a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optik Sektörünün Bilgisine – EOS Danışma Kurulu

“Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu toplantısındaki görüş ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir: Optik Sektörünün  bilgisine, . “Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu […]

09 Şubat 2012 - 21:50 'de eklendi ve 1457 kez görüntülendi. A+A-

Optik Sektörünün Bilgisine – EOS Danışma Kurulu

“Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu toplantısındaki görüş ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

Optik Sektörünün  bilgisine,
.
Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu toplantısındaki görüş ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir:
.
1.Sektörümüzün Sayın büyüklerinin ,  derneklerin ve optisyenlik müesseselerin göstermiş olduğu tepkinin yönünün yanlış olduğunu bildirmek isteriz. Elegance Optik Shops; bağımsız optisyenlik müessese sahiplerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir birliktir. Geleceği kurumsallaşma çatısı altında bulunan bu müesseseler oluşturduğu birliğin sektörümüz tarafından halen doğru bir şekilde anlaşılmadığını verilen tepkilerin yönünden anlamaktayız. Elegance Optik Shops’ un şirketlerdeki yönetim kurulunun karşılığına gelen bir “DANIŞMA KURULU “vardır. Bu danışma kurulu birliği oluşturan bütün üyelerin oylarıyla seçilmektedir.
.
Bu süreçte sektörümüz  tarafından bizimle temasa geçilmesini beklerdik. Burada sektör büyüklerimize ve Optik sektör medyasına da bir çağrıda bulunarak tarihi sizler tarafından belirlenecek bir zamanda Elegance Optik Shopları ve yapısını anlatan detaylı ve geniş katılımlı bir toplantıyı düzenlemeye hazır olduğumuzu da bildiririz.
.
2. Elegance Optik Shops “Camı çerceveyi indirdik” kampanyasını uzunca bir süre devam eden ve tekrarlanan fiyatlı  optik çerçeve reklamlarına karşı olarak hazırlamıştır. Optik sektöründe yerini   almaya başladığı günden itibaren yaptığı reklamlarda optik sektöründeki değerleri dikkate alan Elegance Optik Shops, imaj ve bilinirlik reklamları yapmıştır.
.
Çok uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip onlarca optisyenlik müessesesi sahiplerinin zaten başka türlü davranması da beklenemezdi. Buna karşın  uzunca bir süre devam eden  ve tekrarlanan fiyatlı optik çerçeve reklamları hepimizin yaşadığı gibi müşterilerimizin yön değiştirmesine sebep olmuştur. Sektörden ve  derneklerimizden  bu reklam çalışmalarının devam etmemesi konusunda yaptıkları çalışmaların bitmesini sabırla bekledik.  Bütün çalışmalara karşın bu reklamların tekrarlanmaya başlaması ve çalışmaların sonuç vermemesi üzerine bizde bilinen kampanyayı gerçekleştirdik.
.
3. “CAMI ÇERÇEVEYİ İNDİRDİK” kampanya çalışması  10 yılı aşkın tecrübesi olan 8 optisyenlik müessesesi  sahibinden oluşan bir takım kuruldu. Bu takım yaptığı çalışma ile satılacak ürünleri belirledi.8 paket olarak hazırlanan kampanyada minimum fiyat 50 TL olarak belirlenmiş ve bu fiyatın altında herhangi bir ürün satışı yapılmamıştır. Ürünlerin liste fiyatları kampanyada belirtilmiştir. Kampanya dahilinde olan markaların sadece Elegance Optik Shopslar’da olan markalar olmasına özen gösterilmiştir.
.
4. Bütün bu konuları dikkate alarak yapılan “CAMI ÇERÇEVEYİ  İNDİRDİK” kampanyası sırasında sektör büyüklerimizin Sn.Kazım Ağca’ya yaptıkları çağrı üzerine ve  kendisinin talebi ile yapılan toplantıda mevcut reklam kampanyasının  beklentilere uygun bir şekilde,sektörel faydayı esas alan; çocukların göz muayenelerinin düzenli aralıklarla yapılması gibi tematik unsurlu reklamlarla yayın akışına devam edilmesine karar verilmiştir. Bununla birlikte EOS organizasyonu olarak bundan sonra yapılacak tüm fiyatlı reklamların yakından takipçisi olacağımızı ve tarafımızdan gösterilen anlayış ve duyarlılığın benzer şekilde gösterilip gösterilmeyeceğinin dikkatle izleneceğini belirtmek isteriz.
.
Saygılarımızla,
.
Elegance Optik Shops Danışma Kurulu
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 100 metre finalinde 10.53 saniyelik derecesiyle şampiyona rekoru kırarak altı...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziyaret

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk....

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik v...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Anadolu topraklarında Anadolu halkıyla birleşerek top yekûn savaşarak kazanıla...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(5 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
HULYA GÖKSOY
HULYA GÖKSOY
14 Şubat 2012 13:03

Sayın meslektaşlarım,…..reklam anlayışımız bu kadar basit ,ayaklar altına alınması çok üzücü…hele de tıp meslekleri adına yapıyorsak daha da üzücü bir durum. vapur içinde ki satıcılardan farkımız kalmadı.bir çatı altına gelinerek daha yapıcı olabilmek mümkün…saygılarımla

derya durak
derya durak
11 Şubat 2012 15:41

yapılan bir yanlış başka bir yanlışı örnek gösterilerek hafifletici bir sebep oluşturulamaz.meslek kanununda açıkça yer aldığı gibi.tüketiciyi telaşa sevk edici fiyat belirten reklam yasaktır.bizim yaptığımız meslek sağlık meslekleri grubuyla değerlendirilir yani eczane,diş hekimi vb.hangimiz görmüş bir diş hekiminin kampanya yapıp bir dolgu yaptırana bir dolgu bedava diye.bunun gibi bir çok örnek verilebilir.kısacası birbirimizi baltalamaktan,ben daha iyisini satarım onun sattığı kötüdür’cülükten vaz geçmek zorundayız.yoksa yerlere inmiş olan meslek itibarımız dahada kötüye gidicek.tüm meslektaşlarıma hayırlı kançlar dilerim.

DURAK OPTİK-Derya Durak

yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
14 Şubat 2012 18:52
Reply to  derya durak

DERYA HANIM SİZ NE KADAR DA DOĞRU YAZSANIZ İNANKİ BU GRUP CALIŞANALRI BİZLERE GÜLÜYOR

MURAT KÜÇÜKÇOLAK
MURAT KÜÇÜKÇOLAK
11 Şubat 2012 09:02

sayın meslektaşlarım ya bu konuyu ben anlamakta güçlük çekiyorum ya bu zat ı muhteremler bizimle dalga geçiyorlar.biz sgk ,müşteri,tedarikçi firma yetkilileri ile zaman içerisinde savaş verirken bu konu da soğuk duş etkisi yaptı. bu konuda daha önce yazdığım gibi bu ürünleri satanlar bir kez daha düşünmelidir, satmayanlarda bu firma yetkilisi kapılarına gelince camı çerçeve yi firma yetkilisine indirmelidir.tşk ederim sayğılar.

zeki ünal
zeki ünal
10 Şubat 2012 09:54

arkadaşlar TÜRKİYE CUMHURİYETİ bir hukuk devletidir siz diyorsunuzki diger reklamların kesilmesini bekledik kesilmedi bizde böyle bir reklam kampanyasına başladık yani yüzyıllardır süren kan davaları gibi onlardan bizden bir ne yapalım şimdi bütün sektör kendi çapında fiatla ilgili kampanya yapsın bütün sektör suçlumu olsun kanun açık fiatla ilgili reklam yasak yani TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ KANUNLARINA GÖRE SUÇ hepinize saygl ve sevgilerimle hayırlı işler hayırlı cumalar

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıld...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 10...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziy...

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Magazin HABERLERİ
Web TV