a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi

GAZİANTEP –McDonald’s Çocuk Vakfının GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda sürdürdüğü “Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi” kapsamında 4 yılda Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Gaziantep’te yaklaşık 70 bin ilköğretim öğrencisi göz taramasından geçirildi. McDonald’s Çocuk Vakfı’nın GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda sürdürdüğü “Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi” kapsamında 4 yılda Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Gaziantep’te yaklaşık […]

07 Aralık 2011 - 23:38 'de eklendi ve 1529 kez görüntülendi. A+A-

Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi

GAZİANTEP –McDonald’s Çocuk Vakfının GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda sürdürdüğü “Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi” kapsamında 4 yılda Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Gaziantep’te yaklaşık 70 bin ilköğretim öğrencisi göz taramasından geçirildi.

McDonald’s Çocuk Vakfı’nın GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda sürdürdüğü “Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi” kapsamında 4 yılda Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Gaziantep’te yaklaşık 70 bin ilköğretim öğrencisi göz taramasından geçirildi.
Gaziantep Hatice Karslıgil İlköğretim Okulu’nda düzenlenen etkinlikte, İl Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından oluşan 5 kişilik bir ekip, öğrencilerin göz taramasını yaptı.
McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Başarır, yaptığı konuşmada, 1999 yılından kurulan Vakfın bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli illerinde 100 bini aşkın çocuğun daha sağlıklı ve mutlu olmasını sağlamak amacıyla onlarca proje gerçekleştirdiğini, bu projeler için 1 milyon doları aşkın kaynak aktardıklarını belirtti.
“Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı” projesini, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğiyle sürdürdüklerini ifade eden Başarır, şöyle dedi:
“Bu projenin çocuklarımızın hayatları ve eğitimleri üzerinde olumlu etkisi olduğunu bilmek mutluluğumu daha da artırıyor. Projemiz Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin’in ardından Gaziantep’te uygulanıyor. 4 yıldır 4 ilimizde yaklaşık 70 bin ilköğretim öğrencisi göz taramasından geçirildi ve göz kusuru tespit edilen çocuklarımızın gerekli tedaviyi almaları sağlandı. Göz taraması sırasında kullanılmak üzere McDonald’s Çocuk Vakfı tarafından satın alınan cihazlar, proje bitiminde Gaziantep Üniversitesi Göz Sağlığı Anabilim Dalı’na bağışlanacak.”
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Gürler de Mart ayında başlayan proje kapsamında Gaziantep’te 13 bin 500 civarında öğrencinin göz taramasından geçirildiğini, dönem sonuna kadar 20 bin öğrenciyi hedeflediklerini belirtti.
Öğrencilerin yüzde 5’inde “göz tembelliği” tespit ettiklerini bildiren Gürler, “Erken teşhis çok önemli. İleriki yaşlarda tespit edilirse, göz tembelliğini tedavi edemiyorsunuz. Öğrencilerin okul başarılarının artması açısından bu proje önemli” diye konuştu.
GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ise bölgedeki çocuklara ve gençlere yönelik faydalı projeleri başarıyla sürdürdüklerini ifade ederek, “Çocuklarda göz hastalıklarının çok üzerinde düşülmüyor. Göz hastalıkları çocuğun eğitim başarısı engelliyor. Bütün çocuklarımızı göz taramasından geçiriyoruz. Böylece onların geleceğini biraz daha garanti altına almaya çalışıyoruz” dedi.
Optisyeninsesi Haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin açılacağı ilin sağlık idaresinden optisyenlik müessesesi ruhsatı almak zor...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
şeyhmus bağış
şeyhmus bağış
8 Aralık 2011 11:31

Gerçekten güzel bir proje Mc Donalds Çocuk Vakfının mardindeki projesinde TOOMD Mardin şubesi olarak ilköğretimdeki çocukların gözlüklerini temin ettik.Bu projelerin devamını başka şirketlerinde gerçekleşmesi.gerekir.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Sektörün gelişimi için bu anketi cevaplayın! Sektörün gelişimi için bu...

Sektörün güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve çözüm öneril...

Sektör istişare toplantısı Sektör istişare toplantıs...

Toplantıda, tıbbi cihaz sektörüne yönelik genel değerlendirm...

Kaçak gözlük operasyonu Kaçak gözlük operasyonu...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bir yolcu otobüsünün bagajınd...

Magazin HABERLERİ
Web TV