a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Cerrahi uygulamalar canlı yayınla anlatıldı.

TOD Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen 31. Nisan Kursu’na oldukça geniş bir katılım sağlandığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, katılımcı sayısının bin 200 hekimin üzerinde olduğunu kaydetti. Bazı nisan kurslarında yapıldığı gibi 31. Nisan Kursu’nda da canlı cerrahi uygulamaların yer aldığını ifade eden Kemer, 6 oküloplastik cerrahi vakasında uygulayıcıların salondaki dinleyicilerle direkt irtibat kurarak uygulamaların inceliklerini, püf […]

14 Nisan 2011 - 23:11 'de eklendi ve 1286 kez görüntülendi. A+A-

Cerrahi uygulamalar canlı yayınla anlatıldı.

TOD Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen 31. Nisan Kursu’na oldukça geniş bir katılım sağlandığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, katılımcı sayısının bin 200 hekimin üzerinde olduğunu kaydetti.

Bazı nisan kurslarında yapıldığı gibi 31. Nisan Kursu’nda da canlı cerrahi uygulamaların yer aldığını ifade eden Kemer, 6 oküloplastik cerrahi vakasında uygulayıcıların salondaki dinleyicilerle direkt irtibat kurarak uygulamaların inceliklerini, püf noktalarını paylaştıklarını, kursiyerlerin de soru-cevap şeklinde cerrahlara merak ettikleri hususları sorabildiklerini söyledi.

Alt branşların büyük desteği oldu

Kurs süresince 5 oküloplastik cerrahi, 2 oküler onkoloji ve 2 tane de iki birimin ortak yaptıkları panel olmak üzere 9 adet panel gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, “Bizim alt branşlarımız var ve yaptığımız toplantılarda bu alt branşta olan güçlü ekipler programın gerçekleşmesi konusunda yönetim kurulumuza büyük destek vermekteler. Konusunda ön planda olan hekim arkadaşlarımız burada konuşmacı olarak yer almaktalar. O nedenle oküloplastik cerrahi ve oküler onkoloji birimlerine bu güzel toplantıyı ortaya çıkarttıkları için özellikle teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, çoğu bilimsel toplantıda katılımcıların, öğle aralarında yemek sorunu yaşadıklarını söyledi. Kemer, bu yıl 31. Nisan Kursu çerçevesinde katılımcılara kongre merkezinden ayrılmadan bu ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunabildiklerini ifade etti. 

Katılımcılara müze kart hediye

TOD 31. Nisan Kursu bilimsel programı çerçevesinde kendi alanlarında öne çıkmış iki isim olan Prof. Dr. Sevgül Bilgiç ve Prof. Dr. Güler Zilelioğlu’nun da iki konferans verdiklerini söyleyen Doç. Dr. Kemer,  “Bu iki konferans da katılımcılar için ilgi duydukları konularda, merak ettikleri hususlar konusunda bilgilerini artırmaları yönünde faydalı oldu, diye düşünüyorum” dedi.

Doç. Dr. Kemer, katılımcılar için bir de sürpriz hazırladıklarını sözlerine ekleyerek, “Bir evvelki yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara müze kart armağan ettiklerini ifade ederek, böylelikle bir yıl süreyle Türkiye’nin tarihi güzelliklerini bizim adımıza da görmüş olabilecekler” diye konuştu. 

Bir sonraki kurs pediatrik oftalmoloji

Nisan kursunun kitap bilgisiyle birlikte son gelişmeler noktasında bir konuyu A’dan Z’ye ele alması özelliğini taşıdığını söyleyen Doç. Dr. Kemer, “Gerçekleştirdiğimiz etkinlik daha çok asistan ve genel  oftalmolog eğitimine yönelik olarak temel bilginin yer aldığı bir kurs. Buraya gelen kişiler oküloplastik cerrahi konusunda, oküloplastiğe giriş, ana insizyonlar vs. gibi en temel bilgilerden başlayarak kursa giriyorlar. Toplantı formatımızı yeni başlayan asistan arkadaşlarımızın da yararlanabileceği şekilde hazırlıyoruz” dedi.

Daha şimdiden bir sonraki toplantının heyecanını yaşamaya başladıklarını ifade eden Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, gelecek yılki konunun pediatrik oftalmoloji olarak belirlendiğini söyledi.

Hekim olarak her zaman en yeniyi takip edip en iyi hizmeti sunmak sorumlulukları bulunduğunu ifade eden Doç. Dr. Özlem Evren Kemer, mezun olduktan sonra da bir hekimin eğitiminin devam ettiğini, eğitim sürecinin hiç bitmediğini sözlerine ekleyerek, “Bu kursları hazırlarken duyduğumuz heyecanın aynını, katılımcıların da izlerken duymalarını diliyoruz. Onlara sunmuş olduğumuz kurs kitaplarının kendileri için her zaman güvenebilecekleri bir referans kaynağı olmasını diliyoruz.

Hekimlik sürekli geliştirilmesi gereken bir meslek. Ancak bu tür toplantılara katılarak kendimizi yenilemek, bilgilerimizi tazelemek imkânı bulmuş olabiliyoruz. Ben tüm meslektaşlarımızın bu tür toplantılara katılmalarını diliyorum” şeklinde konuştu.

kAYNAk : http://www.medimagazin.com.tr/medimagazin/tr-cerrahi-uygulamalar-canli-yayinla-anlatildi-676-529-10080.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İtalyan OEM grubu Henry Jullien’i satın aldı İtalyan OEM grubu Henry Jullien’i ...

İtalya merkezli OEM gözlük tedarikçisi iVisionTech, Fransız Ticaret Mahkemesi tarafından yönetilen rekabetçi bir satış sürecinin ardınd...

50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz sorununu teşhis e...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını teşhis edebiliyor, bu sayede tanı ve tedaviyi hızlandırabiliyor....

Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bir coğrafyanın en ucunda bir yerdesiniz, ne piyas...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürütümü, teslimi, incelenmesi, itirazların değerlendirilmesi ve ödeme işlemleri...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
İtalyan OEM grubu Henry Jullien’i satın aldı İtalyan OEM grubu Henry J...

İtalya merkezli OEM gözlük tedarikçisi iVisionTech, Fransız ...

50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz so...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını...

Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürüt...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon ye...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji ...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözl...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firması...

AB ve Türkiye arasında tıbbi cihazların serbest dolaşımı AB ve Türkiye arasında tı...

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitr...

20 milyar dolarlık taklit 20 milyar dolarlık taklit...

Dünyada taklit pazarının büyüklüğü 350 milyar doları aştı. T...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Modo, İtalya’nın Independent Markasını Satın Aldı Modo, İtalya’nın In...

Italia Independent koleksiyonunun Modo Group'un yörüngesinde...

Magazin HABERLERİ
Web TV