a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ OPTİSYENLİK VE GÖZ SAĞLIĞI SEMPOZYUMU HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Derneğimizin de katkı sağlayarak desteklediği, 13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve Göz Sağlığı Sempozyumu” düzenlenmektedir. Saygıdeğer Meslektaşlarımız, 13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve […]

29 Eylül 2012 - 18:42 'de eklendi ve 2029 kez görüntülendi. A+A-

ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ OPTİSYENLİK VE GÖZ SAĞLIĞI SEMPOZYUMU HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Derneğimizin de katkı sağlayarak desteklediği, 13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve Göz Sağlığı Sempozyumu” düzenlenmektedir.

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, genel konusu “Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” olan “Optisyenlik ve Göz Sağlığı Sempozyumu” düzenlenecektir.

Bu sempozyuma; optisyenlik eğitimi veren üniversite yetkilileri, T.C. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Sağlık Komisyonu üyesi milletvekilleri, meslek örgütleri, optisyenler ve gözlükçüler üniversite tarafından davet edilmişlerdir.

Koruyucu göz sağlığının önemi, optisyenliğin gelişimi, optisyenlik müesseselerinin ticari gelişimlerinin akademik ve sektörel açıdan ele alınacağı bu sempozyuma hepimizin katılımı büyük önem taşımaktadır.

Mesleğimizin gelişimi için bugüne kadar tüm eğitim kurumlarımıza verdiği desteği kendisine hedef belirleyen Yönetim Kurulumuz, bu kapsamda Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ülkemizde ilk defa olarak gerçekleştireceği bu sempozyuma da desteklerini devam ettirmektedir.

Gelişmiş ülkelerin tümünde son derece sıkıntılı bir sürecin ardından başlayan “Optometri” eğitimi sayesinde yetişen optometristler, bütün gelişmiş ülkelerde kamu yararı gözetilerek koruyucu görme sağlığı alanında halkın daha hızlı ve ekonomik hizmet almalarını sağlamanın yanı sıra optisyenlik müesseseleri ve optisyenlerin de gelişimi açısından önemli bir işlev görmektedirler.

Birçok üniversiteden katılacak bilim adamlarının yanı sıra derneğimizin davetlisi olarak;

Köln Optisyenlik/Optometri Meslek Yüksekokulu Doçenti, Avrupa Optometri ve Optik Konseyi (ECOO) Avrupa Optometri Diploması Sınayıcıları Kurulu Başkanı Dr. Andreas Berke: Optik ve Optometri’de Eğitimin Önemi ve Müşteri/Hasta Açısından Faydaları…

ECOO Avrupa Optometri Diploması Yönetim Kurulu Başkanı, ECOO Eski Başkanı, Dünya Optometri Konseyi (WCO) Eski Başkanı Dr. Robert William Chappell: Vizyon 2020 – Görmeye Yatırım…

Gfk Retail and Technology Tıp ve Sağlık Alanı Pazarlama Müdürü Mr. Till Herzog: Avrupa Optik Pazarı…

Derneğimiz Genel Başkanı Sayın Abdullah Aydın: Türkiye Optik Sektörüne Karşılaştırmalı Bakış konulu sunumlarıyla katkı sağlayacaklardır.

Bu sunumlarda; optisyenliğin gelişimi, optisyenlikten optometriye geçiş ve optometrinin gerek kamu yararı gerekse optisyenlik müesseselerinin ticari gelişimlerine katkılarını dile getirirken bizlerle tecrübelerini paylaşacaklardır.
Mesleğimizin eğitim kalitesinin her geçen gün artan bir ivmeyle yükseltilmesi ancak onun gelişim koşullarına sahip çıkmamız ile mümkün olacağından, anılan sempozyuma 14 Ekim 2012 Pazar günü katılımınız büyük önem taşımaktadır.

SEMPOZYUMA KATILIM
Derneğimiz, meslektaşlarımızın anılan sempozyuma katılabilmeleri için Meet-Point şirketi ile yaptığı anlaşma neticesinde, 13 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 16.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden bir otobüs kaldıracaktır. Otobüsler 45 kişiliktir.

Isparta’ya aynı gün gece saat 24.00’da varılacaktır. 14 Ekim 2012 Pazar günü sempozyum bitimi sonrası aynı otobüsle İstanbul’a hareket edilecektir.

Katılım bedeli kişi başı gidiş – dönüş yol ücreti 100,00 TL’dir. Konaklama, Isparta Öğretmenevi’nde olacaktır, ücreti ise kişi başı kahvaltı dahil 35,00 TL’dir.

Yemekler üniversite tarafından karşılanacak olup sempozyuma katılım ücretsizdir.
Katılım listesi üniversiteye bildirileceğinden, seyahat için gerekli rezervasyonu yaptırabilmemiz için katılım bilgilerinizi lütfen 5 Ekim 2012 Cuma gününe kadar Derneğimize ulaştırınız.

Saygılarımızla,

TOOMAD Yönetim Kurulu

İletişim bilgilerimiz:
Tel      : 444 0 721
E-mail : info@toomad.net


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane ...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile 10 saat arasında görme bozukluğunu giderdiği belirtildi....

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı!

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, mucizelerinin yanında beklenmedik sorunları da beraberinde getirebiliyor....

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Neşat
Neşat
1 Ekim 2012 12:05

akademik açıdan ve sektörel bakış açısı çerçevesinde optik sektörüne sağlayacağı fayda açısından yapılan bu uluslararası organizasyona çabalarından dolayı sn Abdullah AYDIN ve ekip arkadaşlarına başarılar diler sektöre daha faydalı ve ciddi çalışmalarının devamını dilerim.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternati...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile ...

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevs...

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, m...

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Magazin HABERLERİ
Web TV