a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

ABD’li gözlükçü Türkiye’de üretecek Avrupalıya kaliteli çerçeve satacak.

Dünyanın üçüncü büyük güneş gözlüğü ve optik çerçeve üreticisi ABD’li Marchon, ofis açarak girdiği Türkiye’de, gözlük çerçevesi üretmeye hazırlanıyor. Marchon Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Zotta, “Çin malı gözlük çerçevesi kullanmak istemeyen Avrupalı tüketici için 2012’de Türkiye’de üretime başlamayı planlıyoruz” dedi. Hülya GÜLER DÜNYANIN üçüncü büyük güneş gözlüğü ve çerçeve üreticisi […]

27 Mart 2011 - 22:29 'de eklendi ve 2837 kez görüntülendi. A+A-

ABD’li gözlükçü Türkiye’de üretecek Avrupalıya kaliteli çerçeve satacak.

Dünyanın üçüncü büyük güneş gözlüğü ve optik çerçeve üreticisi ABD’li Marchon, ofis açarak girdiği Türkiye’de, gözlük çerçevesi üretmeye hazırlanıyor. Marchon Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Zotta, “Çin malı gözlük çerçevesi kullanmak istemeyen Avrupalı tüketici için 2012’de Türkiye’de üretime başlamayı planlıyoruz” dedi.

Hülya GÜLER

DÜNYANIN üçüncü büyük güneş gözlüğü ve çerçeve üreticisi ABD’li Marchon, Çin malı gözlük çerçevesi kullanmak istemeyen Avrupalı tüketici ye Türkiye’de üretim yapmaya hazırlanıyor. Calvin Clein, Fendi, Jil Sander, Karl Lagerfeld, Lacoste, Nautica, Nike, gibi üzerinde lüks tüketim markalarının lisanslı üreticisi olarak güneş gözlüğü koleksiyonları tasarlayıp üreten Marchon’un Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Zotta, “Avrupa’da Türkiye’ye dönük ‘kalite’ algısı çok iyi. O nedenle burada gözlük çerçevesi üretmeyi planlıyoruz. Kendimiz üretebileceğimiz gibi yerel bir tedarikçi ile ortak olabiliriz” dedi.
2012’de başlayabilir
Marchon’un, genç nüfusun yarattığı fırsatları daha iyi değerlendirmek için Türkiye’deki faaliyetlerini yeniden yapılandırdığını söyleyen Zotta, “Global büyüme stratejimizde Türkiye bizim için öncelikli pazar. Bu nedenle 10 yıldır distribütörler aracılığı ile bulunduğumuz Türkiye’ye bizzat kendimiz gelmek istedik” şeklinde konuştu. Bu kapsamda ilk olarak Türkiye’de ofis açtıklarını belirten Zotta, Bundan sonraki adımda üretime başlayacağız. Üretimimiz bu yıla yetişemeyecek. Ancak 2012’de başlayabilmek için gerekli adımları şimdiden atıyoruz” dedi.
İtalya yerine Türkiye
Üretimlerinin ABD’nin yanı sıra ağırlıklı olarak İtalya, Çin ve Japonya’da olduğunu kaydeden Zotta şunları söyledi:  “Ağırlıklı tasarımımız İtalya’da. İtalya’da üretim maliyetleri çok yüksek. Buradaki gözlük çerçecesi üretimimizi Türkiye’ye kaydırabiliriz. Bunun planlamasını yapıyoruz şu anda. Türkiye, Avrupa’ya yakınlığı ve kaliteli insan gücü ile dikket çekiyor.”
Güneşli ülkenin fırsatları
Türkiye’nin iç pazarının da çok güçlü olduğunu hatırlatan Zotta şöyle konuştu: “Güneşli ülkenizde güneş gözlüğünün iyi bir geleceği var. Özellikle gençlerin moda takibi oldukça arttı. Optik gözlükte de aynı şekilde modaya uygunluk aranıyor. Güneş gözlüğü pazarı Türkiye’de hızla büyüyen bir alan, bunun yarattığı fırsatları değerlendirmek istiyoruz.”

