a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optik Sektörünün Bilgisine – EOS Danışma Kurulu

“Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu toplantısındaki görüş ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir: Optik Sektörünün  bilgisine, . “Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu […]

09 Şubat 2012 - 21:50 'de eklendi ve 1358 kez görüntülendi. A+A-

Optik Sektörünün Bilgisine – EOS Danışma Kurulu

“Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu toplantısındaki görüş ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

Optik Sektörünün  bilgisine,
.
Camı çerçeveyi indirdik”  kampanyası ile başlayan tartışmaları dikkat ve titizlikle inceliyoruz. Sayın Kazım Ağca’nın çağrısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz olağan üstü danışma kurulu toplantısındaki görüş ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir:
.
1.Sektörümüzün Sayın büyüklerinin ,  derneklerin ve optisyenlik müesseselerin göstermiş olduğu tepkinin yönünün yanlış olduğunu bildirmek isteriz. Elegance Optik Shops; bağımsız optisyenlik müessese sahiplerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir birliktir. Geleceği kurumsallaşma çatısı altında bulunan bu müesseseler oluşturduğu birliğin sektörümüz tarafından halen doğru bir şekilde anlaşılmadığını verilen tepkilerin yönünden anlamaktayız. Elegance Optik Shops’ un şirketlerdeki yönetim kurulunun karşılığına gelen bir “DANIŞMA KURULU “vardır. Bu danışma kurulu birliği oluşturan bütün üyelerin oylarıyla seçilmektedir.
.
Bu süreçte sektörümüz  tarafından bizimle temasa geçilmesini beklerdik. Burada sektör büyüklerimize ve Optik sektör medyasına da bir çağrıda bulunarak tarihi sizler tarafından belirlenecek bir zamanda Elegance Optik Shopları ve yapısını anlatan detaylı ve geniş katılımlı bir toplantıyı düzenlemeye hazır olduğumuzu da bildiririz.
.
2. Elegance Optik Shops “Camı çerceveyi indirdik” kampanyasını uzunca bir süre devam eden ve tekrarlanan fiyatlı  optik çerçeve reklamlarına karşı olarak hazırlamıştır. Optik sektöründe yerini   almaya başladığı günden itibaren yaptığı reklamlarda optik sektöründeki değerleri dikkate alan Elegance Optik Shops, imaj ve bilinirlik reklamları yapmıştır.
.
Çok uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip onlarca optisyenlik müessesesi sahiplerinin zaten başka türlü davranması da beklenemezdi. Buna karşın  uzunca bir süre devam eden  ve tekrarlanan fiyatlı optik çerçeve reklamları hepimizin yaşadığı gibi müşterilerimizin yön değiştirmesine sebep olmuştur. Sektörden ve  derneklerimizden  bu reklam çalışmalarının devam etmemesi konusunda yaptıkları çalışmaların bitmesini sabırla bekledik.  Bütün çalışmalara karşın bu reklamların tekrarlanmaya başlaması ve çalışmaların sonuç vermemesi üzerine bizde bilinen kampanyayı gerçekleştirdik.
.
3. “CAMI ÇERÇEVEYİ İNDİRDİK” kampanya çalışması  10 yılı aşkın tecrübesi olan 8 optisyenlik müessesesi  sahibinden oluşan bir takım kuruldu. Bu takım yaptığı çalışma ile satılacak ürünleri belirledi.8 paket olarak hazırlanan kampanyada minimum fiyat 50 TL olarak belirlenmiş ve bu fiyatın altında herhangi bir ürün satışı yapılmamıştır. Ürünlerin liste fiyatları kampanyada belirtilmiştir. Kampanya dahilinde olan markaların sadece Elegance Optik Shopslar’da olan markalar olmasına özen gösterilmiştir.
.
4. Bütün bu konuları dikkate alarak yapılan “CAMI ÇERÇEVEYİ  İNDİRDİK” kampanyası sırasında sektör büyüklerimizin Sn.Kazım Ağca’ya yaptıkları çağrı üzerine ve  kendisinin talebi ile yapılan toplantıda mevcut reklam kampanyasının  beklentilere uygun bir şekilde,sektörel faydayı esas alan; çocukların göz muayenelerinin düzenli aralıklarla yapılması gibi tematik unsurlu reklamlarla yayın akışına devam edilmesine karar verilmiştir. Bununla birlikte EOS organizasyonu olarak bundan sonra yapılacak tüm fiyatlı reklamların yakından takipçisi olacağımızı ve tarafımızdan gösterilen anlayış ve duyarlılığın benzer şekilde gösterilip gösterilmeyeceğinin dikkatle izleneceğini belirtmek isteriz.
.
Saygılarımızla,
.
Elegance Optik Shops Danışma Kurulu
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Uzağı görememek küresel bir sorun haline geldi? Uzağı görememek küresel bir sorun haline...

Çocuklarda uzağı görememe sorunu küresel bir sağlık krizine dönüştü. Vakalar neden yükseliyor? Yükseliş önlenebilir mi?...

Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görüşü Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görü...

Müessese vitrininde faaliyeti ile ilgili bilgileri, satışını yaptığı optik ürünler ile bu ürünlerin fiyatları ve anlaşma yapılan kuruml...

Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı yaptı Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı ...

Ankara’daki üniversite hastanelerinin yönetimlerinin alt birimlerine gönderdiği yazıda vakaların arttığı belirtildi....

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunmayın....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(5 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
HULYA GÖKSOY
HULYA GÖKSOY
14 Şubat 2012 13:03

Sayın meslektaşlarım,…..reklam anlayışımız bu kadar basit ,ayaklar altına alınması çok üzücü…hele de tıp meslekleri adına yapıyorsak daha da üzücü bir durum. vapur içinde ki satıcılardan farkımız kalmadı.bir çatı altına gelinerek daha yapıcı olabilmek mümkün…saygılarımla

derya durak
derya durak
11 Şubat 2012 15:41

yapılan bir yanlış başka bir yanlışı örnek gösterilerek hafifletici bir sebep oluşturulamaz.meslek kanununda açıkça yer aldığı gibi.tüketiciyi telaşa sevk edici fiyat belirten reklam yasaktır.bizim yaptığımız meslek sağlık meslekleri grubuyla değerlendirilir yani eczane,diş hekimi vb.hangimiz görmüş bir diş hekiminin kampanya yapıp bir dolgu yaptırana bir dolgu bedava diye.bunun gibi bir çok örnek verilebilir.kısacası birbirimizi baltalamaktan,ben daha iyisini satarım onun sattığı kötüdür’cülükten vaz geçmek zorundayız.yoksa yerlere inmiş olan meslek itibarımız dahada kötüye gidicek.tüm meslektaşlarıma hayırlı kançlar dilerim.

DURAK OPTİK-Derya Durak

yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
14 Şubat 2012 18:52
Reply to  derya durak

DERYA HANIM SİZ NE KADAR DA DOĞRU YAZSANIZ İNANKİ BU GRUP CALIŞANALRI BİZLERE GÜLÜYOR

MURAT KÜÇÜKÇOLAK
MURAT KÜÇÜKÇOLAK
11 Şubat 2012 09:02

sayın meslektaşlarım ya bu konuyu ben anlamakta güçlük çekiyorum ya bu zat ı muhteremler bizimle dalga geçiyorlar.biz sgk ,müşteri,tedarikçi firma yetkilileri ile zaman içerisinde savaş verirken bu konu da soğuk duş etkisi yaptı. bu konuda daha önce yazdığım gibi bu ürünleri satanlar bir kez daha düşünmelidir, satmayanlarda bu firma yetkilisi kapılarına gelince camı çerçeve yi firma yetkilisine indirmelidir.tşk ederim sayğılar.

zeki ünal
zeki ünal
10 Şubat 2012 09:54

arkadaşlar TÜRKİYE CUMHURİYETİ bir hukuk devletidir siz diyorsunuzki diger reklamların kesilmesini bekledik kesilmedi bizde böyle bir reklam kampanyasına başladık yani yüzyıllardır süren kan davaları gibi onlardan bizden bir ne yapalım şimdi bütün sektör kendi çapında fiatla ilgili kampanya yapsın bütün sektör suçlumu olsun kanun açık fiatla ilgili reklam yasak yani TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ KANUNLARINA GÖRE SUÇ hepinize saygl ve sevgilerimle hayırlı işler hayırlı cumalar

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Uzağı görememek küresel bir sorun haline geldi? Uzağı görememek küresel b...

Çocuklarda uzağı görememe sorunu küresel bir sağlık krizine ...

Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görüşü Dijital Tabelalar Hakkınd...

Müessese vitrininde faaliyeti ile ilgili bilgileri, satışını...

Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı yaptı Üniversite hastaneleri Co...

Ankara’daki üniversite hastanelerinin yönetimlerinin alt bir...

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunma...

1 milyar kişide görme bozukluğu bulunuyor 1 milyar kişide görme boz...

Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar insanın, önlenebilecek vey...

Üretim kapasitesini artıran firma ihracata başladı Üretim kapasitesini artır...

Üretim kapasitesini ve istihdam sayısını artıran firma, yurt...

Ağustos ayı katılım payı ödemesi Ağustos ayı katılım payı ...

Ağustos ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalışt...

İzmir Ticaret Odası fuara gönderiyor! İzmir Ticaret Odası fuara...

İzmirli Meslektaşlarımız Silmo Fuarına İzmir Ticaret Odası k...

Gözlük Cinsi Eşyaların Sınıflandırılması Gözlük Cinsi Eşyaların Sı...

Bakanlığımıza intikal eden muhtelif bilgilerden, gözlük çerç...

Gümrük kaçakçılarına fırsat verilmedi! Gümrük kaçakçılarına fırs...

Hakkari'de gümrük kaçağı gözlük 804 litre akaryakıt ve telef...

Magazin HABERLERİ
Web TV