Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İTO’ da sektör bilgilendirme toplantısı yapıldı

Birileri ya da bir takım gruplar rahatsız olacak diye mesleğimizi sahipsiz bırakamayız, tüm meslektaşlarımız bu konuda müsterih olsunlar.

26 Nisan 2019 - 0:27 'de eklendi ve 1588 kez görüntülendi. A+A-

İTO’ da sektör bilgilendirme toplantısı yapıldı

İstanbul Ticaret Odası Gözlükçülük meslek komitesi ve Türkiye Optik Optometrik meslekler derneğinin birlikte organize ettiği “Sektörümüzde yaşanan güncel gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri” konu başlıklı toplantı İTO Meclis salonunda 25 Nisan 2019 tarihinde yapıldı.

Toplantıyı İstanbul Ticaret Odası gözlükçülük meslek komitesi ve meclis üyesi sn. Numan Hocaoğlu yönetti.

Toplantının açılış konuşması oda yönetim kurulu üyesi sn. Bahadır Yaşık tarafından yapıldı. Daha sonra sektörümüzü temsilen açılışı yapan İstanbul ticaret odası gözlükçülük meslek komitesi ve meclis üyesi sn. Orhan Küreli, aslında bu toplantının bir yıl önce yapılması gerektiğini ancak süreci bazı gruplar tarafından sabote etmesi nedeniyle bir yıl önce yapılması gereken toplantının bir yıl gecikme ile yapıldığını belirtti.Daha sonra söz alan Birlik başkan yardımcısı ve TOOMD başkanı Sn. Turgut Vardi, hazırlanan yönetmelik hakkında ve bundan sonraki süreç hakkında meslektaşları bilgilendirdi.TOOMD yönetim kurulu üyesi Sn. Ramazan Özmutlu, hazırlanan yönetmelik ve mevzuat hakkında genel bir bilgilendirme sunumu yaptı.Son konuşmacı TOOMD yönetim kurulu üyesi Sn. İlker Ayaz, sektörün beklentilerini, reklam, istihdam, İnternet’ten satışlarla ilgili oda kurulduktan sonra alınacak önlemler, çalışanların özlük hakları ve iş kanununa göre çalışma saatlerinin yeniden düzenlenmesi gerektiği ve bu konuda yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantı sonunda meslektaşların oda ile ilgili muhtelif sorularını da cevaplayan yönetim kurulu üyeleri OptisyeninSesi Haber’e yaptıkları açıklamada sosyal ağlarda bir takım kişilerin, sürekli olarak Birlik ve Oda ile ilgili eleştirilerde bulunduklarını, aslı astarı olmayan açıklamalar yaparak meslektaşların kafalarını karıştırmaya çalıştıklarını, bu toplantıyı da sektörü bilgilendirmek için düzenlediklerini belirterek, halen daha toplantıya katılmadan neler paylaştığımızı bilmeden saldırılarına devam ettiklerini söylediler.

TOOMD Yönetim Kurulu üyesi Sn. İlker Ayaz, İstanbul ticaret odasında düzenlemiş olduğumuz optisyenlik ve gözlükçüler oda birlik süreçlerini ele aldığımız toplantıda birlik kurulduktan sonra yapılacak çalışmalarla faaliyetlerle ilgili kısa bir bilgilendirme yaptık ancak dikkatimi çeken şu noktaya değinmeden geçemeyeceğim nedense grup ve zincir mağaza temsilcileri birliğin oluşumundan ve Gözlükçülerin bir disiplin altında çalışmasından oldukça rahatsız olmuşlar gibi gözüküyor reklamların yasaklanması İnternetten kontaktlens satışının engellenmesi ve çalışma saatlerinin düzenlenmesi oldukça rahatsızlık verdiği kanaatindeyim ama her ne olursa olsun geleneksel Türk gözlükçü sünün geleceği birlik yönetimimizin hazırlayacağı ve 5193 sayılı optisyenlik hakkındaki kanunda yapılacak tadilatlar sonrasında koruma altına alınacaktır.

Birileri ya da bir takım gruplar rahatsız olacak diye mesleğimizi sahipsiz bırakamayız, tüm meslektaşlarımız bu konuda müsterih olsunlar. Yönetim kurulu olarak altı yıldır yaptığımız gibi tüm gelişmelerin takipçisi olacağız ve davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz, tüm meslektaşlarıma saygılarımı iletirim. Dedi.Çekilen hatıra fotoğrafı ile toplantı son buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve boyasında yüksek oranda kurşun içerdiği saptanan market gözlükleri piyasadan ...

Ahlaka Övgü Ahlaka Övgü

İyi insan olmak başkaları ile ilgili bir şey değildir, bizim kendimizle ilgili bir şeydir, kimse yokken de insanız, bu yüzden önemlidir...

SGK İstanbul adres değişikliği SGK İstanbul adres değişikliği

Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü Cibali Merkez Müdürlüğü 'nün adresi değişmiştir....

Kızgın demirleri soğutma zamanı gelmedi mi ? Kızgın demirleri soğutma zamanı gelmedi ...

Bazılarınca tüm bu çalışmalar olmamış gibi, yaşanılan ve sürdürülen hizmetler yok sayılarak sadece sınırlı sayıda geçmiş zaman içinde o...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Ahlaka Övgü Ahlaka Övgü

İyi insan olmak başkaları ile ilgili bir şey değildir, bizim...

SGK İstanbul adres değişikliği SGK İstanbul adres değişi...

Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü Cibali Merkez M...

Kızgın demirleri soğutma zamanı gelmedi mi ? Kızgın demirleri soğutma ...

Bazılarınca tüm bu çalışmalar olmamış gibi, yaşanılan ve sür...

Dünyada en yüksek doktor maaşı veren 10 ülke! Dünyada en yüksek doktor ...

Türkiye’de bu durum hekimlerce ‘en yakınları bile inandırmay...

Seminer Daveti Seminer Daveti

Türkiye'de Optisyenlik mesleğinin güncel durumu konu başlıkl...

“www.turkoptik.com” Sitemiz hakkında “www.turkoptik.com&...

www.turkoptik.com isimli sitemizi gelişen teknoloji altyapıs...

Yurt dışından gözlük siparişi verenler dikkat! Yurt dışından gözlük sipa...

Çin başta olmak üzere yurtdışındaki e-ticaret sitelerinden y...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

EssilorLuxottica: Anlaşmazlık çözüm anlaşması imzalandı EssilorLuxottica: Anlaşma...

EssilorLuxottica ve Deflin S.à.rl'nin, grup yönetimi sorunla...

Magazin HABERLERİ
Web TV
CLOSE
CLOSE
Daha fazla Etkinlik, Haberler
OptisyeninSesi e dergi/ 66.Sayı

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden OptisyeninSesi e dergi, okuma alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. Sektörel haberleri cebinize...

Kapat