Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Yetkilerimizi sonuna kadar kullanacağız

Oda ve birliğe dava açan açana neredeyse sıraya girilmiş, Ufo görmüş köylü misali, ne yapacaklarını şaşırmış bir takım guruplar var.

20 Ekim 2019 - 16:50 'de eklendi ve 2574 kez görüntülendi. A+A-

Yetkilerimizi sonuna kadar kullanacağız

Değerli Meslektaşlarım,

Bilindiği üzere Türk Optisyen gözlükçüler birliğinin kurmuş olduğu yirmi bölge odası üye kayıt alma faaliyetlerine başlamış olup belirtilen süre içerisinde, üstüne düşen tüm hazırlıkları yerine getirerek odalarını genel kurullara taşıyacaklardır.

Bende kurucu başkanı olduğum 8.bölge Mersin optisyen ve gözlükçüler odasını diğer başkanlarım gibi, hızlı bir şekilde bu sürece hazırlamaktayım.

Biz yöneticiler, kurucu başkanlar ve merkez yönetimimiz aldıkları sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeye çalışırken, yabancı sermaye ve onlara uşaklık eden rant sevdalısı yerli işbirlikçileri boş durmayıp büyük emekler sonucunda elde ettiğimiz kamu niteliğinde kurulan oda faaliyetlerimizi engellemek, hatta açtıkları davalarla sonlandırmak çabası içine girmişlerdir.

Mezuniyetlerini ve akademik eğitimlerini altı yılda tamamlayan doktorlar, dört yılda tamamlayan eczacılar, beş yılda tamamlayan diş hekimleriyle, biz gözlükçüleri, yüce Türk parlamentosu çıkardığı kanunla aynı potanın içerisine koymuştur. Yani hayalini kurmuş olduğumuz oda ve birlik kanununu çıkararak mesleğin itibarını vermiş ve mesleğimizi layık olduğu yere taşımıştır. Emeği geçen tüm vekillerimize, yönetici dostlarıma, ve bir çakıl taşı kadar dahi emek harcamış meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Ancak gelin görün ki oda ve birliğe dava açan açana neredeyse sıraya girilmiş, ufo görmüş köylü misali, ne yapacaklarını şaşırmış bir takım guruplar var, bir taraftan Bütün maddiyatıyla oda birliğe saldıran yabancı sermaye diğer taraftan sahte anketlerle kendini anket birincisi çıkaran, beni meslektaşlarımız başkan görmek istiyor deyip üç beş şehri, genç optisyenlerin zihinlerini karıştırarak ya da karakteri oturmamış kukla başkan adayları bulmaya çalışarak, ele geçirmeye çalışan internet lensçisi ya da belgeselcisi ya da sahte ödüllü büyük iş adamı, diğer taraftan Diyarbakır ticaret odası ve yancıları, zannedersiniz ki Türkiye Büyük Millet Meclisi gözlükçülük mesleğine kapatma kararı almış. Tabi ki ateş alanların nedenini biz biliyoruz.

Özellikle arı kovanına çomak sokan, bir haftada çakma dernekler kuran, başına da bugüne kadar bu mesleğe hiç bir faydası olmamış birilerinin sırtından geçinmeyi meslek haline getirmiş zavallı birini koyan, yabancı sermaye ve zincir mağazalar, merhaba sizlere, bundan sonra biz desiniz, merak etmeyin.

Odanın vermiş olduğu kanuni yetkilerimiz neyse bunları sizler için sonuna kadar kullanacağız, eşit paylaşım ve eşit mesai saatlerini öğreneceksiniz, sahte lensçi, bu işler bittiğinde karnını doyurup seni şişmanlatan bizlerin boykotuna hazır ol. Eski usule döndük, arslan parçası belgeselci, bundan sonra kısasa kısas.

Bu arada bir öz eleştiri yapmam lazım, aramızda öyle bir figür var ki, on tane dişi şeytan bir araya gelse onu yaratamaz, çok enteresan bir kişilik, açgözlü ve bencil ne kadar sahiplenirseniz sahiplenin, ne verirseniz verin nankör, adı yetim kendi yetim olan, anamın adı döndü bende bu işten dönerim diyen, şahsıma ait en büyük hata, bu figür’e vermiş olduğumuz yetki ki hep karşısındaydım, muhalefettim, ancak demokratik çoğunluk ve mesleğin önünü açmak adına yaptığım yanlış; buna izin verdiğim için kendi adıma çok üzgünüm, tüm meslektaşlarımdan özür diliyorum.

Gelelim Diyarbakır’a, o bölgenin  gözlükçüsü olsam emin olun bir meslek adamı olarak Diyarbakır ticaret odasının açmış olduğu davadan dolayı çok ama çok utanırdım. Duruma bakınca insan biraz garipsiyor, Diyarbakır ticaret odasının bu konuyla ne alakası var diyor ve bende merak ediyorum. Sayın Diyarbakır ticaret odası başkanı siz gözlükçü müsünüz? Gözlükçüyseniz, diplomanızı hangi okuldan aldınız, iş yeriniz hangi adreste, hangi gözlükçü  derneklerinde görev yaptınız ya da yaptınız mı?

Siz benim mesleğime bugüne kadar hangi katkıyı sağladınız? Sizinle uzaktan yakından alakası olmayan bir konuda neden taraf oldunuz? Çok daha enteresanı da bu konuyu gerekirse meclise taşırız ne demek? Meslek geleceğini engellemeye çalışmak, yüce Türk parlamentosunun Türkiye gözlükçülerine hediye ettiği odaları yılların emeğini bertaraf etmeye çalışmak size ne kazandıracak. Siz yüce Türk parlamentosundan daha mı büyüksünüz? Hangi ülkenin insanısınız? Hangi bayrağa selam veriyorsunuz ki aslı ahilik olan meslek birleşimini engellemeye çalışıyorsunuz?

Size bu konuları meslek hainliği yaparak taşıyan ve de sizi bu konuya taraf eden isimlerini duymaktan hiç de haz etmediğim emek hırsızı aç gözlü yancılarınızla haddiniz olmayan konulardan uzak durun. Eğer buna devam ederseniz siz de gerekli cevabı misliyle alacaksınız..

Her meslektaşım artık şunu çok iyi bilsin. Biz kurucu yöneticiler artık sessiz kalmak yerine, sahaya inip yanlış algı üreten, mesleğimizi emperyalist güçlere teslim etmek isteyen, o ve onun yerli işbirlikçilerine, içimizdeki hainlere, tüm hukuki haklarını kullanarak anladıkları dilden cevap verecektir.

Bunu da yılmadan, yorulmadan yapacaktır.

Değerli meslektaşlarım çok olalım, birlikte olalım, hain ve zalimlerin karşısında tek olalım.

Saygılarımla..

 

8. Bölge Mersin Optisyen Gözlükçüler Odası
Serkan YAKAN
Başkan

 

Yasal Uyarı: optisyeninsesi.com‘da yer alan yazıların tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi, yazının tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak yazının bir bölümü, bu adrese aktif link verme şartıyla kullanılabilir. Yazar, kullanıcı ve okurun sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşü olup sadece kendisini bağlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Türkiye de Optisyenlik” konferansı yapıldı “Türkiye de Optisyenlik” kon...

Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik Programı öğrencilerinin katılımı ile “Türkiye’de Optisyenlik “konulu bir konferans düzenlenmi...

SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı hakkında duyuru SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı hakkında duyuru...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), TİTUBB/ÜTS bayilik kaydı hakkında bir duyuru yaptı. TİTUBB/ÜTS kayıt/bildirim işlemi tamamlanmamış tıbbi ...

Samsun Odası kayıtları tamamladı Samsun Odası kayıtları tamamladı

Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası'na kayıt olma mecburiyeti olduğunu ve 3 aylık süre içinde 440 üye kaydı yaparak kurulma çalışmalarını...

‘NOVAX, Silmo İstanbul’da yine yoğun ilgi gördü. ‘NOVAX, Silmo İstanbul’da yine yoğun ilg...

Silmoİstanbul 2019 Uluslararası Optik Fuarı başarıyla tamamlandı. 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İFM’de düzenlenen fuarda, Beta Op...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)

2
.. Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
karahan optik kadirMEVLÜT ATEŞ Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
karahan optik kadir
Ziyaretçi
karahan optik kadir

çok güzel konuşmuşsunuz.bazı arkadaşlar meslektaşlar,çalışanlar sizin söylemlerinizi farklı anlayabilir ve yorumlarlar. bana göre oda olmamızın kıymetini bilelim.ODA Olmamızın degerini daha sonra anlayacklar anlamayan arkadaşlar .Atatürkün CUmhuriyeti TÜKK MİLLETİNE Amagan Etigi gibi Optisyenler ODASI OLMAKTA BİR AYRICALIKTIR Bununun iyi analiz edilip anlaşilması gerekir.Tabiki her niymetin bir külfeti vardır. HERŞEY ÇK GÜZEL OLACAK Buna İnanın. Tüm meslek taşlarıma saygılar ve sevgiler.

MEVLÜT ATEŞ
Ziyaretçi
MEVLÜT ATEŞ

GÜZEL KONUŞMUŞSUNUZ … BENDE OPTİSYENİM HİÇBİR BİLGİLENDİRME YAPILMADAN İLLERDE BİR GRUP TOPLANIP KENDİ ARASINDA İL YADA İLLERİN ODA BİRLİĞİNİ KURUYOR… VE BEN BUNA OY VERMEDİM BENİ KİM TEMSİL EDİYOR ONU BİLE BİLMİYOR BAŞKAN KİM ÜYELER KİM BİLMİYORUM… ARTI ARALIK AYININ 31 GÜNÜ İÇİN 2019 YILIN YARIM AİDATINI KAYIT SIRASINDA BENDEN ALACAKLAR… ODA BİRLİĞİNİN BANA ŞİMDİDEN MADDİ ZARARI OLDU… ARTILARI HİÇ OLMAYACAK ÇÜNKÜ DEVLET NE DERSE ODA BİRLİĞİ ONU YAPACAK… BENİM BU SEKTÖRDE HİÇ UMUDUM KALMADI OPTİSYEN OLARAK…

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
“Türkiye de Optisyenlik” konferansı yapıldı “Türkiye de Optisye...

Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik Programı öğrencile...

SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı hakkında duyuru SGK, TİTUBB/ ÜTS kaydı ha...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), TİTUBB/ÜTS bayilik kaydı hakkı...

Samsun Odası kayıtları tamamladı Samsun Odası kayıtları ta...

Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası'na kayıt olma mecburiyeti ...

‘NOVAX, Silmo İstanbul’da yine yoğun ilgi gördü. ‘NOVAX, Silmo İstanbul’da...

Silmoİstanbul 2019 Uluslararası Optik Fuarı başarıyla tamaml...

OptisyeninSesi e dergi/ 74.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 7...

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden ...

Eczacılar başkanını seçti Eczacılar başkanını seçti...

Türk Eczacıları Birliği 42 Olağan Büyük Kongresinde seçimler...

2020 yılı OptikKoop yılı olacak! 2020 yılı OptikKoop yılı ...

2012 yılında kurulan Optik Koop aradan geçen sekiz yıl içind...

“Türkiye’de Optisyenlik “Konulu Konferans “Türkiye’de Optisye...

Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik Programı öğrencile...

Alcon Vision Care İş Birimi Direktörlüğü’ne Özge Yaprak Arslanalp atandı Alcon Vision Care İş Biri...

Alcon Vision Care İş Birimi Direktörlüğü’ne yeni atama gerçe...

Yakan, Birlik Genel başkanlığına aday Yakan, Birlik Genel başka...

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Genel Baş...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Özgür Köşe
İthal eden kadar Satıcı da artık sorumlu!

Yeni düzenlemeye göre Güneş gözlüklerinin ithalatçısı, Tedarikçisi kadar perakende satışını gerçekleştiren müesseseler de artık sorumlu olacaklar.

Kapat