a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optisyenlere Kamuda Kadro Formülü

Saygıdeğer Optisyen Meslektaşlarım, Devlet Personel Başkanlığı 13/03/2015 tarihinde güncellenen KPSS Yerleştirme Takvimi gereğince, 2015/2 KPSS Merkezi Yerleştirmeleri için yerleştirme talebinde bulunacak. Yerleştirmenin yapılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşları personel ihtiyaçlarını 10/08/2015 ve 09/10/2015 tarihleri arasında ihtiyac olan personel talep raporunun DPB ( Devlet Personel Başkanlığı ) evrakında olacak şekilde göndermeleri gerekmektedir. Bazı meslektaşlarımızın bu duyurudan […]

21 Ağustos 2015 - 12:17 'de eklendi.

Optisyenlere Kamuda Kadro Formülü

Saygıdeğer Optisyen Meslektaşlarım,

Devlet Personel Başkanlığı 13/03/2015 tarihinde güncellenen KPSS Yerleştirme Takvimi gereğince, 2015/2 KPSS Merkezi Yerleştirmeleri için yerleştirme talebinde bulunacak. Yerleştirmenin yapılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşları personel ihtiyaçlarını 10/08/2015 ve 09/10/2015 tarihleri arasında ihtiyac olan personel talep raporunun DPB ( Devlet Personel Başkanlığı ) evrakında olacak şekilde göndermeleri gerekmektedir.

Bazı meslektaşlarımızın bu duyurudan anladığı : Siz Optisyenler bağlı olduğunuz ilgili kurumlar size ihtiyaç duyacak , ihtiyaç duyduğu için bağlı olduğunuz kurum Bakanlıktan Optisyen alımını talep edecek, Bakanlık oturup inceleyip karar verip kurumun istediği Optisyen sayısına izin verecek, sonra liste talep formu Dpb’nın bu yayınladığı tarihler arasında evraklarına girecek, Dpb de Bakanlıktan istenen Optisyen sayısını kabul edip Ösym ye gönderecek ve Optisyen Ösym yerleştirme takvimin de açıklanarak atama gerçekleşecek.

Biz bunu bekliyorsak daha çok bekleriz belki 10 yıl belki 15 yıl.

Biz Genç Optisyenlerin bu duyurudan anladığımız ise : Optisyen/Gözlükçüsü, 33 Derneği ile ilk önce kamuda gerekliliğin çalışmasını yapıp bağlı olduğumuz T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı’na kamuda istihdamı kabul ettirmek, T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Optisyen talep etmesini sağlamak, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın da aynı şekilde DPB ye Optisyen talebi bildirdiğin de yani Optisyen talep formunun DPB evraklarına düştüğünde inanın geriye beklemek kalır.

Şimdi Optisyen meslektaşlarım önümüzde iki seçenek var, ya bekleyeceğiz yıllardır beklediğimiz gibi, ya da üyesi olduğumuz dernekler aracılığı ile Kurum yetkililerine derdimizi anlatıp, Kurumun anılan konuda gereğini yapması için çalışacağız.

Derneklerimize bizzat başvuru yaparak Sivil Toplum Kuruluşlarımızın gücü ile kurum ve Bakanlıklara çalışmalar başlatarak aynı zaman da çalışmaların içerisinde de yer alarak T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Dpb ye göndereceği talep formunda Optisyen unvanının da yer almasını başaracağız.

Buna kayıtsız kalamayız, kalmamalıyız. Dpb talep kapama son günü 9/10/2015, daha zamanımız var, gücümüz var, biz optisyenlerin olmadığımız hiç bir çalışma sonuç getirmez biran önce hep birlikte yüksek perdeden sesimizi yükselmeliyiz, sivil toplum kuruluşlarımızı harekete geçirmeliyiz.

Bu güne kadar yaptığı çalışmalar ile Bakanlığımız ve Kurumumuz yetkililerine sesimizi duyuran Sayın Yöneticilerimiz, Değerli Liderlerimiz, bir kez daha SESLENİYORUZ. Dpb personel talebi toplarken yapılmayan kadro çalışması diğer hiç bir zaman da yapılmasına gerek yok zaten olursa da pek inandırıcı olmaz.

İnanıyoruz ki; başta Konfederasyonumuzun değerli üyeleri, Federasyonlarımızın Başkanları ve üyesi olduğumuz meslek örgütlerimiz, dernek yöneticilerimiz, bu yol köprüden önceki son çıkış, bu gün destek zamanı, biz optisyenlere destek olun, yol gösterin, biz optisyenlere rehberlik edin, bu sorun sadece bizim değil Türkiye Gözlükçüsünün, Türkiye Optisyenlerinin sorunudur.

Bu yolda bizlere desteklerinizi esirgemeyeceğinize olan inancımızla en kısa zamanda atılacak adımların ayak seslerini duymayı umuyoruz.

 

Atanamayan Optisyenler Platformu

Not: ÖSYM, KPSS-2015/2 kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına 2. yerleştirme (atama) işlemlerini 16.11.2015 ila 25.11.2015 tarihleri arasında yapacaktır.

formul1

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SGK emeklilere indirim yapan kurum ve kuruluşları açıkladı SGK emeklilere indirim yapan kurum ve ku...

SGK, emeklilere yönelik olarak indirim yapan kurum ve kuruluşları 'emekliler.gov.tr' adresinden duyurmaya başladı. İl bazında duyurulan...

Sizinde sekiz zekanız var! Sizinde sekiz zekanız var!

Herkes sekiz zeka ile doğar desek ne düşünürsünüz?...

15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 milyon adete ulaşması, 2025 yılında ise tahmini %0,5 büyüme oranına ulaşması...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
SGK emeklilere indirim yapan kurum ve kuruluşları açıkladı SGK emeklilere indirim ya...

SGK, emeklilere yönelik olarak indirim yapan kurum ve kurulu...

Sizinde sekiz zekanız var! Sizinde sekiz zekanız var...

Herkes sekiz zeka ile doğar desek ne düşünürsünüz?...

15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu O...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının ye...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 m...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bede...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar Pera Palas’taki Sırlarla ...

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı’nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde, ...

Optisyenlik Müesseseleri ve Çalışanları için Mevzuat Optisyenlik Müesseseleri ...

Optisyenlik Müesseseleri, sağlıkla ilgili yasal yükümlülükle...

Gözlük ve tıbbi cihaz hakkında bilgilendirme Gözlük ve tıbbi cihaz hak...

Gözlük çerçevesi ve numaralı gözlük camı, 4703, 3359 ve 181 ...

Anlık çeviri yapabilecek yapay zekalı akıllı gözlük tanıtıldı Anlık çeviri yapabilecek ...

Akıllı gözlükler uzun yıllardır hayatımızda olsa da Apple Vi...

Barberini için güneş panelleri Barberini için güneş pane...

Orta İtalya'nın Abruzzo bölgesindeki Barberini fabrikasını ç...

Magazin HABERLERİ
Web TV