a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Seçim Üzerine;

Bütün Anadolu derneklerinin bir araya geldiği bir platforma, TOOMD üyeleri ve yönetimi daha ne kadar mesafeli ve karşı duracaklar. Seçim Üzerine; Dün akşam eşim ve dostlarımla çok emek harcanmış güzel bir folklor gösterisindeydik.  yurdun çeşitli yörelerinin oyunlarını birbiri ardına sergilemeye çalışan gençlerin tatlı telaşları görmeye değerdi. Birbirinden farklı yörelerin, çoşkulu, mağrur, hırçın, güçlü ve naif […]

19 Haziran 2012 - 16:55 'de eklendi ve 1259 kez görüntülendi. A+A-

Seçim Üzerine;

Bütün Anadolu derneklerinin bir araya geldiği bir platforma, TOOMD üyeleri ve yönetimi daha ne kadar mesafeli ve karşı duracaklar.

Seçim Üzerine;

Dün akşam eşim ve dostlarımla çok emek harcanmış güzel bir folklor gösterisindeydik.  yurdun çeşitli yörelerinin oyunlarını birbiri ardına sergilemeye çalışan gençlerin tatlı telaşları görmeye değerdi.

Birbirinden farklı yörelerin, çoşkulu, mağrur, hırçın, güçlü ve naif ayaklarının aynı sahnede buluşması içimizde  geleceğimize dönük çoşkun bir heyecan yaratırken, aklıma birden  İstanbulda hafta sonu yapılacak seçimler geldi.

Sahnedeki gençler birbirleriyle dostluk içinde kurdukları birliktelikleriyle, uluslararası festivallerde nasılda saygın kabuller görüyorlardı. Öte yandan bazıları, kendi insanları ile aralarına koydukları mesafeye rağmen nasıl olupda Globalleşeceklerdi acaba. Kendilerine sormaları  gereken ama geç kaldıkları  soru bu olsa gerek.

Evet bu pazar günü cevaplanacak en önemli soru bu, Bütün Anadolu derneklerinin bir araya geldiği bir platforma, TOOMD üyeleri ve yönetimi daha ne kadar mesafeli ve karşı duracaklar. Elbette burada mesleğin haklarının savunulması gereken zeminlerde adeta üyelerine ve üyesi olmayan meslekdaşlarına karşı kusurlu ve eksikli yönetimin yaptıklarına üyelerini ortak etmek haksızlık olur ama en azından bundan sonrası için bu gidişi sorgulamak gerekir kanaatindeyim.

Bu seçim ve sonuçları tüm Türkiye için önemli sonuçlar doğuracağı için bu seçim hepimizi ilgilendirmektedir, üstümüze vazife olmayan bir konu değildir, haddimizi aşan bir konu hiç değildir. Birlik ve Beraberlik diyenden taraf olmak, mesleğimiz adına bir görevdir ödenmesi gereken bir borçtur. Otuz üç yıllık meslek mazim ise bu borcu ödememi gerektirmektedir.

Bu seçim, Genel Başkanlıkların devamı yada, ilelebet tarihe gömülmesi seçimi olacaktır. Çünkü bize göre Başkan eşitlerin sözcüsüdür.

Bu seçim Mesleğin ve meslek adamının tarifinin yeniden yapılacağı bir seçim olacaktır. Çünkü bize göre mağazalarımızda satışa sunduğumuz ürünler tıbbi malzeme, öte yandan meslek adamı tacir diye tarif edilemez.

Bu seçim 74 milyon türk insanının göz sağlığı kendisine emanet edilen bürokratların asli görevlerini unutup, yanlış bilgilendirmelerle kendilerini beşbin gözlükçüye lütufta bulunur görmelerinin  hesabının sorulup sorulmayacağının seçimi olacaktır.

Bu seçim süslü otel salonlarında gözlükçülerin ” zam taleplerinin!” imalatçılar tarafından  Kamu  Temsilcilerine şirinlik muskalarıyla dile getirilmesine tahammül edip edemeyeceğimiz seçimidir.

Bu seçim her sözlerine Eğitim şart diye başlayanların, meslektaşlarının her seviyeden ve çevreden uğradığı aşağılanmışlıklarına karşı cevapsız kalmalarına sessiz kalıp kalamayacağımız seçimidir.

Bu seçim Mesleğin yazılı ve yazısız kurallarını, birileri güçlerine güvenerek delik deşik ederlerken sizi temsil edenleri sorgulayıp sorgulamayacağınızın seçimidir.

Bu seçim yok olmaya yüz tuttuğumuz bu süreçte var olabilmemiz için son bir şansı kullanıp kullanmayacağımız seçimidir.

Burada dile getirdiğimiz ve getirmediğimiz sayısız nedenlerle bu pazar bütün Türkiye  İstanbulla kucaklaşmak için  İstanbuldayız.

Bu vesile Yönetime talip olan değerli kardeşlerimize en kalbi muhabbetlerimi sunar genel kurullarının bir şenlik havasında geçmesini dilerim 

19 Haziran 2012 İZMİR
3.Şahıslar Listesi 2. Sıradan
Kamil Nuri GİZER

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip olmak, etrafımızda ki güzellikleri görebilmek, görerek yaşayabilmek…...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisyenlik müesseseleri adına Kurumunuzdan talep ettiğimiz SUT ve EK3D değişiklik...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve boyasında yüksek oranda kurşun içerdiği saptanan market gözlükleri piyasadan ...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırıl...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm sektöründe kağıt ve plastiğin yanında atık camlar da değerlendiriliyor....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(4 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
4 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
9 yıl önce

Çağrımızı yaptık sağolsunlar sorumlu meslekdaşlar geldiler ,oylarını kullandılar. Meslek adına çok önemli bir adım atılmış oldu .Şimdi barkot-karekod karmaşası var elbetki sancılı da olsa bu da aşılacaktır.Sayın Tuğrul Uğurlu başkanlığında yönetime maddi manevi bir enkaz bırakıldığı anlaşılıyor.Bizlerinde moral desteği ile adım adım pürüzler ortadan kaldırılacaktır. Derneğin iyi bir hukuk müşaviri ,ayrıca mali müşavir bilgilendirmesi ile yanlışlıkların üzerine gitmesi gerekir. Yapılanlar, yapanın yanında kar olmamalıdır. SGK nın gözlükçülük tarihinde görülmemiş bir şiddetle gözlükçülere cezai yaptırımlar uygulaması ,bu cezalar için sözleşmede hepimizi endişelendiren ağır cezalar getiren maddelere yer vermesini ,haksız ceza uygulamasına yol açan maddelerin ortadan kaldırılması için gerekli hukuki teşebbüsün mutlaka… Read more »

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
10 yıl önce

Lütfen özellikle, istanbulda oturan gözlükçü meslekdaşlarımdan bilhassa rica ediyorum.24 haziran da gelin ve demokratik haklarınızı seçimde kullanarak mesleğe saygınızı gösterin.Kurum sözleşme için dernek üyesi olmayı bile gerek görmezken ,bu mesleğin itibarı, dernekleşmek ve biraraya gelerek bütünlük sağlanarak korunabilir. dernek ; sadece belirli baskı guruplarının tekelinde kalmasın , seçim günü mutlaka oy kullanarak ehil ellere teslim etmek vicdan borcumuzdur.
AHMET DERMAN

levent
levent
10 yıl önce

abi söylücek söz,anlatcak bir şey bırakmamışınki:sözün bittiği yerdesin:):)

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
10 yıl önce

BİR İNSAN SİZE ALIN ALIN TERİ İLE ZENGİN OLDUĞUNU SÖYLERSE ŞUNU SORUN KİMİN ALIN TERİYLE ,,,,,,,,, don marguıs ,,,,,, yarım asır deneyimlerden sonra anlaşılmıştırki meslek orgütü bir kaç adamın talimatları ile hareket eden insanlar mesleğin geleceği için doğru seçim yapamazlar onlara doğru olanın ne olduğu ve bu doğruyu seçmeleri söylenir bunlara karşı ne yazık ki meslektaşlarım da duyarsızlık bana necilik olunca sorunlarımız artıyor daha da artacak bir bölüm meslektaşımız bunlara tepki gösteriyor ancak çok büyük bölümü mutlak yoksullaşmanın yaşanmadığı koşullarda gamsız sermayenin kontrolündeki işimizi bize bir şey olmaz anlayışıyla hareket ediyor 24 HAZİRANDA GENEL KURULA GELMEYEN MESLEKTAŞLARIMIZ TARİH ÖNÜNDE SUÇLUDUR… Read more »

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

Koronavirüs vakaları arttı Koronavirüs vakaları artt...

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında kısıtlamaların tam...

Sağlık Alanında Reklam Yasağı ve Nedenleri Sağlık Alanında Reklam Ya...

Sağlık alanında reklamın neden yasak olduğunun yanıtı, rekla...

Gece görüşleri artık daha güvenli! Gece görüşleri artık daha...

Avustralyalı araştırmacılar, son derece hafif, ucuz ve seri ...

Güneş gözlüğünde zaman aşımına dikkat! Güneş gözlüğünde zaman aş...

Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş ...

İş yaptıkları şirketi satın aldılar İş yaptıkları şirketi sat...

Gazi, gözlük camlarının iç pazarda satışının yanı sıra Porte...

Magazin HABERLERİ
Web TV
4
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx