OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İçimizdeki Hainler

Hem işin içerisinde değilsiniz, hem sektör sizleri tercih etmiyor, hem de bu konuda yetenekli değilsiniz, büyük hayalimizi yok etmeye çalışıyorsunuz.

24 Temmuz 2019 - 17:56 'de eklendi ve 3905 kez görüntülendi. A+A-

İçimizdeki Hainler

Değerli meslektaşlarım,

Çok yazı yazmasını ya da ortalıkta çok konuşmasını seven biri değilim. Bu yazıyı da gözlükçü kamuoyunu bilgilendirmek oda birlik sürecinde nelerin yaşandığını anlatmak için kaleme alıyorum.

Mersin Dernek, Akdeniz federasyon başkanlığı ve konfederasyon Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum, inşallah Oda Birlik süreci sonlandığında benimde bu görevlerim son bulacak.

Oda Birlik süreci başladığı andan itibaren yabancı sermaye ve onun iş ortaklarıyla inanılmaz bir mücadele içerisine girdik, çok şükür bu mücadelede hep kazanan taraf olduk;

Bu mücadele bizi yeteri kadar yıprattı, etrafımızda yani kendi içimizde gizli ajandaları olan ve her defasında meslek için çaba sarf ettiğini söyleyen ancak, sadece kendi çıkarlarını düşünen, ego sahibi, akçe düşkünü yöneticilerle de mücadelemizi sürdürmeye başladık.

Oda birlik yönetimi kurulurken yönetime içimizde olan tartışmalar ve ayrışmalar nedeniyle anamın ak sütü gibi helal olmasına rağmen, sürece zarar vermemek ve süreyi hızlandırmak adına yönetim kuruluna adımı yazdırmadım.

Ancak Mersin’de de Genel Sekreter olan İlker AKGÜL beyefendinin yönetim içerisine yaptığımız seçimler neticesinde görev almasını sağladık. Bunu da iyi ki yapmışız, çünkü sürecin başladığı andan itibaren, Mersin’den İlker kardeşim, Adana’dan Kutay kardeşim, Isparta’dan Sırrı kardeşim görevlerini layıkıyla yapmaya başladılar. İşlerinden, evlerinden, ailelerinden çaldıkları mesaiyi Oda Birlik Yönetim Kurulu’nda, gönüllülük esası ve dürüstlükle çalışarak tüm meslektaşlarımıza gösterdiler. Allah onlardan Razı olsun.

Tabi her zaman olduğu gibi bizim bu üç arkadaşın yönetim kurulundaki başarılı ve dürüst çalışmaları, her defasında gerek yönetim kurulu içerisinde bulunan birtakım çıkar amaçlı kişiler gerek aç gözlü ve ego sahibi insanlar tarafından devamlı olarak kesilmeye başlandı.

Geçici olarak kurulacak ve daha sonrasında yapılacak gerçek Genel Kurultayda seçilecek olan Oda Yönetimleriyle beraber Oda ve Birlik rayına oturacak fakat daha süreç başlamadan bir takım insanlar dava açma yarışına girdiler başta Diyarbakır, oda kuruculuğu neden Diyarbakır’a verilmemiş.

“E be aslan kardeşlerim bu süreç mücadelesinde ne yaptınız hangi çakıl taşını getirip mesleğin önüne koydunuz ne kadar mesai ve para harcadınız, ne diyebilirsiniz bunu yabancı sermaye yapsa şaşırır mıydık şaşırmazdık ama Diyarbakır yaptı onlara benden bir alkış”,

Bu da yetmezmiş gibi, ki en vahimi ve düşündürücü olanı, bu işlerin içerisinde devamlı olarak yer alan biz olmazsak bu işler yürümez diyen konuşunca bir şey olduğunu zannettiğiniz Taka Reis’i olamayacak adama yalakalık yaparak arkasından Reis, Reis diye dolanarak o Taka Reis’inin her türlü çevirdiği dolaba göz yuman, ancak yönetimde görev alamayınca ya da geçici odanın kurulumu kendisine verilmeyince dava açmayı kendilerine uygun görüp yıllardır hayalini kurduğumuz oda birlik sürecini sonlandırmak için uğraşan ego sahibi insan ve bunun yancıları; kimler  mi…?

Birisi akademisyen ben hiçbir şey istemiyorum beni halk istiyor deyip, onların gemisinde yolculuk yapan, biri bu memleketin en sahtekâr lenscisiyle hareket eden, kendi konuşuyormuş gibi yapıp tasması lensçinin elinde olan, gerçi bu lenscinin elinde tuttuğu çok tasma var da onlar kendilerini bilir.

