Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Teşekkür Ederim.

KARANLIĞA TERK EDİLMİŞ BİR MESLEĞİ YENİDEN AYDINLIĞA EL BİRLİĞİ İLE ÇIKARMANIN GURURU İÇİNDE YAŞAYAN MESLEKTAŞLARIMA MERHABA DEME SEVİNCİNDE OLAN BİR MESLEK HİZMETKARI OLARAK SESLENMEK İSTİYORUM.

20 Aralık 2017 - 12:41 'de eklendi ve 2231 kez görüntülendi. A+A-

Teşekkür Ederim.

Değerli Meslektaşlarım;

2004 yılından bu yana bu mesleğin içine dinamit koyup Hans’a ve yabancıya al ben yemedim sen ye zihniyetine sahip kişilere dur demenin zamanı geldi. Bu mücadele 12 yıl sürdü. Malumunuz olmak üzere bir yeri yıkmak çok kolay yeniden yapmak ve inşa etmek çok zaman ister.

Bu mücadele el birliği ile yapılarak bu günlere gelmiştir. Bundan sonra çok temkinli ve dirayetli bir şekilde el birliği ile tüm gücümüzü kullanarak geçmiş olan karanlık günlere ve halkın sağlığını ticari zihniyete teslim etmemek için hep birlikte mücadele etmeye davet ediyorum.

5193 sayılı yasamızın mesleğin hak ve menfaatlerini sağlamak ve halkın sağlığını uygun bir hale getirmek için yasal dayanaklara uygun hale getirmek yasa içeriğini doldurup zapturapt altına almak hepimizin asli görevi olmalı, ve bu mesleği leş kargalarına bırakmamalıyız. Çünkü meslek bir sağlık mesleğidir. Halk sağlığı olan bu meslek gerek işporta da gerek sokak ta ehli olmayan ellerde olmamalıdır. Senelerce bu düzeni devam ettirmeye çalışan zihniyetçilere fırsat verildi şimdi dur demenin zamanı geldi. Ve bu zihniyete dur diyoruz.

Değerli meslektaşlarım azmi elinizden asla bırakmayın, azimli ve dirayetli olan bütün başarılar meslek içindir. Yeter ki olmadı deyip, pes etmeyin. Pes etmediğiniz müddetçe zafer bizlerin olacaktır. Malumunuz zaferler öyle kolay kolay kazanılamaz. Kazanılan zaferler tarihe mal olur, ve sizden sonra ki nesillere ve torunlara sorun bırakmayın. Her şeyin düzgün olması için taşların yerine oturtulması gerekir. Böylelikle bırakılmış olan mirası değerlendirmiş oluruz.

Değerli meslektaşlarım, Oda ve Birliğin kurulması için hayal diyorlardı ve öyle bir kampanya açtılar ki kampanya açma nedenleri bazı meslektaşların maneviyatını kırıp destek vermemeleri için bazı sitelerde yazı yazdılar bizler bunlara aldırış etmeden yolumuza devam ettik. Azmimizi elden bırakmadık. Hep azimle üstüne gittik. Tarihte olmayan şeylere imza attık ve Oda ve Birlik Yasamızı çıkardık. Alay edip bıyık altı gülenlere büyük bir ders vermiş olduk. Anlarlarsa bu meslek için bir tarih yazdık. Bu tarihi bu mesleğe bir miras olarak bırakıyoruz.

Meslek için meslektaş için hayırlı ve uğurlu olsun.

Değerli Meslektaşlarım, ikinci hedefimiz 5193 sayılı yasanın içini doldurup mesleğe ve meslektaşlara yakışır bir yasa konumuna getirmek olacaktır. Bunun için sizden ricam sizleri sabra ve metanete davet ediyorum. Bu meslekten rant bekleyen ve bu meslekten olmayıp kendine bu meslekten paye biçenlere büyük bir hayal kırıklığı yaratmak hepimizin boynunun borcu olsun. Yok öyle meslekten olmayanlara bundan böyle hep birlikte geçit vermeyeceğiz. Mesleği eski kariyerine ve saygın bir meslek haline getirmek hepimizin asil görevi olduğu inancındayım. Yerlerde sürünen bu mesleği nezih bir meslek ortamına getirmek asil bir görev olarak düşünmekteyim. Bunun tersini düşünen meslektaş meslekten sayılmayacağını ve aramızda barındırmamak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Depocu depoculuğunu toptancı toptancılığını bilmeli meslekten olmayanlar bu alanı terk etmeli işi ehline ve gerçek meslek sahibine bırakmalı diyorum. Aksini düşünen bu mesleğe büyük ihanet ve gaflet içindedir. Bu zihniyette olanları aramızda barındırmamalıyız. Bu tür virüsleri aramıza sokmamalıyız. Bundan böyle mesleğe sahip çıkmalıyız. Bundan sonraki nesillere tertemiz bir meslek mirası bırakmalıyız. Bu içindeki virüs ve asalaklara dur deyip meslekten temizlemeliyiz.

Değerli Meslektaşlarım, gözlükçülük mesleği bir sağlık mesleğidir. Halk sağlığını ilgilendiren bir meslektir. Ticari vecih verilemez, vermeyi düşünen zihniyetin bu alanda işi olmamalıdır. Kendilerine başka bir alan seçmeli. Ayrıca gözlükçüğün moda halini düşünen zihniyete sesleniyorum, bu düşüncenizden vazgeçin yoksa bu moda diye düşündüğünüz enkazın altına kalır ezilir yok olmaya mahkum olursunuz. Gözlükçülük mesleği bir sağlık mesleği olduğu ve ticari rant ve moda olmadığı herkes tarafından bilinmelidir.

Değerli meslektaşlarım, Oda ve Birliğin kurulması aşaması aşağıdaki şekilde gelişmiştir.

-27.06.2012 530 sayı ile Adalet Tali Komisyonundan geçerek Esas komisyon Sağlık Aile ve Çalışma ve Sosyal İşler 01.10.2012 tarih Esas No: 21827 sayı ile intikal edilmiş muhalefet partisinden gelişi nedeni ile yasa kabul görülmeyerek sağlık komisyonunda bekletilmiştir. Bunun üzerine iktidar partisi milletvekilleri ile görüşülmeye başlanmış, Şanlıurfa da bulunan meslektaşımız ve aynı zamanda dernek ve yönetim kurulu üyemiz Mustafa UMA’nın yakın akrabası olması münasebeti ile Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mehmet Ali CEVHERİ’nin önderliğinde teşebbüse geçilmiş, Şanlıurfa Milletvekili Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA, Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mahmut KAÇAR, Adıyaman Milletvekili Sayın Dr. Salih FIRAT, Şanlıurfa Milletvekili Sayın Av . Kemalettin YILMAZTEKİN, Gaziantep Milletvekili Sayın Ecz. Abdulkadir YÜKSEL, Ankara Milletvekili Sayın Nevzat Ceylan, Şanlıurfa Milletvekili Sayın Halil ÖZCAN, Adıyaman Milletvekili Sayın Av. İbrahim Halil FIRAT ve Şanlıurfa Milletvekili Sayın İbrahim Halil YILDIZ’ın imzalarına havi 20.04.2016 tarih 133 sayı ile prosedür gereği AK Parti grup Başkanlığına verilmiştir. AK Parti Grup Başkanlığı prosedürü tamamlamak üzere Grup Müdürü Sayın Halil ERGEN imzasına havi 04.05.2016 tarih 134 sayılı yazı ile Kanun teklifimiz Başbakan Yardımcısı Sayın Lütfi ELVAN beyin özel kalem müdürlüğüne gönderilmiştir. Bunu üzerine Başbakan Yardımcı Sayın Lütfi ELVAN imzasına havi 17.05.2016 tarih 75104166-339 sayılı yazı ile Adalet Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığından görüş istemiştir. Gelen cevabi yazılar doğrultusunda mücadelemiz devam etmiş Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM ile görüşme tavsiyelerinde bulunulmuş. Erzincan da faaliyet gösteren meslektaşımız, Sayın Mahmut AYDIN, Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM’dan Ak Parti Erzincan Milletvekilleri Sayın Av. Serkan BAYRAM ve Sayın Sebahattin KARAKELLE’ nin girişimleri ile randevu almış, 14.02.2017 tarihinde bütün derneklerin katılımıyla randevuya gidilmiş, Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM, sayın Grup Başkan Vekili Sayın Mustafa ELİTAŞ’dan gereğinin yapılmasını istemiş Oda ve Birlik yasamızın çıkarılacağına dair huzurda bulunan katılımcılar önünde söz vermiştir. Bunun üzerine Yönetim Kurulumuz Başkan Mahmut Yetim, Başkan Yardımcısı İsmihan Karanfil, Sayman Üye Atilla Karip, Yazman Üye Mustafa Uma, Üye Turhan Bakırel çalışmalarına aralıksız olarak devam ederek, Sayın Mustafa ELİTAŞ 23.10.2017 tarihide Bütçe Plan Komisyonuna ve bilahare genel kurula prosedürü tamamlayarak Oda ve Birlik Yasasını hayata geçirmesini sağlamıştır.

