a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Seçim Üzerine;

Bütün Anadolu derneklerinin bir araya geldiği bir platforma, TOOMD üyeleri ve yönetimi daha ne kadar mesafeli ve karşı duracaklar. Seçim Üzerine; Dün akşam eşim ve dostlarımla çok emek harcanmış güzel bir folklor gösterisindeydik.  yurdun çeşitli yörelerinin oyunlarını birbiri ardına sergilemeye çalışan gençlerin tatlı telaşları görmeye değerdi. Birbirinden farklı yörelerin, çoşkulu, mağrur, hırçın, güçlü ve naif […]

19 Haziran 2012 - 16:55 'de eklendi ve 1461 kez görüntülendi. A+A-

Seçim Üzerine;

Bütün Anadolu derneklerinin bir araya geldiği bir platforma, TOOMD üyeleri ve yönetimi daha ne kadar mesafeli ve karşı duracaklar.

Seçim Üzerine;

Dün akşam eşim ve dostlarımla çok emek harcanmış güzel bir folklor gösterisindeydik.  yurdun çeşitli yörelerinin oyunlarını birbiri ardına sergilemeye çalışan gençlerin tatlı telaşları görmeye değerdi.

Birbirinden farklı yörelerin, çoşkulu, mağrur, hırçın, güçlü ve naif ayaklarının aynı sahnede buluşması içimizde  geleceğimize dönük çoşkun bir heyecan yaratırken, aklıma birden  İstanbulda hafta sonu yapılacak seçimler geldi.

Sahnedeki gençler birbirleriyle dostluk içinde kurdukları birliktelikleriyle, uluslararası festivallerde nasılda saygın kabuller görüyorlardı. Öte yandan bazıları, kendi insanları ile aralarına koydukları mesafeye rağmen nasıl olupda Globalleşeceklerdi acaba. Kendilerine sormaları  gereken ama geç kaldıkları  soru bu olsa gerek.

Evet bu pazar günü cevaplanacak en önemli soru bu, Bütün Anadolu derneklerinin bir araya geldiği bir platforma, TOOMD üyeleri ve yönetimi daha ne kadar mesafeli ve karşı duracaklar. Elbette burada mesleğin haklarının savunulması gereken zeminlerde adeta üyelerine ve üyesi olmayan meslekdaşlarına karşı kusurlu ve eksikli yönetimin yaptıklarına üyelerini ortak etmek haksızlık olur ama en azından bundan sonrası için bu gidişi sorgulamak gerekir kanaatindeyim.

Bu seçim ve sonuçları tüm Türkiye için önemli sonuçlar doğuracağı için bu seçim hepimizi ilgilendirmektedir, üstümüze vazife olmayan bir konu değildir, haddimizi aşan bir konu hiç değildir. Birlik ve Beraberlik diyenden taraf olmak, mesleğimiz adına bir görevdir ödenmesi gereken bir borçtur. Otuz üç yıllık meslek mazim ise bu borcu ödememi gerektirmektedir.

Bu seçim, Genel Başkanlıkların devamı yada, ilelebet tarihe gömülmesi seçimi olacaktır. Çünkü bize göre Başkan eşitlerin sözcüsüdür.

Bu seçim Mesleğin ve meslek adamının tarifinin yeniden yapılacağı bir seçim olacaktır. Çünkü bize göre mağazalarımızda satışa sunduğumuz ürünler tıbbi malzeme, öte yandan meslek adamı tacir diye tarif edilemez.

Bu seçim 74 milyon türk insanının göz sağlığı kendisine emanet edilen bürokratların asli görevlerini unutup, yanlış bilgilendirmelerle kendilerini beşbin gözlükçüye lütufta bulunur görmelerinin  hesabının sorulup sorulmayacağının seçimi olacaktır.

Bu seçim süslü otel salonlarında gözlükçülerin ” zam taleplerinin!” imalatçılar tarafından  Kamu  Temsilcilerine şirinlik muskalarıyla dile getirilmesine tahammül edip edemeyeceğimiz seçimidir.

Bu seçim her sözlerine Eğitim şart diye başlayanların, meslektaşlarının her seviyeden ve çevreden uğradığı aşağılanmışlıklarına karşı cevapsız kalmalarına sessiz kalıp kalamayacağımız seçimidir.

Bu seçim Mesleğin yazılı ve yazısız kurallarını, birileri güçlerine güvenerek delik deşik ederlerken sizi temsil edenleri sorgulayıp sorgulamayacağınızın seçimidir.

Bu seçim yok olmaya yüz tuttuğumuz bu süreçte var olabilmemiz için son bir şansı kullanıp kullanmayacağımız seçimidir.

Burada dile getirdiğimiz ve getirmediğimiz sayısız nedenlerle bu pazar bütün Türkiye  İstanbulla kucaklaşmak için  İstanbuldayız.

Bu vesile Yönetime talip olan değerli kardeşlerimize en kalbi muhabbetlerimi sunar genel kurullarının bir şenlik havasında geçmesini dilerim 

19 Haziran 2012 İZMİR
3.Şahıslar Listesi 2. Sıradan
Kamil Nuri GİZER

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 yıllık genel kurul toplantısı kararları 2024 yıllık genel kurul toplantısı karar...

EssilorLuxottica'nın Paris'teki Yıllık Genel Kurul Toplantısında hissedarlar, 2023 mali yılı için hisse başına 3,95 Avro temettü dağıtı...

2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmeliklerine ilişkin Genelge 2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri...

Tıbbi Cihazlara ilişkin Genelge yürürlükten kaldırılmış, 20/5/2024 tarihli ve 2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmeliklerine ilişkin Genelg...

Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 100 metre finalinde 10.53 saniyelik derecesiyle şampiyona rekoru kırarak altı...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziyaret

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(4 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
3 Temmuz 2012 18:22

Çağrımızı yaptık sağolsunlar sorumlu meslekdaşlar geldiler ,oylarını kullandılar. Meslek adına çok önemli bir adım atılmış oldu .Şimdi barkot-karekod karmaşası var elbetki sancılı da olsa bu da aşılacaktır.Sayın Tuğrul Uğurlu başkanlığında yönetime maddi manevi bir enkaz bırakıldığı anlaşılıyor.Bizlerinde moral desteği ile adım adım pürüzler ortadan kaldırılacaktır. Derneğin iyi bir hukuk müşaviri ,ayrıca mali müşavir bilgilendirmesi ile yanlışlıkların üzerine gitmesi gerekir. Yapılanlar, yapanın yanında kar olmamalıdır. SGK nın gözlükçülük tarihinde görülmemiş bir şiddetle gözlükçülere cezai yaptırımlar uygulaması ,bu cezalar için sözleşmede hepimizi endişelendiren ağır cezalar getiren maddelere yer vermesini ,haksız ceza uygulamasına yol açan maddelerin ortadan kaldırılması için gerekli hukuki teşebbüsün mutlaka… Read more »

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
22 Haziran 2012 11:28

Lütfen özellikle, istanbulda oturan gözlükçü meslekdaşlarımdan bilhassa rica ediyorum.24 haziran da gelin ve demokratik haklarınızı seçimde kullanarak mesleğe saygınızı gösterin.Kurum sözleşme için dernek üyesi olmayı bile gerek görmezken ,bu mesleğin itibarı, dernekleşmek ve biraraya gelerek bütünlük sağlanarak korunabilir. dernek ; sadece belirli baskı guruplarının tekelinde kalmasın , seçim günü mutlaka oy kullanarak ehil ellere teslim etmek vicdan borcumuzdur.
AHMET DERMAN

levent
levent
19 Haziran 2012 21:46

abi söylücek söz,anlatcak bir şey bırakmamışınki:sözün bittiği yerdesin:):)

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
19 Haziran 2012 18:34

BİR İNSAN SİZE ALIN ALIN TERİ İLE ZENGİN OLDUĞUNU SÖYLERSE ŞUNU SORUN KİMİN ALIN TERİYLE ,,,,,,,,, don marguıs ,,,,,, yarım asır deneyimlerden sonra anlaşılmıştırki meslek orgütü bir kaç adamın talimatları ile hareket eden insanlar mesleğin geleceği için doğru seçim yapamazlar onlara doğru olanın ne olduğu ve bu doğruyu seçmeleri söylenir bunlara karşı ne yazık ki meslektaşlarım da duyarsızlık bana necilik olunca sorunlarımız artıyor daha da artacak bir bölüm meslektaşımız bunlara tepki gösteriyor ancak çok büyük bölümü mutlak yoksullaşmanın yaşanmadığı koşullarda gamsız sermayenin kontrolündeki işimizi bize bir şey olmaz anlayışıyla hareket ediyor 24 HAZİRANDA GENEL KURULA GELMEYEN MESLEKTAŞLARIMIZ TARİH ÖNÜNDE SUÇLUDUR… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 yıllık genel kurul toplantısı kararları 2024 yıllık genel kurul t...

EssilorLuxottica'nın Paris'teki Yıllık Genel Kurul Toplantıs...

2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmeliklerine ilişkin Genelge 2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz...

Tıbbi Cihazlara ilişkin Genelge yürürlükten kaldırılmış, 20/...

Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıld...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 10...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziy...

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV