a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Zamanı gelmişken…

Evet, her şeyin bir zamanı vardır. Son zamanlarda tanık olduğum bir olgu oldukça can sıkıcı bir gerçeği gün ışığına çıkardı. Bu gün burada bu satırlarla konfederasyona bağlı tüm dernek başkanları ve yöneticilerine, İstanbul’daki yol arkadaşlarıma ve bir şekilde tanışıp ortak hareket ettiğim dostlarıma sesleniyorum: Eğer ben Turgut Çakar olarak, Yurt içinde ve yurt dışında bir […]

15 Haziran 2012 - 18:34 'de eklendi ve 1702 kez görüntülendi. A+A-

Zamanı gelmişken…

Evet, her şeyin bir zamanı vardır. Son zamanlarda tanık olduğum bir olgu oldukça can sıkıcı bir gerçeği gün ışığına çıkardı.

Bu gün burada bu satırlarla konfederasyona bağlı tüm dernek başkanları ve yöneticilerine, İstanbul’daki yol arkadaşlarıma ve bir şekilde tanışıp ortak hareket ettiğim dostlarıma sesleniyorum:

Eğer ben Turgut Çakar olarak,

Yurt içinde ve yurt dışında bir şekilde birlikte hareket ettiğim insan ve kurumlara yalan söylemişsem.

Derneğimin maddi ve manevi kaynaklarını meslektaşlarım ve mesleğimin gelişimi yerine kişisel egolarım için kullanmaya başlamışsam.

Kanunlara, yönetmeliklere ve sözleşmelere aykırı davranmış kişi ve kurumları sadece çıkar ilişkileri için; makam sahibi yapmak, işledikleri suçtan kurtulmalarını sağlamak yönünde meslektaşlarımdan aldığım yetki ve makamı kullanma yolunu seçmişsem.

Görevde olduğum süre içinde zarardan başka bir şey başaramamışsam.

Sektörün sağladığı kaynakları layığı ile kullanamamışsam.

Birliği ve beraberliği sağlamak yerine benmerkezci davranarak sabote etmişsem.

Mesleği ve meslektaşı korumak ve ileri götürmek adına bana emanet edilen makamda her platformumda bu unsurları kötülemekten öteye gitmemişsem.

Hakkımda yapılan eleştirilere öz eleştiri vermek yerine tahammülsüzce saldırgan tavır takınıp eleştiri yapanları imha yolunu seçmişsem.

Birkaç sponsorun öfkesinden korkup binlerce meslektaşımı ve kurum yetkililerini ateşe atmaktan imtina etmeyecek duruma gelmişsem.

Kişisel egolarıma hizmet edecek programlara sponsörlük ediyorlar diye, meslektaşlarıma zarar veren müesseseler hakkında eyleme geçmekten korkar duruma gelmişsem.

Bilin ki ben doğru adam değilim…

Bilin ki eğer benim hakkımda birileri elinde belgelerle gelip bu gerçekleri size anlattığında sizler cevap veremiyor ve sadece Turgut iyi adamdır demekten öteye bir şeyler diyemiyorsanız, gerçekleri bildiğiniz halde buna ses çıkarmayışınız, Turgut’un sağladığı makamları kaybetmekten korktuğunuzu, birlikte yiyip içtiklerinizden dolayı borçluluk hissettiğinizi veya çocuklarınız ve yeğenlerinize sağlayacağı imkanlardan dolayı onu kaybetme korkusu içinde olduğunuzu düşündürecektir.

Sizlere bu sözleri söyleyen insanlar dostunuz ya da düşmanınız olabilir, hiç farketmez. Sonuçta, sizler hakkında da haklı olarak kötü düşünülecektir ki ben dostlarımın bu duruma düşmesini asla istemem.

Bu nedenledir ki dostlarım Allah o günleri ne bana ne de dostlarıma yaşatmasın diyerek sizden rica ediyorum. Eğer ben de bir gün böyle bir batağa düşersem, sakın bana sahip çıkmayın.

Karşıma çıkıp “Artık yeter!” deyin. Deyin ki en başından beri  adam gibi adam olarak başladığım bu işten adam gibi adam olarak anlımın akıyla çıkma şansını beni uyarmayan dostlarım yüzünden kaybetmiş olmayayım.

Turgut Çakar
İstanbul Gözlükçüler Ve Optisyenler Derneği
Başkan Yardımcısı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can!

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce çok üzülüyorum…”...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler belli oldu!

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde ettiği verilere göre en stressiz meslekler belirlendi....

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Fielmann ABD’de daha da genişliyor! Fielmann ABD’de daha da genişliyor...

Fielmann Group'un iştiraki Fielmann USA, ABD'li gözlükçü zinciri Shopko Optical'ın hisselerinin yüzde 100'ünü Monarch Alternative Capit...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(13 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

13 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ramazan ÖZMUTLU
Ramazan ÖZMUTLU
17 Haziran 2012 16:02

Muhterem meslektaşım, Yazdıklarınızı son noktasına kadar tasvip etmemek mümkün değil. Mevcut yönetimin bizlere yaşattıklarını yazmaya kalksanız herhalde sayfalar dolar kalemler yetmezdi. Zatı muhteremı muhatap alıp ona cevap vermeyede gerek yok meslek ve meslektaşlarımın 24 haziranda gerekeni yapacağından şüphem yok. Bizleri bugün itibarı ile getirdiği durumun ehemmiyeti içinde olmayan yok herhalde meslektaşlarımızın ve kurumlar önünde nasıl takla attıklarını bizlere nasıl taklalar attırdıklarını bi düşünelim şöyle ki ; -Arkaya birbuçuk burgulu çift takla -Öne iki burgulu tek takla -Yana birbuçuk burgulu çift takla …şeklinde detayları belirtmek lazım.Zira verilen tavizler, “HÖRMETTE” kusur etmemeler tam bu ayarda. Bu bir tarz meselesi.Yani olay “psişik” bir… Read more »

levent
levent
18 Haziran 2012 21:34

arkadaşım çok güzel bayıdım.anca bu kadar güzel örneklenir.HAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAA. yanımdakilerede okudum.

levent
levent
16 Haziran 2012 22:23

yalanlarla kazanacağıma,şerefimle kaybetmeyi tercih ederim.

levent
levent
16 Haziran 2012 13:42

YAZMAYCAKTIM AMA DAYANAMADIM ÇIKARTIN ARTIK ŞU GÖZLÜKLERİNİZİ ŞAYET MENFAATİNİZ YOKSA GÖRÜN ARTIK GERÇEKLERİ KÖRMÜSÜNÜZ KARDEŞİM DAHA ADAM NE YAPMALI SİZİN GÖZÜNÜZDE KÖTÜ OLMAK İÇİN EFSUNLANDINIZMI AYAKTAMI UYUYORSUNUZ YOKSA BU MESLEĞİ UZAYDA YAPIYORDA ARA SIRA ZİYARETİMİZEMİ GELİYORSUNUZ.AÇIN GÖZÜNÜZÜ.AKILLANIN ARTIK BIRAKIN MELİN MELİN BAKINMAYI YUH DİYORUM YETER ARTIK YETER AKILSIZLIK ETMEYİ BIRAKIN.ÇIKIN O DÜKKANLARINIZDAN MESLEK NE HALDE GÖRÜN.BELDEN AŞAĞISIMI KALDI BU İŞİN ADAMLAR CANIMIZA OKUDULAR OKUMAYA DEVAM EDİYORLAR.SİZLER OLDUKÇA DEVAM ETMEYİ BİTİRMEYECEKLER.ÖNCELİKLE SİZE DİYORUM NEŞAT BEY UYANIN ARAŞTIRIN YETER ARTIK.

neşat çağlı
neşat çağlı
17 Haziran 2012 13:49
Reply to  levent

Levent bey yorumumu sanırım iyi anlayamamışsınız yada farklı yorumlamışsınız Turgut beyin meslek adına yaptığı çalışmaları takip eden biri olduğum için kendisine yöneltilen kötü sözleri kabul etmediğimi ima ettim ayrıca dükkanında oturmayan meslek adına yıllardır gönüllü çalışmalar yapan biri olduğumu bilen biliyor siz merak etmeyin merak ediyorsanız gogle den araştırın ömrüm topluma faydalı çalışmalar için geçiyor ve geçmeye devam edecektir. gap bölgesinde yaşıyorum yolsuzluk yapan mesleğin prestijini kaybettirenlere mesleğimizin bir tıp mesleği olduğuna inanan ve bu yönde çalışan biri olarak bu tarz ilişkilere giren tüm meslek içindeki yapılara karşı davam devam ediyor etmeyede devam edicektir inşallah.

levent
levent
18 Haziran 2012 21:40

üstte ramazan arkadaşın anlattığı gibi dikdombazcılar oldukça bizde onlarla her koşul ve şartlarda savaşmak zorundayız.burası istanbul siz hiç bir şey bilmiyorsunuz.okadar büyük savaş veriyoruzki,savaş meydanı burası,biz tam ortasındayız.bu sebele bildiğim ama sizin bilmediğiniz, yaşadığım ama sizin yaşamadığınız çok şey var,tam 31 senedir.:):)derler ya bir tek kulak arkası.

