a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Meslektaşlarımıza Duyuru

Bu gün; tüm meslektaşlarımızın yıllardır en büyük hasreti olan bu fevkalade öneme haiz konunun halledilmiş olması, bu konuda çalışan tüm meslek ve kanaat önderlerimizin her türlü övgü ve desteği hak ettikleri gündür.

20 Aralık 2017 - 22:37 'de eklendi ve 2240 kez görüntülendi. A+A-

Meslektaşlarımıza Duyuru

Değerli Meslektaşlarımız,

Optisyen-Gözlükçüler Odaları ile Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği kurulmasına ilişkin, ihtiyaç duyulan son Kanuni düzenleme de 20.12.2017 itibarıyla Resmi Gazetede yayınlarak yürürlüğe girmiştir.

Bilindiği üzere Oda ve Birliğimizin kurulmasına müsaade eden yasal düzenleme geçtiğimiz günlerde yine Resmi Gazetede yayınlanmış ancak söz konusu oluşumun ne şekilde olacağı ve hangi Kanuni dayanaktan güç alacağı konusu işaret edilmemişti. Bu gün itibarıyla Resmi Gazetede yer alan Kanun maddesi tüm endişe ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yayınlanmış ve mesleğimiz ve meslektaşlarımız için yeni bir dönemin başlamasına vesile olmuştur.

Bu gün; tüm meslektaşlarımızın yıllardır en büyük hasreti olan bu fevkalade öneme haiz konunun halledilmiş olması, bu konuda çalışan tüm meslek ve kanaat önderlerimizin her türlü övgü ve desteği hakettikleri gündür.

Ancak yeni dönem herkesin kayığını ve rotasını kendi başına çizdiği ve yürüttüğü dönemin de geride kaldığı ve mesleğin ve meslektaşın tamamının temsil edileceği yeni bir yönetim anlayışının da hayata geçeceği yepyeni bir zemini işaret etmesi açısından yeni dönem Yöneticilerine (temsilcilerine) büyük sorumluluklar yüklemesi açısından da ayrıca önemlidir. Taşınılan zemin, mesleğin ve meslektaşın yıllardır biriken ve çözümleri noktasında elbetteki bir önem sırası ile ele alınmasını gerektiren oldukça yüklü bir gündemi de beraberinde getirmektedir.

Bu çalışmalara esas alınacak rehberin ise; geçmişten gelen çekişmeler ve ayrışmalar yerine, ortak akılla yaratılacak ve meslektaşların hemen hepsinin mesleki vicdanında karşılık bulacak ve yine meslektaşlar tarafından da desteklenecek politikalar olacağı akıldan çıkarılmamalıdır.

Gelinen noktada, mesleğin ve meslektaşların hak, hukuk ve saygınlığının korunması ve yüceltilmesi mücadelesi ise; Kanunun ruhunda ve amir hükümlerinde işaret edildiği üzere, meslek taassubu bataklığına saplanmadan ve ancak halk sağlığının korunması ilkesiyle tüm vatandaşlarımızın ve kamu menfaatlerinin de gözetildiği bir anlayışla sağlanması esas olacaktır.

Önümüzdeki günlerde, Kanuni süreçlerin gerekleri konusunda meslektaşlarımızı bilgilendirmekle görevli olduğumuzu işaretle, Optisyen-Gözlükçüler Odaları ile Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Kanunumuzun çıkarılması sürecinde paha biçilemez katkılarından dolayı, başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’a, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Sayın Mustafa Elitaş’a, çalışmalarımızın her aşamasında meslektaşlarımız adına dostluk ve yardımlarını esirgemeyen Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri’ye, devamında Kanun Tekliflerimizde imzaları bulunan, Komisyon Toplantılarında katkıları ve olurları olan tüm Milletvekillerimize, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanımız Hakkı Gürsöz’ün şahsında tüm Kurum bürokratlarımıza, en nihayetinde Ankara Dernek Başkanımız Sayın Mahmut Yetim önderliğinde yürütülen Oda ve Birlik sürecinin kilit ismi Erzincan’lı meslektaşımız Mahmut Aydın’a ve yine, her türlü zorluklara rağmen yılmadan sürdürülen çalışmaların, farklı aşamalarında canla başla destek veren kıymetli Başkanlarımıza, meslektaşlarımıza grup toplantılarına katılan genç optisyen ve gözlükçü kardeşlerimize sonsuz teşekkürler ederiz.

Bu vesile Oda ve Birlik Kanunumuzun, başta tüm meslektaşlarımıza, mesleğimizin geleceğine, kamu saflarındaki bileşenlerimize ve nihayetinde tüm halkımıza hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Saygılarımızla.

 

Taylan KÜÇÜKER/ Eczacı- Gözlükçü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyor...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup kenara çektiğinizde görmeniz kısa süreli de olsa düzeliyor mu? Bu durumun ...

Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz...

Her biri kendi konusunda uzman, eğitim camiamızın ve sektörümüzün seçkin isimlerinin bilgi ve birikimlerini aktaracağı eğitim programım...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gözlük

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda gözlük ortaya çıkıncaya kadar gerek doğuştan gerekse sonradan göz bozukluğu...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayında

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize staj yapma imkanı sağlayan platform...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca d...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gö...

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda ...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayı...

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize s...

Mesleki Sorunlarımız, Müşterek toplantıda ele alındı Mesleki Sorunlarımız, Müş...

20. dönemin son ortak toplantısı 20 Eylül 2022 tarihinde İTO...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Ulusal görme tarama programı Ulusal görme tarama progr...

Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini sap...

Sektör açıklama bekliyor! Sektör açıklama bekliyor!...

Ağustos ayı başından bu yana Johnson&Johnson firmasının üret...

Gözlük imparatoru geride ne kadar miras bıraktı? Gözlük imparatoru geride ...

Bir yetimhaneden gözlük imparatorluğuna giden çarpıcı yaşamı...

Arıkan İş ortakları ile buluşuyor Arıkan İş ortakları ile b...

Kurulduğu 1985 yılından bu yana saat ve gözlük sektöründe is...

Katkı payı revize edilmeli! Katkı payı revize edilmel...

Türkiye'de devletin gözlük çerçevesi ve camı için verdiği de...

Magazin HABERLERİ
Web TV