a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Kurs için Avrupa insan hakları mahkemesine başvuru

Mesul müdürlük kursu açılsın, açılmasın tartışmaları sürerken, Kurs için Niğde’de kurulan derneğin mücadelesinin yanı sıra geçtiğimiz hafta Sosyal medya da yayınlanan, başka bir grubun yeni duyurusu konuşulmaya başlandı. Duyuru aynen şöyleydi. HİÇBİR KURUMA DERNEĞE VE KURUMSAL OPTİK FİRMALARINA BAĞLI OLMADAN TAMAMİYLE BİRKAÇ MESLEK AŞIĞI İLE BİRLİKTE HAREKET EDEREK HAZIRLANAN RAPORLARI AVRUPA İNSAN HAKLARI AVRUPA TİCARET […]

22 Haziran 2013 - 20:51 'de eklendi ve 1860 kez görüntülendi. A+A-

Kurs için Avrupa insan hakları mahkemesine başvuru

kursMesul müdürlük kursu açılsın, açılmasın tartışmaları sürerken, Kurs için Niğde’de kurulan derneğin mücadelesinin yanı sıra geçtiğimiz hafta Sosyal medya da yayınlanan, başka bir grubun yeni duyurusu konuşulmaya başlandı.

Duyuru aynen şöyleydi.

HİÇBİR KURUMA DERNEĞE VE KURUMSAL OPTİK FİRMALARINA BAĞLI OLMADAN TAMAMİYLE BİRKAÇ MESLEK AŞIĞI İLE BİRLİKTE HAREKET EDEREK HAZIRLANAN RAPORLARI AVRUPA İNSAN HAKLARI AVRUPA TİCARET MAHKEMELERİNE TAŞIYARAK GÖZLÜK MESLEĞİNİ YILLARCA İCRA EDEN İNSANLARIN MAĞAZA AÇMAK İÇİN GEREKLİ OLAN ORTAMIN YARATILMASINI SAĞLAMAK AMACI İLE TÜM BAŞVURULAR YAPILMIŞTIR.

9 HUKUKÇU İLE YAPILAN BU ÇALIŞMA SONUCUNDA OLMAZ VERİLMEYECEK DENİLEN BU HAK EDİŞİNİZ EN GEÇ 2015’TE HAYATA GEÇİRİLECEKTİR.

MESLEK İNSANLARININ BU KONUYA DAİR NELER YAPABİLECEKLERİNİ EN KISA ZAMANDA AÇIKLAYACAĞIZ…

22

Bizde bu duyuruyu yayınlayan sn. Recep Gül’ le iletişime geçerek, aşağıdaki soruları sorduk ve aldığımız cevaplar aşağıdadır.

Sn. Recep Gül 2015 yılında açılacak dediğiniz kurs için dayanaklarınız nelerdir? Elinizdeki belgeleri sektörümüzle paylaşmayı düşünürmüsünüz?

– Belgeler şu aşamada gizli derneğin geçmişindeki uygulamaların esas belgeleri ve daha bir çok konu var ciddi sıkıntılı bir konu ama ben bir hukukçu olarak bunları dava aşamasında bilmenizi rica edeceğim …

Bu kadar emin bir şekilde 2015 yılında açılacağını iddia ettiğiniz kurs icin mutlaka bir açıklamanız olması gerektiğini düşünüyorum.

– Gözlükçülük sektöründeki kaygan zemini çok iyi bilen kişilerden aldığım bilgiler doğrultusunda olayın önü tıkanmasın ve süreç uzamasın amacı ile açıklama yapmıyoruz. 9 hukukçu ciddi bilgi topluyoruz hem de çok önemli belgeler ve açılacak kurs için kimseden para talep etmiyoruz…

Şimdilik bu kadarı yeterli olsun saygılar…

Sn. Recep Gül, görüşmemizden hemen sonra sosyal medya da şu duyuruyu yayınlamıştır.

DEĞERLİ GÖZLÜKÇÜLER YAZDIĞIM YAZIDA OLDUĞU GİBİ ŞU AŞAMADA BİR BELGE İSTENMEMEKTE NETİCEDE DOSYALAR YETKİLİ MAKAMLARA 15 GÜN İÇİNDE SUNULACAK. TÜRKİYE’ DEKİ VE AVRUPA’ DAKİ MAKAMLARA AYNI AN AYNI SAAT İTİBARI İLE BİLGİLENDİRME YAPILACAK KONUNUN CİDDİYETİNİ BİLDİĞİMİZDEN DOLAYI ŞU AŞAMADA BİZDEN DETAYLI AÇIKLAMA BEKLEYEN SİTE YÖNETİCİLERİDE KUSURUMUZA BAKMASIN KONU ÇOK CİDDİ VE ÖNÜNÜ TIKAYACAK SÜRECİ UZATACAK ÇOK KİŞİ OLDUĞUNDAN DETAY VERMEDEN YOLUMUZA DEVAM EDİP 2015 MÜJDESİNİ EN KISA ZAMANDA DUYURMAYI İSTİYORUZ . HASSASİYETİMİZİ LÜTFEN ANLAYIN VE SAYGI DUYUN ….

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

 

OptisyeninSesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan pazardır....

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 20...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(9 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

9 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
serkan şanver
serkan şanver
28 Haziran 2013 09:09

bence kurs çıkmalı ama çıkarkende sağlık bakanlığı bir yaş haddi koymalı mesela 75 yaşındakilerin ruhsatlarını iptal etmeli cogo hasta ve bilgileri unutmuş durumda bununla ilgili bir çalışma ve optisyenlerinde kamuda çalışması devlet memuru olmasının önü acılsa daha rahat olur ve daha iyi hizmet edilir diye düşünüyorum kurs altı ay olsun ve en az lise mezunu ve en az 8 yıl ssk lı çalışmış olsun vs vs neyse hayırlısı o olsun..

ismail uğur
ismail uğur
28 Haziran 2013 23:21
Reply to  serkan şanver

türkiyede optisyen açığı yok ki kurs açılsın. bu sene 1711 kont.var.bir o kadar da mezun olmuş ve olacaklar var. devlet ünv. geçtik özel ünv.optisyenlik programları her sene açılıyor. bu kadar diploma için ortalağı düşenler paralarına kıyıp özel ünv.okusunlar…

murat
murat
27 Haziran 2013 17:22

şimdi bazı optisyenlerin zoruna gitmesin bu kursun açılması çok iyi olur çünkü ben ve benim gibi nice insanlar 2004 yılında çıkan kursda ruhsat alamadı niyemi sigortamız tutmuyo diye ama şimdi benim işyerim var ve 12 yıldır bu işi yapıyorum eee iş yerimi kapatayımda 2 yıl nasıl okuyalım yaş olmuş 30 inşaallah kurs açılırda bizim gibi ruhsat ihtiyacı olanlar diploma alırlar… BU KURSUN AÇILŞMASI İÇİN SONUNA KADAR DESTEKÇİSİYİZ…

erkan
erkan
5 Temmuz 2013 11:33
Reply to  murat

Ben cede olsun hak sahipleri elbette hakkını almalı bizlerde mağdur edilmemeliyiz.

Bade
Bade
27 Haziran 2013 14:45

Osym tercih kılavuzu daha yayınlanmadı. Ağustos’ta yayınlanır Hersene olduğu gibi. Bu kontenjanları nerede gordunuz
Lütfen böyle asılsız be milleti yanıltacak bilgileri sitenin editörü kontrol etmelidir.
Sektörümüzde bu kişi gibi kendilerini bilgi sahibi sanıp ortalığa talan yanlış bilgi vermeyin. Ayrıca dahada vahim olan okul birinci kontenjanını ayrıcada yazmış daha bunun ne olduğunu bilmediği açıktır. Lütfen yorumlara ve sahte bilgilere dikkat

hanifi
hanifi
28 Haziran 2013 07:54
Reply to  Bade

bade hanım http://www.osym.gov.tr adresine girerseniz birde mail adresininizi verirseniz ben size bu kontenjanlarıda okullarıda gösterebilirim. osym linki kolaylık olsun diye veriyorum çünkü bir optisyenim işimi seviyorum ama en önemlisi mesleğimi araştırmayı seviyorum size tavsiyem bir araştırın sonra çamur atın. bu arada bölümlere artık dikey geçişle değil ygs-1 puanıyla alınıyor bunuda öğrenin. okul birincisi kontenjanı benim fikrim değil inanın ne yaptıysa yök ve üniversiteler yapmış. bunu anlamamanızıda artık yorumlarınızdan anlayabiliyorum. yinede bir özür borcunuz olduğunu unutmayın lütfen…(bade hanımın dikkatinedir yazdıklarım)
24 haziran 2013 tarihli osym yüksek öğretim programları ve kontenjanları klavuzunu sitesinden incelemenizde yarar var. bakacağınız yer tablo 3b bölümününde.

hanifi
hanifi
28 Haziran 2013 09:12
Reply to  Bade

bu arada bade hanım ilk yorumda verilen kaynak: osym tercih klavuzu bilgisini şu şekilde düzelterek hakkınızıda teslim etmek isterim. kaynak: OSYM yüksek öğretim programları ve kontenjanları klavuzu olması gerekiyor.bu 30 üniversite bölüm açılış iznini almış öğrenci almak için yöke müracaat etmiş üniversitelerdir. tercih klavuzu bilgisinide yüksek öğretim programları ve kontenjanları olarak düzeltiyorum bu ayrıntıyıda belirteyim.ama sonuç değişmiyor olağan dışı bir sorun olmadığı sürece osym’ ninde belirttiği gibi tercih klavuzlarıda bu şekilde olacaktır bilgisi var. değişiklik olduğunda tercih klavuzunda belirtilecektir denilmektedir.
yani bu bölümler öğrenci almaya hazır olduklarını yöke bildiren ve kontenjanları yayımlanmış üniversitelerdir. olağan durum olursa öğrenci zaten alınamaz.
bilgilerinize…

hanifi
hanifi
27 Haziran 2013 08:23

Tüm meslektaşlara selamlar. Öncelikle hala yeni kurs bekleyen kişilere şunu belirtmekte yarar var. 2013-2014 öğretim yılında Türkiye genelinde 30 üniversitede (kamu-vakıf) 1711 genel kontenjan, 29 kişi okul birincisi kontenjanı olmak üzere toplam 1740 kontenjanlık sayı ile optisyenlik bölümleri öğretime başlayacak (kaynak: ÖSYM tercih klavuzu). Hal böyleyken hala kurs istenmesi bu bölüme gelen öğrencilerede daha önce okumuş mezun olmuş optisyenlerede büyük haksızlık olur. herkesin kendi menfaatini düşünmesini anlarım ama birisinin menfaati başkasının geleceğini etkilemeli. bu durum belki mezun olmuş optisyenleri etkileyebilir ama gördüğüm şu ki bazı optisyenler kurşunu kendi ayağına sıktı. Çok büyük rakamlar ile işe başlamayı telafuz ederken 2015 yılı… Read more »

Gözlükçü Ahmet
Gözlükçü Ahmet
22 Haziran 2013 22:36

Hadi herkese kolay gelsin, birde bu çıktı gözlükçüler kaz ya yolunacak. Sn Recep GÜL gizli derneğin uygulamaları derken hangi dernek! Topu topu o zamanlar iki dernek vardı. Recep bey bunlardan hangisi gizli sizce. Dernekler talepleri toplayarak Sağlık bakanlığına bildirdi. İlgili bakanlıkta belli kriterler ve şartlar koyarak sınav yaparak gözlükçü belgelerini verdi. Şimdi soru bir: Gizli yer altı dünyası gözlükçü derneği hangisi? Soru iki: Kanun ve yönetmeliğin hangi maddesine göre bu gerçekleşecek? Yönetmelikte ve kanunda bir maddenin yeniden düzenlenmesi için göbeğimiz çatlıyor. Yeni düzenleme yapılmadı bile, böyle meziyetiniz varsa birde buna el atsanız hukukçu kimliğinizi konuştursanız diyorum. Soru üç: Avrupa insan… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılı...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için k...

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İş...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Magazin HABERLERİ
Web TV