a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

HER KAFADAN BAŞKA SES! BEKLENEN TEK SES!

Yazıma başlamadan önce yazacaklarım biraz sert olacaktır.  Bu sözlerimden dolayı birilerini kalbini kırarsam af ola. Birlik ve beraberlik kelimesi anlamı o kadar güzel olmasına rağmen, bu kelimeyi sektör büyüklerimiz elinden geldiği kadar yapmamak için direnç göstermektedirler. Sizlerden optisyen-gözlükçü meslektaşlarımız bekledikleri sadece birlik içinde ilerleyip tek ses olarak mesleğimiz menfaati için hareket etmenizdir. Meslektaşlarımız, seçtikleri   başkanlarını; […]

30 Ocak 2013 - 23:47 'de eklendi ve 1756 kez görüntülendi. A+A-

HER KAFADAN BAŞKA SES! BEKLENEN TEK SES!

Yazıma başlamadan önce yazacaklarım biraz sert olacaktır.  Bu sözlerimden dolayı birilerini kalbini kırarsam af ola.

Birlik ve beraberlik kelimesi anlamı o kadar güzel olmasına rağmen, bu kelimeyi sektör büyüklerimiz elinden geldiği kadar yapmamak için direnç göstermektedirler.

Sizlerden optisyen-gözlükçü meslektaşlarımız bekledikleri sadece birlik içinde ilerleyip tek ses olarak mesleğimiz menfaati için hareket etmenizdir.

Meslektaşlarımız, seçtikleri   başkanlarını; sitelerde yazılar yazsın   ,  birbirlerini suçlasınlar diye sizlere oy verip başkan seçmediler. Tabi ki ortada bir haksızlık varsa, sonuna kadar karşı çıkıp mücadele vermeniz gerekmektedir. Ama bunu yaparken de ayrı gayrı olmadan beraberlik içinde mücadele etmeniz gerekmektedir.

Sizlerin bu tartışmaları yüzünden sektör senelerce yerinde saymayı geçtim geri gitmektedir.  Üyelerinizin derneklere güveni bile kalmadı. Çoğu meslektaşlarımız derneklere üye olmayarak bu durumu sizlere anlatmak istiyor daha bunun farkına bile varamadınız. Sektörel sitelere meslektaşlarımız girerken bugün acaba ne gibi bir kötü haber karşıma çıkacak diye korku ile girmektedir.

Siteler sektörel haber yerine adeta  belli kişilerin birbirlerine karşı yazdıkları cevap sitelerine dönmüştür.

Artık meslektaşlarımız sizlerin bu tartışmalarından bıktı. Sizlerden tartışma değil , birlik ve beraberlik istiyorlar. Meslektaşlarımız; geçen sene yapılan Gözder seçimlerine yüzlerce kişi katılarak bunu da fazlasıyla göstermiştir.
Bu şekilde tartışarak gündem de kalmak yerine artık sektörü iyi yerlere taşıyacak icraat yaparak gündemde kalmak gereklidir.

Sizlerden bir optisyen olarak tek ricam var. Ya birlik için sektörü yüceltmek için çalışın ya da tartışmayı bırakıp SUSUN artık. Tartışmanız bizlere zarardan başka hiçbir şey getirmemektedir. Sektörün kötü gidişatı da buna en güzel örnektir . Eleştiri olmadan doğru yol bulunmaz diyebilirsiniz ama şu da bir gerçek yıllardır hep eleştiri hep eleştiri. Şu doğru yol bi türlü bulamadınız…

Hiçbir başkanın yazımın başlığını yapmak için elini taşın altına koymadığı sürece bu mesleğin menfaatine çalıştığını iddaa etmesini kendimce kabul etmiyorum.

YA BİRLİK OLUR DİRİLİRİZ YA DA DAĞINIK OLUP BERTARAF OLURUZ.

Saygılarımla

DURMUŞ ASMAHAN/ Optisyen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin açılacağı ilin sağlık idaresinden optisyenlik müessesesi ruhsatı almak zor...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(21 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

21 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hasan
hasan
3 Şubat 2013 20:25

bizim meslekte birlik beraberlik olmaz . herkes kendi cebine bakıyor

volkan yılmaz
volkan yılmaz
1 Şubat 2013 21:26

sayın durmuş asmahan ağzınıza sağlık çok güzel anlatmışsın kutluıyorum seni artık susmak yok…

1962-omer
1962-omer
1 Şubat 2013 19:23

sayın durmuş asmahan sende mi neşat çaglı beyefendiyle aynı sancıları çeken yani OPTİMETRİ
sancılarımı ÇALIŞTAYLAR PROJELER maaşallah birbirinize MEHTİYELER DÜZEREK senide
mi kaybettik YOKSA şimdi ÇOK KÖTÜ YAKALANDIN benden söylemesi

durmuş asmahan
durmuş asmahan
1 Şubat 2013 21:05
Reply to  1962-omer

Sayın Ömer Bey ;
Birincisi Neşat Bey ile tanışmıyoruz. Sadece sizler gibi oda yorum yaptı . yaptığı açıklamadan dolayı teşekür ettim.
ikincisi Neşat Bey bu sektöre çok şey kazandırmış birisi her zaman saygı gösteririm.
üçüncüsü yazdığım yazımın altına imzamı atarım sizinde adınız gibi soyadınızı belirtmeninizi isterim
dördüncüsü optometri ile alakalı şahsi görüşümü bir ara musait olduğumda yazı olarakta dile getiririm. ama şuanda bizim meslek için gerekli gözlükçüler leyine şartlar olmadığı gelmesini istemediğim bir meslek dalı.
Duruşumda tavrımda her zaman optisyenlerin yanınıdır. Bunu beni tanıyan herkes de çok iyi bilir.
sormak istediğin bir şey varsa 0546 299 76 49 tel numaram.

GÖKHAN
GÖKHAN
1 Şubat 2013 18:33

COK KIYMETLİ MESLEKTAŞIM;MESLEK OLARAK ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ. BURADA İFADE ETMEK İSTEDİĞİN ARTIK GÖREV ARTIK İCRAT ZAMANI DİYOR TARTIŞACAK ZAMAN KALMADI AT DA KAYBOLACAK ÇOK YAKINDA DURUM ONU GÖSTERİYOOOOO

buğra
buğra
1 Şubat 2013 16:06

güzel yazı.tebrikler

Neşat
Neşat
1 Şubat 2013 11:59

kötü bir yazı yazmamış arkadaşımız
sektör meslek örgütlerinden umud ediyor ve bu umudu yitirmek istemedikleri için çalıştaylar projeler ve gözlük sektörüne faydalı olabilecek adımlar beklenirken kısırlaşmış tartışmaların sonuc vermiyeceği gibi sektör temsilcilerinin elini zorlaştırıyor. gelinen nokta şudurki umutsuzluk malesef arkadaşımızın susun demesindeki kasıt proje üretin anlamında kullandığını düşünüyorum yoksa susmak fayda getirmez sesli düşünmedikten sonra susmak çare getirmez

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
1 Şubat 2013 15:44
Reply to  Neşat

Sayın Neşat Bey
Sizi sektörümüzdeki herkes tanıyor. Nerede durduğunuzu da çok iyi biliyor. Ve ben bu anlamda dürüstlüğünüzü takdirle karşılıyorum..
Bizim amacımız, içimizde yer alan ama sizlerle gizli ittifak kurmuş olanları açığa çıkarmaktır. Biz biliyoruz ki ancak o zaman ilkeli ve özde birlik sağlanmış olacaktır.
Bu konuda bize sunduğunuz katkınızdan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

durmuş asmahan
durmuş asmahan
1 Şubat 2013 18:26
Reply to  Göray Uğurlu

Göray Bey gizli ittifak kurmuş olanlar kimler. kimlerse belirtinde bizlerde bilelim.Gizli ittifak kuranlar mesleği ileri götürmek için mi kurdu yoksa bölmek için mi ? Bu ilkeli ve özde birliği sağlayacak olanlar kimler ? birlik sağlayacak olan kişilermi sadece doğruları biliyor da, diğerleri yanlışları biliyor. Düne kadar gözder eski başkanı birlikteği bozuyordu.Bugun gözderde de birlik ve beraberlik diye yola çıkanlar orada. Sözde birliktelik için hiç bir engel kalmamışken bugun ne olduda gene ayrılık rüzgarları esmeye başladı. dün o başkan kötü idi bugun bu başkan bunun sonu yok. bizler o kötü bu kötü aramıyoruz birlik içinde icraat bekliyoruz. yıllardır bu birlikteliği sağlayamayıp… Read more »

durmuş asmahan
durmuş asmahan
1 Şubat 2013 16:02
Reply to  Neşat

Neşat bey yazıma tecrüman olduğunuz için size teşekür ederim.

