OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Meslektaş Olmaktan Utanç Duyuyoruz!

Tepki büyüyor, Whatsapp Haber Hattımıza mesajlar yağıyor. Sektörel sorunlarımızı daha hızlı sektörle paylaşmak adına düzenlediğimiz yeni whatsapp haber hattımıza sizlerden gelen bilgileri paylaşıyoruz.

15 Aralık 2016 - 13:11 'de eklendi ve 2685 kez görüntülendi. A+A-

Meslektaş Olmaktan Utanç Duyuyoruz!

Son yıllarda optisyenlik okullarının ardı ardına açılması sonucu yılda artık ortalama 2.000’den fazla mezun verilir hale geldi. 

Bundan 3-4 yıl geriye gittiğimizde gerek mezun sayısı gerek işsiz optisyen sayısı olması gerektiği gibi normalken şuan ki tablo ne yazık acı bir şekilde karşımızda.

Tepkiler Büyüyor!

Okuyan gençlerimizin çok az bir kısmı kendi iş yerini açabiliyor veya mesul müdür olarak iş bulabiliyorken kalan binlerce kişinin ne yapacağı konusunda yetkililerin ne bir çalışması veya açıklaması var.

İşte bu optisyenlerin diplomalarını yırtıp Whatsapp Haber Hattımıza diploma resimleri ile birlikte  gönderdiği mesajlar;

Sağlık Bakanlığı atamamızı yapmıyor. Aldığımız eğitimlere ilişkin Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışma imkanımızın olduğu halde bizlerin alanında başka meslek mensupları çalışıyor. Daha 4 sene önce olmayan bölümlerin bile bugün ataması varken, bizim 1992’den bugüne yok. Biz kamuda istihdam için çetin bir mücadele verirken üstüne bütün bunlar yetmiyormuş gibi kendi imkanlarımızla sürdürdüğümüz kadro çalışmalarını sosyal medyada fake hesapla (Aydeniz) adında ama gerçekte (Aydın) olduğunu bildiğimiz bir kişi bizlere iftira atarak haklı mücadelemizi baltalamaya çalıştı. Bizler bu şahsiyetle meslektaş olduğumuza utanıyoruz ve bu diplomaları yırtıp bu kişiyle artık aynı işi yapmak ve meslektaş olmak istemiyoruz. 

diyerek sitemde bulundular.

Bizde Optisyeninsesi Haber ekibi olarak gençlerimizin sorunlarının bir an önce çözülmesini diliyor ve
yırttıkları diplomalardan bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Haksız Rekabet ortamı yaratan firmalara düzenleme! Haksız Rekabet ortamı yaratan firmalara ...

Bazı optisyenlik müesseseleri ile rekabet şansınızı ortadan kaldıran firmalar arasındaki dikey anlaşmalara son vermek için Rekabet Kuru...

Kadro Mücadelesine Devam! Kadro Mücadelesine Devam!

Optisyenlerin Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ile Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezlerinin Optik Servislerine atamalarının yapılması için k...

Bir dönem kapanıyor! Vergi sistemi değişecek Bir dönem kapanıyor! Vergi sistemi değiş...

Yatırımın önünde engel haline dönüşen KDV sisteminde değişiklik için harekete geçildi. "Önce öde, sonra devletten al" dönemi kapanacak....

Optisyenlik Meslek Yüksek Okulları Optisyenlik Meslek Yüksek Okulları

2017 sınav sonucuna göre Üniversite tercihi yapacak olan ve önlisans ( iki yıllık ) program olan Optisyenlik başarı sıralaması ile bu b...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
 • ömer DURMUŞ

  bimere talep ve istek yağmurunda bulunalım.. ben yaptım fakat bir tek olunca pek etkili olmuyor.. maalesef..bunlar böyle nereye kadar… denetleyenlerimiz bari bizden olsa yok hiç deilse kadromuz olurdu. ama anlatamıyorsunuz maalesef.. size bimere gönderdiğim yazıyı vede cevabını gönderiyorum ,
  gönderdiğim :
  Başvuru Tarihi:
  30.08.2016
  Başvuru Yolu:
  İnternet
  Başvuru Tipi:
  İstek
  Degerli basbakanim. Ben 2005 yili mugla unv.s.h.m.y.o optisyenlik programi mezunuyum. Şuana dein istihtam sorunumuz yoktu. Ama ne varki sizin kucuk illere yaptiginiz guya yatirimlar kucuk illere bu bolumu fazla fazla acmaniz bizim istihtam sorunumuzu ortaya cikardi soyleki su an bu bolumden mezun sayisi cok vede bu bolumden mezun olam herkes dukkan acmasi sozkonusuda deil. Acik olan gozlukculere diplomamizla istihdam ediliyoruz. Suan itibariylede bu sebeble issizim. Ayricq kpss de de kadro yerimiz yok. Kosgepden kredi kullanmak istedim. Girisimcilik belgesi gibi bir kurs istiyorsunuz benim diplom zaten isim konusunda bir guvence sayilmazmi.issizlik parasina muracaat ettim onuda vermediniz. Bir vatandas devletinden hukumetinden ne gibi baska istegi olur….