Güneş gözlüğünde de ‘3 boyutlu’ dönemi

MORCHAN’ın güneş gözlüğü alanında son gelişmeleri yakından takip ettiğini kaydeden Nicola Zotta bu anlamda son olarak güneş gözlüğüne 3 boyutlu özelliğini kattıklarını söyledi. Zotta şunları söyledi: “5-10 yıl içinde 3 boyutlu televizyon kullanımı ve buna uygun televizyon yayınları ciddi artacak. Bu konuda biz de 3 boyutlu bombeli polerize güneş gözlüğü patenti aldık. 120 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışı söz konusu olacak bu gözlükler normal güneş gözlükleri gibi de kullanılabilecek.”

Taklit ürün için gümrük görevlilerini eğitiyoruz.

NICOLA Zotta, taklit ürün konusunun sadece Türkiye’nin değil her ülkenin sorunu olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Taklit ile mücadele etmek pek kolay değil. İtalya’da Prada, Lacoste mağazalarının 10 metre ilerisinde taklitleri satılıyor. Marchon olarak bizim gömrük görevlilerine yönelik bir eğitim projemiz var. Bu yolla taklit ürünlerin uluslararası pazarda dolaşmasını zorlaştırmayı amaçlıyoruz.”

Türkiye’de 3’üncü olmayı hedefliyoruz

MARCHON Türkiye’nin Genel Müdürü Emre Başıbüyük Marchon Türkiye’nin yakın dönem stratejisine ilişkin şunları anlattı: “Perakende mağazacılık düşünmüyoruz, ağırlıklı olarak toptan faaliyet göstereceğiz.
Bu yıl organizasyon yapımızdaki süreci tamamladıktan sonra 2012’de hızla pazar payımızı artıracağız. 2012 için 8 milyon dolar ciro hedefimiz var. Pazar payı olarak ise üçüncülüğü hedefliyoruz.”

Türklerin yüz yapısına uygun gözlük üretiyoruz

GÜNEŞ gözlüğü üretiminde model oluşturma aşamasında farklı yüz yapılarını dikkate aldıklarını kaydeden Nicola Zotta, “Örneğin Türkiye’de satacağımız gözlüklerde burun yapısı, elmacık kemiğinin çıkıklığı gibi bazı özellikleri dikkate alarak modellerde küçük değişiklikler yapıyoruz. Ülkeden ülkeye değişen yüz yapılarındaki farklılıkları ürünlerimize yansıtarak o ülkeye özgü üretim yapmış oluyoruz” diye konuştu.

Hürriyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sağlık Bakanlığında Genel Müdür değişikliği Sağlık Bakanlığında Genel Müdür değişikl...

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Dr. Celal Şahin atandı...

İtalyan OEM grubu Henry Jullien’i satın aldı İtalyan OEM grubu Henry Jullien’i ...

İtalya merkezli OEM gözlük tedarikçisi iVisionTech, Fransız Ticaret Mahkemesi tarafından yönetilen rekabetçi bir satış sürecinin ardınd...

50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz sorununu teşhis e...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını teşhis edebiliyor, bu sayede tanı ve tedaviyi hızlandırabiliyor....

Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bir coğrafyanın en ucunda bir yerdesiniz, ne piyas...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sağlık Bakanlığında Genel Müdür değişikliği Sağlık Bakanlığında Genel...

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Dr. Ce...

İtalyan OEM grubu Henry Jullien’i satın aldı İtalyan OEM grubu Henry J...

İtalya merkezli OEM gözlük tedarikçisi iVisionTech, Fransız ...

50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz so...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını...

Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürüt...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon ye...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji ...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözl...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firması...

AB ve Türkiye arasında tıbbi cihazların serbest dolaşımı AB ve Türkiye arasında tı...

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitr...

20 milyar dolarlık taklit 20 milyar dolarlık taklit...

Dünyada taklit pazarının büyüklüğü 350 milyar doları aştı. T...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Magazin HABERLERİ
Web TV