NEŞAT ÇAĞLI
NEŞAT ÇAĞLI
1 Şubat 2013 17:13

Durmuş bey rica ederim
aynı sancıları çeken bir meslektaşınız olarak tabiki bir birimizi iyi anlayıp anlatmamız kadar doğal bir şey olamaz ayrıca ben size teşekkür ederim düşüncelerinizi takdirle karşılıyorum hayırlı işler diliyorum.

optisyen ahmet
optisyen ahmet
1 Şubat 2013 01:45

bu sözlerinizi koltuk sevdaları varken zor anlarken kardesim

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
31 Ocak 2013 16:14

SAYIN DURMUŞ her zaman taktir ettiğim bir kardeşsin ARTIK SUSUN bu bir emirmidir
veya SİZLERDEN optisyen olarak TEK ricam susun HER HERKESİN susmasımı BU bir
TEHDİTMİ kendi üstüme alınarak YAZMIYORUM doğru yolu bir türlü bulamadınız SENMİSİN
diye soruyorum kendime ACABA mı SENDE beni tanıyan kişisin
BAŞKALARININ SENİN HAKKIN DA NE DÜŞÜNDÜKLERİ KONUSUN DA ENDİŞE DUYDUĞUN
SÜRECE ONLAR SENİN SAHİBİNDİR HER ŞEY SENİN LE BAŞLAR HAYATTA YA TOZU
DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN BAKMAYIN ÖTEKİLERE NEDENSE
FAZLA MAGAZİNSEL ANILMAYA BAŞLADI MALESEF SEÇİM SENİN BAŞARMAK İÇİN hoşca kal

durmuş asmahan
durmuş asmahan
1 Şubat 2013 21:09

Sayın değerli büyüğüm yazın için teşekür ederim. kimseye susması için bir emir yada tehdit edecek bir yerde değilim .öyle bir gücüm yok zaten. kendi halinde bir optisyenim . sadece yanlış olduğunu düşündüğüm şeylerin sınırları zorladığı için fikirlerimi beyan attım.
görüşmek üzere hoşca kalın.

nahit pazarbaşı
nahit pazarbaşı
31 Ocak 2013 12:09

Sayın durmuş kardeşim susmak kar etmez,hem konuşacağız,hemde icraat yapacağız.Tesanüdün yegane gereği birbirimizi sevmek ve saymaktır.Seçtiklerimizi yine bu satırlarda uyaracağız.Kılavuzu kargaya kaptırmayacağız.Kılavuz,doğruyu söylemek,hakikati söylemek ve bunları kalemle yazmakla olur..!! Canım kardeşim benim.İcraat,birlik ve beraberliğe gidiyorsa yardımcı olacağız.Mutlaka çelme takan çıkacak muhatap, aldırmayacak ve yoluna azimle devam edecek.Ezcümle sözün özü budur… Saygılarımla efendim..!!

durmuş asmahan
durmuş asmahan
1 Şubat 2013 16:09

Nahit Bey yorumunuzun için teşekür ederim. ne güzel demişiniz hem konuşacağız hem icraat . ama yıllardır hep konuşma tartışma var icraat yok. içinde bulunduğumuz durumda bunun en açık göstergesidir. Bende kendilerine diyorum ki. konuşma tartışma seviyesine geçeli çok oldu. atı alan üsküdarı geçti bizimkiler hala tartışıyor. Bizim mesleğin tartışmaya ayrılıklara vakti yok. ya birlik olsunlar tek ses olarak konuşsunlar yada sussunlar

mehmet
mehmet
31 Ocak 2013 02:53

meslektaşım yazınız için size teşekkürü bir borç bilirim. Yazdıklarınızı başkanlarımız anlarda artık susma zahmetinde bulunurlar inş. dediğin gibi bol bol konuşma var icraat yok.
ayrıca çiğdem hanım yorumunuzu okuduğum zaman meslektaşımızın yazdığı yazı yanlış anlamışsınız gibime geliyor. Durmuş Bey eleştirmek tartışmak artık bitsin diyor . icraat yapılsın yaz yaz nereye kadar anca pcde yazarken yazdığımız eller yorulur diyor. boş gürültüler bitsin artık diyor. ayrılıklar olmasın , ayrılık çığlıkları atılmasın diyor. bu mesleğin artık gürültü ve eleştiriye ayıracak zamanı kalmadı. gürültü ve eleştirilerden öteye gitsin bu meslek.

çiğdem murtazalar
çiğdem murtazalar
31 Ocak 2013 19:14
Reply to  mehmet

ben yazı yanlış anlaşıldı demedim zaten.sadece kimsenin susturulmaması gerektiğini savunuyorum.bizler konuştukça ve tartıştıkça biraraya geliyoruz farkında olmadan.çığlık dediğiniz sokak bağırması değil tabiki bu serzenişler bu tartışmalarda bir nevi çığlık
Saygılar

mehmet
mehmet
1 Şubat 2013 05:05

sorunda o ya zaten hep serzeniş hep tartışma sonuç ? yok. Sonuç olmayan tartışmalar serzenişler ancak kafaları karıştırmaktan ileri gitmez. Düne kadar eski gözder başkanını birliktelik yanlısı değil diyenler bugün başka bir neden bulup ayrılık çanları çalıyorlar. bu işler açık olarak gözüküyor koltuk kavgası . Sizin mesleğin iyi yerlere gelmesi için savunduğunuzu en içten olarak fark edebiliyorum . ama şu bir gerçek bunların tartışmaların gözlükçülere hiç bir zaman yararı dokunmadı. sussunlar ki en azında zararları az olur. Sektörde herkes kaygıyı bir sene sonrasını göremiyor. ben gözlükçü olarak başkanların bir ara da oturup bizleri ileri seviye götürecek projeler üretmesini istiyorum. Onun… Read more »

cigdem murtazalar
cigdem murtazalar
31 Ocak 2013 01:15

sayin meslektasim oncelikle yazmaya cesaretinizden otürü sizi yurekten kutluyorum.Bu sitenin sektorumuze olumlu katkilarda bulundugu gercegini duygularinizi bu sayfaya yazarak aslında sizde kabul etmissiniz..Evet tartisiliyor,konusuluyor,elestiriyor ve elestiriliyoruz.Bu bile cok sevindirici.Sessiz kalmaktan iyidir.Sessiz kalmak sorunlari cozmez aksine haksizliklara boyun egdirir..Herkez etegindeki tasları dokecekki gürültü cıksin meslektaslarimizda uykudan uyansin
Saygilar…

Bakin siz bile yazınıza söyle baslamıssınız;birilerinin kalbini kirarsam afola..
SIZ YAZIN ICİNİZDEKİLERİ SESLER DUYULSUN.KALPLER KIRILSIN MESLEK AYAKLAR ALTI OLMASIN…

durmuş asmahan
durmuş asmahan
1 Şubat 2013 17:45

Sayın Çiğdem hanım, Optisyeninsesi nin ben sektöre zararında yada yararından bahsetmedim. Sitenin adete bazı kişilerin birbirlerine karşı yazı yazdıkları cevab sitesi olarak kullanılmasını eleştirdim. Eleştirmek tartışmak güzel şeyler ama fazlası zarar. Artık sektörde tartışma ve eleştirilerin bitmesi ,olumlu projeler üretip gerçekleştirilmesi gerekmektedir. tartışmalar ve eleştirilerin yıllardır devam etmesi sevindirici değil bir adım bile ileri gitmeden geriye gittiğimiz göstergesidir. Bu durum kadar mesleğimiz için aslında üzücü olan bir şey yoktur. Yıllardır herkes eteğindeki taşları dökmekte ve gürültü çıkarmakta . o gürültüden herkes bıktı artık. gürültü yerine birlik beraberlik ve sektörü ileri götürecek projeler bekliyoruz artık. Bunu üretemeden hala ayrılık diye hayrıkanların… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Sektörün gelişimi için bu anketi cevaplayın! Sektörün gelişimi için bu...

Sektörün güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve çözüm öneril...

Sektör istişare toplantısı Sektör istişare toplantıs...

Toplantıda, tıbbi cihaz sektörüne yönelik genel değerlendirm...

Kaçak gözlük operasyonu Kaçak gözlük operasyonu...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bir yolcu otobüsünün bagajınd...

Magazin HABERLERİ
Web TV