a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Tekzip yazısına cevap

Metin içerisindeki HİÇBİR BEYAN TARAFIMIZA AİT DEĞİLDİR. Değerli Okurlar, . Bir önceki haberde Sayın Mehmet Dibi’nin yargı yolu ile yolladığı tekzip metnini okudunuz . . İşbu tekzip, bildiğiniz gibi bir süre önce “Sektörü SGK’ ya şikayet edeni açıklıyoruz” başlıklı yazımıza, bu yazılara yapılmış yorumlara ve Numan Hocaoğlu tarafından yazılan “ Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu […]

05 Kasım 2012 - 15:45 'de eklendi.

Tekzip yazısına cevap

Metin içerisindeki HİÇBİR BEYAN TARAFIMIZA AİT DEĞİLDİR.

Değerli Okurlar,
.
Bir önceki haberde Sayın Mehmet Dibi’nin yargı yolu ile yolladığı tekzip metnini okudunuz .
.
İşbu tekzip, bildiğiniz gibi bir süre önce “Sektörü SGK’ ya şikayet edeni açıklıyoruz” başlıklı yazımıza, bu yazılara yapılmış yorumlara ve Numan Hocaoğlu tarafından yazılan “ Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu “ başlıklı yazısına karşılık gönderilmiş ve yayınlamamız istenmiştir.
.
Yukarıda bahsettiğimiz yazıların hiçbirinde isim zikredilmemesine rağmen, Sn. Mehmet Dibi şikâyet edenin kendisi olduğunu ancak şikâyet yerinin SGK değil, Sağlık bakanlığı olduğunu belirtmektedir.
.
Oysaki şikâyet yazısının elimize geçmesinden bir gün sonra SGK Optisyenlik Şube müdürü Sn. Şükriye Vural “bazı tedarikçilerin şikâyetleri üzerine”… şeklinde başlayan, yayınladığımız yazı doğrultusunda bir duyuru yayınlamıştır.
.
Sn. Mehmet Dibi’nin şikâyet dilekçesini olduğu gibi, noktasına dokunmadan, pdf dosyası olarak aynen yayınladık. Yorum katmadık, yazanın ismini de yayınlamadık. Tekzip edilen yazımızda yanlış ve/ veya yalan bir şey olmadığı da böylece ortaya çıkmış oldu.
.
Tekzip bir cevap ve düzeltme yazısıdır. Tekzip metni yayınlanan yazı içeriğinin doğru olmadığı veya kişilerin şeref ve haysiyetini ihlal edici olduğunun belirtilmesi ile ilgili kişinin cevabının yayınlanmasını kapsar. Burada ilgili kişi, metin içerisinde tekzip nedenini belirtmekte ve hakkındaki yazının içeriğinin gerçeğe aykırı olması halinde işin doğrusunun ne olduğunu söylemektedir.
.
Bu bağlamda tekzip, cevap hakkı olan kişi tarafından yazılır. Ancak sayfalarımızda yayınlamakta olduğumuz tekzip OptisyeninSesi tarafından yazılmış gibi hazırlanmış ve hâkim tarafından da kabul edilmiştir.
.
Tekzip metninin yazılması ve içeriği ile bir alakamız yoktur. Metin içerisindeki HİÇBİR BEYAN TARAFIMIZA AİT DEĞİLDİR. Tekzip metnini şikâyet sahibi yazmış, Hâkim ise onaylamıştır.
.
Gördüğünüz gibi, şikâyet dilekçesi ortada, yazan kişi ortada, yazılanlar ortadadır.
.
Bu konuda daha fazla bir yorum yapmıyor, durumu siz değerli meslektaşlarımızın sağduyusuna ve takdirlerine bırakıyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz sorununu teşhis e...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını teşhis edebiliyor, bu sayede tanı ve tedaviyi hızlandırabiliyor....

Dünya Çapındaki Gözlük Müzeleri Dünya Çapındaki Gözlük Müzeleri

Gözlüklerin büyüleyici tarihi, dünyanın dört bir yanındaki gözlük müzeleri ile güzel bir şekilde korunmaktadır....

Mezunların istihdam oranı yüzde 75,6 Mezunların istihdam oranı yüzde 75,6

Ön lisans mezunları için kayıtlı istihdam oranı ise 2022'de yüzde 67,3 iken 2023'te yüzde 67,7 olarak hesaplandı....

