a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ OPTİSYENLİK VE GÖZ SAĞLIĞI SEMPOZYUMU HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Derneğimizin de katkı sağlayarak desteklediği, 13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve Göz Sağlığı Sempozyumu” düzenlenmektedir. Saygıdeğer Meslektaşlarımız, 13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve […]

29 Eylül 2012 - 18:42 'de eklendi ve 1735 kez görüntülendi. A+A-

ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ OPTİSYENLİK VE GÖZ SAĞLIĞI SEMPOZYUMU HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Derneğimizin de katkı sağlayarak desteklediği, 13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve Göz Sağlığı Sempozyumu” düzenlenmektedir.

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve Göz Sağlığı Sempozyumu” düzenlenecektir.

Bu sempozyuma; optisyenlik eğitimi veren üniversite yetkilileri, T.C. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Sağlık Komisyonu üyesi milletvekilleri, meslek örgütleri, optisyenler ve gözlükçüler üniversite tarafından davet edilmişlerdir.

Koruyucu göz sağlığının önemi, optisyenliğin gelişimi, optisyenlik müesseselerinin ticari gelişimlerinin akademik ve sektörel açıdan ele alınacağı bu sempozyuma hepimizin katılımı büyük önem taşımaktadır.

Mesleğimizin gelişimi için bugüne kadar tüm eğitim kurumlarımıza verdiği desteği kendisine hedef belirleyen Yönetim Kurulumuz, bu kapsamda Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ülkemizde ilk defa olarak gerçekleştireceği bu sempozyuma da desteklerini devam ettirmektedir.

Gelişmiş ülkelerin tümünde son derece sıkıntılı bir sürecin ardından başlayan “Optometri” eğitimi sayesinde yetişen optometristler, bütün gelişmiş ülkelerde kamu yararı gözetilerek koruyucu görme sağlığı alanında halkın daha hızlı ve ekonomik hizmet almalarını sağlamanın yanı sıra optisyenlik müesseseleri ve optisyenlerin de gelişimi açısından önemli bir işlev görmektedirler.

Birçok üniversiteden katılacak bilim adamlarının yanı sıra derneğimizin davetlisi olarak;

Köln Optisyenlik/Optometri Meslek Yüksekokulu Doçenti, Avrupa Optometri ve Optik Konseyi (ECOO) Avrupa Optometri Diploması Sınayıcıları Kurulu Başkanı Dr. Andreas Berke: Optik ve Optometri’de Eğitimin Önemi ve Müşteri/Hasta Açısından Faydaları…

ECOO Avrupa Optometri Diploması Yönetim Kurulu Başkanı, ECOO Eski Başkanı, Dünya Optometri Konseyi (WCO) Eski Başkanı Dr. Robert William Chappell: Vizyon 2020 – Görmeye Yatırım…

Gfk Retail and Technology Tıp ve Sağlık Alanı Pazarlama Müdürü Mr. Till Herzog: Avrupa Optik Pazarı…

Derneğimiz Genel Başkanı Sayın Abdullah Aydın: Türkiye Optik Sektörüne Karşılaştırmalı Bakış konulu sunumlarıyla katkı sağlayacaklardır.

Bu sunumlarda; optisyenliğin gelişimi, optisyenlikten optometriye geçiş ve optometrinin gerek kamu yararı gerekse optisyenlik müesseselerinin ticari gelişimlerine katkılarını dile getirirken bizlerle tecrübelerini paylaşacaklardır.
Mesleğimizin eğitim kalitesinin her geçen gün artan bir ivmeyle yükseltilmesi ancak onun gelişim koşullarına sahip çıkmamız ile mümkün olacağından, anılan sempozyuma 14 Ekim 2012 Pazar günü katılımınız büyük önem taşımaktadır.

SEMPOZYUMA KATILIM
Derneğimiz, meslektaşlarımızın anılan sempozyuma katılabilmeleri için Meet-Point şirketi ile yaptığı anlaşma neticesinde, 13 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 16.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden bir otobüs kaldıracaktır. Otobüsler 45 kişiliktir.

Isparta’ya aynı gün gece saat 24.00’da varılacaktır. 14 Ekim 2012 Pazar günü sempozyum bitimi sonrası aynı otobüsle İstanbul’a hareket edilecektir.

Katılım bedeli kişi başı gidiş – dönüş yol ücreti 100,00 TL’dir. Konaklama, Isparta Öğretmenevi’nde olacaktır, ücreti ise kişi başı kahvaltı dahil 35,00 TL’dir.

Yemekler üniversite tarafından karşılanacak olup sempozyuma katılım ücretsizdir.
Katılım listesi üniversiteye bildirileceğinden, seyahat için gerekli rezervasyonu yaptırabilmemiz için katılım bilgilerinizi lütfen 5 Ekim 2012 Cuma gününe kadar Derneğimize ulaştırınız.

Saygılarımızla,

TOOMAD Yönetim Kurulu

İletişim bilgilerimiz:
Tel      : 444 0 721
E-mail : [email protected]


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Domuz derisinden kornea! Domuz derisinden kornea!

Hayvanlardan elde edilen jelatin, gıda ve sağlık sektörü olmak üzere birçok farklı alanda kullanılıyor. Bilim insanları, domuz derisind...

Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gösterdi Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gös...

Türkiye ve Almanya’nın en köklü optik markalarından iş birliği...

Göz deyip geçmemek gerek! Göz deyip geçmemek gerek!

Gelin beraberce gözler arasında gezinelim. Eminim ki; sizler de benim kadar şaşıracak ve keyif alacaksınız, derlediklerimi okuyunca....

Çift gözlük kullanmaya son! Çift gözlük kullanmaya son!

XX. Bölge Kuzeydoğu Ogo Başkanı Taylan Küçüker, progressive lensler hakkında bilgi vererek, çift gözlük kullanımına son verilebileceğin...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Neşat
Neşat
1 Ekim 2012 12:05

akademik açıdan ve sektörel bakış açısı çerçevesinde optik sektörüne sağlayacağı fayda açısından yapılan bu uluslararası organizasyona çabalarından dolayı sn Abdullah AYDIN ve ekip arkadaşlarına başarılar diler sektöre daha faydalı ve ciddi çalışmalarının devamını dilerim.

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Domuz derisinden kornea! Domuz derisinden kornea!

Hayvanlardan elde edilen jelatin, gıda ve sağlık sektörü olm...

Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gösterdi Türk şirket NOVAX kalites...

Türkiye ve Almanya’nın en köklü optik markalarından iş birli...

Göz deyip geçmemek gerek! Göz deyip geçmemek gerek!...

Gelin beraberce gözler arasında gezinelim. Eminim ki; sizler...

Çift gözlük kullanmaya son! Çift gözlük kullanmaya so...

XX. Bölge Kuzeydoğu Ogo Başkanı Taylan Küçüker, progressive ...

SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödem...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Garanti belgesi ve sorumluluklar Garanti belgesi ve soruml...

Satıcı, tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine g...

Tutukluya gözlük yasağı geldi! Tutukluya gözlük yasağı g...

Japonya'da bir hapishane yönetimi, bir mahkumun tehdit edici...

SGK Başkanı görevden alındı! SGK Başkanı görevden alın...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlık görevini vekaleten yü...

Gözlük harcaması vergiden düşer mi? Gözlük harcaması vergiden...

Beyannamedeki kazançtan indirilebilecek olan bu giderlerin, ...

E Reçete sıkıntısı devam ediyor! E Reçete sıkıntısı devam ...

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde optik sektörünü daha duyar...

Magazin HABERLERİ
Web TV
1
0
Would love your thoughts, please comment.x