Tuba YILDIRIM
Tuba YILDIRIM
16 Haziran 2012 10:27

Turgut abi eğer o yazıdaki gibi bir adama dönüş, seni uyarmak mı! Yolarım yolarım!!! 🙂 O adamlar gibi olamazsın merak etme, onlar gibi olmak, yalakalık, adam satmak ve ihanet konularında YILLARIN MESLEK BİRİKİMİNİ gerektirir :))) O da yalnızca onlarda mevcut…

Neşat ÇAĞLI
Neşat ÇAĞLI
16 Haziran 2012 09:28

sn Turgut ÇAKAR tabiki yazdıklarınızı yapan biri kimsenın gözünde adam sıfatı kazanamaz.
ama yazılanların tümüne asla katılmıyorum sonuçta mesleğe zaman ve mekan ayırmış bir meslek temsilcisi olduğunuzu tüm TÜRKİYE bilmektedir .
zaman zaman muhalefet etsekte mesleğimizin temsilcilerine iftira etmek suç ifa etmek aşağılamak belden aşağı vurmak hoş değil bakıyorum zaman zaman sosyal medyada atıp tutan kabadayılar görüyorum unutmasınlarkı yazılan her sey her yazanın alehinde her zaman bir delildir.

necati önder
necati önder
16 Haziran 2012 10:19
Reply to  Neşat ÇAĞLI

neşat bey mesleğini sgk memurların satan sözdedevleti ama kendi menfaatini koruyan adamlara laf söylemeyin onları eleştirenleri ayıplayın demekki sizdede yanlışlık var

levent
levent
16 Haziran 2012 13:58
Reply to  Neşat ÇAĞLI

YA NEŞAT KARDEŞİM NE DELİLİ BIRAKIN BU MESLEĞİ YAPMAYIN Kİ BİZİM GİBİ (ÖĞLE DİYOSUNUZYA 9KABADAYILARLA AYNI HAVAYI SOLUMAYIN BU MESLEĞİ YAPMAYIN.GİRİN BİR ZİNCİR MAĞAZAYA İŞÇİ OLUN.

necati önder
necati önder
16 Haziran 2012 09:20

Turgut bey bazılarının kafalarına taş değil kayayı düşürmüşün ama adamlar anlamazlar tersine saydığınız bu olaylardaki yanlışlara eski türk filimlerindeki yobaz hocalar yarabbi şükür diyorlar adamların zihniyetide zikride aynı

serkan şanver
serkan şanver
16 Haziran 2012 08:17

turgut abi sen adamın hası sın hası abi seninle ilgili ben hiç biryerde bir haber duymadım demekki insanlar duymak istedigini duyarmış ne gerekiyorsa meslek adına yapıyorsun seni bilen bilir buda bu meslek adına yeter

hamdi selvi
hamdi selvi
16 Haziran 2012 07:30

SAYIN TURGUT ÇAKAR BAZILARI ADAM OLMAK NASILDIR BİLİRLER Mİ ? Dik durmak eğilip bükülmemek adam olmak için adam olmak başta insan olmak özünde sözünde insan olmak için de olduğumuz yalan dünyanın görüntüde gerçek gizlilik sahte görüntüsüne itibar etmemek hakikatin önün de durmak gerekirse mücadele etmek yalnız dahi olsan önder olmak pes etmemek anlı şanlı namlı yaşamak soyluluğu ırkta değil benliğin de hissedip göstermek kalleşliğe korkak lığa namert liğe yenik düşmemek büyüklük işte ADAM adam gibi adam olmak giyim para boy posla ölçülmez adamlık kandırmaca sözlerle konuşmak değil kıvırmak değil köçebek gibi düşmana yarenlik edip dosta arkadan vurmamak BAZEN ÖYLE ADAMLAR… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler bel...

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde e...

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fielmann ABD’de daha da genişliyor! Fielmann ABD’de dah...

Fielmann Group'un iştiraki Fielmann USA, ABD'li gözlükçü zin...

Göz doktorları canlı yayında 70 göz ameliyatı yapacak Göz doktorları canlı yayı...

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Türk Oftalmoloji Derneği i...

Lens hatası yüzünden 2 günde gözünü kaybetti! Lens hatası yüzünden 2 gü...

Havuz, deniz, jakuzi hatta musluk sularındaki büyük tehlikey...

Esra Beni Eversene! Esra Beni Eversene!

Bir tane bile göz doktoru bir kadın katılmadı ki, kapalım he...

Optisyenlik mesleği üzerine bir araştırma Optisyenlik mesleği üzeri...

Bu araştırmanın amacı, optisyenlik mesleğinde örgütsel bağlı...

Neden Gözlük kaçakçılığı Neden Gözlük kaçakçılığı...

Kaçakçılık, devlet gelirlerini olumsuz etkileyebilir, yerel ...

Türkiye’de lazer cerrahisi neden artıyor? Türkiye’de lazer cerrahis...

Gözlükçüler çağdaş insanlardır.. Çağdaş olmak teknoloji kull...

Magazin HABERLERİ
Web TV