a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Hangi Dernek Eylül de kapanıyor?..

“ Bir palyaço sahneden inmeden onun gerçek yüzünü göremezsiniz” 24 Haziran 2012 tarihinde TOOMD seçimli olağan genel kurul yapıldı. Bu seçimin sonucunda İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği olarak bizlere bu genel kuruldan ve tabanımızdan verilen mesajı aldık. Aralık 2011’de Sayın başkanımız Rıfat Küpeli’nin Antalya’daki optik zirvede yaptığı birlik daveti ve genel olarak uyguladığımız çalışma programı […]

04 Ağustos 2012 - 16:14 'de eklendi ve 1258 kez görüntülendi. A+A-

Hangi Dernek Eylül de kapanıyor?..

“ Bir palyaço sahneden inmeden onun gerçek yüzünü göremezsiniz”

24 Haziran 2012 tarihinde TOOMD seçimli olağan genel kurul yapıldı.

Bu seçimin sonucunda İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği olarak bizlere bu genel kuruldan ve tabanımızdan verilen mesajı aldık.

Aralık 2011’de Sayın başkanımız Rıfat Küpeli’nin Antalya’daki optik zirvede yaptığı birlik daveti ve genel olarak uyguladığımız çalışma programı doğrultusunda tabandan gelen sese cevap verip derneğimizi Eylül ayında kapatacağız.

Bundan sonra TOOMD yeni yönetiminin yanında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Adında hiçbir şaibe olmayan bu genç ve temiz kadroyla oluşacak sinerji sayesinde projelere hızlı ve güçlü bir şekilde hayat verme şansımız olacak.

İlginçtir, demokrasiyi şölen olarak sunan, demokratik platformlarda verilen mücadeleyi haddini bilmezlik, terbiyesizlik olarak yorumlayan bazı kişiler sahneden indirilince gerçek yüzlerini saklamaktan kaçınmamış, bu güne kadar kendilerine hizmet ettikleri hamilerine koşmuşlardır.

Çünkü bu insanların demokrasiden anladıkları kibirli, saldırgan, despot ve açgözlü bir çalışma ortamıdır. Ölçüsüz ve frenlenemez bir güç hırsı, yarınlarına olan güvenlerini azaltmıştır. Bu nedenle de benden sonra tufan mantığı ile hareket etmeye başlamalarına sebep olmuştur.

Bu süreçten sonra sistemi kendileri ve adamları lehine kullanmayacaklarını anladıkları için görev anlayışı etkin ve yetenekli kişileri değil vicdanlarını satın alabilecekleri adamları koparma çabasına girişeceklerdir.

Zaman bu güne kadar beni hep haklı çıkardı. Bazıları hakkında söylediklerim yine aynı kişiler tarafından doğrulandı. Bundan sonra da zaman beni haklı çıkaracaktır. Göreceksiniz ki hizmet ettikleri grubun kişisel çıkarları ve insanı isyan ettiren adi menfaatlerine hizmet edecek okuyup araştırmayı sevmeyen, kişisel girişimci ruhundan yoksun, zihinsel yetenekleri gelişmemiş, sahiplerine koşulsuz itaat eden ve bunu da büyük adam edası ile yapan insanlardan gruplar oluşacaktır.

Evet, şu ana kadar yazdıklarım gözlemlerimden yola çıkan varsayımlardı, böyledir ya da değildir, bu konuyu kapatalım…

Peki, bundan sonra ne olacak?
 
Biz bundan birkaç yıl önce Anadolu’daki meslektaşlarımızla birlik olmak ve İstanbul’daki meslektaşlarımızın sorunlarına yardımcı olmak adına yeni derneğimizi kurmuştuk.

Bu dernek, süreç içinde üstlenmiş olduğu misyonun gereğini yerine getirmiştir.

Ve bu yeni yönetim ile ana ocağında dönüp yönetim hatalarından dolayı yollarımızın ayrıldığı dostlarımızla bir arada olmak için derneğimizi kapatacağız. Birlik için doğan dernek yine birlik için hayatına son veriyor.

Dün bizleri  ihraç ederken savunma hakkından bile mahrum eden değerli yöneticilerimiz bu gün seçimi kaybettikleri için dernekten ayrılmış yeni bir dernek kurmuşlardır.

Bu derneği hangi amaçla kurmuşlar bilmiyorum ama en yakın zamanda açıklama yapacaklarını umuyorum . Çünkü “İzmir’de birlikten söz edince beni döveceklerdi, aynı çatı altında farklı fikirler olabilir, bir makinanın dişlileri gibi ortak çalışmalıyız, ben onlara gelin derneğe üye olup seçime girin dedim” ve benzeri birçok söylemi olan

ASLINDA BİRLİKTEN YANA OLDUĞUNU SÖYLEYEN DEĞERLİ BAŞKAN SEÇİMDEN HEMEN SONRA YENİ YÖNETİMDEN NASIL BİR RAHATSIZLIK DUYDU.

Herkes gibi bende merak ediyorum.

Turgut Çakar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayat...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio, 87 yaşında vefat etti....

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçakçılığı operasyo...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı operasyonlarında çok sayıda gözlük ele geçirildi....

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim fiyatı, malın ayırıcı özelliği ve üretim yeri hususlarının belirtiliği Fiy...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(12 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
12 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
BAYSER
BAYSER
9 yıl önce

Bu onurlu kararınızı tebrik ederim. sn.Turgut Çakar bugüne kadar bizim için yaptığınız çalışmaları TOOMD içinde de aktif olarak sürdürmeniz en büyük temennimiz.

hakan
hakan
9 yıl önce

Tamamıyla biz gözlükçülerin yanında olan yeni bir yönetim işi devralmış halen bütün engellemelere ve yaratılan olumsuz çalışma şartlarına rağmen elinden geleni yapmaya çalışırken görüyorum ki bırakmak istemediği koltuğundan koparılmış yönetim şakşakçıları halen iş başında ve ne açık yakalasak diye uğraş içinde. Adam sözde sektör adına yazı yazıyor sonunda bir tek Abdullah aydın ın imzası eksik

Eda Bıçkınsu
Eda Bıçkınsu
9 yıl önce
Yanıtla  hakan

“bütün engelleme ve olumsuz çalışma şartları” derken neyi kastediyorsunuz Hakan bey? İzah eder misiniz? Sayın muhtara da katılıyorum . Plan program şart. Popülist altı boş haberlere karnımız tok artık.

muhtar
muhtar
9 yıl önce

2 ay olmuş seçim biteli hala AH ABDULLAH VAh ABDULLAH. Arkadaşlar! gözlükçü mağdur , sıkıntıları var. Kim ne yapmışı bırakın da ne yapılacak onu açıklasın dernekler ve yönetimleri. Karekodu girmeyin dediler, telefonla bizzat arandım ve ben de o şahsın ses kaydı da mevcut. Güvenmedim girdim kayıtlarımı. Şimdi mağdur arkadaşlarımı görünce doğru tercih yaptığımı anlıyorum. Kimsenin kılını kıpırdattığı yok. Ama internet haberlerinde havalar 1500. Bu kafalar ile biz oda olamayız. Zaten bu samimiyetsizlikleri devlet gördüğü için bizleri oda yapmıyor. Oda olmak için profesyonel yönetimler gerek. Profesyonel olmak için ise uzun süreli programlar icra etmek lazım. Mesela 2012 son dönem ve 2013… Read more »

hakan
hakan
9 yıl önce
Yanıtla  muhtar

abdullah ı tuttuğunuz hiç belli olmamış… yazınızın sonuna birde çok yaşa apo desydeniz bari….

Neşat ÇAĞLI
Neşat ÇAĞLI
9 yıl önce

birlikten kuvvet doğar
ancak birlik mesajları vermenın altında yatan gerçek konu ODA sürecidir oda sürecini başaramayan bir birleşme ise parçalanmaya mahkumdur
eğer oda süreci olgunlaşırsa her sey çok farklı olur kımse meslektaşlarımıza hakıszlık edemez ama olmaz ise parçalanıcaktır idda ediyorum gün gelir devran dner derler …

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
9 yıl önce

Bu yazı beni yıllar önceki Abdullah Aydın’ın aday olduğu ilk kongreye götürdü. Sayın Aydın’ın program taslağında oda olmak en son sıralardaydı.” Acaba Abdullah Aydın yönetimi Truva Atı görevi mi görecek?” diye sormuştuk. Konuşma yapmak üzere kürsüye çıktığmda tüm salondaki oy kullanacak arkadaşlara şu teklifte bulundum : “Eğer birlik konusunda samimi iseniz seçime katılan iki başkan bir araya gelerek (Diğer aday Tuğrul Uğurlu idi) seçime katılan iki listeyi birleştirerek tek liste haline getirsinler” . Aslında amacım arkadaşların samimiyetini test etmekti. Abdullah Aydın’ı destekleyen bazı kişiler Oturdukları koltuklardan ayağa fırlayıp “Bu demokrasiye aykırıdır. ” diye karşı çıktılar.Bu kongre Abdullah Aydın’ın kazandığı ilk… Read more »

HAKAN
HAKAN
9 yıl önce

Bence işin en acı tarafı malum kişinin seçimden önce yaptığı konuşmalara Allah c.c. ve o güzel insan Peygamber Efendimizi s.a.v. karıştırması idi.
Bu bence en büyük hataydı hem yalan konuşacaksın hemde insanların en önemli hissiyatları üzerinden siyaset yapacaksın vah vah vah… Allah islah etsin ve hidayete kavuştursun İnşAllah….

levent
levent
9 yıl önce

Biz zaten palyaçonun yüzünü 5 sene önce görmüştük biliyorsun.bu yüz bize yabancı değil.bizim tanıdığımız yüz..aynı yüz..birlikten kuvvet doğar zaten sayın Turgut Çakar, inşallah herşey çok güzel olacak. .selamlar,yolunda bahtında açık olsun.

hamdi selvi
hamdi selvi
9 yıl önce

BİRLİK KARARI TARİHİ BİR ADIMDIR

İSTEKLERİNE kavuşana kadar BİRLİKTE HAREKET ETMELİLER
DERNEK DİLİNE DİNİNE RENGİNE SİYASİ GÖRÜŞÜNE BAKMAZSIZIN
BÜTÜN ÜYELERİNİN ORTAK HAK VE ÇIKARLARI UĞRUNA
BİRLİĞİN İFADESİDİR
ANCAK HEPİMİZİN ORTAK NOKTASI VAR YAŞAMAK İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ
BÜTÜN ZENGİNLİKLERİ BİZ ÜRETİYORUZ AMA PAYIMIZI ALAMIYORUZ HAKLARIMIZI
ALMAK VE GELİŞTİRMEK İÇİN GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİR
ORTAK HEDEFLER İÇİN BİRLEŞMEK DEMEKTİR
TEK SES TEK VUCUTTUR

BU UĞURDA EMEKLERİNİ ESİRGEMEDEN SARF EDEN BÜTÜN YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMI
TEBRİK EDER SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

Hamdi SELVİ

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
9 yıl önce

Karakter sahibi, mesleğe candan gönül vermiş bu uğurda senelerdir üyesi olduğu dernekten iktidardaki dernek yönetimince genel kurulda kendini anlatma fırsatı dahi verilmeden disiplin kurulu kararı ile ihraç edilmiş bu mesleğin saygıdeğer mensupları, birlikteliği sağlamak adına halihazır kurulu düzenlerini bozarak birleşme adına bu fedakarlığı yaparken, gözlükçülüğü bitirmek hedefi ile çalışanlar uygun ortam kalmayınca arkalarında 200 kişilik bir destekle bölücülüğün 4500 gözlükçü arasında ne kadar azınlıkta bir destek gördüğünüde yaşayarak öğrenirler.
Her iki tarafa da sonsuz teşekkürler ; birlikteliği sağladığınız için ve bütün gözlükçüleri birleştirdikleri için.

AHMET DERMAN

sahap sabri tuzal
sahap sabri tuzal
9 yıl önce

Mesleğimiz için bu beraberliğe ihtıyacımız var ,emeği gecen herkese çok teşekkürler….hayırlı ”uğurlu ”olsun.

Şahap Sabri Tuzal

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçak...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı opera...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etike...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim...

Avrupa Sağlık Sistemleri Avrupa Sağlık Sistemleri...

En temel insan haklarından biri olan sağlık, birçok ülkede a...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Magazin HABERLERİ
Web TV
12
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx