a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optiklerin Efendisi!

Eskiden sektöründe iyi hizmet verdiğine inanan kuruluşlar biraz da gururla –Memnuniyetinizi arkadaşlarınıza, şikayetlerinizi müdüriyetimize bildirin diye ilanlar asarlardı. Aslında samimi bir dilektir bu.

18 Haziran 2011 - 14:03 'de eklendi ve 5118 kez görüntülendi. A+A-

Optiklerin Efendisi!

Şikayetlerinizle birinci elden ilgilenileceğine dair bir nevi güvence telkin edilirdi. Şimdi durum değişti. İnternet diye bir şey var artık.Muhatap kaldığınız her türlü davranışı belli sitelerde paylaşabiliyorsunuz.

Mesela, Ekşisözlük diye bir paylaşım sitesinde Atasun diye yazdığınızda aşağıdaki gibi yazılarla da karşılaşabiliyorsunuz :

1.fantastik bir reklam filmine sahip gözlükçü.

(kamera motor, 01.03.2011 23:06)
22361199 paylaş şikayet et

2.bayağı bir atak yapmış gözlükçü. reklamlar, afişler falan etrafta uçuşuyor ama tanıtımlarını nerede görsem hem hem bağlacını beraber yazmış olmalarına inanamıyorum. o kadar paraya yazık.

(zahmet, 06.03.2011 14:32)
22425317 paylaş şikayet et

3.ekşi sözlüğe fena halde şikayet edeceğim optikçi

şöyleki :

bas bas reklam bağırır, yılların gözlükçülerini dükkanları ile beraber satın alıp endüstriyel basma kalıp satış mağazalarına dönüştürür, ama verdiğiniz gayet de normal bir gözlük siparişini aynı güne değil 1 hafta sonrasına da yetiştiremez. yetiştirip verdikleri gözlüğün bir camını ultraviyoleye hassas kolormatik cam yapar, aldığınız anda camlar şeffaftır, fark etmezsiniz, sonra ilk güneş gördüğünüz günde, hem de yurtdışında, bir camı koyu bir camı saydam gözlüklerle, iş gezisi için gittiğiniz yabancı firma yetkililerinin t…..k malzemesi olursunuz.

uzak durun …

(oric, 24.03.2011 23:36 ~ 23:37)
22717993 paylaş şikayet et

4.parayi almadan camin siparisini vermez, parayi aldiktan sonra da 14 gunde verilen camin siparisi gelmez. allahtan gittigim subelerindeki personel iyiydi.

(epod, 04.04.2011 13:31)
22882602 paylaş şikayet et

5.satış sonrası hizmeti fena olmayan gözlükçü.

(lynyrd skynyrd, 04.04.2011 13:34)
22882625 paylaş şikayet et

6.satışı yapana kadar %100 müşteri memnuniyeti propagandası yapan optikçi. şöyle ki; ” gözlüğü aldınız diyelim, beğenmediniz ne bilim duruşu hoşuma gitmedi dediniz değil mi? bunu bize iade edebiliyorsunuz, %100 müşteri memnuniyeti var bizde” diyen satıcı, satışı yaptıktan 1 hafta sonra bu söylediğini hatırlattığınızda yok öyle dememişimdir diyebiliyor. eğer 2 sene içinde çerçevenizi kırarsanız garantiden değiştirebiliyoruz da demişlerdi. bakalım buna ne kılıf uyduracaklar.
aldığınız gözlüğü 5 gün içinde vereceğiz derlerse sakın inanmayın, planlarınız aksayabilir. 1 hafta sonra gittiğimde camların geldiğini söylediler fakat bizim şubemizde şuan imalatını yapamıyoruz, size verelim en yakın şubemize götürün yaptırın bile demişlerdi. bunu söyleyen benim işimi halletmek için iyi niyetle çözüm olarak söyledi ama böyle müşteri hizmetinin olmayacağını belirttim kendisine. sağ olsun yaptırıp kargo ile gönderdi.*

(knary, 04.04.2011 13:49)
22882847 paylaş şikayet et

7.iyidir diye gidip muayene sonrası gidipte sipariş verdiğim iki gözlük camını on günde takamayan firmadır. güç bela iptal ettirdikten sonra önüme gelen ilk gözlükçü de 5 saat içinde yaptırdım.

(raad, 04.04.2011 14:07)
22883074 paylaş şikayet et

8.forum istanbul şubesinden kendime ve kardeşime alışveriş yaptığım, müşteriyle gayet fazla alakadar olan optik firması. gözlüğün sağlıklı biçimde yüze oturması için 2-3 profesyonel test sonrası sipariş verilir ve genelde beklenenden de erken teslim edilir. ibrahim bey tavsiyemizdir..

(bol acili emrah, 11.04.2011 17:29 ~ 17:31)
22994448 paylaş şikayet et

9.altın kaplama, platin kaplama diyerek 100 liraya alabileceğiniz camı size 200 liraya satmak isteyen firma. bunu yaparken de ayrıca yok malesef o camın çapı sizin seçtiğiniz çerçeveye küçük özel üretim olması gerekiyor, yok %45 inceltilmiş olmaz ise odak şaşabilir mazallah vs. gibi birçok satış taktikleri var, dikkatli olmakta yarar görüyorum.

(nutellanin son kasigi, 18.04.2011 20:07)
23105820 paylaş şikayet et

10.230 liraya altı ay önce aldığım gözlüğü, garanti belgesini bulamadım diye garanti kapsamında tamir etmeyen firma. bilgisayarlarında kaydım olmasına ve üzerinde şirketin kaşesi de olan faturayı ibraz etmeme rağmen, garanti belgesini getirmemde ısrar ettiler ve gözlüğümü garanti kapsamında tamir etmediler. bunun yerine fazladan 100 tl alarak gözlüğümü tamir ettiler. tabi ki kendi rızamla oldu, kimse beni zorlamadı. ama 4.25 numara miyobum ve gözlük takmadığım her saniye başım ağrıyor. başka gözlükçüler tamirat için bir iki gün süre veriyorlardı. mecbur kaldım.

(mustasim billah, 18.04.2011 20:13 ~ 20:14)
23105929 paylaş şikayet et

Gördüğünüz gibi..Ciddi,iyiniyetli satıcılara sahip,kurumsal kimliklerinin verdiği güvenle ucuz ve kaliteli hizmet veren,yüzde yüz müşteri memnuniyetini esas alan bir zincir kuruluşu.Burada en önemli konu, sizinde okuduğunuz gibi bazen en basit camları dahi 2-3 günden önce teslim edememeleri.Şu anda magazamızda gözlük montajını yapamıyoruz diye itirafları da ortada.

Eeee! Hani her magaza da gözlük atelyesi olması gerekiyordu.Mutlak atölyeleri vardır da ,niye işin başında ehliyetli optisyenler,teknisyenler yok?Yakışır mı koskoca Atasun Optiğe en basit işleri bile 2 gün sonraya atmaya?

Şaka bir tarafa SGK yetkilileri fason iş yapan tüm optik atelyelerini cezalara boğarken,bu arkadaşların bir ayrıcalığı mı var diye merak ediyor insan.Daha gözlüğü satış aşamasında defalarca ölçü alıp, müşteri güvenini kazanan bu arkadaşlar , kendi şubeleri dahi olsa başında olmadıkları bir gözlük montajını nasıl içlerine sindiriyorlar?

Bir taraftan bunları yazarken, bir taraftan da düşünüyorum.Bu güne dek hiç bir meslektaşımı (HAYALİ DE OLSA ) SGK’ya ihbar etmek gibi bir durumda olmadım. Acaba Atasuna haksızlık mı ediyoruz? Bir nevi kıskançlık mı bu?

Öte yandan , kendime hak verdiğim nokta, bu güne dek hiç bir optik kuruluşu da meslekdaşlarıyla bu denli haksız ve acımasız bir rekabete girişmedi. Biz de bu anlamda piyasada daha iyi hizmet verebilmeleri için kendimizde onlarla uğraşma hakkı buluyoruz.

Sırf onların iyiliği için…

 

Corsluder (sizden gelenler)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bir coğrafyanın en ucunda bir yerdesiniz, ne piyas...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürütümü, teslimi, incelenmesi, itirazların değerlendirilmesi ve ödeme işlemleri...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıl...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji şirketi Amazon.com, ses kontrollü sanal asistan Alexa ile yeni Carrera Akıl...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef ...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firmasının web sayfası komple kopyalanarak yeni oluşturulan sayfada müşteri, yeni ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürüt...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon ye...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji ...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözl...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firması...

AB ve Türkiye arasında tıbbi cihazların serbest dolaşımı AB ve Türkiye arasında tı...

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitr...

20 milyar dolarlık taklit 20 milyar dolarlık taklit...

Dünyada taklit pazarının büyüklüğü 350 milyar doları aştı. T...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Modo, İtalya’nın Independent Markasını Satın Aldı Modo, İtalya’nın In...

Italia Independent koleksiyonunun Modo Group'un yörüngesinde...

De Rigo ve Philipp Plein ortaklığı genişletiyor De Rigo ve Philipp Plein ...

De Rigo Grubu, Philipp Plein şirketler grubuyla işbirliğini ...

Hayatı Daha Güzel Gösteren Protez Hayatı Daha Güzel Göstere...

Benim için gözlük demek ıssız adaya düşersem yanıma alacağım...

Magazin HABERLERİ
Web TV