Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Neden?

Hiç tanımadığımız, bir kez bile karşı karşıya gelip sohbet etme şansımızın olmadığı kişilere karşı negatif duygular besleriz.

18 Aralık 2019 - 23:44 'de eklendi ve 5854 kez görüntülendi. A+A-

Neden?

Sırf söylemleri çıkarlarımıza ters düşüyor diye, genelin menfaatine olacak çalışmalara karşı çıkarız.

Aslında bu durum kendimiz ile baş başa kaldığımız zaman doğrular ile yüzleşemememiz, kendimize bile itiraf edemediğimiz duygularımız sebebi ile gerçekleşmekte.

Bir bakıma ön plana çıkmış, aslında bizim de duygularımıza karşılık gelecek söylemleri cesaret ile söyleyebilen kişilere karşı mesafeli olmayı tercih ederiz. Sonuç menfaatimize bile olsa bizden önce davranmış aslında söylemek istediklerimize tercüman olmuştur. İnsan oğlunun yaradılışından bu güne kadar bu duygu karmaşaları yaşanmakta, bundan sonrada yaşanmaya devam edecek.

Söylenen sözün, yapılan eylemin gerçekliğinden çok kimin söylediği önemlidir. Bir dedikodudur dolaşır ortalıkta. Başarılı çalışmalarınızı bir anlamda kıskanan veya çıkarları doğrultusunda menfaatine uymayanlar, türlü haberler dolaştırırlar sizin ile ilgili. Öyle bir algı yönetimi yaparlar ki neredeyse dünyanın en kötü, hain insanı durumuna getirirler sizi.

2012 yılından bu yana tam sekiz yıl geride kaldı. Mesleki anlamda sivil toplum örgütümüz olan derneklerde birçok kademede görev yaptım. 28 yıldır ailemi geçindirdiğim mesleğime hizmet etmek için. Hatalarımız yanlışlarımız da olmuştur. Ancak çalışmaktan, faydalı olmaktan sala geri adım atmadık.

Mesleğimiz, meslektaşımız için ne dedik;

Mesai saatleri düzenlenmeli, çalışanlarımız daha insancıl çalışma koşullarında çalışmalı dedik. Düşman ilan ettiler. Asla yapamazlar dediler.

İnternetten Optisyenlik müesseselerinde satılan ürünler satılmasın dedik. Efendim olur mu öğle şey tüm dünya elektronik ticarete geçmiş siz neden bahsediyorsunuz dediler.

Hazır okuma gözlükleri sağlığa zararlı bunların satışları engellenmeli, hatta ülke sınırlarından girişine dahi müsaade edilmemeli dedik. Tüm dünyada marketlerde bile satılıyor, orada insan sağlığına zarar vermiyor da Türkiye’de mi veriyor, Hadi oradan dediler.

Sermaye ayrımı gözetmeksizin, tüm meslektaşlarımızın eşit şartlar atılda kanunlar ile yönetilmesi gerekir. Tek şubeli çok şubeli diye bir ayrım yoktur dedik. Sermaye düşmanı ilan ettiler.

Resmi tatil günlerinde tüm Türkiye’de faaliyet gösteren meslek taşlarımız tatil yapmalı dedik. Başka işin yok mu dediler.

Haksız rekabet mesleğimize zarar veriyor. Yapılan kampanyalar, bol indirimli kampanyalar. Bunlara düzenleme getirilmesi gerekiyor dedik. Sana ne kardeşim ürün benim değil mi istediğime, istediğim fiyata satarım dediler.

Mesleki anlamda birlik beraberliği tahsis etmek için alım birlikleri oluşturmalı dedik, yola çıktık Türkiye’de üç tane kooperatif kurduk. Bu yapıların çoğalması için bir çok meslektaşımıza da destek olacağımızı, Alım birlikteliklerinin mesleğin geleceği açısından çok önemli olduğunu, Bir çoklarının kurulması için göreve hazır olduğumuzu söyledik. Kendi menfaatinize çalışıyorsunuz dediler.

Kısacası ne yapsak ne söylesek hain ilan ettiler. Sonuç olarak yapılanlar, söylenenler bizleri doğru bildiğimizden, Mesleğimiz için mücadele etmekten alı koydu mu? Belki bu sorunun cevabına da üzüleceksiniz ancak bizleri daha mücadeleci, daha dikkatli, daha özverili çalışmaya sevk etti.

Ne de olsa bizleri hain ilan edenlerden daha fazla destekleyen dostların olduğunu bilmek, Davamızdan asla geri atmamamız gerektiğini bizlere gösterdi.

Sevgili dostlar kalın sağlıcakla.

 

İLKER AYAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tavuk karasına biyonik gözle hayat ışığı Tavuk karasına biyonik gözle hayat ışığı...

Doç. Dr. Nur Acar Göçgil, yaptığı açıklamada, bugüne dek dünyada yaklaşık 280 hastaya, ülkemizde de 13 hastaya uygulanan bu mucizevi te...

İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulaması! İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulaması!...

Müesseselerimizde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi atamamız gerekmektedir....

Gözlükçü Kamuoyunu Bilgilendirme Gözlükçü Kamuoyunu Bilgilendirme

Odamızın yönetim kurulunu " Geçici " olarak tarif etme aczi yetinde bulunanlar Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Yönetmeliğini yeniden ...

Ordan, burdan… Ordan, burdan…

Her türlü göz kusurlarının ameliyatla tedavi edildiği ve bunun reklamlarının göze sokuldu bir dönemde Ali Sunal, Türk optik sanayi için...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Arslan
Ali Arslan
6 ay önce

Çok güzel olmuş elinize sağlık olsun allaha emanet olunuz

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Tavuk karasına biyonik gözle hayat ışığı Tavuk karasına biyonik gö...

Doç. Dr. Nur Acar Göçgil, yaptığı açıklamada, bugüne dek dün...

İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulaması! İş Sağlığı ve Güvenliği U...

Müesseselerimizde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi atama...

Gözlükçü Kamuoyunu Bilgilendirme Gözlükçü Kamuoyunu Bilgil...

Odamızın yönetim kurulunu " Geçici " olarak tarif etme aczi ...

Ordan, burdan… Ordan, burdan…

Her türlü göz kusurlarının ameliyatla tedavi edildiği ve bun...

Kısa Çalışma Ödeneği Süresi ve İşten Çıkarma Yasağı Kısa Çalışma Ödeneği Süre...

4857 sayılı İş Kanunun geçici 10 uncu maddesinin birinci ve ...

Optisyenler’ in Lisans Eğitimi nasıl olacak? Optisyenler’ in Lis...

Dört yıllık lisans eğitimi veren bir üniversiteden mezun old...

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etike...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Binlerce ürüne ek vergi neden getirildi? Binlerce ürüne ek vergi n...

Getirilen ek vergilerin üzerine konuşan sektör temsilcilerin...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Yazarlar
Birlik başkanlığına aday Serkan Yakan ile çok özel sohbet

8.Bölge Optisyen ve Gözlükçüler Odası kurucu başkanı sn. Serkan Yakan ile sektör üzerine bir sohbet. Birlik başkanlığına neden adaysınız?

Kapat