamamışsınız.

gözlükçü
gözlükçü
10 Kasım 2013 12:59

aslında simsarlığa doktor yönlendirmelerine reçete ile güneş gözlüğü vermeye iki reçete fazla yapmak için birbirinin kuyusunu kazmaya, 2 sene okuyup ta 3000 4000 tl diploma parası istemeye kökünden çözüm olur bence. zaten devletin ödediği parayı hiçbir gözlükçü beğenmiyor alt tarafı 35 tl kardeşim biz zaten bu indirimi yaparız diyorlar .BENCE DE KALKSIN REÇETE PARASI böylece sgk nın iş bilmeyen fakat herşeyi çok biliyormuş gibi davranan denetmenlerindende kurtulmuş oluruz.

berk
berk
10 Kasım 2013 13:26
Reply to  gözlükçü

Aynen katılıyorum bencede gözlük ödemesi kalkmalı..belki ozaman her şey yoluna girer.zaten devletin ödediği neki 35-40 tl komik rakam…

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
2 bin kaçak gözlük yakalandı 2 bin kaçak gözlük yakala...

Edirne'de bir tırda gümrük kaçağı 2 bin gözlük ele geçirildi...

TİTCK’ da Başkan değişimi TİTCK’ da Başkan değişimi...

TİTCK Başkanı görevinden ayrıldı, yeni Başkan göreve başladı...

e-Rapor Sistemi Optik Reçete Bileşeni e-Rapor Sistemi Optik Reç...

e-Reçete Numarasının oluşturulması amacı ile e-Rapor sistemi...

Güneş gözlüğü mevsimlik değildir. Güneş gözlüğü mevsimlik d...

İnsanlar, güneş gözlüklerini yıllarca moda-süslenme, kar, rü...

Tıbbi Cihaz Taraflarının Dikkatine Tıbbi Cihaz Taraflarının ...

Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri ürün güvenliğini sağlamak amaçlı ...

ETO’ da seçimler yapıldı ETO’ da seçimler ya...

Beyaz listeden giren meslektaşlarımızın da dahil olduğu 41 k...

29. SILMO d’Or’un kazananları 29. SILMO d’Or̵...

SILMO d'Or, Paris'teki SILMO Fuarında 29. kez verildi. 24 Ey...

Oğlumun aklına uyup gözlükçü açtık! Oğlumun aklına uyup gözlü...

Bu dükkan hızlı bir şekilde her şeyi yutacak kadar büyük bir...

Ankara Ticaret Odası seçimlerinde adayız Ankara Ticaret Odası seçi...

Kamu sektörü ile özel sektör arasında köprü olan bu odalar, ...

Ağustos ayı katılım payı ödemesi Ağustos ayı katılım payı ...

Ağustos ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalışt...

Magazin HABERLERİ
Web TV