Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Neden?

Hiç tanımadığımız, bir kez bile karşı karşıya gelip sohbet etme şansımızın olmadığı kişilere karşı negatif duygular besleriz.

18 Aralık 2019 - 23:44 'de eklendi ve 2451 kez görüntülendi. A+A-

Neden?

Sırf söylemleri çıkarlarımıza ters düşüyor diye, genelin menfaatine olacak çalışmalara karşı çıkarız.

Aslında bu durum kendimiz ile baş başa kaldığımız zaman doğrular ile yüzleşemememiz, kendimize bile itiraf edemediğimiz duygularımız sebebi ile gerçekleşmekte.

Bir bakıma ön plana çıkmış, aslında bizim de duygularımıza karşılık gelecek söylemleri cesaret ile söyleyebilen kişilere karşı mesafeli olmayı tercih ederiz. Sonuç menfaatimize bile olsa bizden önce davranmış aslında söylemek istediklerimize tercüman olmuştur. İnsan oğlunun yaradılışından bu güne kadar bu duygu karmaşaları yaşanmakta, bundan sonrada yaşanmaya devam edecek.

Söylenen sözün, yapılan eylemin gerçekliğinden çok kimin söylediği önemlidir. Bir dedikodudur dolaşır ortalıkta. Başarılı çalışmalarınızı bir anlamda kıskanan veya çıkarları doğrultusunda menfaatine uymayanlar, türlü haberler dolaştırırlar sizin ile ilgili. Öyle bir algı yönetimi yaparlar ki neredeyse dünyanın en kötü, hain insanı durumuna getirirler sizi.

2012 yılından bu yana tam sekiz yıl geride kaldı. Mesleki anlamda sivil toplum örgütümüz olan derneklerde birçok kademede görev yaptım. 28 yıldır ailemi geçindirdiğim mesleğime hizmet etmek için. Hatalarımız yanlışlarımız da olmuştur. Ancak çalışmaktan, faydalı olmaktan sala geri adım atmadık.

Mesleğimiz, meslektaşımız için ne dedik;

Mesai saatleri düzenlenmeli, çalışanlarımız daha insancıl çalışma koşullarında çalışmalı dedik. Düşman ilan ettiler. Asla yapamazlar dediler.

İnternetten Optisyenlik müesseselerinde satılan ürünler satılmasın dedik. Efendim olur mu öğle şey tüm dünya elektronik ticarete geçmiş siz neden bahsediyorsunuz dediler.

Hazır okuma gözlükleri sağlığa zararlı bunların satışları engellenmeli, hatta ülke sınırlarından girişine dahi müsaade edilmemeli dedik. Tüm dünyada marketlerde bile satılıyor, orada insan sağlığına zarar vermiyor da Türkiye’de mi veriyor, Hadi oradan dediler.

Sermaye ayrımı gözetmeksizin, tüm meslektaşlarımızın eşit şartlar atılda kanunlar ile yönetilmesi gerekir. Tek şubeli çok şubeli diye bir ayrım yoktur dedik. Sermaye düşmanı ilan ettiler.

Resmi tatil günlerinde tüm Türkiye’de faaliyet gösteren meslek taşlarımız tatil yapmalı dedik. Başka işin yok mu dediler.

Haksız rekabet mesleğimize zarar veriyor. Yapılan kampanyalar, bol indirimli kampanyalar. Bunlara düzenleme getirilmesi gerekiyor dedik. Sana ne kardeşim ürün benim değil mi istediğime, istediğim fiyata satarım dediler.

Mesleki anlamda birlik beraberliği tahsis etmek için alım birlikleri oluşturmalı dedik, yola çıktık Türkiye’de üç tane kooperatif kurduk. Bu yapıların çoğalması için bir çok meslektaşımıza da destek olacağımızı, Alım birlikteliklerinin mesleğin geleceği açısından çok önemli olduğunu, Bir çoklarının kurulması için göreve hazır olduğumuzu söyledik. Kendi menfaatinize çalışıyorsunuz dediler.

Kısacası ne yapsak ne söylesek hain ilan ettiler. Sonuç olarak yapılanlar, söylenenler bizleri doğru bildiğimizden, Mesleğimiz için mücadele etmekten alı koydu mu? Belki bu sorunun cevabına da üzüleceksiniz ancak bizleri daha mücadeleci, daha dikkatli, daha özverili çalışmaya sevk etti.

Ne de olsa bizleri hain ilan edenlerden daha fazla destekleyen dostların olduğunu bilmek, Davamızdan asla geri atmamamız gerektiğini bizlere gösterdi.

Sevgili dostlar kalın sağlıcakla.

 

İLKER AYAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mido 2020 Planı Mido 2020 Planı

Açıkça görülüyor ki, son birkaç gün içinde ortaya çıkan koşullar, Çinli katılımcı şirketlerin çoğunun Mido 2020'ye katılmasını engelley...

Samsun Oda yönetimi Kastamonu’ da! Samsun Oda yönetimi Kastamonu’ da!...

Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu Anadolu'daki en eski şehirlerden biridir, antik çağ ve Türk-İslâm dönemine ait birçok tarih...

Uğurlu Kardeşler Uğurlu Kardeşler

Üç bölüm halinde yayınladığımız sn. Turgut Çakar’ ın yakın tarihte sektörümüzde gelişen konulara belgelerle yapmış olduğu açıklamaların...

Fuarlara corona virüsü bulaştı Fuarlara corona virüsü bulaştı

Coronavirüs nedeniyle Çin' deki birçok fuar ve etkinlik ya haziran sonrasına ertelendi ya da iptal edildi. Yılın ilk yarısı, özellikle ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)

1
.. Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ali Arslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ali Arslan
Ziyaretçi
Ali Arslan

Çok güzel olmuş elinize sağlık olsun allaha emanet olunuz

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Mido 2020 Planı Mido 2020 Planı

Açıkça görülüyor ki, son birkaç gün içinde ortaya çıkan koşu...

Samsun Oda yönetimi Kastamonu’ da! Samsun Oda yönetimi Kasta...

Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu Anadolu'daki en ...

Fuarlara corona virüsü bulaştı Fuarlara corona virüsü bu...

Coronavirüs nedeniyle Çin' deki birçok fuar ve etkinlik ya h...

Korkunun ecele faydası yok! Korkunun ecele faydası yo...

Sakın unutmayın; Uzun vadede kaçınılmaz sonla herkes yüzleşe...

Yargıtay’ dan emsal olabilecek bir karar! Yargıtay’ dan emsal...

Yargıtay, yurt dışındaki bir sanal mağazadan ithal ettiği eş...

Gözlük boya göre verilir! Gözlük boya göre verilir!...

Uzun ve kısa boylu iki kişinin ekranla arasındaki mesafeye v...

SGK, 2019 Kasım Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2019 Kasım Ayı Reçet...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Bakan Varank: Çin’den sipariş kaymaları olabilir Bakan Varank: Çin’den sip...

Koronavirüsün etkilerini değerlendiren Sanayi ve Teknoloji B...

Başkan Mutlu Sinoplu meslektaşlarını ziyaret etti Başkan Mutlu Sinoplu mesl...

Samsun Optisyen ve Gözlükçüler Odası yönetim, bölge meslekta...

Avrupa da Optisyenler neden “Halk Sağlığı Diyemiyor” Avrupa da Optisyenler ned...

Avrupa da liberal ekonomi kuralları tam olarak uygulanıyor. ...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Yazarlar
Birlik başkanlığına aday Serkan Yakan ile çok özel sohbet

8.Bölge Optisyen ve Gözlükçüler Odası kurucu başkanı sn. Serkan Yakan ile sektör üzerine bir sohbet. Birlik başkanlığına neden adaysınız?

Kapat