a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

BARKOD HAKKINDA ÖNEMLİ TOPLANTI AÇIKLAMASI

SGK İlaç ve Tıbbi Malzeme Mevzuatı Daire başkanımız Hanefi GÖK ile 16/12/2011 de makamında yaptığımız toplantıya, Konfederasyon Genel Başkanımız Rifat Küpeli, Genel Başkan Yardımcımız Fatih İşçimen, Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Murat Balcı ve İşbir Optik yetkilileri katılmıştır. . Kurumumuzun duyuruları doğrultusunda en son duyuru 14/12/2011 de yayımlanmıştır. Yapılacak uygulamaların doğuracağı muhtemel sorunlar […]

17 Aralık 2011 - 21:59 'de eklendi ve 1248 kez görüntülendi. A+A-

BARKOD HAKKINDA ÖNEMLİ TOPLANTI AÇIKLAMASI

SGK İlaç ve Tıbbi Malzeme Mevzuatı Daire başkanımız Hanefi GÖK ile 16/12/2011 de makamında yaptığımız toplantıya, Konfederasyon Genel Başkanımız Rifat Küpeli, Genel Başkan Yardımcımız Fatih İşçimen, Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Murat Balcı ve İşbir Optik yetkilileri katılmıştır.

.
Kurumumuzun duyuruları doğrultusunda en son duyuru 14/12/2011 de yayımlanmıştır. Yapılacak uygulamaların doğuracağı muhtemel sorunlar ve çözüm önerileri olmuştur.
Toplantıda ilk sözü Sayın Murat Balcı almış ve kurumumuzun Tedarikçi Firmalarımızın sisteme ürünlerini tanıtmak için koyduğu son Tarih olan 31/12/2011 tarihinin uzatılması isteğini, özellikle cam firmalarının bu tarihe kadar ürün çeşitliliği sebebiyle sisteme girişlerinin mümkün olmaması sebebiyle Daire başkanımıza bildirmiştir. Bu talebi toplantıya katılan İşbir optik yetkilileri ve Konfederasyon temsilcileri de desteklemiştir.

.
İkinci sözü Konfederasyon Genel Başkanımız Rıfat Küpeli alarak Optisyenlik müesseselerinin ellerinde bulunan firması faal olayan ürünlerle alakalı TiTUBB a kayıtları ve Sağlık Bakanlığı onayı için gerekli olan evrakların Optisyenlik müesseselerinin elinde bulunmadığını bu sebepten bu kayıtların sorun yaratacağını, ayrıca daha TİTUBB da optisyenlik müesseselerinin kayıtları için İl Sağlık müdürlüklerine verdikleri dilekçelerin sistemde aktivasyonlarının yapılamadığını ve gerekli şifrelerin müesseselere ulaşmadığı bildirmiştir.

.

Faal olan tedarikçi firmaların Optisyenlik Müesseselerindeki stoklar hakkında ise Daire başkanımız Sayın Hanefi GÖK Optisyenlik müeseselerinin talebi ile tedarikçi firmaların barkod vermelerinin aslında sakıncalı olduğunu Piyasadaki ürün miktarını kurum tarafından tespit edilemeyeceğini Kurumun Sağlık bakanlığından onaylanamayacak ürünlerinde sisteme atılma ihtimalinin olduğunu elindeki ürün sayısından çok fazla miktarıda talep etme ihtimalinin olduğunu kaygısını dile getirmiştir.

.
Konfederasyon Genel Başkanımız Bu taleplerin bazı firmalar tarafından yazılı, ıslak imzalı ve kaşeli dilekçeyle alınmasının hem tedarikçi firmayı hem Optisyenlik firmasını ortaklaşa hukuki sorumluluk altına sokacağı bilgisini Daire Başkanımıza iletmiştir.

.
Daire Başkanımız Sayın Hanefi GÖK toplantıya katılanların da şahit olduğı bir durumda Sağlık Bakanlığı Yetkililerini arayarak bir an evvel optisyenlik müesseselerini kayıtlarının yapılması istemişlerdir.
Daire Başkanımız,

.

HER NE KADAR BU GÜNE KADAR YAYINLADIKLARI DUYURULAR FARKLI OLSADA KURUMUN AMACININ KİMSEYİ MADUR ETMEK OLMADIĞI VE HİÇ BİR KAOSA MAHAL VERMEYECEKLERİNİ AYRICA BUNUN BİR SAĞLIK HİZMETİ OLDUĞUNU VE KESİNTİSİZ DEVAM ETMESİ İÇİN GEREKENİ YAPACAKALARINI SÖYLEMİŞTİR.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ OLARAK TA ESKİ SİSTEMİN KARARLAŞTIRILACAK MAKUL BİR SÜRE 31 ARALIK TARİHİNDEN SONRA AÇIK TUTULMASININ, BU SÜREDE OPTİSYENLİK MÜESSESELERİNİN ELLERİNDEKİ STOKLARI BARKODSUZ OLARAK(FİRMASI FAAL OLSUN, OLMASIN) ESKİ SİSTEMDEN ESKİSİ GİBİ ERİTMELERİNİN, TEDARİKÇİ FİRMALARIN OLABİLECEK EN KISA ZAMANDA ÜRÜNLERİNİN TİTUBB SİSTEM TANIMLAMALARINI VE SUT KODLARI EŞLEŞMELERİNİ YAPARAK YENİ ÜRÜNLERİNİ BARKODLU OLARAK OPTİSYENLİK MÜESSESELERİNE VERMELERİNİN DAHA DOĞRU OLACAĞI ÖNERİSİNİ GETİRMİŞTİR.

