a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Erasmus Büyükelçisi

 Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mustafa Çoban, Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü Erasmus Programı’nın 25. yılı etkinlikleri kapsamında “Erasmus Personel Büyükelçisi” seçildi. GÖZE ÇARPANLAR Güç Gönel – Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mustafa Çoban, Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü Erasmus Programı’nın 25. yılı etkinlikleri kapsamında […]

13 Temmuz 2011 - 14:30 'de eklendi ve 1723 kez görüntülendi. A+A-

Erasmus Büyükelçisi

 Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mustafa Çoban, Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü Erasmus Programı’nın 25. yılı etkinlikleri kapsamında “Erasmus Personel Büyükelçisi” seçildi.

GÖZE ÇARPANLAR
Güç Gönel – Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mustafa Çoban, Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü Erasmus Programı’nın 25. yılı etkinlikleri kapsamında “Erasmus Personel Büyükelçisi” seçildi. Çoban, 2012 yılı boyunca düzenlenecek Erasmus etkinliklerinde Türkiye’yi temsil edecek.

Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Birimi tarafından yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programlarından, yükseköğretim kurumlarının birbirleriyle işbirliği yapmalarını teşvik etmelerine yönelik faaliyet gösteren Avrupa Birliği Erasmus Programı, 2012’de 25. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda Avrupa Komisyonu, ulusal ajanslar aracılığıyla Erasmus programından yararlanan 33 ülkeden öğretim üyeleri ve görevlilerinin ülkelerinin alanlarındaki “büyükelçileri” olmaları için aday gösterilmeleri için çağrıda bulundu.

Akdeniz Üniversitesi, bu çağrı üzerine öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri arasında bir değerlendirme yaparak, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mustafa Çoban’ın ismini Ulusal Ajans’a bildirdi. Ulusal Ajans da, Türkiye genelindeki tüm özel ve devlet üniversitelerinden gösterilen adaylar arasından tespit ettiği üç ismi Avrupa Komisyonu’na gönderdi.

Avrupa Komisyonu, adayların dosyalarını inceledikten sonra, 2012’deki Erasmus’un kuruluşunun 25. yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye’yi temsil etmek üzere, Öğretim Görevlisi Mustafa Çoban’ı seçti. Çoban, 2012 yılı boyunca ülkeyi, “Erasmus Personel Büyükelçisi” sıfatıyla temsil etmeye hazırlanıyor.

– ÖZVERİLİ ÇALIŞMA BAŞARI GETİRDİ –

Mustafa Çoban AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda daha önce de Erasmus Programı kapsamında projeler geliştirdiklerini ve bu projeler sayesinde mezunların meslek edinmelerine katkıda bulunduklarını söyledi.

“Projelerimizin odağında hep öğrenciler vardı” diyen Çoban, Erasmus çerçevesinde katıldığı öğretim üyesi değişimi projeleri sayesinde, Avrupa’daki üniversitelerdeki çalışmaları yerinde görme şansı yakaladığını anlattı.

Programlardan dönüşlerinde bu ülkelerde gördüğü yeni teknikler ve müfredatları da Akdeniz Üniversitesi’ne getirdiğini vurgulayan Çoban, çalışmalarının sadece kendi üniversitesi ile sınırlı kalmadığını, öğrendiği yeni teknikleri diğer üniversitelerle de paylaştığını bildirdi.

Mustafa Çoban, Erasmus’un 2012 yılında 25. yılını kutlayacağını hatırlatarak, “büyükelçilik” görevi kapsamında gelecek yıl düzenlenecek etkinliklerde Türkiye’yi temsil edeceğini hatırlatarak, etkinlikler sırasında Erasmus çerçevesinde sadece öğretim üyesi ve öğrenci değil, idari personel değişimine yönelik çalışmalar yapılması için de çağrıda bulunacağını, ayrıca bu tür programlara giden Türk personel ve öğrencilerin vize konusunda yaşadıkları sorunları da komisyon gündemine taşıyacağını belirtti.

kAYNAk : http://haber.optisyeninsesi.com/haberler/erasmus-buyukelcisi-7451.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’d...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon optik zincirini s...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıyla 1951 yılında kurulan orta ölçekli bir Japon optik perakendecisi olan Was...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yönel...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse yüzde 70 kadar arttı. Çocukların ihtiyaçları hiç bitmiyor. Yeni ürünlere m...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Teknolojileri Fuarı’’ nın 08 – 10 Mart 2024 tarihleri arasında FUARİZMİR’ de ger...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Optik Reçetelerinin Geçerlilik Süresi Optik Reçetelerinin Geçer...

Mahkeme kararı doğrultusunda optik gözlük camlarının hastala...

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleği...

Fatura/Reçete Teslim Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru Fatura/Reçete Teslim Süre...

Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının fatu...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Kasım 2023 SGK Reçete bedelleri ödemesi Kasım 2023 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV