a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Meslektaşlarımıza Duyuru

Bu gün; tüm meslektaşlarımızın yıllardır en büyük hasreti olan bu fevkalade öneme haiz konunun halledilmiş olması, bu konuda çalışan tüm meslek ve kanaat önderlerimizin her türlü övgü ve desteği hak ettikleri gündür.

20 Aralık 2017 - 22:37 'de eklendi ve 2387 kez görüntülendi. A+A-

Meslektaşlarımıza Duyuru

Değerli Meslektaşlarımız,

Optisyen-Gözlükçüler Odaları ile Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği kurulmasına ilişkin, ihtiyaç duyulan son Kanuni düzenleme de 20.12.2017 itibarıyla Resmi Gazetede yayınlarak yürürlüğe girmiştir.

Bilindiği üzere Oda ve Birliğimizin kurulmasına müsaade eden yasal düzenleme geçtiğimiz günlerde yine Resmi Gazetede yayınlanmış ancak söz konusu oluşumun ne şekilde olacağı ve hangi Kanuni dayanaktan güç alacağı konusu işaret edilmemişti. Bu gün itibarıyla Resmi Gazetede yer alan Kanun maddesi tüm endişe ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yayınlanmış ve mesleğimiz ve meslektaşlarımız için yeni bir dönemin başlamasına vesile olmuştur.

Bu gün; tüm meslektaşlarımızın yıllardır en büyük hasreti olan bu fevkalade öneme haiz konunun halledilmiş olması, bu konuda çalışan tüm meslek ve kanaat önderlerimizin her türlü övgü ve desteği hakettikleri gündür.

Ancak yeni dönem herkesin kayığını ve rotasını kendi başına çizdiği ve yürüttüğü dönemin de geride kaldığı ve mesleğin ve meslektaşın tamamının temsil edileceği yeni bir yönetim anlayışının da hayata geçeceği yepyeni bir zemini işaret etmesi açısından yeni dönem Yöneticilerine (temsilcilerine) büyük sorumluluklar yüklemesi açısından da ayrıca önemlidir. Taşınılan zemin, mesleğin ve meslektaşın yıllardır biriken ve çözümleri noktasında elbetteki bir önem sırası ile ele alınmasını gerektiren oldukça yüklü bir gündemi de beraberinde getirmektedir.

Bu çalışmalara esas alınacak rehberin ise; geçmişten gelen çekişmeler ve ayrışmalar yerine, ortak akılla yaratılacak ve meslektaşların hemen hepsinin mesleki vicdanında karşılık bulacak ve yine meslektaşlar tarafından da desteklenecek politikalar olacağı akıldan çıkarılmamalıdır.

Gelinen noktada, mesleğin ve meslektaşların hak, hukuk ve saygınlığının korunması ve yüceltilmesi mücadelesi ise; Kanunun ruhunda ve amir hükümlerinde işaret edildiği üzere, meslek taassubu bataklığına saplanmadan ve ancak halk sağlığının korunması ilkesiyle tüm vatandaşlarımızın ve kamu menfaatlerinin de gözetildiği bir anlayışla sağlanması esas olacaktır.

Önümüzdeki günlerde, Kanuni süreçlerin gerekleri konusunda meslektaşlarımızı bilgilendirmekle görevli olduğumuzu işaretle, Optisyen-Gözlükçüler Odaları ile Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Kanunumuzun çıkarılması sürecinde paha biçilemez katkılarından dolayı, başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’a, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Sayın Mustafa Elitaş’a, çalışmalarımızın her aşamasında meslektaşlarımız adına dostluk ve yardımlarını esirgemeyen Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri’ye, devamında Kanun Tekliflerimizde imzaları bulunan, Komisyon Toplantılarında katkıları ve olurları olan tüm Milletvekillerimize, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanımız Hakkı Gürsöz’ün şahsında tüm Kurum bürokratlarımıza, en nihayetinde Ankara Dernek Başkanımız Sayın Mahmut Yetim önderliğinde yürütülen Oda ve Birlik sürecinin kilit ismi Erzincan’lı meslektaşımız Mahmut Aydın’a ve yine, her türlü zorluklara rağmen yılmadan sürdürülen çalışmaların, farklı aşamalarında canla başla destek veren kıymetli Başkanlarımıza, meslektaşlarımıza grup toplantılarına katılan genç optisyen ve gözlükçü kardeşlerimize sonsuz teşekkürler ederiz.

Bu vesile Oda ve Birlik Kanunumuzun, başta tüm meslektaşlarımıza, mesleğimizin geleceğine, kamu saflarındaki bileşenlerimize ve nihayetinde tüm halkımıza hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Saygılarımızla.

 

Taylan KÜÇÜKER/ Eczacı- Gözlükçü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bir coğrafyanın en ucunda bir yerdesiniz, ne piyas...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürütümü, teslimi, incelenmesi, itirazların değerlendirilmesi ve ödeme işlemleri...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıl...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji şirketi Amazon.com, ses kontrollü sanal asistan Alexa ile yeni Carrera Akıl...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef ...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firmasının web sayfası komple kopyalanarak yeni oluşturulan sayfada müşteri, yeni ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürüt...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon ye...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji ...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözl...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firması...

AB ve Türkiye arasında tıbbi cihazların serbest dolaşımı AB ve Türkiye arasında tı...

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitr...

20 milyar dolarlık taklit 20 milyar dolarlık taklit...

Dünyada taklit pazarının büyüklüğü 350 milyar doları aştı. T...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Modo, İtalya’nın Independent Markasını Satın Aldı Modo, İtalya’nın In...

Italia Independent koleksiyonunun Modo Group'un yörüngesinde...

De Rigo ve Philipp Plein ortaklığı genişletiyor De Rigo ve Philipp Plein ...

De Rigo Grubu, Philipp Plein şirketler grubuyla işbirliğini ...

Hayatı Daha Güzel Gösteren Protez Hayatı Daha Güzel Göstere...

Benim için gözlük demek ıssız adaya düşersem yanıma alacağım...

Magazin HABERLERİ
Web TV