Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Koreli Gözlükçüler, İTO Gözlükçülük Meslek Komitesini ziyaret etti.

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği ve Güney Kore Gözlükçüler derneği arasında imzalanacak iyi niyet sözleşmesi için TOOMD ni ziyaret eden Güney Kore yetkilileri, Dernek Başkanı Sn. Turgut Vardi ve Genel sekreter Sn.Mustafa Uzunoğlu ile görüşmenin ardından İstanbul Ticaret odası Gözlükçülük Meslek komitesini ziyaret etti.

04 Temmuz 2017 - 14:44 'de eklendi ve 1756 kez görüntülendi. A+A-

Koreli Gözlükçüler, İTO Gözlükçülük Meslek Komitesini ziyaret etti.

Kore Gözlükçüler Heyeti 03 Temmuz 2017 Pazartesi Günü İstanbul Ticaret Odası Gözlükçülük Meslek Komitesini ziyaret etti.

İstanbul  Ticaret Odasında gerçekleşen ziyarete Kore’nin ulusal optik fuarı DİOPS yetkilisi Baek Sung-il, organizasyon yöneticisi Rachell Ahn ve tercümanları katıldı.

İstanbul Ticaret Odası gözlükçülük meslek komitesi başkanı Sn. Orhan Küreli, Meclis üyesi Sn. Numan Hocaoğlu ve komite üyesi Sn. İsmet Depdep, Kore ekibini oda da ağırladılar.

Toplantıya TOOMD yönetimi de iştirak etti.

Ziyaretin başlangıcında İTO Gözlükçülük Meslek Komitesi Başkanı Sn. Orhan Küreli, İTO’ nun genel yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Ardından Komite üyeleri kendini tanıttı.“Türkiye İle Kore Arasında Ticaret Artmalı”

Türkiye ile Güney Kore arasındaki ticaret hacminin düşük kaldığına dikkat çeken Baek Sung-il, ticari ilişkinin artması gerektiğini belirtti. Çeşitli zamanlarda Kore’den ticari heyetlerin geldiğini söyleyen Baek Sung-il, ellerinde yeterli bilgi olmadığı için eksik kaldıklarını ifade etti. Bu nedenle Güney Koreli optik imalatçıları Türk firmalarıyla tanışmak üzere 24 Temmuz Pazartesi günü Topkapı Eresin otelinde ithalatçı Türk firmalarıyla Türkçe-Korece tercüman eşliğinde bire bir iş görüşmeleri yapmak için bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.İTO Meclis üyesi Sn. Numan Hocaoğlu da Koreli meslektaşlarımızın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türk ithalatçıların Kore cam ve çerçeve üretimine ilgisinin artması için fiyatların aşağıya çekilmesi ve birim ürünlerde uygulanan adet miktarlarının düşürülmesi gerektiğini belirtti.Güney Kore heyeti, not aldıklarını ziyarete gelecek Kore üreticilerine taleplerin aktaracaklarını söylediler.

Organizasyon yöneticisi Rachell Ahn; Koreli üreticileri Türkiye’deki işadamları ile buluşturabilmek için bizim iyi bir analiz yapmamız gerekiyor. Her iki tarafın ihtiyaçlarına ve sorularına cevap bulabilmeliyiz. Bu konuda bilgi alışverişinde bulunabiliriz.” dedi.İTO Meslek Komitesine yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Baek Sung-il, iki ülkenin ilişkide kalması gerektiğini savundu. 24 Temmuzdaki görüşmelere Güney Kore Gözlükçüler dernek başkanınında geleceğini söyledi.

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Başkanı Sn. Turgut Vardi; Ülkeler arasındaki diyalogların sektörlerin gelişiminde büyük önem arz ettiğini, Güney Kore gözlükçüler dernek başkanı ile tanışmaktan büyük onur duyacağını belirtti.

Gözlükçülük Meslek Komitesi misafirlerine sundukları hediyelerin ardından çekilen toplu fotoğraflarla ziyaret tamamlandı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kimlik Bildirme Kanunu “ÖNEMLİ” Kimlik Bildirme Kanunu “ÖNEMLİR...

1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 1. maddesi iş yerlerini de bağlayıcı kılarak "çalışanların ve işten ayrılanların kimliklerinin bi...

Silmoİstanbul optik fuarında bir “müze “ Silmoİstanbul optik fuarında bir “müze “...

Ülkeler mitolojilerine bile sahip çıkıyorlar. Müze tarihtir. Mesleğimizin hafızasıdır. Mesleğimizin tarihidir. Geçmişin yaşatılmasıdır....

Silmo İstanbul 2017 Fuarında Cemfa Optik üstün ZEISS yeniliklerini müşterilerine sundu. Silmo İstanbul 2017 Fuarında Cemfa Optik...

2016 yılının en iyi gözlük camı seçilen ZEISS DriveSafe Gözlük Camlarının tanıtımına Silmo 2017 İstanbul fuarında devam edildi. Yeni ti...

Bazı primlerin ödeme sürelerine dair açıklama Bazı primlerin ödeme sürelerine dair açı...

5 Aralık 2017 tarihli ve 30261 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle “2017 yılı Kasım ayına ilişkin bazı prim...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Kimlik Bildirme Kanunu “ÖNEMLİ” Kimlik Bildirme Kanunu &#...

1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 1. maddesi iş yerlerin...

Silmoİstanbul optik fuarında bir “müze “ Silmoİstanbul optik fuarı...

Ülkeler mitolojilerine bile sahip çıkıyorlar. Müze tarihtir....

Bazı primlerin ödeme sürelerine dair açıklama Bazı primlerin ödeme süre...

5 Aralık 2017 tarihli ve 30261 sayılı Resmî Gazetede yayımla...

Yönetimden İstifa Yönetimden İstifa

Gördüğüm lüzum üzerine Ankara Gözlükçüler Derneği yönetim ku...

Şimdi ne olacak? Şimdi ne olacak?

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın Bazı Kanunlarda...

Dünya markası güneş gözlükleri tek tık ile kapınızda! Dünya markası güneş gözlü...

Optigo, hızlı ve kolay sipariş verebilmenin yanı sıra, günlü...

SGK, 2017 Eylül Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2017 Eylül Ayı Reçet...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

“BETA OPTİK-NOVAX”, Fuar Aksiyonlarıyla İlgi Çekiyor! “BETA OPTİK-NOVAX&#...

Bu yıl 30 Kasım-03 Aralık’2017 tarihleri arasında düzenlenen...

Jandarmaya GBT gözlüğü geldi Jandarmaya GBT gözlüğü ge...

Jandarma, 'Takbul teknolojisi' ile suçlulara göz açtırmayaca...

İTO Başkanı İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlandı İTO Başkanı İbrahim Çağla...

Kalp krizi sonrası hayatını kaybeden İstanbul Ticaret Odası ...

Magazin HABERLERİ
Web TV