  cevap:Sayın Ömer Durmuş Başbakanlık’a yaptığınız iş isteğiniz ile alakalı önümüzdeki hafta içi İşkur Altındağ Hizmet Merkezi’ne gelip sistemde varolan açık iş ilanları hakkında bilgi almak ve başvurmak için İş ve Meslek Danışmanı Emel Kavuncu ile görüşebilirsiniz.(İşlemlerinizin daha sağlıklı olması adına gelmeden önce görüşeceğiniz İş ve Meslek Danışmanı’nın adı ve soyadını bir kağıda not edip, Bimer tarafından iş aramak için yönlendirildiğinizi ve ilgili İş ve Meslek Danışmanı’nın adını danışmaya belirtmeniz gerekmektedir.) Cevabı Değerlendi
  kosgebin cevabı:
  Sn Ömer DURMUŞ;
  Kendi işinizi kurmak için KOSGEB Girişimcilik Destek Programında yer alan Yeni Girişimci Desteği’nden ilgili mevzuatında belirtilen başvuru şartlarını sağlıyor olmanız durumunda faydalanabilirsiniz.
  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında sağlanan Yeni Girişimci Desteğini alabilmek için öncelikle şirket kurmadan; KOSGEB tarafından ilgili Uygulama Esaslarda belirtilen bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almış olmak gereklidir.
  Bu kapsamda, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimize katılmak için http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste linkinden bulunduğunuz ilde açılacak olan eğitimleri takip ederek öncelikle bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmanız gerekmektedir. Söz konusu eğitimler asgari 32 ders saati olarak uygulanmakta olup, ücretsiz ve herkesin katılımına açıktır. Eğitime katılmak için ayrıca bulunduğunuz ildeki KOSGEB Müdürlüğü ile de irtibata geçebilirsiniz.
  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi alabilmek için ise söz konusu eğitime devam şartını yerine getirmiş olmanız beklenmektedir. Tüm KOSGEB Eğitimleri ve Destekleri ücretsiz ve aracısız sağlanmaktadır. Bu noktadan hareketle size aksini belirten aracı kişi ve firmalara lütfen itibar etmeyiniz.
  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgenizi aldıktan sonra Yeni Girişimci Desteğine başvuru yapabilmek (kullanıcı adı/şifre alımı vb.) ve ayrıca faydalanabileceğiniz diğer/alternatif KOSGEB Destekleri ile ilgili bilgi almak için size en yakın KOSGEB Müdürlüğümüze başvuru yapmanız beklenmektedir.
  Yeni Girişimci Desteğine başvuru yapabilmek için*:
  -Girişimcinin başvuru tarihi itibariyle son 1 (bir) yıl içerisinde aynı faaliyet konusunda (Güncel NACE-Ekonomik Faaliyet Sınıflamasında yer alan 4’lü koda göre) şahıs işletmesinin bulunmaması gerekmektedir.
  -Girişimcinin tüzel kişi statüsünde kurulmuş herhangi bir işletmede%50’den fazla ortaklığının olmaması gerekmektedir.
  – Girişimcinin kuracağı işletme, Türk Ticaret Kanunu’nda tanımlı gerçek veya tüzel kişi statüsünde olmalıdır. Kurulacak işin bulunduğu VS.VS. VS

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Haksız Rekabet ortamı yaratan firmalara düzenleme! Haksız Rekabet ortamı yar...

Bazı optisyenlik müesseseleri ile rekabet şansınızı ortadan ...

Kadro Mücadelesine Devam! Kadro Mücadelesine Devam!...

Optisyenlerin Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ile Sağlık Sos...

Bir dönem kapanıyor! Vergi sistemi değişecek Bir dönem kapanıyor! Verg...

Yatırımın önünde engel haline dönüşen KDV sisteminde değişik...

Optisyenlik Meslek Yüksek Okulları Optisyenlik Meslek Yüksek...

2017 sınav sonucuna göre Üniversite tercihi yapacak olan ve ...

Sektörün sıkıntısı veri eksikliği! Sektörün sıkıntısı veri e...

Sektörümüzün, günlük işleyişi esnasında ve/veya özel projele...

Sağlık sektöründe 60 bin kurumun e-Fatura’ya geçirilmesi planlanıyor Sağlık sektöründe 60 bin ...

Sosyal Güvenlik Kurumu’na fatura düzenleyen tüm özel hastane...

Gözlük Kullanıcılarının Cam Tercihleri! Gözlük Kullanıcılarının C...

Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Opti...

LVMH yönetim ekibine Nicola Brandolese’yi atadı LVMH yönetim ekibine Nico...

Nicola Brandolese gözlük devi Luxottica’dan Mayıs ayında Fra...

Optisyenlik Okulları Hakkında Bildiri! Optisyenlik Okulları Hakk...

Optisyenler Platformu Optisyenlik Meslek Yüksek Okullarının ...

Ataması yapılmayınca bunalıma girdi. Ataması yapılmayınca buna...

Ataması yapılmadığı için bir süredir bunalımda olduğu öğreni...

Magazin HABERLERİ
Web TV