a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Uşak’ta Göz Anjiyosu Hizmeti

Görme kaybının en önemli nedenlerinden olan şeker hastalığına bağlı göz tutulumu ve sarı nokta hastalığı başta olmak üzere bir çok retina yani göz sinir tabakası hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan ve artık günümüz teknolojisinde vazgeçilmez olan göz anjiyosu, göz tomografisi ve göz lazer cihazı Uşak Devlet Hastanesinde halka hizmet vermeye başladı.   Uşak Devlet Hastanesi […]

15 Nisan 2015 - 2:03 'de eklendi ve 2470 kez görüntülendi. A+A-

Uşak’ta Göz Anjiyosu Hizmeti

Görme kaybının en önemli nedenlerinden olan şeker hastalığına bağlı göz tutulumu ve sarı nokta hastalığı başta olmak üzere bir çok retina yani göz sinir tabakası hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan ve artık günümüz teknolojisinde vazgeçilmez olan göz anjiyosu, göz tomografisi ve göz lazer cihazı Uşak Devlet Hastanesinde halka hizmet vermeye başladı.

 

Uşak Devlet Hastanesi il genelinde ve çevre illerden gelen hastalara sağlık hizmeti sunumunda, sağlık alanında dünyada son teknoloji uygulamalara paralel olarak hastanene de modern tıbbın yeni uygulamalarını hayata geçirerek ve Uşak ilinde ilkleri başarmaya devam ediyor.

 

Uşak Devlet Hastanesi Göz Kliniğinde uygulanmakta ve artık günümüz teknolojisinde vazgeçilmez olan göz anjiyosu, göz tomografisi ve göz lazeri tedavisi hakkında Op.Dr.Duygu İnci Bozbıyık bilgi verdi.

 

Açıklamasında;

 

‘’Göz anjiyo cihazı (FFA) ile başta şeker hastalığı ve hipertansiyona bağlı göz tutulumu olmak üzere, sarı nokta hastalığı, gece körlüğü, göz tümörleri, retinanın yapısal bozuklukları, damar tıkanıklıkları, göz arkası sinir tabakasının ödemleri ortaya çıkarılabilmektedir. İşlem sırasında hastanın damarından ilaç verilir. İşlem, bu ilaç sayesinde retinanın özel bir kamera yardımıyla fotoğraflanmasından ibarettir.

 

Retina hastalıklarının tedavisinde kullanılan lazer ve göz içi enjeksiyonunun gerekliliğine anjiyo ile karar verilir. Göz tomografisi yani OCT de yukarıda bahsedilen retina hastalıklarının tümünün tanısında kullanılmasının yanı sıra göz tansiyonu (glokom) tanı ve takibinde de günümüzün vazgeçilmez bir tanı aracı haline gelmiştir. Girişimsel olmayan bir test olup çekim işlemi çok kolaydır. Herhangi bir ilaç verilmesine gerek kalmadan ağrısız ve zahmetsiz şekilde çok kısa sürede bu tetkik yapılabilir. Lazer, yaygın kullanılan bir tedavi aracıdır.

 

En sık iki kullanım alanı şeker hastalığına bağlı göz tutulumu ve sinir tabakasındaki (retina) yırtıklar ve deliklerdir. Tüm şeker hastalarında olmasa da bir çok şeker hastasında lazer tedavisi gerekmektedir. Sinir tabakası yırtıkları da göz muayenesi ile saptandıktan sonra yırtıklar lazer ışınıyla kapatılır ve çok defa ameliyata gerek kalmaz. Lazer tedavisi hasta ve hekim için çok kolay bir tedavidir. Uygulama hasta oturur pozisyondayken yapılmaktadır. Bir damla ile göz uyuşturulur ve mercekler yardımıyla lazer tedavisi uygulanır. Sinir tabakası yırtıklarında tek seans, şeker hastalarında ise birkaç seans tedavi gerekmektedir.

 

Op.Dr.Duygu İnci Bozbıyık açıklamasında son olarak Tüm bu tanı ve tedavi araçları ile ilimizde göz hastalıkları alanında büyük bir aşama kaydedilmiş olup, çevre illere sevk edilmek zorunda olan hastaların birçoğu bu yeni yöntemler sayesinde Uşak Devlet Hastanesinde daha ileri tanı ve tedavi hizmetine ulaşabileceklerdir. Dedi.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Yalçın Atlı göreve başladıkları zaman göz uzmanları tarafından kendilerinden talepte bulunulduğunu ve uzmanlarımızın taleplerini karşılama sözünü yerine getirdikleri için memnuniyetlerini dile getirdi.

 

Hastanemizde uzmanlarımız ve çalışma arkadaşlarımız ile yeni açılan göz anjio merkezimizin etkin ve verimli çalışmasını sağlayacak ortamlar oluşturmalıyız dedi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket çalışması

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini destekleyen bir çalışma başlatılmıştır....

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte çıkacak denli güven duyduğunuz bir arkadaş, size her zaman huzur verecek b...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetim...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari Operasyonlar Başkanı olacak. Jan Thore Foehrenbach ise Vision Care Franchise...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket ça...

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini...

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon&#...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari O...

Hasta bilgilerini paylaşmayın! Hasta bilgilerini paylaşm...

Aynı durum gözlükçüler içinde geçerlidir. Hasta verilerini p...

Aracınız kışa hazır, Gözleriniz de hazır mı? Aracınız kışa hazır, Gözl...

Sonbaharda çoğu insan arabasını yeniler ve daha çok güvenliğ...

Fatura/ Reçete teslim süresinin uzatılması Fatura/ Reçete teslim sür...

19 Kasım 2023 tarihinde yaşanan yağışlar sonucunda meydana g...

Türkiye Göz Sağlığı Araştırması Türkiye Göz Sağlığı Araşt...

Türkiye’de Optik Sektörü AB ülkelerine göre çok daha farklı ...

Afet bölgesinde yapılacak uygulamalar Afet bölgesinde yapılacak...

Depreme bağlı olumsuz etkilerin Adıyaman, Hatay, Kahramanmar...

Miyopluğun asıl sorumlusu bilgisayar ekranları Miyopluğun asıl sorumlusu...

Batı Avustralya'da yapılan bir araştırma miyopluğun asıl sor...

Magazin HABERLERİ
Web TV