a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Gözlük gözlükçüden alınır

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte gözlerimizi güneşten gelen zararlı ışınlarından korumamız gerektiği için gözlük seçimine de dikkat edilmelidir. Orijinal güneş gözlüğü ve sahte gözlüğün farkını anlayabilmemiz için üstündeki orijinal baskılara dikkat etmemiz gerekir” dedi. SAHTE GÖZLÜKLERE DİKKAT EDİN… Lüleburgaz – 30 yıldır Lüleburgaz’da hizmet veren Tayfun Optik sahibi Tayfun Erel sahte güneş gözlüklerinin insanların gözlerine […]

21 Haziran 2013 - 14:16 'de eklendi ve 1757 kez görüntülendi. A+A-

Gözlük gözlükçüden alınır

01Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte gözlerimizi güneşten gelen zararlı ışınlarından korumamız gerektiği için gözlük seçimine de dikkat edilmelidir.

Orijinal güneş gözlüğü ve sahte gözlüğün farkını anlayabilmemiz için üstündeki orijinal baskılara dikkat etmemiz gerekir” dedi.

SAHTE GÖZLÜKLERE DİKKAT EDİN…

Lüleburgaz – 30 yıldır Lüleburgaz’da hizmet veren Tayfun Optik sahibi Tayfun Erel sahte güneş gözlüklerinin insanların gözlerine büyük oranda zararı olduğunu söyledi.

Erel “Sahte güneş gözlüklerinde ultraviyole filtre olmadığından ve polarizen özelliği taşımadığından güneşten ışınların yansımasını kırmadığı için güneşten gelen zararlı ışınlar direkt olarak göze temas ediyor.

Lburgaz1

Ayrıca sahte güneş gözlüklerinde odaklama sistemi de bulunmuyor. Halkımız güneş gözlüğü satın alma konusunda yeterince bilinç sahibi değil. Vatandaşlar aldıkları ucuz ve sahte gözlüklerin gözlerini koruyacağını sanıp kapalı renkleri tercih ediyorlar ama siyah veya kahverengi plastik gözlükler gözleri korumaz aksine göz bozukluğuna yol açar.

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ YÜZE OTURMALI…

Güneş gözlüklerinin seçiminde yüze iyi oturmasının öneminin büyük olduğunu ifade eden Erel’’ Gözlüğün yüz anatomisine uygun olması belki de en önemli faktörlerden biri. Özellikle kulaklara, burna baskı yapmayan ve mümkün olduğunca daha fazla alanı örten güneş gözlüklerini seçmek önemli. Yukarıdan ya da yanlardan güneş ışığını geçirmeyen, alttan yansıyan ışınların geçişini engelleyen büyüklükte gözlükler tercih edilmeli. Güneş gözlüğü aksesuar olmaktan çok, göz sağlığı için gerekli bir araç olarak kabul edilmeli ve sağlık malzemesi olarak kullanılmalıdır.

Güneş gözlüğü kullanmaya başlamak için hiçbir yaş erken değildir. Hem erişkinler hem de çocuklar uzun süre güneşte kalacaklarında, mutlaka güneş gözlüğü kullanmalıdır. Güneş gözlüğü seçimi yüz şekline göre yapılmalıdır. Gözlüğün yüze tam olarak oturmaması durumunda göz, yan kısımlardan sızan güneşin zararlı ışınlarına maruz kalabilir. Her güneş gözlüğü ultraviyole ışınları tutmaz. Gözlüklerin belirli bir standardı ve kalite belgesi olması gerekir.

Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta budur. Güneşten kaynaklanan (UV) ışınları, gözün mercek ve retinasına zarar verir. Buda, çocukların ve erişkinlerin ilerideki yaşamlarında katarakt olmasına ve görmesini etkileyecek başka rahatsızlıklar yaşamasına neden olabilir. Güneş gözlüğü kullanımı bu sebeple çok önemlidir.

Numaralı gözlük ya da lens kullananların güneş gözlükleri de numaralı olmalıdır. Kontak lensler UV koruması sağlamaz, dolayısıyla kontak lens kullananlar da güneş gözlüğü takmalıdır’’ dedi.

Röportaj: Uğur Pirpor/Lüleburgaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’ puanı geliyor Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’...

Sağlık Bakanlığı, tüm sağlık kuruluşlarında memnuniyete yönelik standartları içeren Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi'ni hayata geçiriyor...

Konusuzluk Konusuzluk

Ben hayatı boyunca apolitik bir adamdım. Şimdi neler konuştuğumuzu görüyorsun....

Yönetmelikte değişiklik Yönetmelikte değişiklik

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete ’de yayımlandı....

Kılavuz Kılavuz

Tıbbi Cihaz Yönetmeliğinin Ek XVI’sında Listelenen Tıbbi Amaçlı Olmayan Ürün Gruplarına Yönelik Ortak Spesifikasyonları Belirleyen Kıla...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yavuz Pelit
Yavuz Pelit
26 Haziran 2013 22:59

Sektörümüzün renkli ve önemli simalarından Tayfun bey; Göz saglığı ve kullanımı ile ilgili katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor,hayırlı kazançlar temmenni ediyorum..

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’ puanı geliyor Sağlık kuruluşlarına R...

Sağlık Bakanlığı, tüm sağlık kuruluşlarında memnuniyete yöne...

Konusuzluk Konusuzluk

Ben hayatı boyunca apolitik bir adamdım. Şimdi neler konuştu...

Yönetmelikte değişiklik Yönetmelikte değişiklik...

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğinde Değişikl...

Kılavuz Kılavuz

Tıbbi Cihaz Yönetmeliğinin Ek XVI’sında Listelenen Tıbbi Ama...

Markasını kendi tanıtıyor! Markasını kendi tanıtıyor...

David Beckham, gözlük markasının yeni ürünlerini kendisi tan...

Yaşamın Değeri Yaşamın Değeri

Tutum bir seçimdir. Mutluluk bir seçimdir. İyimserlik bir se...

Konteyner Dükkan Kahramanmaraş’ta! Konteyner Dükkan Kahraman...

Odamız yönetim kurulunun kısa bir süre önce başlattığı bağış...

Vefat ve Başsağlığı (İzmir) Vefat ve Başsağlığı (İzmi...

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

EssilorLuxottica Genel Kurulu yapıldı EssilorLuxottica Genel Ku...

18.000 mağaza ve 200 çevrimiçi satış platformu aracılığıyla ...

Polenler Kör Ediyor Polenler Kör Ediyor

Bahar ayının en sinsi canavarları polenlerin zararı yalnızca...

Magazin HABERLERİ
Web TV