Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Çin gözlük sektörüne genel bakış

Çin, dünyadaki en fazla gözlük üreticisine ve en eksiksiz gözlük ürünlerine sahiptir. Çin’de yaklaşık 6.000 gözlük üreticisi var.

26 Kasım 2019 - 10:49 'de eklendi ve 1500 kez görüntülendi. A+A-

Çin gözlük sektörüne genel bakış

Wenzhou ve Zhejiang Eyaleti, Taizhou, Guangdong Eyaleti, Shenzhen ve Dongguan, Jiangsu Eyaleti, Danyang, Fujian Eyaleti, Xiamen ve Jiangxi Eyaleti, Yujiang’da bulunan ana üretim alanı.

Çin Optik Endüstrisi geniş bir yelpazede optik çerçeve, presbiyopik gözlük, yüzme gözlüğü, koruyucu gözlük, kayak gözlüğü, gözlük aksesuarları, gözlük ambalajı, optik lens, lens çeşitleri, hammadde, gözlük üretim ekipmanı, optik ekipman, kontakt lens, kontakt lens solüsyonları, kornea şekli camları vb.

Çin Gümrük İstatistikleri’ne göre, Çin’in gözlük / optik endüstrisinin 2017 yılında toplam ihracat hacmi 5.37 milyar dolardı (enstrümanlar ve ekipman ve gözlük ambalajı hariç), 2016 yılına göre% 7,25 arttı. çerçeveler, güneş gözlükleri, presbiyop gözlükler ve dünya çapında satılan optik lenslerin% 40’ından fazlası Çin fabrikalarından geliyor.

Guangdong, üst düzey üretim üssünün değiştirilmesi

Guangdong’daki Shenzhen ve Dongguan şehri, Çin’deki sadece yüksek kaliteli gözlük üretim üssü değil, aynı zamanda dünyadaki orta ve yüksek kaliteli çerçeve imalat üssüdür. Şimdi, Guangdong’da 300’den fazla çalışanı olan 20’den fazla fabrika ve Arts Group (Optical), Xinyi ve LUXOTTICA vb. Gibi dünyaca ünlü gözlük fabrikalarına sahiptir. Ancak, gözlük yapma maliyetinin artması ve yerel ekonomik değişikliklerin sürekli artmasıyla birlikte Guangdong’daki geliştirme modu, üretim fabrikaları diğer bölgelere kayıyor.

Wenzhou, orta ve üst düzey üretim üssü

Wenzhou Dünya Yüksek Kaliteli Gözlük İmalatı Heartland ve Uluslararası Markalar ve Global Önde Gelen Optik Perakendeciler Tedarikçi Merkezi oldu. Şu anda, Wenzhou’da yaklaşık 1.000 optik üretim işletmesi, 70’den fazla işletme ve 300 çalışanı olan 30 üretim fabrikası bulunmaktadır. 2018 yılında, Wenzhou Optical Products’ın yıllık üretim değeri, yaklaşık 1.1 milyar ABD doları tutarındaki ihracat verileriyle 16 milyar RMB’nin üzerine çıktı. Wenzhou’daki yüksek kaliteli üretimin gelişmesiyle birlikte, dünya çapında Kering, Luxottica ve Safilo gibi Wenzhou’yu seçen çok sayıda orta ve üst düzey gözlük siparişi veriyor.

RUIAN: El yapımı Asetat’a Odaklanmış

Ruian optik endüstrisi 1980’lerin ortalarında başladı. Wenzhou Optik Üretim üssünün önemli parçalarından biridir. Halen, Ruian 100’den fazla optik üretim işletmesine sahiptir ve özellikle orta sınıf asetat gözlük üretimine odaklanmaktadır. Ruian’daki optik üretim işletmelerinin çoğu iç pazardan başladı ve adım adım uluslararası ticarete yöneldi.

Duqiao, Jiaojiang: Orta ve düşük dereceli güneş gözlüğü üretim bölgesi

Son yıllarda, Duqiao Taizhou ve Jiaojiang optik üretim alanları, orta ve düşük dereceli gözlük imalat siparişlerini başarıyla yerine getirdikten sonra hızlı bir gelişme sağladı. Şu anda, farklı ebat ve ölçeklerde 1000’den fazla optik üretim işletmesi ve bunların yaklaşık% 80’i, 20 milyondan fazla yıllık üretim değerine sahip olup, bunlar çoğunlukla orta ve düşük dereceli enjeksiyon güneş gözlüğü, polarize lensler ve güneş gözlüğü lensleri üretmektedir. Yingchang Group, Duqiao’daki referans kuruluştur. Sadece büyük ölçekli ve kaliteli ürün seviyesine sahip değil, aynı zamanda Çin pazarında popülerliği ve pazar payı yüksek olan iki büyük Prsr ve LTM markası var.

Yuhuan: Dünya Optik Aksesuar Üssü

Yuhuan, Çin ve dünyadaki Optik Aksesuar Üretim Üssüdür. Dünyanın en büyük 5 optik aksesuar şirketinden ikisi ve Çin’in en büyük 10 optik aksesuar şirketinin yarısı Yuhuan’da. Şu anda, Yuhuan’ın 300’den fazla optik parça ve aksesuar şirketi ve bunlardan 5’inde 300’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Çeşitli optik aksesuarların yıllık üretimi 1 milyar doların üzerindedir ve üretim değeri 3 milyarı aştı, ürünler yaygın olarak Vietnam, Güney Kore, Hindistan, Bangladeş ve diğer ülke ve bölgelere ihraç ediliyor.

Xiamen: İmalattan Markalaşmaya Dönüşüm

Xiamen, Çin’deki Orta dereceli Güneş gözlükleri imalat üssüdür. Xiamen’de düzinelerce optik üretim işletmesi var, ancak üretim maliyetinin artmasıyla birlikte işletmeler artık ciddi ihracat baskısı ile karşı karşıya kaldı. 2000 yılından başlayarak, Xiamen imalattan marka yönetimine dönüşüm başladı. 10 yıllık gelişimden sonra, Xiamen büyük bir başarı elde etti ve Çin’de iyi bir üne ve pazar payına sahip olan bağımsız markaların ve acentelerin markalarını yönetti.

Danyang: Dünya Optik Lens Üretim Üssü

Danyang, Çin ve dünyadaki en büyük Optik Lens Üretim Üssüdür. Şu anda, 50.000’den fazla çalışanı ile yaklaşık 600 işletme bulunmaktadır. Lens çıktıları ülkenin% 75’ini ve dünyanın% 40’ını kapsıyor. 2017 yılında, optik endüstrisi yaklaşık 15 milyar toplam satış gerçekleştirmiştir. Danyang gözlüklerinin toplam ithalat ve ihracat değeri, geçen yıla göre% 7,64 artarken ve Danyang şehrinin toplam% 12,57’sini oluşturan ithalat ve ihracat değeri% 7,64 oranında artmıştır.

Yujiang, hızlı gelişen optik üretim alanı

Yujiang gözlük endüstrisi parkı 2000 yılında başlamıştır, başlıca Guangdong, Zhejiang ve Fujian’daki üretim işletmelerinin transferini üstlenmiştir. Yaklaşık 100 optik üretim işletmesi ve 300’den fazla çalışana sahip 7’den fazla fabrika bulunmaktadır. Guangdong optik üretim işletmelerinin artan transferi ile, Yujiang gözlük üretimi hızlı bir gelişme sağladı. 2018 yılında, Hong Kong Sanat Grubu ve Huizhou Jingwei Gözlükleri, Yujiang hükümetiyle sözleşmeleri imzaladı ve Yujiang gözlük sanayi parkına girdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Türkiye de Optisyenlik” konferansı yapıldı “Türkiye de Optisyenlik” kon...

Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik Programı öğrencilerinin katılımı ile “Türkiye’de Optisyenlik “konulu bir konferans düzenlenmi...

SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı hakkında duyuru SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı hakkında duyuru...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), TİTUBB/ÜTS bayilik kaydı hakkında bir duyuru yaptı. TİTUBB/ÜTS kayıt/bildirim işlemi tamamlanmamış tıbbi ...

Samsun Odası kayıtları tamamladı Samsun Odası kayıtları tamamladı

Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası'na kayıt olma mecburiyeti olduğunu ve 3 aylık süre içinde 440 üye kaydı yaparak kurulma çalışmalarını...

‘NOVAX, Silmo İstanbul’da yine yoğun ilgi gördü. ‘NOVAX, Silmo İstanbul’da yine yoğun ilg...

Silmoİstanbul 2019 Uluslararası Optik Fuarı başarıyla tamamlandı. 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İFM’de düzenlenen fuarda, Beta Op...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
“Türkiye de Optisyenlik” konferansı yapıldı “Türkiye de Optisye...

Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik Programı öğrencile...

SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı hakkında duyuru SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı ha...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), TİTUBB/ÜTS bayilik kaydı hakkı...

Samsun Odası kayıtları tamamladı Samsun Odası kayıtları ta...

Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası'na kayıt olma mecburiyeti ...

‘NOVAX, Silmo İstanbul’da yine yoğun ilgi gördü. ‘NOVAX, Silmo İstanbul’da...

Silmoİstanbul 2019 Uluslararası Optik Fuarı başarıyla tamaml...

OptisyeninSesi e dergi/ 74.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 7...

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden ...

Eczacılar başkanını seçti Eczacılar başkanını seçti...

Türk Eczacıları Birliği 42 Olağan Büyük Kongresinde seçimler...

2020 yılı OptikKoop yılı olacak! 2020 yılı OptikKoop yılı ...

2012 yılında kurulan Optik Koop aradan geçen sekiz yıl içind...

“Türkiye’de Optisyenlik “Konulu Konferans “Türkiye’de Optisye...

Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik Programı öğrencile...

Alcon Vision Care İş Birimi Direktörlüğü’ne Özge Yaprak Arslanalp atandı Alcon Vision Care İş Biri...

Alcon Vision Care İş Birimi Direktörlüğü’ne yeni atama gerçe...

Yakan, Birlik Genel başkanlığına aday Yakan, Birlik Genel başka...

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Genel Baş...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Ekonomi, Haberler
Alman Optometristler derneğinden uyarı!

ZVA, Optisyenlik müesseselerinin dışındaki mağazalarda veya çevrim içi olarak satılan hazır gözlüklerin sağlık sorunlarına neden olabileceğini bildirdi.

Kapat