AYRICA BÖYLE BİR GEÇİŞ SÜRECİNİN YENİ SİSTEMİN DAHA HATASIZ KURGULANMASINI SAĞLAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİR. GEREKLİ ÇALIŞMA İÇİN YETKİLİ MÜDÜRLERE DİREKTİF VERMİŞTİR.

Konfederasyonumuzun ve toplantıya katılan her katılımcının da desteklediği bu çözüm önerisi,Optisyenlik Müesseselerini gereksiz listeler yapmaktan , yanlış imzalar atmaktan, belirsizlikten, Tedarikçi firmaları panikten, yanlış girişlerden kaynaklanacak sorunlardan, illegal ürünleri,istemeseler bile legalize etmeye sebep olmaktan KURTARACAKTIR.

Bu sebepten İLAÇ VE TIBBİ MALZEMELERİ MEVZUATI DAİRE BAŞKANIMIZ HANEFİ GÖK’E TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

.

GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER KONFEDERASYONU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz! Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz!...

Pek çok insan, güneş gözlüklerinin yalnızca plajda sıcak ve güneşli bir günde takılması gerektiğine inanıyor....

Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, 1700 bijuteri ürünü, 190 şemsiye ve 18 kol saati ele geçirildi....

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni karar!

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48 sayılı Kararı aynen şöyledir:...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı ödemesi

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(5 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
5 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
hamdi selvi
hamdi selvi
10 yıl önce

sayın konfederasyon başkanı rıfat küpeli ve ona emeği geçen bütün konfederasyon çalışma üyelerini bu emeklerinden dolayı kutlarım. Vaz geçmek pes etmek değildir vaz geçmek bazen karlıdır bazen zararlı bazı acı verir bazen mutluluk vaz geçebilmek bazen özgürlük getirir bazen esaret peki bir soru şu evrende vaz geçilemez olan nedir * sadece dogru zamanda vazgeçmeyi bilmek gerekir gücüne rağmen vaz geçebilmek cesurluktur vaz geçmiyorum diyenler kaybetmekten korkanlardır bunu göze almayı cesaret edemezler hep derim hayatta iki türlü insan vardır biri her türlü engele rağmen başarılı olanlar ikinci kısım onları seyrederek o başarıda benim de payım var demagojisi ile insanları lafa boğanlar… Read more »

ibrahim üstünel
ibrahim üstünel
10 yıl önce

Yani şimdiye kadar yaptığımız çalışmalar boşa gidiyor demek. Yine de doğru olanı yapmak için yapılan çalışmalara katılan,emeği olanlara teşekkürler.
Bence doktor sadece numarayı tesbit etmeli ve organik,kolormatik gibi cam nitelikleri ile uğraşmamalı,SGK da nitelik karıştırmadan numara üzerinden ödemeli. Kişi organik,colormatik,kaplamalı,inceltilmiş vs istiyorsa farkını ödemeli.

Fatih
Fatih
10 yıl önce

Çok şükür bu işlere akıl ve mantık çerçevesin de yaklaşan birileri çıktı.Kargaşa ve kaos dan başka birşeye yaramayan insanlar dan bıktık kaderimizmi bu adamlar bizim.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür.

HAKAN
HAKAN
10 yıl önce

Biz de Sayın Rıfat Küpeli ve konfederasyonu kutluyoruz. Bu arada uygulama başladığında sıkıntı yaratacak bir hususa da Dikkat çekmek isterim. SGK medula sistemine girdiğimiz 0 – 2 grubu camları müşteriye farksız organik olarak verirsek bunun da barkodunu organik olarak girmemiz lazım tabiki AMA SORUN ŞU Kİ BU CAMALARI ORGANİK GİRDİĞİMİZDE DOKTOR ORGANİK YAZMAMIŞ İSE REÇETEMİZDE KESİNTİ OLACAK , HATTA CEZA ALACAĞIZ PEKİ NASIL OLACAK BU İŞ. SGK NIN ACİLEN YENİ SİSTEMDE DOKTORUN ORGANİK YAZMA ŞARTINI KALDIRMASI GEREKİYOR. NASILSA HİPERMETROPDA TOPLAM 3 MİYOP DA TOPLAM 6 NIN ALTINDA MİNERAL İLE AYNI PARAYI VERİYOR.

optisyen ahmet
optisyen ahmet
10 yıl önce

size tek birşey söylemek isterim. emeği geçenlerin hepsindn Allah razı olsun

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz! Güneşin zararlı etkilerin...

Pek çok insan, güneş gözlüklerinin yalnızca plajda sıcak ve ...

Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük...

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, ...

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni ...

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı öd...

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığ...

Taziye Mesajı Taziye Mesajı

Canımızı Askeri cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladık....

Teoman’ a gözlük reklamından 17 Milyon! Teoman’ a gözlük re...

Başarılı müzisyen söylenenlere göre hem saat hem de gözlük m...

Sgk reçeteleri ve hatalar hakkında! Sgk reçeteleri ve hatalar...

Yaklaşan yaz ayları ve Kurum personelinin yıllık izinlerde o...

Kamuoyuna Duyuru Kamuoyuna Duyuru

Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu ve üyeleri o...

Katılım Paylarına yeni düzenleme! Katılım Paylarına yeni dü...

Hükümetin ek bütçe teklifi, SGK tarafından hastalardan alına...

Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Magazin HABERLERİ
Web TV
5
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx