favor
Optisyenin Sesi

Kararı protesto ediyoruz!

Bu Haber 04 Mayıs 2021 - 17:57 'de eklendi ve 1016 kez görüntülendi.

Buradaki amaç kazanç değil müşterilerimize hizmet etmek. Bu konuyla ilgili arkadaşlarla bir araya gelip karar aldık. Nöbetçi Optisyenlik Müessesesi uygulamasına karşıyız” dedi.

Sektörel video haberlerimizin tamamını izlemek için tıklayınız
YouTube Kanalımıza abone olun. Yayınlarımızdan ilk siz haberdar olun.

İçişleri Bakanlığı, tam kapanmada kısıtlamaya takılan optisyenlik müesseseleri için yeni bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada; ‘Valilikler ve Kaymakamlıklar tarafından her ilçede bir nöbetçi optisyenlik müessesesinin açık olması sağlanacaktır’ dendi. Açıklamanın ardından bir araya gelen Tireli gözlükçüler, ‘Nöbetçi Gözlükçü’ uygulamasının doğru olmadığını, kararı protesto etmek için işyerlerini açmayacaklarını söylediler.

Optik ürünlerin kişiye özel sipariş ile hazırlandığını, ölçü alımı, çerçeve tedariki ve satış işleminin aynı gün içinde gerçekleşemeyeceğini söyleyen gözlükçüler, sağlık kuruluşları açık olduğu sürece optisyenlik müesseselerinin de açık olması gerektiğini savundu.

“KARARI PROTESTO EDİYORUZ”

Tire’de gözlükçülük yapan Serkan Kulak, nöbetçi optisyenlik uygulamasını kabul etmediklerini, kararı protesto ettiklerini söyledi. Kulak açıklamalarını şu cümlelerle sürdürdü; “Kararı protesto ediyoruz. Bizler sağlık işiyle uğraşıyoruz. Hastanelerde muayene devam ederken gözlükçülerin açık olmaması kanuna aykırı. O yüzden bizler de nöbetçi gözlükçülüğü protesto ediyoruz. İşyerlerimizi hiçbir şekilde açmayacağız. Kararımızın sonuna kadar arkasındayız. Talebimiz hastaneler açık olduğu sürece eczaneler gibi gözlükçülerin de açık olmasıdır.”

“ÖZEL SİPARİŞ İLE ÇALIŞIYORUZ”

Bir diğer gözlükçü Aşkın Düşmez ise çalışma sistemlerinin sipariş üzerine olduğunu, müşterilerin ihtiyacını karşılamak için bir günün yetmediğini söyleyerek şöyle konuştu; “Hastanede poliklinik hizmetleri olduğu sürece optisyenlik müesseselerinin açık olması gerektiğini düşünüyorum. Nöbetçi gözlükçülüğün hiçbir anlamı yok. Çünkü bizim işimiz eczane sektörü gibi değil. Biz raftan ürün alıp hastaya teslim etmiyoruz. Bizim sektörde özel sipariş dediğimiz camlar var. Bu camlar da elimizde hazır olmuyor.

Tedarikçi firmalarımızda kişiye özel üretim yapılıyor. Camlar da en erken ertesi gün geliyor. Örneğin bizim müessesemiz nöbetçi olduğu gün gelen bir reçeteyi ertesi gün teslim edemeyeceğimize göre nöbetçi olmamızın da bir anlamı yok. O yüzden bizler kesinlikle nöbetçi optisyenlik müessesesine karşıyız”

“KARAR ALDIK. AÇMIYORUZ”

Kararın ardından bir açıklama da Şükrü Filiz’den geldi. Tire hizmet veren tüm gözlükçülerin ortak kararla işyerlerini açmayacağını belirten Filiz; “Poliklinikler açık olduğu süre içinde bizler de halka hizmet vermek zorundayız. Bizim ürünlerimiz raflardan alınıp satılan ürünler değil. Bu nöbetçi sistem ile cam tedarik edemeyiz. Vatandaşın işini göremeyiz. Onun için nöbetçi olarak açmanın çok büyük anlamı yok.

Eczaneler gibi hastaneler açık olduğu sürece hizmet vermemiz uygundur. Buradaki amaç kazanç değil müşterilerimize hizmet etmek. Bu konuyla ilgili arkadaşlarla bir araya gelip karar aldık. Nöbetçi Optisyenlik Müessesesi uygulamasına karşıyız” dedi.

Kaynak: https://www.habertire.com/gundem/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Saban.tunca
Saban.tunca
2 ay önce

Gözlük siparişi aldım camlar elimde yok bir gün sonra gelecek, öğünde benim işlerim kapalı sipariş almanın anlamı ne akli selim biri bu anlatsın. Bi hafta önce gözlük siparişi verdim bugün aldığım ürünler kapalı ; Eczacı komşum kolayı teslim aldı. Ben isyerime ait ürünleri teslim alamiyorum, gozlukculer hizmet sektörüdur; Amaç eziyet etmek değil hizmet etmek için varız.

ilhami
ilhami
2 ay önce

bu saçma kararı kim akıl ettiyse nörolojiye bir görünsün.

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Fidan Bağışı Fidan Bağışı

Vakfımız çalışmalarını 81 ilde, 900 bini aşkın gönüllümüzün ...

Optisyenlik 2021 Taban Puanları Optisyenlik 2021 Taban Pu...

2021 Optisyenlik (2 Yıllık) taban puanları ile başarı sırala...

Görmek! Görmek!

Düzenli Göz muayenelerini genel sağlık bakımının bir parçası...

OptikKoop güven tazeledi OptikKoop güven tazeledi

S.S. Optikçiler Optikkoop temin tevzi kooperatifi Genel kuru...

Haziran ayı katılım payı ödemesi Haziran ayı katılım payı ...

Haziran ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalışt...

‘Sarı nokta’ 30 milyon kişiyi etkiliyor ‘Sarı nokta’ ...

Türkiye’de giderek artan sarı nokta hastalığı havuzuna her s...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler bel...

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde e...

Sektörün sıkıntısı veri eksikliği! Sektörün sıkıntısı veri e...

Sektörümüzün, günlük işleyişi esnasında ve/veya özel projele...

Güneş gözlüğünde zaman aşımına dikkat! Güneş gözlüğünde zaman aş...

Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş ...

Çalışma süreleri yönetmeliğinde değişiklik Çalışma süreleri yönetmel...

Haftalık İş Günlerine Bölünemeyen Çalışma Süreleri Yönetmeli...

Önceki yazıyı okuyun:
Karmaşa devam ediyor!

Tam kapanmada gözlükçülerin faaliyetlerine geçici olarak ara verildi. İstanbul Gözlükçüler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İlker Ayaz, " Süre çok uzun,...

Kapat