a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Arıkan Group 2024 yılı ilk çeyrekte %40 büyüdü

Ülkemizde olduğu kadar, yurt dışında da önemli bir iş hacmimiz var. Önümüzdeki dönemde global vizyonumunuz büyüme stratejimizi ve dinamiklerimize daha büyük katkılar sağlayacağını öngörüyoruz.

06 Mayıs 2024 - 14:33 'de eklendi ve 1477 kez görüntülendi. A+A-

Arıkan Group 2024 yılı ilk çeyrekte %40 büyüdü

Arıkan Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Arıkan

ARIKAN GROUP, 2024 YILI İLK ÇEYREK SONUÇLARINI AÇIKLADI

Yılların getirdiği deneyim ve özgün tasarımları ile saat ve gözlük sektörüne yön veren Arıkan Group, 2024 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. 5 binin üzerinde bayi ağı ile ithalat ve ihracatta 60 ülkeye uluslararası standartlarda hizmet sunan Arıkan Group, başarıyla kapattığı 2023 yılı sonrası, hızlı büyümesini yeni yılın ilk çeyreğinde de sürdürdü. Toplam cironun %75’ini oluşturan saat ve %25’ini oluşturan gözlük satışlarıyla ilk çeyrekte reel büyüme oranı %40 olarak sonuçlandı. Arıkan Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Arıkan “Yıl sonunda %25’lik bir büyüme elde etmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Saat sektöründeki bilgi, tecrübe ve başarısını gözlük sektörüyle pekiştiren Arıkan Group, 2024 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Perakende kanalındaki güçlü markası Konyalı Saat ile 40+ mağazada gerçek saat ve gözlük markalarını tüketicileriyle buluşturan Arıkan Group’un ilk çeyrek reel büyümesi %40 olarak sonuçlanırken, bütçe gerçekleşmeleri %92’nin üzerinde seyretti. Büyüme oranına en çok etki eden ürün grubu olan saat tarafı cironun %75’ini oluştururken, şirketin başarı grafiğini belirgin bir şekilde artırdı. Gözlük tarafı ise cironun geri kalan %25’ini oluşturarak, Arıkan Group’un çeşitlendirilmiş ürün yelpazesinde önemli bir rol oynadı.

“Yıl Sonunda %25’lik Büyüme Elde Etmeyi Hedefliyoruz”

Kuruldukları günden bugüne müşteri memnuniyeti odaklı stratejilerle daha da güçlenmeyi hedeflediklerini belirten Arıkan Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Arıkan, “Her zevke ve kesime hitap eden geniş ürün yelpazesi ve fiyat aralığıyla, pazara sunduğumuz kaliteli ürün ve hizmetleri, sektördeki gücümüzü pekiştirmeye devam etmenin itici kuvveti olarak değerlendiriyoruz. İlk çeyrek sonuçları bize stratejik hedeflerimize ulaşma yolunda doğru noktada olduğumuzu gösterdiği için gururluyuz ve umut verici bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz. Buradan yola çıkarak yıl sonunda %25’lik bir büyüme elde etmeyi hedefliyoruz.

Özellikle saat tarafındaki büyümede, sektörel gücümüzü global bir vizyonla buluşturmamızın çok önemli olduğunu düşünmekteyiz. Arıkan Group olarak bugün geldiğimiz noktada, Türk tasarımı saatleri tüm dünyaya satan bir şirket olarak konumlandık. Ülkemizde olduğu kadar, yurt dışında da önemli bir iş hacmimiz var. Önümüzdeki dönemde global vizyonumunuz büyüme stratejimizi ve dinamiklerimize daha büyük katkılar sağlayacağını öngörüyoruz.

İlk çeyrek sonuçlarımıza, operasyonel verimliliğimizi artırmak için yaptığımız yatırımların da önemli katkısı oldu. Ancak daha da önemlisi, bu sonuçlar bize ileriye yönelik büyük bir motivasyon ve güven verdi. Şirket olarak, müşterilerimize ve paydaşlarımıza sağladığımız değeri artırmak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Değişen tüketici taleplerine uyum sağlama, operasyonel verimliliği artırma ve inovasyonu teşvik etme konusundaki çabalarımızı sürdüreceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Arıkan Group Hakkında

1985 yılında ticari hayatına saat sektörüyle başlayan Arıkan Group, yılların getirdiği deneyim ve özgün tasarımları ile gerçek saat tutkunlarının gönlünde taht kurmuştur.

Saat sektöründeki bilgi, tecrübe ve başarısını gözlük sektörüyle pekiştiren Arıkan, aynı zamanda kaliteli işçilik, trend tasarımlar ve malzeme seçimiyle de öne çıkar. Arıkan Group bünyesindeki öncü markalar Belmond, Beverly Hills Polo Club, Citizen, Essence, Gant, Slazenger, Lee Cooper, Quantum ve Wainer ile eşsiz koleksiyonlar sunmaktadır.

5.000’in üzerinde bayi ağı ile ithalat ve ihracatta 70 ülkeye uluslararası standartlarda uzman mesleki bilgi, beceri ve tam donanıma sahip olmasının yanı sıra perakende kanalındaki güçlü markası Konyalı Saat ile 40 mağazada gerçek saat ve gözlük markalarını tüketicileriyle buluşturan öncü ve yenilikçi bir firmadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziyaret

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk....

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik v...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Anadolu topraklarında Anadolu halkıyla birleşerek top yekûn savaşarak kazanıla...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziy...

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Magazin HABERLERİ
Web TV