a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Cerrahi uygulamalar canlı yayınla anlatıldı.

TOD Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen 31. Nisan Kursu’na oldukça geniş bir katılım sağlandığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, katılımcı sayısının bin 200 hekimin üzerinde olduğunu kaydetti. Bazı nisan kurslarında yapıldığı gibi 31. Nisan Kursu’nda da canlı cerrahi uygulamaların yer aldığını ifade eden Kemer, 6 oküloplastik cerrahi vakasında uygulayıcıların salondaki dinleyicilerle direkt irtibat kurarak uygulamaların inceliklerini, püf […]

14 Nisan 2011 - 23:11 'de eklendi ve 1201 kez görüntülendi. A+A-

Cerrahi uygulamalar canlı yayınla anlatıldı.

TOD Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen 31. Nisan Kursu’na oldukça geniş bir katılım sağlandığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, katılımcı sayısının bin 200 hekimin üzerinde olduğunu kaydetti.

Bazı nisan kurslarında yapıldığı gibi 31. Nisan Kursu’nda da canlı cerrahi uygulamaların yer aldığını ifade eden Kemer, 6 oküloplastik cerrahi vakasında uygulayıcıların salondaki dinleyicilerle direkt irtibat kurarak uygulamaların inceliklerini, püf noktalarını paylaştıklarını, kursiyerlerin de soru-cevap şeklinde cerrahlara merak ettikleri hususları sorabildiklerini söyledi.

Alt branşların büyük desteği oldu

Kurs süresince 5 oküloplastik cerrahi, 2 oküler onkoloji ve 2 tane de iki birimin ortak yaptıkları panel olmak üzere 9 adet panel gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, “Bizim alt branşlarımız var ve yaptığımız toplantılarda bu alt branşta olan güçlü ekipler programın gerçekleşmesi konusunda yönetim kurulumuza büyük destek vermekteler. Konusunda ön planda olan hekim arkadaşlarımız burada konuşmacı olarak yer almaktalar. O nedenle oküloplastik cerrahi ve oküler onkoloji birimlerine bu güzel toplantıyı ortaya çıkarttıkları için özellikle teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, çoğu bilimsel toplantıda katılımcıların, öğle aralarında yemek sorunu yaşadıklarını söyledi. Kemer, bu yıl 31. Nisan Kursu çerçevesinde katılımcılara kongre merkezinden ayrılmadan bu ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunabildiklerini ifade etti. 

Katılımcılara müze kart hediye

TOD 31. Nisan Kursu bilimsel programı çerçevesinde kendi alanlarında öne çıkmış iki isim olan Prof. Dr. Sevgül Bilgiç ve Prof. Dr. Güler Zilelioğlu’nun da iki konferans verdiklerini söyleyen Doç. Dr. Kemer,  “Bu iki konferans da katılımcılar için ilgi duydukları konularda, merak ettikleri hususlar konusunda bilgilerini artırmaları yönünde faydalı oldu, diye düşünüyorum” dedi.

Doç. Dr. Kemer, katılımcılar için bir de sürpriz hazırladıklarını sözlerine ekleyerek, “Bir evvelki yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara müze kart armağan ettiklerini ifade ederek, böylelikle bir yıl süreyle Türkiye’nin tarihi güzelliklerini bizim adımıza da görmüş olabilecekler” diye konuştu. 

Bir sonraki kurs pediatrik oftalmoloji

Nisan kursunun kitap bilgisiyle birlikte son gelişmeler noktasında bir konuyu A’dan Z’ye ele alması özelliğini taşıdığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, “Gerçekleştirdiğimiz etkinlik daha çok asistan ve genel  oftalmolog eğitimine yönelik olarak temel bilginin yer aldığı bir kurs. Buraya gelen kişiler oküloplastik cerrahi konusunda, oküloplastiğe giriş, ana insizyonlar vs. gibi en temel bilgilerden başlayarak kursa giriyorlar. Toplantı formatımızı yeni başlayan asistan arkadaşlarımızın da yararlanabileceği şekilde hazırlıyoruz” dedi.

Daha şimdiden bir sonraki toplantının heyecanını yaşamaya başladıklarını ifade eden Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, gelecek yılki konunun pediatrik oftalmoloji olarak belirlendiğini söyledi.

Hekim olarak her zaman en yeniyi takip edip en iyi hizmeti sunmak sorumlulukları bulunduğunu ifade eden Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, mezun olduktan sonra da bir hekimin eğitiminin devam ettiğini, eğitim sürecinin hiç bitmediğini sözlerine ekleyerek, “Bu kursları hazırlarken duyduğumuz heyecanın aynını, katılımcıların da izlerken duymalarını diliyoruz. Onlara sunmuş olduğumuz kurs kitaplarının kendileri için her zaman güvenebilecekleri bir referans kaynağı olmasını diliyoruz.

Hekimlik sürekli geliştirilmesi gereken bir meslek. Ancak bu tür toplantılara katılarak kendimizi yenilemek, bilgilerimizi tazelemek imkânı bulmuş olabiliyoruz. Ben tüm meslektaşlarımızın bu tür toplantılara katılmalarını diliyorum” şeklinde konuştu.

kAYNAk : http://www.medimagazin.com.tr/medimagazin/tr-cerrahi-uygulamalar-canli-yayinla-anlatildi-676-529-10080.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bu nasıl bir garanti uygulamasıdır? Bu nasıl bir garanti uygulamasıdır?

Günde neredeyse 18 saat kullanılan çerçeveler için 2 sene garanti olur mu? Ter insanın idrarından daha asitlidir. Etkilemeyeceği bozmay...

Marcolin’in Yeni Pazarlama Direktörü: Alessio Puleo Marcolin’in Yeni Pazarlama Direktö...

Gözlük devi Marcolin, Alessio Puleo'yu Grup Pazarlama Direktörü olarak atadı....

2023 SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri 2023 SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri...

Dekontu 31/01/2023 tarihi mesai saati bitimine kadar sözleşme işlemlerinin yürütüldüğü sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya ilgili sağlı...

OptisyeninSesi e dergi/ 110.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 110.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Farkedilin
SON EKLENEN HABERLER
Bu nasıl bir garanti uygulamasıdır? Bu nasıl bir garanti uygu...

Günde neredeyse 18 saat kullanılan çerçeveler için 2 sene ga...

Marcolin’in Yeni Pazarlama Direktörü: Alessio Puleo Marcolin’in Yeni Pa...

Gözlük devi Marcolin, Alessio Puleo'yu Grup Pazarlama Direkt...

2023 SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri 2023 SGK Sözleşme Ücreti ...

Dekontu 31/01/2023 tarihi mesai saati bitimine kadar sözleşm...

OptisyeninSesi e dergi/ 110.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

İlk optik kadını! İlk optik kadını!

Tüm kariyeri boyunca, gözlük camı tasarımı alanındaki tek ka...

Gözlük alacaklar fiyatlar karşısında çaresiz Gözlük alacaklar fiyatlar...

Pandemi döneminde getirilen ek vergiler, dövizin yukarı yönd...

Arıkan, LEE COOPER Markası ile MIDO Fuarı’nda yurt dışı pazarına açılıyor! Arıkan, LEE COOPER Markas...

Renkli ve enerjik tasarımlarıyla sektörde ön plana çıkan Lee...

Stil sahibi erkeklerin tercihi; Mustang Eyewear Stil sahibi erkeklerin te...

Metal sapların dikkat çektiği koleksiyonda farklı tasarımlar...

TOGB Davalar ile ilgili açıklama TOGB Davalar ile ilgili a...

Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği Yönetmeliğinin bazı maddel...

İmaj her şeydir! İmaj her şeydir!

Çılgın dondurmacı gibi kıvrak danslarla gözlük tanıtımını be...

Magazin HABERLERİ
Web TV