EssilorLuxottica Supreme’i 1,5 milyar dolara satın aldı EssilorLuxottica Supreme’i 1,5 mil...

Sokak giyim markası Supreme'i VF Corporation'dan 1,5 milyar dolar nakit karşılığında satın almak üzere anlaşma imzaladı....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(14 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
6 Kasım 2012 15:10

Tekzip yazısının optisyenin sesi web sitesinde mahkeme kararı ile yayınlatmış olması Sn Mehmet Dibi nin haklı olduğunu göstermiyor, bilakis zaman darlığı dolayısı ile karekot konusunda aciz ve çaresizlik içinde bocalayan meslektaşları SGK ya jurnallediği gibi bir anlam çıkıyor.Avukatlığa soyunanlar yazıları tekrar tekrar okumalılar.

Mustafa Dağlı
Mustafa Dağlı
8 Kasım 2012 16:21
Reply to  AHMET DERMAN

Ahmet Bey sanırım algı sorunu var ortada. Gerek yazıda gerek mahkeme kararında ve gerekse de tekzip yazısında (3 yazıda da) yazının SGK ya değil Sağlık Bakanlığına yazıldığı açık ve net ifade ediliyor. SGK ve Sağlık Bakanlığı arasındaki farkı açıklarsanız konuya vakıf olduğunuzu bilebilirim.

gündüz
gündüz
8 Kasım 2012 17:04

Mustafa Bey,
Konuya mudahil oldum ama soylemeden de edemeyeceğim. Mesele şikayetin nereye yapılması ile ilgili değil, Sgk olur, Saglık Bakanlığı olur hatta başbakanlık olur. dedim ya bunlar hiç önemli değil. Önemli olan ne biliyormusunuz, birisi çıkıyor gözlükçüleri itham altında bırakacak şikayetlerde bulunuyor. Burada tekzip( Cevap hakkı) herkese verilebilir. Tekzip olacaksa sektörü şikayet eden çıkacak ortaya ve bu sayfalarda neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduğunu açıklayacaktır.
Yoksa tekzip, sgk, sağlık bakanlığı bunlar boşa kafa karıştırma.

Biz sektör olarak Sn. Mehmet Dibinin neden böyle bir şey yaptığını kendi ağzından açıklama yapmasını bekliyoruz.

Yoksa bu vebal onundur.

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
6 Kasım 2012 11:54

DÜNYADA EN SAF İNSAN OLDUĞUNU
İDDİAA EDEN KİŞİLER ASLINDA
ŞEYTANA DANIŞMANLIK YAPABİLECEK
KİŞİLERDİR UNUTMAYIN
– CHARLES BUKOSWKİ-

Mustafa Dağlı
Mustafa Dağlı
6 Kasım 2012 10:09

Yaptığınız haberler doğru idiyse neden mahkeme lehinize karar vermedi acaba?

Niho
Niho
6 Kasım 2012 14:22

Sayın Dağlı, bu konuda tecrübem olduğu için müsadenizle size bir miktar bilgi vereyim. Tekzip taleplerinde verilen kararlar, ilgili haberin doğru yada yanlış, gerçek yada yalan olması ile ilgili değildir. Haber konusu kişinin, habere ilişkin cevaplarının yayınlanmasına ilişkindir. Yani Mahkeme, kararında haber gerçektir yada yalandır demez, bu kişinin cevabını yayınlayın der. Okuduğum kadarıyla tekzibin sonunda bir özür yazısı var. Yani bir taraftan cevap veriyorlar, diğer taraftan OptisyeninSesi’ nin yerine, sanki OptisyeninSesi yazmış gibi özür diliyorlar. Yani aslında o tekzip yazısında olmaması gereken bir cümle var. Hakim de “iş yoğunluğundan” atlamış bunu sanırım.

levent
levent
6 Kasım 2012 20:53

mahkeme kararının,haberin doğru veya yanlış olmasıyla alakası yok sayın mustafa bey;
Zira suçu olan adı açıklanmadığı halde ihbarı ben yaptım diye itiraf etti,kendini açığa çıkardı.Bundan haberiniz yok herhalde gündemi kaçırdınızmı yoksa?Sadece neden böyle bir ihbarda bulunduğunu açıklamadı.Neydi bu şahsın meslek ispikciği yapmaktaki amacı,neydi menfaati aslında mahkeme kararını yayınlatacağına onun yerine iç sesini dinleyip açıklama yapsaydı,ispik sebebini anlatsaydı daha doğru olurdu tabiki bence.herkese hayırlı bereketler.

Numan Hocaoğlu
Numan Hocaoğlu
6 Kasım 2012 00:57

Çok kıymetli meslektaşlarım; Yukarıdaki yazının direk muhatabı olduğum için, malum konu ile ilgili son bir yorum yapıp, noktayı koymak istiyorum. Meslek hayatımın 30 yılının son 22 yılını meslektaşlarımdan almış olduğum yetkiyle, sektörde temsilci olarak halen sürdürmekteyim. 2 ay kadar önce “OptisyeninSesi” internet sayfasında yayımlanan bir habere karşı, görüş ve yorumlarımı açıkça kaleme aldım ve o yazının muhatabına, bazı sorular yönelttim. Okuyanlar yazımın içeriğini fevkalade hatırlayacaklardır. Yazımı bir hafta gibi bir zaman diiminde 2000 den fazla meslektaşım okudu. Doğal olarak ta bazı yorumlar yapıldı. İnanın şu anda hiç birini hatırlamıyorum. Ancak benim yazdıklarımı okuyanlar hatırlar asla hiç bir kuruma ve şahsa… Read more »

metin toker
metin toker
5 Kasım 2012 22:27

eskı haberlerden buldum levent… bak sen neler yapmıslaaarrrr , yavuz hırsız demıs bak ahmet derman , ıyı laf etmıs yanı bu olay???? akıl alır gıbı degıl

levent
levent
6 Kasım 2012 20:46
Reply to  metin toker

azıcık saflık var galiba:)

ahmet
ahmet
5 Kasım 2012 20:39

adalet yerini bulmuş. yorumlara biraz dikkat lütfen.

metin toker
metin toker
5 Kasım 2012 17:53

metın sıze aıt dğılse neden yayınlıyorsnuz anlamadım ben

levent
levent
5 Kasım 2012 19:50
Reply to  metin toker

Metin Bey siz konunun aslına Fransız kaldınız galiba;Haddim olmayarak ben sizi aydınlatayım.:):)Bu yazı meslekle alakalı;Çamur at izi kalsınla alakalı,mesleği ve meslektaşı karalamakla alakalı.Optisyenin seside hani gözlükçüleri temsil ediyoya o sebele bize gerçekleri göstermek adına ışık tuttu,arkadaşlar saman altında sular yürüyo dedi,işte mevzu bu.:)Adamın biri bir taş attı havaya taş çukura düştü şimdide taş çukurdan çıkmıyo.Dönüp dönüp duruyo,biz bu konuyu unutmuştuk aslında yara kabuk bağlamıştı. Ama adamlar farkında olmadan yarayı kanattılar tam biz onları unutmuşken bize kendi mesleğe yaptıkları güzelliği tekrar hatırlattılar.Bugün tüm meslektaşlar onları andı!andı!andı!andı!andı!andıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı.Daha çooooooook anacak ruhlarını şad edecek allahın izniyle.Herkese bol bereket,hayırlı işler.

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
5 Kasım 2012 16:38

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. İnsanlar kendi eliyle kendi saygınlıklarına gölge düşmeseler iyi olacak derim.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz so...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını...

Dünya Çapındaki Gözlük Müzeleri Dünya Çapındaki Gözlük Mü...

Gözlüklerin büyüleyici tarihi, dünyanın dört bir yanındaki g...

Mezunların istihdam oranı yüzde 75,6 Mezunların istihdam oranı...

Ön lisans mezunları için kayıtlı istihdam oranı ise 2022'de ...

EssilorLuxottica Supreme’i 1,5 milyar dolara satın aldı EssilorLuxottica Supreme&...

Sokak giyim markası Supreme'i VF Corporation'dan 1,5 milyar ...

OptisyeninSesi e dergi/ 128.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Avrupa: satın alma gücünde büyük farklılıklar Avrupa: satın alma gücünd...

Kişi başına 12.067 Euro ile Lüksemburglular perakendeye en ç...

SGK emeklilere indirim yapan kurum ve kuruluşları açıkladı SGK emeklilere indirim ya...

SGK, emeklilere yönelik olarak indirim yapan kurum ve kurulu...

Sizinde sekiz zekanız var! Sizinde sekiz zekanız var...

Herkes sekiz zeka ile doğar desek ne düşünürsünüz?...

15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu O...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının ye...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 m...

Magazin HABERLERİ
Web TV