a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Opmar Optik TV reklamlarını açıklıyor.

Sektörün sorunlarından biri olan ve yapılan anketlerde ortaya konan “ en az güvenilen sektör” olma gerçeğini değiştirmeye yönelik sektörel bir reklamdır. Optik camiasının değerli mensupları, Yeni başlattığımız TV reklam çalışmalarımıza karşılık olarak, yürütülen karalama çalışmalarına cevap verme hakkımızı kullanarak, sizleri yanlış yönlendirmelere karşı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacı ile bu yazıyı yazmayı doğru buluyoruz. Bunun dışında […]

29 Mayıs 2012 - 15:43 'de eklendi ve 2082 kez görüntülendi. A+A-

Opmar Optik TV reklamlarını açıklıyor.

Sektörün sorunlarından biri olan ve yapılan anketlerde ortaya konan “ en az güvenilen sektör” olma gerçeğini değiştirmeye yönelik sektörel bir reklamdır.

Optik camiasının değerli mensupları,

Yeni başlattığımız TV reklam çalışmalarımıza karşılık olarak, yürütülen karalama çalışmalarına cevap verme hakkımızı kullanarak, sizleri yanlış yönlendirmelere karşı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacı ile bu yazıyı yazmayı doğru buluyoruz. Bunun dışında herhangi bir polemiğe girmek yada sonrasında gelebilecek, böyle bir camiaya yakışmayan tartışmalarda olmak istemediğimizi vurgulamak isteriz.

Reklam filminin bu yazıları başlatan kişi/ kişiler tarafından yeterince dikkatli izlenmediğiniz düşünüyoruz, bu sebeple buradan linkini tekrar sizlerle paylaşıyoruz: http://optisyeninsesi.tv/haber/68tl-degil-48-tl-399.html  Böylece aslında;

1. Fiyatın sadece çerçeve fiyatı olduğunu çok net görebilirsiniz.Kaldı ki bu fiyat SGK nın cam ve çerçeveye ödediği 43 TL nin üstünde bir fiyattır. Burada tanıtımı yapılan ürünler hepimizin piyasadan rahatlıkla temin edebildiği ve özellikle SGK reçetelerinde kullanılan gözlüklerdir.

2. Bu reklam filmi fiyat üzerine kurgulanmış bir film değildir, izlerseniz Kurumsal bir film olduğunu ve toplumu göz bozukluğunun yaratabileceği sorunlara karşı – espri katılarak- bilinçlendirmek amacı taşıdığını, hatta göz sağlığının önemini vurgulayarak ihmale gelmeyeceğini belirten ifade ile de bu bilinçlendirmenin desteklendiğini anlayabilirsiniz.

3. Bu filmin, tüm sektörün yaşadığı genel sıkıntılardan biri olan ve tüketicide genel anlamda “gözlük pahalıdır” kanısını yıkan ve bunu fiyat belirterek anlatmaya çalışan bir boyutu vardır.

4. Daha öncesinde diğer firmaların yaptığı reklamların hepimize müşteri anlamında katkısı olmuştur, reklamı izleyerek mağazalara gelip bilgi almaya çalışan pek çok kişi daha sonra müşterimiz olmuştur, dolayısı ile bu tarz bilinçlendirme ve fiyat içeren reklamların hepimize katkı sağladığı bir gerçektir.

5. Sektörün sorunlarından biri olan ve yapılan anketlerde ortaya konan “ en az güvenilen sektör” olma gerçeğini değiştirmeye yönelik sektörel bir reklamdır.

Tüm bunları göz önünde tutarak ve reklam filmini yeniden izleyerek hala aksini düşünmek isteyenlere saygı duyarız, ama sırf yapılan şeyleri karalamak adına asılsız iddialar ile gelerek ve hatta bunu hakaret noktalarına kadar vardıran kişi, kurum veya kurum adı kullanarak kendi gerçek kimliğini saklayan kişileri ciddiye almadığımızı bir kez daha vurgulamak isteriz.

Saygılarımızla,

OPMAR OPTİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip olmak, etrafımızda ki güzellikleri görebilmek, görerek yaşayabilmek…...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisyenlik müesseseleri adına Kurumunuzdan talep ettiğimiz SUT ve EK3D değişiklik...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve boyasında yüksek oranda kurşun içerdiği saptanan market gözlükleri piyasadan ...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırıl...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm sektöründe kağıt ve plastiğin yanında atık camlar da değerlendiriliyor....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(7 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
7 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Engin PEKER
Engin PEKER
10 yıl önce

” 1. Fiyatın sadece çerçeve fiyatı olduğunu çok net görebilirsiniz.Kaldı ki bu fiyat SGK nın cam ve çerçeveye ödediği 43 TL nin üstünde bir fiyattır. Burada tanıtımı yapılan ürünler hepimizin piyasadan rahatlıkla temin edebildiği ve özellikle SGK reçetelerinde kullanılan gözlüklerdir. ” Önemli olan SGK nın ödediği fiyat üzerinde bir fiyat vermek midir? Ona bakarsanız Atasun Optik’de 68 Liraya 300 çeşit diye bahsettiği ürünler de SGK ya verilen çerçeve ve Antireflesiz camdan ibarettir. Reklamında ise kırmızı gözlükle çıkan bayanda TR-90 Flex asetat (Anladığım kadarıyla Ben.x in gözlüğü) çerçeve ve aldatıcı olan kısmı reklamda Antirefleli cam ile reklamasyon yapılmaktadır. Burada bir aldatma… Read more »

Engin PEKER
Engin PEKER
10 yıl önce

Kanun yetersiz kalınıyor ve sık sık deliniyorsa, bir nev’i alay ediliyor demektir. Eğer ki kanun optik gözlüklere reklam yapan müesseselere 30 bin lira ceza öngörüyorsa, bunun için de ihlalle ilgili bir sayı belirlemek lazım. 1 nci de del yasayı cezayı öde, haksız kazancı cebe indir, bir daha del yasayı cezayı öde, haksız kazancı cebe indir. Bunun bir sınırılaması olması lazım. Değiştir yönetmeliği, ilgili müessesenin ruhsatını iptal et, SGK sözleşmesini fesih et, bakalım bunların hiçbiri bir daha oluyor mu? Bu mesleğe binbir zorlukları getirenlere soruyorum? Bu reklamları engellemek için ne yaptınız? İnternet sitenizi her gün izliyorum, biraz da meslek adına elle… Read more »

yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
10 yıl önce

BENDE REKLAM YAPIYORUM VE MAĞAZAMIN CAMINA ASACAĞIM BİR CERCEVE ALANA MAĞAZAMI DEVREDİYORUM.
NOT: ÇERCEVENİN FİYATI 1.250.000 TL DİR.
SAYIN SESA GEL AL

levent
levent
10 yıl önce

KUSURA BAKMAYIN TEKRAR YAZMAK ZORUNDA HİSSETTİM KENDİMİ; SAYIN OPMAR( S E S A ) İÇİN BİR DAHA İZLEDİM REKLAMI GÖRDÜMKİ REKLAMDAKİ BEY EFENDİ SEKRETERYASINI BİLE GÖREMİYORYA AFEDERSİNİZ SİZİN KARINCA KADAR YAZDIĞINIZ O ALT YAZILARI NASIL OKUSUNDA ONUN SADECE ÇERCEVE FİATI OLDUĞUNU ANLASIN(Zaten orada çerçeve değil, gözlük yazıyor.)
SİZ BİZİMLE ALAYMI EDİYORSUNUZ SAYI SESA YETKİLİSİ.

levent
levent
10 yıl önce

ya kardeşim L.iregün ver elini öpeyim sen varya sen mevzuyu ta kalbinden vurmuşsun.metni okuyunca çıldırdım aşağıya yorum yazmaya kalkınca senin yazını gördüm hala senin gibi aynı kafada meslektaşım olduğu için çooooooooook sevindim sağ ol var ol ağzına sağlık.SANA BİR YEMEK BORCUM OLSUN.kısa ve ve son olarak diyorumki
A R T I K B İ R L İ K O L M A Z A M A N I D I R
ARKADAŞLAR DÜKKANINIZDA SATTIĞINIZ MALI LÜTFEN TOPTANCISINI ELEYEREK SATIN ARTIK UYANIN HENÜZ GEÇ DEĞİL.TARİH 24 HAZİRAN 2012 KIRILMA NOKTASI.:):):)

HERKESE HAYIRLI İŞLER DİLERİM.LEVENT AKAGÜNDÜZ.

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
10 yıl önce

Geçmişte olduğu gibi bu egemen güçler teslim aldıkları arkalarındaki güçlere güvenerek her şeyin kendilerin den sorulduğunu her şeyi yapabilecek güç ve kudrette olduklarını sanıyorlar Zalimlerin unuttuğu bir şey var her şey karşıtı ile birlikte var olur her şey karşıtını içinde taşır, tarih böyle yazar bunun adı DİAYALETİK dir sömürenin olduğu yerde sömürülen karanlığın olduğu yerde aydınlık vardır sonsuza dek yaşayamazsın bir gün gelir iki yüzler dört yüzler senden hesap sorarlar yasa sadece mecliste yapılmaz sokaklarda da yapılır halay çekip yasakları deliyorlar direniş başladı geriye dönüş yok bir kıvılcım koca bozkırı tutuşturacak göreceksiniz hemde yaşayarak göreceksiniz hiçbir şey eskisi gibi olmayacak… Read more »

L. İregün
L. İregün
10 yıl önce

Ziya Paşa derki ;

”en ummadığın keşf eder esrâr-ı derûnun
sen herkesi kör âlemi sersem mi sanırsın

Bir de güzel bir atasözümüz var ;
yersen ! rafta dolma var…!

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

Koronavirüs vakaları arttı Koronavirüs vakaları artt...

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında kısıtlamaların tam...

Sağlık Alanında Reklam Yasağı ve Nedenleri Sağlık Alanında Reklam Ya...

Sağlık alanında reklamın neden yasak olduğunun yanıtı, rekla...

Gece görüşleri artık daha güvenli! Gece görüşleri artık daha...

Avustralyalı araştırmacılar, son derece hafif, ucuz ve seri ...

Güneş gözlüğünde zaman aşımına dikkat! Güneş gözlüğünde zaman aş...

Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş ...

İş yaptıkları şirketi satın aldılar İş yaptıkları şirketi sat...

Gazi, gözlük camlarının iç pazarda satışının yanı sıra Porte...

Magazin HABERLERİ
Web TV
7
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx