a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Kanser Hastası Çocuklar Yararına Açık Artırma

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş, vefatından 20 gün kadar önce imzaladığı safari gömleği ile, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat değişim döneminde kullandığı gözlükleri açık artırmada satılacak.

04 Kasım 2015 - 14:16 'de eklendi ve 1978 kez görüntülendi. A+A-

Kanser Hastası Çocuklar Yararına Açık Artırma

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’nün iyileştirilmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak başlatılan “50+ Projesi” kapsamında 26 Kasım Perşembe akşamı açık artırma düzenliyor.

Kanser ve lösemi ile mücadele konusunda toplumu bilinçlendirmek ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek adına 14 yıldır faaliyetlerini sürdürmekte olan Kemal Saraçoğlu Vakfı’nın, “50+ Projesi” 3 Kasım Salı günü Rüstem Kitabevinde düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’nün iyileştirilmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak başlatılan projenin basın toplantısı, Kemal Saraçoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nevhiz Özer ve projenin yürütülmesine gönüllü destek veren firma yetkililerinin katılımlarıyla saat 10:00’da başladı.

“2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası”na denk gelen “50+ Projesi”nin tanıtım toplantısında 2010 yılında filizlenen bu projenin planlanmaya başladığında Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nin yeni bir binaya taşınacağı söylemlerinin olduğu ve Vakfın bu projeden elde edilecek geliri, aslında yeni binanın iç mefruşatı için kullanma hedefi ile yola çıktığı belirtildi. Fakat süreç içerisindeki gelişmeler neticesinde Çocuk Onkoloji Servisini yeni bir binaya taşımak fikrinden vazgeçilerek, Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesindeki mevcut konumunun iyileştirilmesi kararının yetkililer tarafından kendilerine iletildiği ifade edildi. Bu karara rağmen projeye yılmadan devam eden Vakıf, iyileştirme çalışmalarının yakın takipçisi olacaklarını ve projeden elde edilecek geliri, mevcut Çocuk Onkoloji Servisinin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanacaklarını vurguladı.

50+ Projesi Kanser Hastası Çocuklara Umut Olacak

Vakıf adına toplantıda konuşma yapan Mütevelli Heyeti Başkanı Nevhiz Özer konuşmasının başında “Her geçen gün artmaya devam eden kanser hastalığı vakaları sebebi ile Vakfımıza üye 0-21 yaş arası kanser hastası sayısı ne yazık ki bugün itibarı ile 71 gibi ürkütücü rakamlara ulaşmıştır. Buna rağmen, hem kansere yakalanan hastalarımız ile kenetlenerek hem de işbirliği içerisinde olduğumuz kurum ve kuruluşlarla el ele vererek kansere karşı mücadelede titizlikle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vakıf kurucuları olarak bizler, kanser hastalığı ile karşılaştıktan sonra çok zorlu bir süreçten geçen çocuklarımıza ve ailelerine yardımcı olabilmeyi, onların yüklerini hafifletebilmeyi asli görevimiz olarak benimsiyor ve bu vizyonla faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Projenin içeriğine ilişkin bazı detayları da paylaşan Özer konuşmasına şöyle devam etti: “Vakıf olarak temennimiz çocuklarımızın en iyi şartlarda tedavi görmelerine katkıda bulunmak; üye çocuklarımızın ve ailelerinin maddi, manevi yanlarında olmaktır. Bu temennimizi gerçekleştirebilmek için başlattığımız “50+ Projesi” kapsamında 26 Kasım Perşembe akşamı saat 19:00’da The Colony Otel’de bir açık artırma düzenliyoruz. Dünyanın birçok ülkesinden ve Kuzey Kıbrıs’tan birbirinden değerli sporcu, politikacı ve sanatçıya ait nadide ürünler açık artırma yoluyla satılarak ürünlerden elde edilecek gelir, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’nün iyileştirilmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacaktır.”

Nevhiz Özer sözlerine son verirken tüm bağış severlere çağrıda bulunarak “açık artırmada yapılacak bağışlar sayesinde hem bu özel ürünlere sahip olmanın, hem de çocukların daha iyi şartlarda tedavi görebileceği modern bir onkoloji servisine katkıda bulunmanın mutluluğunu aynı anda yaşayın; yardımlarınızla siz de çocuklara umut olun” dedi.

Mediaworks, Deniz Plaza, The Colony Hotel, PR Island Halkla İlişkiler Ajansı, KKTC Telsim, ve Oral Foto’nun gönüllü destek verdiği açık artırmada KKTC’nin kuruluşundan günümüze tüm Cumhurbaşkanlarının şahsi birer eşyası, dünyaca ünlü futbol takımlarının imzalı formaları, Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in ünlü fötr şapkası, dünya şampiyonu Formula 1 pilotlarının imzalı şapkaları ve pek çok eşsiz ürün yer alacak.

Nevhiz Özer’in ardından söz alan Mehmet Kortay, projenin başladığı 2010 yılının Orta Öğretim Dairesi Müdürü olarak bu ürünler toplanmaya başlamadan önce proje fikrinin çıkış noktasını ve bugüne kadarki süreçte neler yaşandığını paylaştı.

Her şey bir çocuğu mutlu etmekle başladı

Mehmet Kortay proje fikrinin ortaya çıkışını şu cümlelerle dile getirdi: “2009 yılında “Hastane Okulları” projesi kapsamında eğitim veren gönüllü öğretmenler kanser tedavisi gören bir çocuğun fanatik Trabzonspor taraftarı olduğunu öğrendiklerinde onu mutlu etmek adına Trabzonspor takımıyla ilgili bir ürünü ona hediye etmek üzere çalışmaya başladı. Ve bu gönüllü öğretmenlerin girişimleri sonucunda Tranzonspor takımı imzalı forma, dönemin teknik direktörü Şenol Güneş’in özel notuyla çocuğa hediye edildi. O çocuğumuzun gözlerindeki mutluluk bizi daha iyi ne yapabilirizi sorgulamaya itti. Bir çocuğu değil, kanser hastası tüm çocukları mutlu edebilmek için Çocuk Onkoloji Bölümü’nün iyileştirilmesine yönelik bir proje başlatmaya karar verdik. 50+ Projesi bu fikirle doğdu. Her şey dünya tatlısı küçük hastamızı mutlu edeceğini düşündüğümüz bir formanın kendisine ulaştırılması ile başladı.”

Proje fikrinin ortaya çıkmasından sonra açık artırmada sunulacak ürünleri toplamak için dünyanın dört bir yanına onlarca mektup yazdıklarını ve gelen olumlu yanıtlar ile heyecanlarının daha da arttığını dile getiren Kortay, çok değer verdikleri bu projenin hayata geçiyor olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Kortay sözlerine şöyle devam etti: “26 Kasım akşamı siyaset ve iş dünyasından ilgililerin desteklerini esirgemeden açık artırmaya katılmalarını ve projenin amacına uygun bir biçimde gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Projenin başlangıcından bugüne kadar çeşitli alanlarda gönüllü olarak bizleri destekleyen Çocuk Onkoloji Servisi çalışanlarına, Hastane Okulları Projesi’nde yer alan öğretmenlere, Kemal Saraçoğlu Vakfı’na, FODOS’a, Gülver Ticaret’e, Erçikalar’a, Mustafa Cabacaba’ya teşekkürlerimi sunuyorum.”

Projenin yaratıcılarından ve gönüllü öğretmenlerden biri olan Mustafa Hürses ise kanser hastası çocukların eğitimlerinin ne kadar zor şartlarda sürdürüldüğüne ve herkesin Çocuk Onkoloji Servisi’ni ziyaret ederek oradaki ortamı görmesi gerektiğine değinerek çocuklara yeterli ilginin gösterilmediğini ifade etti. Projeye destek veren F1 takımlarına, KKTC Cumhurbaşkanlarına, futbol kulüplerine, Neriman Sawyer ile Danny Sawyer’a, Fahri Ecvet’e, Metin Bereketli’ye ve Hüseyin Çağlayan’a teşekkürlerini sunan Hürses, açık artırmaya yoğun ilgi gösterilmesini dileyerek sözlerine son verdi.

26 Kasım akşamı açık artırmayı yönetecek olan Ufuk Soğur da basın toplantısında söz alarak duyarlı kişi ve kurumları KKTC tarihinin bağış rekorunu kırmak üzere açık artırmaya davet etti.

Çocuk Onkoloji Servisi’nin iyileştirilmesi için düzenlenecek açık artırmada neler yer alacak?

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nin daha modern hale getirilmesi amacıyla düzenlenen 50+ Projesi için dünyaca tanınan spor kulüplerinden, ünlü sanatçı ve politikacılardan imzalı eşyalar uzun soluklu bir süreç içerisinde KKTC’ye gönderildi. Türkiye’nin dört büyükleri Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un yanı sıra Liverpool, Real Madrid, Manchester United, Arsenal ve Chelsea gibi dünyaca ünlü takımlar da imzalı ürünlerini Vakıf’a göndererek projeye destek verdi.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş, vefatından 20 gün kadar önce imzaladığı safari gömleği ile, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat değişim döneminde kullandığı gözlükleri ile, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu imzalı replika forma ile, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı imzalı kravatı ile projeye katkı koydu. Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel ise vefatından önce ünlü fötr şapkasını imzalayarak projeye katıldı.

Açık artırmada sunularak bağış toplanacak ürünler arasında futbolcu Arda Turan imzalı forma, dört kez dünya ironman şampiyonu olan Chrissie Wellington imzalı tshirt, İngiliz Greg Rusedski imzalı tenis raketi, dünyaca ünlü sanatçı Lennie Payne’in tost ekmeğinden yaptığı Atatürk portresi, McLaren Mercedes F1 takımı eski sürücülerinden bir kez dünya şampiyonu olan Jenson Button ve iki kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton imzalı takım forması, Ukrayna Voleybol Milli Takımı’nın imzalı topu, Volkan Konak’ın kendi adına dikilmiş gömleği, dört kez F1 dünya şampiyonu olmuş Sebastian Vettel imzalı Redbull F1 takımı eşyaları, Ferrari F1 takımı sürücüleri Fernando Alonso ve Felipe Massa imzalı şapkalar ve daha birçok nadide ürün yer alıyor.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İlk optik kadını! İlk optik kadını!

Tüm kariyeri boyunca, gözlük camı tasarımı alanındaki tek kadın bilim insanıydı. Şimdi, ölümünden kırk yıl sonra, Glancy yenilikçi çalı...

İTO Gözlükçülük meslek komitesinin talebi! İTO Gözlükçülük meslek komitesinin taleb...

Optik sektörü olarak pandemi sürecinden ekonomik anlamda da en fazla zarar gören sektörlerin başında yer almaktadır....

İTO Geleneksel Sektör Buluşması İTO Geleneksel Sektör Buluşması

İstanbul Ticaret Odası Gözlükçülük meslek komitesinin organize ettiği geleneksel sektör buluşma toplantısı 16 Ocak 2022 tarihinde Cemil...

Zodyak 2 – Kahveler hazır mı? Zodyak 2 – Kahveler hazır mı?

Haftaya terazi, akrep ve yay burcuyla devam ediyoruz! Belki sonra önemli birkaç kişinin de haritasına bakarız. Özellikle istenilen ünlü...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
İlk optik kadını! İlk optik kadını!

Tüm kariyeri boyunca, gözlük camı tasarımı alanındaki tek ka...

İTO Gözlükçülük meslek komitesinin talebi! İTO Gözlükçülük meslek ko...

Optik sektörü olarak pandemi sürecinden ekonomik anlamda da ...

Zodyak 2 – Kahveler hazır mı? Zodyak 2 – Kahveler hazır...

Haftaya terazi, akrep ve yay burcuyla devam ediyoruz! Belki ...

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğ...

Pandemi gerekçesiyle ertelenen ATO Akademi Optisyenlik Müess...

SGK, 2021 Ekim Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2021 Ekim Ayı Reçete...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Atilla Karip davayı kazandı! Atilla Karip davayı kazan...

Anayasa Mahkemesi Kararı sonrası anılan kararı esas alarak y...

Meleklerin Cinsiyeti Meleklerin Cinsiyeti

Örgütlü toplum siyaset için de sermaye için de tehdittir, SE...

Lütfen tuzağa düşmeyelim Lütfen tuzağa düşmeyelim...

Bazı grup mağaza ve kişilerin aşağıdaki örnek dilekçeleri do...

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunma...

Bu söyleşiyi kaçırmayın! Bu söyleşiyi kaçırmayın!...

Sektörümüzü 2022 yılında neler bekliyor? Birlik ne gibi çalı...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x