a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Cerrahi uygulamalar canlı yayınla anlatıldı.

TOD Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen 31. Nisan Kursu’na oldukça geniş bir katılım sağlandığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, katılımcı sayısının bin 200 hekimin üzerinde olduğunu kaydetti. Bazı nisan kurslarında yapıldığı gibi 31. Nisan Kursu’nda da canlı cerrahi uygulamaların yer aldığını ifade eden Kemer, 6 oküloplastik cerrahi vakasında uygulayıcıların salondaki dinleyicilerle direkt irtibat kurarak uygulamaların inceliklerini, püf […]

14 Nisan 2011 - 23:11 'de eklendi ve 1107 kez görüntülendi. A+A-

Cerrahi uygulamalar canlı yayınla anlatıldı.

TOD Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen 31. Nisan Kursu’na oldukça geniş bir katılım sağlandığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, katılımcı sayısının bin 200 hekimin üzerinde olduğunu kaydetti.

Bazı nisan kurslarında yapıldığı gibi 31. Nisan Kursu’nda da canlı cerrahi uygulamaların yer aldığını ifade eden Kemer, 6 oküloplastik cerrahi vakasında uygulayıcıların salondaki dinleyicilerle direkt irtibat kurarak uygulamaların inceliklerini, püf noktalarını paylaştıklarını, kursiyerlerin de soru-cevap şeklinde cerrahlara merak ettikleri hususları sorabildiklerini söyledi.

Alt branşların büyük desteği oldu

Kurs süresince 5 oküloplastik cerrahi, 2 oküler onkoloji ve 2 tane de iki birimin ortak yaptıkları panel olmak üzere 9 adet panel gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, “Bizim alt branşlarımız var ve yaptığımız toplantılarda bu alt branşta olan güçlü ekipler programın gerçekleşmesi konusunda yönetim kurulumuza büyük destek vermekteler. Konusunda ön planda olan hekim arkadaşlarımız burada konuşmacı olarak yer almaktalar. O nedenle oküloplastik cerrahi ve oküler onkoloji birimlerine bu güzel toplantıyı ortaya çıkarttıkları için özellikle teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, çoğu bilimsel toplantıda katılımcıların, öğle aralarında yemek sorunu yaşadıklarını söyledi. Kemer, bu yıl 31. Nisan Kursu çerçevesinde katılımcılara kongre merkezinden ayrılmadan bu ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunabildiklerini ifade etti. 

Katılımcılara müze kart hediye

TOD 31. Nisan Kursu bilimsel programı çerçevesinde kendi alanlarında öne çıkmış iki isim olan Prof. Dr. Sevgül Bilgiç ve Prof. Dr. Güler Zilelioğlu’nun da iki konferans verdiklerini söyleyen Doç. Dr. Kemer,  “Bu iki konferans da katılımcılar için ilgi duydukları konularda, merak ettikleri hususlar konusunda bilgilerini artırmaları yönünde faydalı oldu, diye düşünüyorum” dedi.

Doç. Dr. Kemer, katılımcılar için bir de sürpriz hazırladıklarını sözlerine ekleyerek, “Bir evvelki yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara müze kart armağan ettiklerini ifade ederek, böylelikle bir yıl süreyle Türkiye’nin tarihi güzelliklerini bizim adımıza da görmüş olabilecekler” diye konuştu. 

Bir sonraki kurs pediatrik oftalmoloji

Nisan kursunun kitap bilgisiyle birlikte son gelişmeler noktasında bir konuyu A’dan Z’ye ele alması özelliğini taşıdığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, “Gerçekleştirdiğimiz etkinlik daha çok asistan ve genel  oftalmolog eğitimine yönelik olarak temel bilginin yer aldığı bir kurs. Buraya gelen kişiler oküloplastik cerrahi konusunda, oküloplastiğe giriş, ana insizyonlar vs. gibi en temel bilgilerden başlayarak kursa giriyorlar. Toplantı formatımızı yeni başlayan asistan arkadaşlarımızın da yararlanabileceği şekilde hazırlıyoruz” dedi.

Daha şimdiden bir sonraki toplantının heyecanını yaşamaya başladıklarını ifade eden Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, gelecek yılki konunun pediatrik oftalmoloji olarak belirlendiğini söyledi.

Hekim olarak her zaman en yeniyi takip edip en iyi hizmeti sunmak sorumlulukları bulunduğunu ifade eden Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, mezun olduktan sonra da bir hekimin eğitiminin devam ettiğini, eğitim sürecinin hiç bitmediğini sözlerine ekleyerek, “Bu kursları hazırlarken duyduğumuz heyecanın aynını, katılımcıların da izlerken duymalarını diliyoruz. Onlara sunmuş olduğumuz kurs kitaplarının kendileri için her zaman güvenebilecekleri bir referans kaynağı olmasını diliyoruz.

Hekimlik sürekli geliştirilmesi gereken bir meslek. Ancak bu tür toplantılara katılarak kendimizi yenilemek, bilgilerimizi tazelemek imkânı bulmuş olabiliyoruz. Ben tüm meslektaşlarımızın bu tür toplantılara katılmalarını diliyorum” şeklinde konuştu.

kAYNAk : http://www.medimagazin.com.tr/medimagazin/tr-cerrahi-uygulamalar-canli-yayinla-anlatildi-676-529-10080.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik v...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Anadolu topraklarında Anadolu halkıyla birleşerek top yekûn savaşarak kazanıla...

Davetlisiniz Davetlisiniz

Optisyenlik Öğrencileri için Kariyer Geliştirme ve Prizmatik Camlar Atölye Eğitimi etkinliğine tüm optik sektörü davetlidir....

Güney Kore ticari heyeti İstanbul’a geliyor! Güney Kore ticari heyeti İstanbul’...

Kore’li firmalar ürünlerini Türkiye’de pazarlamak ve iş görüşmeleri yapmak üzere İstanbul’da Taksim Point Otel‘de olacaklardır....

Dayanıklı Sektör Dayanıklı Sektör

ZVA rakamları: Genç yeteneklerle ilgili endişeleri olan dayanıklı sektör...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

Davetlisiniz Davetlisiniz

Optisyenlik Öğrencileri için Kariyer Geliştirme ve Prizmatik...

Güney Kore ticari heyeti İstanbul’a geliyor! Güney Kore ticari heyeti ...

Kore’li firmalar ürünlerini Türkiye’de pazarlamak ve iş görü...

Dayanıklı Sektör Dayanıklı Sektör

ZVA rakamları: Genç yeteneklerle ilgili endişeleri olan daya...

Kornea nakline kadar gidebilir Kornea nakline kadar gide...

Kontakt lenslerle yüzmek göz enfeksiyonlarına, tahrişe ve ko...

Şiir ve Tırışka Şiir ve Tırışka

Kasabamızın lise öğrencileri çıkardıkları okul gazetesine re...

Fatura/ Reçete teslim süresinin uzatılması Fatura/ Reçete teslim sür...

Ramazan Bayramı tatilinin 02-03-04 Mayıs 2022 tarihlerine de...

Mark Zuckerberg, moda devlerinin peşinde Mark Zuckerberg, moda dev...

Geçtiğimiz hafta Milano’ya yolculuk eden Zuckerberg, gözlük ...

SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödem...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Yeni bir sektör doğuyor! Yeni bir sektör doğuyor!...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Dijital Uzmanlık, İzl...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx
()
x