Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Kızgın demirleri soğutma zamanı gelmedi mi ?

Bazılarınca tüm bu çalışmalar olmamış gibi, yaşanılan ve sürdürülen hizmetler yok sayılarak sadece sınırlı sayıda geçmiş zaman içinde oluşan projelerden ibaret olduğu servis ediliyor.

21 Mayıs 2019 - 10:36 'de eklendi ve 4405 kez görüntülendi. A+A-

Kızgın demirleri soğutma zamanı gelmedi mi ?

Değerli Meslektaşlarım,

Uzunca bir süredir sosyal medya, internet siteleri vb. yayın organları marifeti ile direk veya dolaylı olarak biz sivil toplum kuruluşları yöneticilerinin hedef seçildiği, gerçeklik ile ilgisi olmayan, soyut ifadelerden öteye gidemeyen, her biri teyide muhtaç bilgi kirliliği barındıran paylaşımlardan ibaret olduğunu ifade etmek ve siz değerli meslektaşlarımızın huzuruna bu tür bir açıklama yapmak zorunda kaldığımdan dolayı da üzgünüm.

Sivil toplum kuruluşlarımıza yönetici olduğumuz 2012 yılından itibaren mesleki ve dernek olarak gerçekleştirdiğimiz çalışma ve projeleri burada tekrar tekrar yazarak sizlerin değerli vakitlerini almak istemiyorum. Bu çalışmalar gerçekleştirildiği takvimde resmi web sayfalarımızda paylaşıldı ve hepimiz okuduk.

Ancak tüm bu çalışmalar olmamış gibi, yaşanılan ve sürdürülen hizmetler yok sayılarak sadece sınırlı sayıda geçmiş zaman içinde oluşan projelerden ibaret olduğu servis edildiğini üzülerek takip etmekteyiz.

Zamana ve günümüz ihtiyaçlarının karşılanması ve sürdürülebilir sağlık hizmetini kolaylaştıran ve belli bir amaca hizmet etmeyen bu durumlar için gündemde kalmak, sözde gündemi tayin etmek için geçmişe takılıp, kalan sığ düşüncelerin yeniden bugüne aitmiş gibi aktarılmasının tek hedefi bugünkü biz yöneticileri yıpratmak, itibarsızlaştırmak ve önümüzdeki oda ve birlik çalışmalarında söz sahibi olmak hedefinden öteye geçmemektedir.

Gerek Dernek, gerekse federasyon ve konfederasyon yönetimlerinde 2012 sonrası gerçekleştirilen seçimler ve seçilen yöneticiler siz değerli meslektaşlarımızın ihtiyaç ve gelen talepler yönünde yaptığı çalışmalar gün yüzünde iken, yok sayılması, kara propaganda ile gelecek inşa edeceğini düşünenlere fırsat vermeyeceğiz. Biz ilk günkü inanç ve çalışma azmi ile buradayız ve burada olmaya da devam edeceğiz.

Biz yöneticilerin de yanlışları olabilir, eksiklikleri vardır, hataları olmuştur. Bizler yanlışlarımızdan ders alabilen, eksikliklerini giderebilen, hatalarını onaran, zamanını ve emeğini bu meslek inancına adayan bireyler olarak özeleştiri yapan kişileriz, olmaya da devam edeceğiz.

Gözlükçülük mesleğinin dönüm noktası kamu kurumu niteliğinde oda ve birlik çalışmalarını sürdürdüğümüz bugünlerde birbirimiz ile çatışmak, kavga etmek, hesap sormak veya sordurmak hiç bir şey kazandırmayacaktır. Mesleğimize olan sevdamızı kişisel hırslarımızın esiri yapmamalıyız. Aklımız hırslarımızın önünde olmamalıdır. Gün bir olma zamanı, gün diri olma zamanı, gün iri olma zamanıdır. Gün kızgın demirleri soğutma zamanıdır.

Kişisel öfkelerimizi, hırslarımızı, savaş baltalarını gömme zamanı geldi de geçiyor. Meslektaşlarımız kısır bir döngü içerisinde yaşanılan çekişmelerden sıkıldılar. Geleceklerine umut olacak Odaların, gölgeleri ile bile kavga eden kişilere esir etmeyeceklerine olan inancımla bizler 2012 ruhu ile, ilk günkü sevdamız ile hiç durmadan dimdik yürüdük ve sizlerle yürümeye devam etmek istiyoruz.

En kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

Ramazan ÖZMUTLU
Türkiye Optik Ve Optometrik Meslekler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Badem ile Adem Badem ile Adem

Optisyenligi bitireli 3 yıl oldu... Bugün yarın dükkan açacağım diye oyalıyor beni. Bir dükkan 2 kişiye fazla. Ama olsun. Bu kaplıca mu...

Geçmiş Olsun Malatya Geçmiş Olsun Malatya

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 21.06’da merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesinde olan 5.0...

Üniversite Optisyen istihdamı! Üniversite Optisyen istihdamı!

Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi tarafından yapılan ilan aşağıdaki gibidir....

Görmeyen çocuk öğrenemez! Görmeyen çocuk öğrenemez!

Çocukların eğitim hayatlarına başlamadan önce sonradan doğabilecek göz kusurlarının da önüne geçebilmek adına mutlaka göz muayenesi olm...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Badem ile Adem Badem ile Adem

Optisyenligi bitireli 3 yıl oldu... Bugün yarın dükkan açaca...

Geçmiş Olsun Malatya Geçmiş Olsun Malatya

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bil...

Üniversite Optisyen istihdamı! Üniversite Optisyen istih...

Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi tarafından yapılan ilan aşa...

Görmeyen çocuk öğrenemez! Görmeyen çocuk öğrenemez!...

Çocukların eğitim hayatlarına başlamadan önce sonradan doğab...

Yeni Dünya Düzeni ve Oda Seçimlerimiz Yeni Dünya Düzeni ve Oda ...

Yeni normal düzene geçmemiz ile birlikte seçimler ne zaman y...

Fikrini Söyle Fikrimiz Olsun! Fikrini Söyle Fikrimiz Ol...

Yaşadığımız şu sıkıntılı dönemlerde iki şeye çok ihtiyaç var...

Maske fiyatları internette “dip” yaptı.. Maske fiyatları internett...

Tavan fiyatı 1.00 TL olarak belirlenen maske, internette 20 ...

Cumhuriyet Üniversitesi Optisyen istihdamı! Cumhuriyet Üniversitesi O...

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan ilan aşağıd...

Avrupa ülkelerinde nüfus başına düşen gözlükçü sayıları Avrupa ülkelerinde nüfus ...

Avrupa da yapılan bir araştırma ile her on bin kişiye düşen ...

Hastalara yakınlıkta Optisyenler üst sıralarda! Hastalara yakınlıkta Opti...

COVID-19 maruziyeti riski yüksek olan meslekler üzerine yapı...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Özgür Köşe
Dünyada en yüksek doktor maaşı veren 10 ülke!

Türkiye’de bu durum hekimlerce ‘en yakınları bile inandırmaya çalışacak kadar düşük olarak’ görülürken, yurt dışında hekim maaşlarındaki durum nedir?

Kapat