Biri yıllarca başkanlık yapmış ancak Bizans oyunlarını seven asla sözünde durmayan, biri bu sürecin mimarı benim deyip karakteri dahi oturmamış bir zavallı…

Bir tanesi var ki karnı hiç doymayan ilkokul mezunu ama çakal, aç gözlü o küçücük aklıyla kendini akıllı zanneden etrafındakilere, ki çoğunluğu liyakat sahibi olmayan ama sahibine sonsuz sadık, bu Reis tarafından şövalye ilan edilenler.

Yani anlayacağınız değerli meslektaşlarıma yönetimde adamlıklarıyla çalışan kimselerin adamı olmayan bu arkadaşlar, Bizanslılar, Yunanlılar ve Truva atının içinde olanlarla Aslan gibi çarpışmaya devam ediyorlar, ben ve benim gibi düşünen tüm meslektaşlarımızın sonuna kadar her türlü yanındayız.

Bu durumda, bu yapılanlarla zincir mağazaların yaptıkları arasında ne fark var soruyorum size arkadaşlar?

Hem işin içerisinde değilsiniz hem gözlükçülük sektörü sizleri tercih etmiyor hem de bu konuda yetenekli değilsiniz, ancak bunların hiçbirini yapamadığınız gibi seçilemeyince de ben bu oyunda yoksam hiç kimsede olmasın zihniyetiyle büyük hayalimizi yok etmeye çalışıyorsunuz biz bu oyunu bozacağız.

Değerli bir kardeşimin dediği gibi; emek vermeden koltuklarda oturmak isteyen düzenbazlar, elbette o koltuklarda oturabilirsiniz ama sadece 23 Nisanlar’ da Hadi Sağlıcakla Kalın.

Rabbim’e Emanet olun.

 

Serkan Yakan/ Optisyenler ve Gözlükçüler Konfederasyonu Genel başkan yardımcısı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yeni sezon, Yeni koleksiyon “OSSE” Yeni sezon, Yeni koleksiyon “OSSE&...

Modaya yön veren, kendine özgü tasarımlarıyla fark yaratan “Osse” 2020 koleksiyonunu Aralık ayı itibarı ile tüketiciye sunmaya hazırlan...

Erol Aydoğan’ la sektör üzerine sohbet Erol Aydoğan’ la sektör üzerine so...

Odalaşma sürecinin başlaması ile birlikte yoğun günler yaşayan sektörümüzün geçmişini ve geleceğini sorguladık. Odalaşma sektörümüze ne...

SGK, 2019 Temmuz Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2019 Temmuz Ayı Reçete Bedelleri Öd...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

Samsun Odası, Rize ve Artvin bilgilendirme toplantıları Samsun Odası, Rize ve Artvin bilgilendir...

Ünye, Fatsa, Giresun, Trabzon' da düzenledikleri toplantıların ardından Samsun Odası, sırasıyla Rize ve Artvin' de de bilgilendirme top...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Yeni sezon, Yeni koleksiyon “OSSE” Yeni sezon, Yeni koleksiy...

Modaya yön veren, kendine özgü tasarımlarıyla fark yaratan “...

SGK, 2019 Temmuz Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2019 Temmuz Ayı Reçe...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Samsun Odası, Rize ve Artvin bilgilendirme toplantıları Samsun Odası, Rize ve Art...

Ünye, Fatsa, Giresun, Trabzon' da düzenledikleri toplantılar...

Bölge Toplantılarımıza Davetlisiniz Bölge Toplantılarımıza Da...

SGK Sözleşmesi iptali ve Optisyenlik Müessesesi Ruhsatnamesi...

Kocaeli Odası Bilgilendirme Toplantısı Kocaeli Odası Bilgilendir...

14 Ekim 2019 Pazartesi günü, Gebze, Darıca, Çayırova, Dilova...

Samsun Odası Trabzon bilgilendirme toplantısı Samsun Odası Trabzon bilg...

Diyarbakır ili gibi mahkeme açmayacaklarını kurucu birlik ve...

Bolu’da gümrük kaçağı gözlük ele geçirildi Bolu’da gümrük kaça...

TEM yolunun Bolu geçişinde, polis ekiplerince yapılan aramad...

Samsun Odası, Giresun’da toplantı düzenledi Samsun Odası, Giresun’da ...

Toplantıda aidatların konuşulmadığı meslek ve geleceğin konu...

Çocukları ve gençleri bekleyen tehlike: Körlük Çocukları ve gençleri bek...

Hollandalı uzmanlara göre, yakın gelecekte çocuk ve gençler ...

Güneydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası ilk kaydını yaptı. Güneydoğu Optisyen-Gözlük...

Güneydoğu Optisyen ve Gözlükçüler odası, ilk üyesini kaydett...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Özgür Köşe
Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz.

Kapat