Bundan dolayı Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM’ a Sayın Grup Başkan Vekili Mustafa ELİTAŞ’a Kanun teklifine imza koyan ve Başbakanımızdan randevu talebinde bulunan sayın Milletvekillerine görüşmeye katılan dernek başkanları ve üyelerine maddi manevi desteğini esirgemeyen katkısı bulunan bütün meslektaşlarımıza teşekkür eder saygılar sunarım.

Değerli meslektaşlarım gözlükleri satın ama mesleğinizi satmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyeninsesi Haber’i Artık Bundle’dan Takip Edebileceksiniz! Optisyeninsesi Haber’i Artık Bundl...

Bundle ile dünyanın en popüler kaynaklarını kolayca takip ederek haberlere hızla ulaşmak mümkün. Bundle kullanıcılara Türkiye dahil 30’...

Akademisyenlerin 1. Grup Toplantısı Gerçekleştirildi Akademisyenlerin 1. Grup Toplantısı Gerç...

Akademisyen grup toplantısı olarak planlanan çalışmanın birincisini 29 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirdi....

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine ve Camiamıza Başsağlığı Dileriz....

Artisan Metal – Hırsızlık Bilgilendirmesi Artisan Metal – Hırsızlık Bilgilen...

Müesselerimize bu ürünlerin satışı yapılmak üzere getirenlere dikkat edilmesi, şüpheli bir durumda ise ilgili mercilere haber vermeniz ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)

1
.. Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Semra yüksel Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Semra yüksel
Ziyaretçi
Semra yüksel

Emeğinize yüreğinize sağlık çokçok teşekkür ederim

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Optisyeninsesi Haber’i Artık Bundle’dan Takip Edebileceksiniz! Optisyeninsesi Haber̵...

Bundle ile dünyanın en popüler kaynaklarını kolayca takip ed...

Akademisyenlerin 1. Grup Toplantısı Gerçekleştirildi Akademisyenlerin 1. Grup ...

Akademisyen grup toplantısı olarak planlanan çalışmanın biri...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine ve C...

Artisan Metal – Hırsızlık Bilgilendirmesi Artisan Metal – Hır...

Müesselerimize bu ürünlerin satışı yapılmak üzere getirenler...

10 milyon gözlük dağıtılacak! 10 milyon gözlük dağıtıla...

Sağlık Bakanlığı, İslam Kalkınma Bankası ve Kalkınma İçin İs...

Tıbbi cihaz kurumu UTS Toplantı Duyurusu Tıbbi cihaz kurumu UTS To...

Ürün takip sisteminde yapılacak güncellemeler ve TİTUBB sist...

Sağlık Bakanından sağlıkla ilgili yeni kanun teklifi Sağlık Bakanından sağlıkl...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan, "Sağlıkla İlgili ...

A.TR Dolaşım Belgelerinin kullanım süresi değişti A.TR Dolaşım Belgelerinin...

İstanbul Ticaret Odası, A.TR Dolaşım Belgesinin geçerlilik s...

TOOMD’ dan Şiddeti kınama yazısı! TOOMD’ dan Şiddeti ...

TOOMD, Dün Şanlı Urfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hast...

Kayıp ve Soyadı Değişikliğinde Belge Yenileme Kayıp ve Soyadı Değişikli...

Tıbbi cihaz yeterlilik belge/belgelerini kaybeden adayların ...

Magazin HABERLERİ
Web TV