Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sektöre önemli duyuru-TOOMD

Balçıkla sıvanamayacak güneşin aydınlattığı yolda mesleğe hizmet kervanımız yürümeye kararlılıkla devam edecektir.

12 Ağustos 2011 - 23:58 'de eklendi ve 18971 kez görüntülendi. A+A-

Sektöre önemli duyuru-TOOMD

OPTİK SEKTÖRÜNE ÖNEMLİ DUYURU 

03 Ağustos 2011 tarihinde www.optisyeninsesi.com web sayfasında, “Başkana Cevap” başlığı ile yayınlanan ve “Tartışma Büyüyor” gibi kışkırtıcı bir ibare içeren yazı, 12 Ağustos 2011 Cuma günü derneğimizin yönetim kurulu toplantısında incelenerek aşağıdaki metnin optik sektörüne duyurulmasına karar verilmiştir.

Öncelikle, Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği, muhatabı olmayan hiç kimse ile herhangi bir tartışma içerisine girmemiştir ve bundan sonra da girmeyecektir.

Genel Başkanımız sayın Abdullah AYDIN’ın, Optik ve Optometri adlı dergimizde yayınlanan yazısına cevap verme hakkı doğduğundan bahisle cevap veren şahıs, demokrasinin olmadığını iddia ettiği bu dernekte yönetim kurulu üyeliği yapmış ve demokrasiyi sınırsız serbesti ve haddini bilmezlik olarak algıladığından önce yönetim kurulu üyeliği sona ermiş ardından da diğer dava (!) arkadaşları ile birlikte Genel Kurul kararı ile dernek üyeliğinden ihraç edilmişlerdir.

Dernek üyeliğinden ihraç kararının kesinleştiği günden itibaren bu şahısların derneğimiz faaliyetlerini sorgulama ve bu faaliyetler ile ilgili yorum yapma hakları da ortadan kalkmıştır ve bu nedenle bu şahıs ve benzerleri kesinlikle derneğimizin muhatabı değillerdir.

Yönetim Kurulumuza hitaben yazı yazan şahıs, uzun zamandır derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgi ve ilgisi bulunmamasına rağmen, gerçeğe aykırı ifadeler içeren yazıları ile gerek yurt içinde ve gerekse ECOO nezdinde derneğimiz aleyhine karalama kampanyası yürütmektedir.

Derneğimiz ve özellikle yönetim kurulumuzda ve şubelerimizde özveri ile görev yapmış arkadaşlarımız hakkında yapılan türlü karalamalara cevap verilmeyecek ve polemiğe girilmeyecektir.

Sektör mensuplarının, derneğimiz faaliyetleri hakkında gerçeğe aykırı açıklamalarda bulunma hadsizliğini gösteren bu şahsın açıklamalarına itibar etmemeleri, faaliyetlerimiz ile ilgili bilgiyi derneğimizden istemeleri, doğru bilgiye ulaşabilmeleri adına önem taşımaktadır.

Balçıkla sıvanamayacak güneşin aydınlattığı yolda mesleğe hizmet kervanımız yürümeye kararlılıkla devam edecektir.

 

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği
Yönetim Kurulu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
OptisyeninSesi e dergi/ 87.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 87.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku...

Gözlük kullanımının yetersiz olmasının sebepleri nelerdir? Gözlük kullanımının yetersiz olmasının s...

Türkiye’de gözlük kullanım oranı ortalama yüzde 25-30 aralığında seyrettiği görülmektedir. Yıllık görme kusuru muayene ihtiyacının ise ...

Yeni kararlar açıklandı Yeni kararlar açıklandı

Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıl...

Optometri Optometri

Haber sitemizin Sağlık Köşesi programında bu hafta Optometri konusunu moderatör İlker Ayaz, Göz Doktoru Timuçin Yıldırım ile değerlendi...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(4 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mustafa uma
mustafa uma
9 yıl önce

birisi çıkmış ben genel beşkanım seni kim seçti . işportada satılan güneş gözlükleri avm lerde bakallarda satılan güneş gözlükleri ile mucadele et sgk ile raiçte anlaş ona buna kendini kral gösrerip otellerde avrupalarda boy gösterip kendini birşey zannetme meslek içinde birşeyler yapmak isteyenlerin önünü kesme arka taraftan karalamapolitiları uygulama erkek adam erkektir başkalrına maşa olmaz meslektaşları ile beraber yürü 4200 gözlukçü feryat ediyor . şimdiye kadar bu meslek 4 ay öncesin den zam alıyordu ne olduda sen kendini genel başkan ılan etin fiyatlar geri geldi . bbeş şahıs 4200 arkadaşımızın ekmegi ile oynamsın hayırlı ramazanlar

durmuş asmahan
durmuş asmahan
9 yıl önce

özlü sözler ile ancak şairlikte ilerlenir. Bizim sektörümüz gözlükcülük sektörü ….

M. Suat
M. Suat
9 yıl önce

Ben sektörün içinde bulunan tüm arkadaşlarımızın son 6-7 yıllık dönemi çok dikkatlice gözden geçirmesini istiyorum. Bu dönemde sahip olduğumuz tüm meslek sırlarımız ifşa olmuş, maliyetlerimiz gizli bir ağızdan dillendirilmiş “başımıza gelenlerin sebebi” bu olarak gösterilmiş ve kamuoyunda gözlükçü eşittir hırsız imajı şekillendirilmiştir. Kurum yetkilileri bu fırsatı çok iyi değerlendirmiş, karşısında hiçbir direnç görmemiş ve tüm pazarlık gücümüz elimizden alınmıştır. Bu arada oda temsilcilerimiz ödediğimiz aidatlarımızla Avrupa gezilerini , “mesleğin gelişimine katkı” adına yapıp, “gelişen mesleğimizin” saygınlığı ve güvenilirliği yok olurken, kendileri “Türkiye’de bulunamadıkları için” müdahalede bulunamamışlardır. Tüm toplantılarda oda yetkililerimiz, bir SGK görevlisi edasıyla “Sosyal güvenlik sisteminin artık bu yükü… Read more »

Optisyen
Optisyen
9 yıl önce

Bu nasıl demokratik bir dernek ki, en ufak bir eleştriye küfür ederek cevap veriyor. Bu dernek yöneticileri kendini ne zannediyor ki, bu kadar afra tafra satıyor.
Suyun başını tuttu diye, herkesi tehdit etme cüretini nereden buluyor ? Bizim paralarımızla yaptığı, mesleğimizi batırma noktasına getiren çalışmaları ve ” iktidar kuyrukçuluğunu” bırakıp, biraz da meslektaşlarına kulak verse daha iyi olmaz mı ?
Kasaba siyasetçiliğine özenircesine,”İftar yemekleri” gibi ucuz numaraları bırakmalı ve meslektaşlarını, yabancı zincirlere karşı nasıl korurum diye düşünmelidir.

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
OptisyeninSesi e dergi/ 87.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 8...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Gözlük kullanımının yetersiz olmasının sebepleri nelerdir? Gözlük kullanımının yeter...

Türkiye’de gözlük kullanım oranı ortalama yüzde 25-30 aralığ...

Yeni kararlar açıklandı Yeni kararlar açıklandı...

Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sa...

Ocak ayı katılım payı ödemesi Ocak ayı katılım payı öde...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

Yalnızlık Yalnızlık

BİR KIŞ AKŞAMININ ANATOMİSİ VE YALNIZLIK...

Konumuz Kurum Fiyatları? Konumuz Kurum Fiyatları?

Sizlerin başlangıç ve sonuca verdiğiniz değeri biz sürece ve...

Sivas Sağlık Hizmetleri STK Platformu Sivas Sağlık Hizmetleri S...

Sivas ilinde sağlık alanında faaliyet gösteren STK ların kat...

Optisyenlik Müesseselerinin dikkatine! Optisyenlik Müesseselerin...

Bilgimiz ve iznimiz harici gerçekleşen bu satışların, sektör...

TİTCK Duyuru! TİTCK Duyuru!

Tekilleştirilmiş optik ürünlerin Titubb den ÜTS ye aktarımı ...

Kornea enfeksiyonuna neden olabilir Kornea enfeksiyonuna nede...

Sosyal yaşamda gözlüğün yerini alan kontakt lensi muayene ol...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Switch to mobile version
Daha fazla Gündem, Haberler
Gözlükte Reklam

REKLAM İçinde bulunduğumuz zaman diliminde mücadele etmemiz gereken yeni bir olgu ile karşı karşıyayız.

Kapat