OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Kızgın demirleri soğutma zamanı gelmedi mi ?

Bazılarınca tüm bu çalışmalar olmamış gibi, yaşanılan ve sürdürülen hizmetler yok sayılarak sadece sınırlı sayıda geçmiş zaman içinde oluşan projelerden ibaret olduğu servis ediliyor.

21 Mayıs 2019 - 10:36 'de eklendi ve 3599 kez görüntülendi. A+A-

Kızgın demirleri soğutma zamanı gelmedi mi ?

Değerli Meslektaşlarım,

Uzunca bir süredir sosyal medya, internet siteleri vb. yayın organları marifeti ile direk veya dolaylı olarak biz sivil toplum kuruluşları yöneticilerinin hedef seçildiği, gerçeklik ile ilgisi olmayan, soyut ifadelerden öteye gidemeyen, her biri teyide muhtaç bilgi kirliliği barındıran paylaşımlardan ibaret olduğunu ifade etmek ve siz değerli meslektaşlarımızın huzuruna bu tür bir açıklama yapmak zorunda kaldığımdan dolayı da üzgünüm.

Sivil toplum kuruluşlarımıza yönetici olduğumuz 2012 yılından itibaren mesleki ve dernek olarak gerçekleştirdiğimiz çalışma ve projeleri burada tekrar tekrar yazarak sizlerin değerli vakitlerini almak istemiyorum. Bu çalışmalar gerçekleştirildiği takvimde resmi web sayfalarımızda paylaşıldı ve hepimiz okuduk.

Ancak tüm bu çalışmalar olmamış gibi, yaşanılan ve sürdürülen hizmetler yok sayılarak sadece sınırlı sayıda geçmiş zaman içinde oluşan projelerden ibaret olduğu servis edildiğini üzülerek takip etmekteyiz.

Zamana ve günümüz ihtiyaçlarının karşılanması ve sürdürülebilir sağlık hizmetini kolaylaştıran ve belli bir amaca hizmet etmeyen bu durumlar için gündemde kalmak, sözde gündemi tayin etmek için geçmişe takılıp, kalan sığ düşüncelerin yeniden bugüne aitmiş gibi aktarılmasının tek hedefi bugünkü biz yöneticileri yıpratmak, itibarsızlaştırmak ve önümüzdeki oda ve birlik çalışmalarında söz sahibi olmak hedefinden öteye geçmemektedir.

Gerek Dernek, gerekse federasyon ve konfederasyon yönetimlerinde 2012 sonrası gerçekleştirilen seçimler ve seçilen yöneticiler siz değerli meslektaşlarımızın ihtiyaç ve gelen talepler yönünde yaptığı çalışmalar gün yüzünde iken, yok sayılması, kara propaganda ile gelecek inşa edeceğini düşünenlere fırsat vermeyeceğiz. Biz ilk günkü inanç ve çalışma azmi ile buradayız ve burada olmaya da devam edeceğiz.

Biz yöneticilerin de yanlışları olabilir, eksiklikleri vardır, hataları olmuştur. Bizler yanlışlarımızdan ders alabilen, eksikliklerini giderebilen, hatalarını onaran, zamanını ve emeğini bu meslek inancına adayan bireyler olarak özeleştiri yapan kişileriz, olmaya da devam edeceğiz.

Gözlükçülük mesleğinin dönüm noktası kamu kurumu niteliğinde oda ve birlik çalışmalarını sürdürdüğümüz bugünlerde birbirimiz ile çatışmak, kavga etmek, hesap sormak veya sordurmak hiç bir şey kazandırmayacaktır. Mesleğimize olan sevdamızı kişisel hırslarımızın esiri yapmamalıyız. Aklımız hırslarımızın önünde olmamalıdır. Gün bir olma zamanı, gün diri olma zamanı, gün iri olma zamanıdır. Gün kızgın demirleri soğutma zamanıdır.

Kişisel öfkelerimizi, hırslarımızı, savaş baltalarını gömme zamanı geldi de geçiyor. Meslektaşlarımız kısır bir döngü içerisinde yaşanılan çekişmelerden sıkıldılar. Geleceklerine umut olacak Odaların, gölgeleri ile bile kavga eden kişilere esir etmeyeceklerine olan inancımla bizler 2012 ruhu ile, ilk günkü sevdamız ile hiç durmadan dimdik yürüdük ve sizlerle yürümeye devam etmek istiyoruz.

En kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

Ramazan ÖZMUTLU
Türkiye Optik Ve Optometrik Meslekler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Opti 2020 için hazırlanıyor! Opti 2020 için hazırlanıyor!

Yaklaşık 60.000 metrekare. Bir önceki yılda olduğu gibi, opti 2020, Münih Ticaret Fuarı Merkezinde altı salonda, C1 ila C6 arası gerçek...

ABD’li dev Türkiye’ye hızlı girdi ABD’li dev Türkiye’ye hızlı girdi

Uzun zamandır Türk pazarında satış yapan ABD’nin en önemli sağlık şirketlerinden Cooper Companies, Medek Medikal’in tamamını satın alma...

Cep Telefonu ve Tabletler görme kaybını hızlandırıyor Cep Telefonu ve Tabletler görme kaybını ...

Toledo Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırmada akıllı telefon ve tabletlerden yayılan mavi ışığın görme kaybını hızlandır...

Kayıt dışı üretime Ürün Takip Sistemi darbesi Kayıt dışı üretime Ürün Takip Sistemi da...

Dünyada tek olan Ürün Takip Sistemi ile tıbbi cihaz ve kozmetik ürünleri adım adım takip edilerek dolandırıcılara göz açtırılmayacak....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Opti 2020 için hazırlanıyor! Opti 2020 için hazırlanıy...

Yaklaşık 60.000 metrekare. Bir önceki yılda olduğu gibi, opt...

ABD’li dev Türkiye’ye hızlı girdi ABD’li dev Türkiye’ye hız...

Uzun zamandır Türk pazarında satış yapan ABD’nin en önemli s...

Cep Telefonu ve Tabletler görme kaybını hızlandırıyor Cep Telefonu ve Tabletler...

Toledo Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırmada...

Kayıt dışı üretime Ürün Takip Sistemi darbesi Kayıt dışı üretime Ürün T...

Dünyada tek olan Ürün Takip Sistemi ile tıbbi cihaz ve kozme...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Tarihsel süreç içerisinde gözlüğün gelişimi Tarihsel süreç içerisinde...

Kullanma oranının yüksekliği, toplumun gelişmişlik düzeyinin...

Çin, Ivanka Trump’ın 5 ticari markasını daha tescilledi Çin, Ivanka Trump’ı...

ABD ve Çin'in dış ticaret savaşını sonlandırmak üzere müzake...

Optisyenlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Optisyenlik Taban Puanlar...

Optisyenlik Programının hangi üniversitelerde olduğunu, fakü...

İlgi gören bölümlerin arasında Optisyenlik yok İlgi gören bölümlerin ara...

Önlisans adaylarının en çok ilgi gösterdiği bölümler sırasıy...

Nijerya 2. Türk Ürünleri Fuarı Nijerya 2. Türk Ürünleri ...

Nijerya 2. Türk Ürünleri Fuarında sektörel yerleşim gerçekle...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Özgür Köşe
Dünyada en yüksek doktor maaşı veren 10 ülke!

Türkiye’de bu durum hekimlerce ‘en yakınları bile inandırmaya çalışacak kadar düşük olarak’ görülürken, yurt dışında hekim maaşlarındaki durum nedir?

Kapat