a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Altıntaş: ‘Şubattaki atamayı dört gözle bekliyoruz’

Atama Bekleyen ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneği Başkanı Altıntaş, “Şubattaki atamayı dört gözle bekliyoruz” dedi…

23 Kasım 2015 - 12:17 'de eklendi.

Altıntaş: ‘Şubattaki atamayı dört gözle bekliyoruz’

Atama Bekleyen ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneği Başkanı Ali Aras Altıntaş, atama bekleyen ve sayısı 300 bine yaklaşan sağlıkçılar olarak mücadelelerini, “Atama Bekleyen ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneği” adı altında devam ettireceklerini açıkladı.

Başkan Altıntaş, Karaelmas Gazeteciler Derneği’nde (KGD) düzenlediği basın toplantısında, yüzbinlerce sağlıkçının Şubat ayında yapılacak atamayı dört gözle beklediklerini belirterek, mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

“HASTANELER VE 112 ACİL İSTASYONLARINA DA HİZMET ALIMI YOLU İLE TAŞERON ALIMLAR DUR DURAK BİLMEDEN DEVAM ETTİ”
Altıntaş, açıklamasında şunları söyledi; “Atama bekleyen ve sayısı 300 bine yaklaşan sağlıkçılar adına kamuda istihdam edilme arzusu ile ve sağlıkta taşeronlaşmaya karşı, her türlü olumsuzluğa rağmen durmadan mücadele ettik.

Şimdi bu mücadelemizi Atama bekleyen ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneği adı altında devam ettirme kararı aldık ve aktif olarak dernek ile mücadelemize başladık. Bundan önce yaptığımız bütün basın açıklamaları, yürüyüşler ve diğer bütün etkinliklerde sağlıkta modern kölelik olan taşeronun ölümlere dahi yol açabileceğini, taşeron sistemin bir an önce sağlıkta sona erdirilmesini ve taşeron olarak emek veren bütün emekçilerin hak ettiği yere gelmesini defalarca dile getirdik. Seçim beyannamelerine taşeron işçileri koyup gündeme getiren ve kadroya alınmaları için çalışma başlatan hükümete ve siyasi partilere teşekkürü borç bilmekteyiz.

Sağlıkta bütünlük esastır o yüzden sadece asıl iş değil gönül ister ki temizlik ve güvenlik gibi yardımcı işlerde emek verenler de bir an önce hak ettikleri konuma gelirler. Fakat sayın devlet büyüklerimizin göz ardı ettiği bir şey var ki; Kamuya atanmayı bekleyen ve sayısı 300 bine ulaşan ve taşeron denen modern kölelik sistemi yüzünden KPSS’de yüksek puan almış olmalarına rağmen atanamayan sağlıkçılar bu durumun en büyük kaybedeni olmuşlardır. 2015 yılının sonlarına yaklaştığımız bu dönemde ne yazık ki kadrolu istihdam açısından fiyasko ile neticelenen bir yıl yaşamış olduk.

Bu da yetmezmiş gibi hastaneler ve 112 acil istasyonlarına da hizmet alımı yolu ile taşeron alımlar dur durak bilmeden devam etti ve bu durum atama bekleyen yüz binlerce sağlıkçının hezimet yaşamasına neden oldu.”

“BİR ATT ARKADAŞIMIZ ATANAMADIĞI İÇİN İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞTİR”
“Kadrolu alım yerine hizmet alımı yolu ile birçok sağlık bölümü haksızlığa uğramış ve yıllarca verdikleri emek karşılığı aldıkları diplomalar hiçe sayılmıştır. Atama bekleyen yüz binlerce sağlık çalışanı psikolojik olarak bu olaydan etkilenmiş hatta Balıkesir de bir att arkadaşımız atanamadığı için intihara teşebbüs etmiştir. Atama bekleyen ve kamu dışı çalışan sağlıkçılar derneği olarak; kamuda ilgili bölümün diploması olmadan, sırf torpili olduğu için kamuya alınan taşeron çalışanlarının, bizler gibi ilgili bölümün okulunu okumuş eğitimini almış ve KPSS sınavını başarı ile geçip yüksek puanlar almış insanlar yerine kamu da istihdam edilmelerini adaletsiz bulduğumuzu defalarca dile getirdik.

Başta tıbbi sekreterler olmak üzere, ATT, paramedic, laborant, radyoloji tekniker ve teknisyenleri, ağız diş sağlığı mezunları, biyologlar, Patoloji Teknikerleri, hemşire, ebe, Elektronörofizyoloji, yaşlı bakım, engelli bakım, evde hasta bakımı, diyaliz teknikerleri, anestezi teknikerleri, optisyen, odyometri ve sağlık kurumları işletmeciliği dahil birçok bölümü başarı ile tamamlamış yüz binlerce insan bu adil olmayan yaklaşım yüzünden mağdur edilmekte ve KPSS’den almış oldukları 80 üstü puanlar ile kendi işlerini yapamaz hale getirilmektedir.

Sağlık Bakanlığı’nın atama bekleyen yüz binlerce mezunun sesine duyarsız kalmayacağını ve bu konuda bizlerin içini rahatlatacak bir açıklama yapacaklarını ummaktayız. Atama bekleyen yüz binlerce sağlık çalışanı en geç şubat ayında yapılacak bir ara atamayı dört gözle beklemektedirler. Atama bekleyen ve kamu dışı çalışan sağlıkçılar derneği olarak bizler atamalar da adil bir dağılım elde edene kadar aylardan beri verdiğimiz mücadeleye dur durak demeden devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 milyon adete ulaşması, 2025 yılında ise tahmini %0,5 büyüme oranına ulaşması...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı’nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde, 1890’ları günümüze taşıyan muhteşem bir Müze- Otel vardır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu O...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının ye...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 m...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bede...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar Pera Palas’taki Sırlarla ...

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı’nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde, ...

Optisyenlik Müesseseleri ve Çalışanları için Mevzuat Optisyenlik Müesseseleri ...

Optisyenlik Müesseseleri, sağlıkla ilgili yasal yükümlülükle...

Gözlük ve tıbbi cihaz hakkında bilgilendirme Gözlük ve tıbbi cihaz hak...

Gözlük çerçevesi ve numaralı gözlük camı, 4703, 3359 ve 181 ...

Anlık çeviri yapabilecek yapay zekalı akıllı gözlük tanıtıldı Anlık çeviri yapabilecek ...

Akıllı gözlükler uzun yıllardır hayatımızda olsa da Apple Vi...

Barberini için güneş panelleri Barberini için güneş pane...

Orta İtalya'nın Abruzzo bölgesindeki Barberini fabrikasını ç...

Taklit ürünlerde vergi kaybı 7,2 milyar dolar Taklit ürünlerde vergi ka...

Türkiye’de yaklaşık 17,2 milyar dolar büyüklüğe ulaşan kaçak...

Optisyenlik nasıl sürdürülebilir? Optisyenlik nasıl sürdürü...

Almanya da gözlükçü ve optometrist Uwe Hannig, "Optisyenlik ...

Magazin HABERLERİ
Web TV