a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İSTANBUL TİCARET ODASI’NDA OPTİK SEKTÖRÜNÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

Optik sektörünü bilgilendirme toplantısı, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. İbrahim Kırcova başkanlığında 19 Temmuz 2011 Salı günü 13.30-17.00 saatleri arasında İstanbul Ticaret Odası Meclis salonlarında sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. İstanbul Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Selçuk Tayfun Ok’un açılış konuşmasını yaptığı toplantının ilk bölümünde; […]

20 Temmuz 2011 - 22:57 'de eklendi ve 1857 kez görüntülendi. A+A-

İSTANBUL TİCARET ODASI’NDA OPTİK SEKTÖRÜNÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

Optik sektörünü bilgilendirme toplantısı, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. İbrahim Kırcova başkanlığında 19 Temmuz 2011 Salı günü 13.30-17.00 saatleri arasında İstanbul Ticaret Odası Meclis salonlarında sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.


İstanbul Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Selçuk Tayfun Ok’un açılış konuşmasını yaptığı toplantının ilk bölümünde; T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Piyasa Gözetimi ve Denetimi Daire Başkanı Sayın Dr. Murat Bilbay, Bakanlığın programında yer alan Tıbbi Cihaz Yönetmeliği kapsamındaki malzemeler içerisinde gözlük camı ve çerçevesi de bulunduğundan Ulusal Bilgi Bankası’na kayıtlarının yapılması gerekliliğini dile getirerek güvenilirliği olmayan bir ürünün serbest dolaşımının da olmayacağının altını çizmiştir. Ayrıca, işi doğru yapanla yapmayan arasında adaletin tesis edileceğini ve rekabet koşullarının düzgün işlemesinin sağlanacağını belirterek bu geçiş sürecinde optik sektörü temsilcilerinin dikkatle dinleneceğini ve çözüm noktasında sektör temsilcilerinden gerekli desteğin beklendiğini de dile getirmiştir.

Toplantı gündemi doğrultusunda; T.C. Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Piyasa Gözetimi Şube Müdürleri Sayın Ali Sağbaş ve Sayın Ersen Ünsal, Ulusal Bilgi Bankası hakkında bilgilendirme yaparak imalatçılar ve ithalatçıların firma bilgilerini ve ürün girişlerini nasıl yapacakları hakkında geniş bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirmişlerdir.

Daha sonra T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Optisyenlik Dairesi Şube Müdürü Sayın İsmail Başyayla ve T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sayın Şükriye Vural, ilgili konular üzerinde bilgilendirme yapmışlardır.

Toplantının son konuşmacısı olan T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Ulusal Bilgi Bankası Müdürü Sayın Reyhan Yalçın Bozkurt, Bakanlığın ve Başkanlığın programı dahilinde T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hak sahiplerine temin edilen tıbbi cihaz kapsamındaki malzemelerin güvenilirliği, kayıtlı malzemelerin temini, Kurum açısından bu sürecin ölçülebilirliği dahilinde barkod sisteminin mutlaka hayata geçirileceğini, programlarında haziran ayında başlatılması gereken bu uygulamanın biraz geciktiğini, ancak süratle hayata geçirileceğini dile getirerek usul ve esasların ne şekilde uygulanacağı hakkında geniş bir bilgilendirme sunumu yapmıştır.

Toplantının son bölümünde sektör temsilcilerinin soruları yetkililerce cevaplandırılmış ve toplantı sona ermiştir.

İstanbul Ticaret Odası Meclis salonlarında gerçekleştirilen bu toplantıda optisyenlik müesseselerini ilgilendiren en önemli konu, barkod sistemine geçişte müesseselerde mevcut olan stokların ne olacağı idi.

Derneğimiz Genel Başkanı Sayın Abdullah Aydın’ın sorduğu bu soruya karşılık yetkililerden alınan net cevap, optisyenlik müesseselerinde mevcut olan gözlük camlarının ve çerçevelerinin müesseselerin beyanları ölçüsünde bu ürünlere geçici barkod verileceği, beyan etmiş oldukları ürünlerin sisteme müesseselerce kaydedileceği ve bu geçiş sürecinin ne kadar süreyi kapsayacağının daha sonraki toplantılarda tespit edileceğidir.

Bugün itibarıyla; herbir optisyenlik müessesesinin düzenli bir şekilde mevcut stoklarının envanter listesini yapmaları, zaman kayıplarının önlenmesi ve sürece hazır olunması açısından tavsiyemizdir.

Gelişmeler web sayfamızdan sizlere duyurulacaktır.

kAYNAk  : http://www.gozder.com/news.aspx?newsID=6547

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Domuz derisinden kornea! Domuz derisinden kornea!

Hayvanlardan elde edilen jelatin, gıda ve sağlık sektörü olmak üzere birçok farklı alanda kullanılıyor. Bilim insanları, domuz derisind...

Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gösterdi Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gös...

Türkiye ve Almanya’nın en köklü optik markalarından iş birliği...

Göz deyip geçmemek gerek! Göz deyip geçmemek gerek!

Gelin beraberce gözler arasında gezinelim. Eminim ki; sizler de benim kadar şaşıracak ve keyif alacaksınız, derlediklerimi okuyunca....

Çift gözlük kullanmaya son! Çift gözlük kullanmaya son!

XX. Bölge Kuzeydoğu Ogo Başkanı Taylan Küçüker, progressive lensler hakkında bilgi vererek, çift gözlük kullanımına son verilebileceğin...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Domuz derisinden kornea! Domuz derisinden kornea!

Hayvanlardan elde edilen jelatin, gıda ve sağlık sektörü olm...

Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gösterdi Türk şirket NOVAX kalites...

Türkiye ve Almanya’nın en köklü optik markalarından iş birli...

Göz deyip geçmemek gerek! Göz deyip geçmemek gerek!...

Gelin beraberce gözler arasında gezinelim. Eminim ki; sizler...

Çift gözlük kullanmaya son! Çift gözlük kullanmaya so...

XX. Bölge Kuzeydoğu Ogo Başkanı Taylan Küçüker, progressive ...

SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödem...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Garanti belgesi ve sorumluluklar Garanti belgesi ve soruml...

Satıcı, tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine g...

Tutukluya gözlük yasağı geldi! Tutukluya gözlük yasağı g...

Japonya'da bir hapishane yönetimi, bir mahkumun tehdit edici...

SGK Başkanı görevden alındı! SGK Başkanı görevden alın...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlık görevini vekaleten yü...

Gözlük harcaması vergiden düşer mi? Gözlük harcaması vergiden...

Beyannamedeki kazançtan indirilebilecek olan bu giderlerin, ...

E Reçete sıkıntısı devam ediyor! E Reçete sıkıntısı devam ...

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde optik sektörünü daha duyar...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Would love your thoughts, please comment.x