a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Kamuoyuna Duyuru

Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir örnek yaşanmamıştır. SAYIN MESLEKTAŞLARIM, Bir meslektaşımızın yazdıklarının hepsinin doğru olduğu bugün bir kez daha çok net bir şekilde görülmüştür. Söylediklerine virgülüne kadar katılıyorum. Olanlar kendisinin daha önce işaret ettiği gibi AMACA VARABİLMEK İÇİN HER YOL DENENECEKTİR, DURUM ONU GÖSTERMEKTEDİR. Yapılacaklar önceden biliniyorsa tarafımızdan SAZAN BALIKLARI SEPETE ATILACAK demektir. Bu […]

23 Şubat 2013 - 14:45 'de eklendi ve 1676 kez görüntülendi. A+A-

Kamuoyuna Duyuru

Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir örnek yaşanmamıştır.

SAYIN MESLEKTAŞLARIM,

Bir meslektaşımızın yazdıklarının hepsinin doğru olduğu bugün bir kez daha çok net bir şekilde görülmüştür.

Söylediklerine virgülüne kadar katılıyorum.

Olanlar kendisinin daha önce işaret ettiği gibi AMACA VARABİLMEK İÇİN HER YOL DENENECEKTİR, DURUM ONU GÖSTERMEKTEDİR.

Yapılacaklar önceden biliniyorsa tarafımızdan SAZAN BALIKLARI SEPETE ATILACAK demektir.

Bu mizahi bir ECOO cular darbesidir.

Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir örnek yaşanmamıştır.

Üyelerinin oylarıyla başa gelmiş bir başkan, yönetim kurulu tarafından görevden alınmaktadır.

Bu saçmalığın izahını sizlere bırakıyorum.

Şu anda Dernek sitemizin yönetim kurulu bölümüne girdiğinizde görecekleriniz söyledeiklerimi teyit edecektir.

Ayrıca genelde Cumartesi günleri açık olan Derneğimiz bugün kapatılmış bulunmaktadır. Telefonlarıma dahi cevap verilmemektedir. Karar bana resmi olarak tebliğ edilmemiştir. Siteden duyurulmuştur.

Tüzüğümüze  aykırı hareket eden ECOO cuların bu gayri ciddi darbesine karşı elimdeki en büyük güç hukuk ve yasalardır.

Bazı üyelerimiz kendini bilmez bir takım kişiler tarafından telefonlarla taciz edilmektedir. Dinlemeye takılan bu kişileri de yakın bir zaman da kamuoyuna açıklayacağız. Bunlardan yılacağımı zannedenler büyük bir yanılgı içindedirler. Pazartesi gününden itibaren tarafımdan gerekli kanuni girişimler yapılacaktır.

Herkes rahat olsun.

TOOMD BAŞKANI
TUĞRUL UĞURLU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Baş ağrısı deyip geçmeyin! Baş ağrısı deyip geçmeyin!

BAŞ AĞRISI, GÖZ HASTALIĞININ HABERCİSİ OLABİLİR.....

FDA: Lasik Hastaları Komplikasyonlara Karşı Uyarılmalı! FDA: Lasik Hastaları Komplikasyonlara Ka...

Her yıl yarım milyondan fazla Amerikalı, görme bozukluğunu gidermek umuduyla Lasik ameliyatı geçiriyor....

Kendi hayatınızın lideri nasıl olursunuz? Kendi hayatınızın lideri nasıl olursunuz...

İnsanlar liderlik hakkında konuştuklarında, odak çoğu zaman başkalarıdır. Liderlerin onlara nasıl hizmet ettiğini, onları güçlendirip o...

2023 Yılı Ekim Ayı Katılım Payı Ödemesi 2023 Yılı Ekim Ayı Katılım Payı Ödemesi...

Ekim ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(17 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

17 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
tacettin
tacettin
24 Şubat 2013 21:52

Başkanın, başkanlık yapmayarak katılmadığı bir toplantı yapılamaz ve alınan karar da geçersizdir..Televizyona (TV’ye) yakışan ekibi ile birlikte istifadır..Optik sektörü bu ihaneti unutmaz…ve unutmayacaktır..

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
24 Şubat 2013 21:49

Sayın Altıntaş,
Levent Akagündüz kardeşimizin İstifa Ediyorum yazısına attığınız yoruma bende katkıda bulunmak istiyorum. Cevabı buraya yazmamın nedeni haberin ikinci sayfaya düşmüş olması.
Levent kardeşimiz daima yanımızda oldu. Kendini bilmez bazı kişilerin de o yüzden hedefi haline geldi. Onun istifa etmesi bile insani değerlerini yitirmiş kişilere bir ders olmuştur. O bizim kahramanımızdır.
Bunlar benim samimi düşüncelerim.

tufan
tufan
24 Şubat 2013 01:30

Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir şey yaşanmadığını belirtmişiniz. yazınızı okuduğum zaman size çok büyük bir haksızlık yapıldığını düşünmüştüm . ve sektörel sitelerden başkan olduğunuz tarihten itibaren ne gibi bir şeyler yaptınız diye araştırma yaptım. Oda yetmedi başkan olduğunuz derneğiniz sitesine girdim . yaptığınız çalışmalara baktım. Ulaştığım sonuç elle tutulur hiç bir icraat yok. Siz başkan olduktan sonra eski başkan yeni dernek kurmuştu. Birazdan onun yaptıklarını inceledim. yarım asırlık derneğin başında olmanıza rağmen daha yarım yılı yeni doldurmuş bir dernek kadar bile bir şey yapmamışınız. yeni dernek toplantılar düzenliyor eğitim komitesini kuruyor çalışma strajesi belirliyor. Peki siz daha sitenizde eğitim… Read more »

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
24 Şubat 2013 09:45
Reply to  tufan

Tufancığım,
Müneccim Göray’a bir uğrayıver senin de geleceğini söylesin. ONUN BİR ECOO KÜRESİ VAR. GÜZEL Mİ GÜZEL…:

tufan
tufan
24 Şubat 2013 16:06
Reply to  Göray Uğurlu

göray bey resminizde gördüğüm zaman yaşınız baya bir var. Bu sektörde çok şey görmüşünüzdür buna eminim. ama şunu merak ediyorum. Buyuklerim ile ara sıra konuştuğum zaman önceden daha güzel olduğunu ve eski anılarını anlata anlata bitemiyorlar. Dinledikçe dinleyisi geliyor insanın . ama sonra sormadan da edemiyorum. Bugun sektör kötü bi durumda bunu herkez kabul ediyor. sizler bu mesleği yaparken gayet guzeldi . Size bu mesleği bırakanlar bizden daha güzel bir halde bir mesleği size devretti. peki sizler nasıl devrettiniz . Şu anki durum ortada. Hala gelecği gördüğünüzü bahsediyorsunuz. madem geleceği gördünüz ekmek yediğiniz sektörde bu şekilde sizden sonrakilere gelecek bıraktınız.… Read more »

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
24 Şubat 2013 19:15
Reply to  tufan

Sayın Tufan Bey,
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki iyi niyetli biri değilsin. Nereden anladın dersen, son yirmi senedir bu mesleği senin düşüncende olan kişiler yönetti. Mesleğimizin kötü gitmesinde senin hiç sorumluluğun yok mu?
Şimdi bunun sorumluluğunu, bu güne kadar mesleği için mücadele etmiş ancak türlü ayak oyunlarıyla yönetime gelmesi engellenmiş, gelincede tüm baskılara direnmesine rağmen UYUMLULAŞTIRILAMAYAN başkana ve ağabeyi olarak daima arkasında duran bana mı yüklüyorsunuz?
SİZ DE HİÇ VİCDAN YOK MU? Diyeceğim ama diyemiyorum. Çünkü onun da olmadığını biliyorum.

ali
ali
23 Şubat 2013 21:15

mahmut yetim başkanım,
izmir genel kurulundan sonra, genel kurul sonrası başkanınımızı harcadılar, başkanımız sesini çıkarmadı, biz de ona sahip çıkmadık doğrusu… şimdi yanlış yaptığımızı anladık.. ama aynı kişiler şu anda aynı senaryo ile TUĞRUL BAŞKANIMIZI harcamak istiyorlar….KİM BUNLAR aynı kişiler.. AYNI OYUN İKİ DEFA OYNANMAZ.. oynanmak isterse de siz İZİN VERMEZSENİZ ve de vermeyin SAYIN BAŞKANIM

Mahmut YETİM
Mahmut YETİM
23 Şubat 2013 20:01

Dernekler Yasası ve Yönetmeliğine göre ve kendi tüzüklerine göre alınan karar yanlıştır. Bu herkes tarafından bilinmeli ve Pazartesi Günü Tuğrul Uğurlu hukuk mücadelesine başlamalıdır. Ben kendi adıma Turgut Vardi’yi başkan olarak tanımam, Benim başkanım Sayın Tuğrul Uğurlu’dur.

hasan
hasan
23 Şubat 2013 19:11

başkan başa geldiğinden itibaren her hangi bir icraat yapmadınız. Sektör her gün daha kötüye gidiyor. Siz hala koltuk diyorsunuz. İlk önce başta bulunduğunu süre boyunca icraatlarınızı anlatın daha sonra o koltuk benim hakkım deyin. Ben şahsen sitelerden ve derneğiniz sitesinde takip ettiğim kadarı ile elle tutulur tek icraatınızı görmedim.

ali
ali
23 Şubat 2013 19:11

KATRANI KAYNATMAKLA OLMAZ ŞEKER

ali
ali
23 Şubat 2013 19:03

cami duvarına ilk izmirde i…….di,kimse farkına varmadı.
cami duvarına i……….ler bunu alışkanlık haline getitrip ikincisini istanbula uyguladılar
CAMİ DUVARINA İ…….ER ÇARPILIRLAR

yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
23 Şubat 2013 18:40

ben bu şekilde olacağını bir toptancı söylemişdi ama inanmamışdım. Demek ki biz gözlükçülerden bir şey olmaz onu şimdi daha iyi anladım. mesleğin adına ruhuna fatiha okuyun arkadaşlar

ali
ali
23 Şubat 2013 18:34

sayın başkanım,
bu kalleşlik ikinci, birincisi izmirde yaşandı…kalleşler tüm sektöre duyurulur..

Numan Hocaoğlu
Numan Hocaoğlu
23 Şubat 2013 17:50

Açık ve net bir ifade ile belirtmek isterim ki; yaşanılan ve yaplan fiiliyatın, doğru olmadığıdır. Meslektaşlarımızın büyük bir çoğunluğunu çatısı altında temsil eden, bu derneğimizin seçimle iş başına gelmiş yönetiminin veya yöneticilerinin arasında yaşanan özel veya tüzel sorunları varsa ( ki varmış demek ki); çözüm yolu yapılan bu eylem olmamalıydı. Mutlak ve mutlak başka çözüm yolu bulunurdu. Gelinen noktayı tüm meslektaşlarımız gibi esefle izlemekteyim. Sonu iyi olur inşallah
Meseğimizin istikbaline yönelik bir nebze de olsa, yarar sağlayan ve gayret gösteren tüm dostlara saygılarımla.

ÇİĞDEM MURTAZALAR
ÇİĞDEM MURTAZALAR
23 Şubat 2013 16:19

Bu mesleğe başladıgım 98 yılından beri başta olan dernek başkanlarını meslek adına hiçbir olumlu girişimde bulunmadıkları için desteklemedim.Aksine mesleğimizi ayaklar altı etmek için kendi menfaatlerinde çalıştıklarıda aşikardı.Kimseler bu hükümdarlığın yıkılabileceğinize de inanmıyordu.
.Lakin siz SEÇİLEREK OY BİRLİĞİ VE ÇOGUNLUĞUYLA hükümdarlığı devirip demokrasik bir yönetim içerisine girdiniz ve bu meslek adına HİÇBİR ÇIKAR GÖZETMEKSİZİN KENDİNİZİ SİPER ETTİNİZ. Ben davanızda sonuna kadar yanınızdayım bilmenizi istiyorum.
Göz gördü olanları kulaklarda duydu…
Saygılar Sayın başkanım…

ADEM ÇELİK
ADEM ÇELİK
23 Şubat 2013 15:57

SAYIN BAŞKAN KONUYU ŞU AN ÖGRENDİM VE ÇOK ÜZÜLDÜM BUNLAR MELEK YÜZLÜ,,,,,,,,,,, İŞLERİ SAGI SOL KARIŞDIRMAK.DERNEKLER YASASINI BİLMİYEN ZAVALI MESLEKTAŞLARIM.BUNLAR MESLEKLERİNİDE NE OLDUGUN BİLMEZLER AMA YANLIŞ HESAP DERNEKLER MASASINDAN DÖNER.ONDAN SONRA NE YAPARLAR BİLMEM. BİR ÖZÜR DİLERLERMİ GÖRECEZ BAŞKAN SEN RAHAT OL

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
23 Şubat 2013 15:15

Sevgili Başkanım ve Kardeşim,
Her zaman olduğu gibi sonuna kadar yanındayım. Hatırlar mısın? Sana balık tutmayı ben öğretmiştim. Bunlar deniz balığı değil göl balığı. Beraber yakaladığımız göl balıklarını çamur koktuğu ve çok kılçıklı olduğu için hep kedilerin önüne atardık..
Sevgilerimle.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Baş ağrısı deyip geçmeyin! Baş ağrısı deyip geçmeyin...

BAŞ AĞRISI, GÖZ HASTALIĞININ HABERCİSİ OLABİLİR.....

FDA: Lasik Hastaları Komplikasyonlara Karşı Uyarılmalı! FDA: Lasik Hastaları Komp...

Her yıl yarım milyondan fazla Amerikalı, görme bozukluğunu g...

Kendi hayatınızın lideri nasıl olursunuz? Kendi hayatınızın lideri ...

İnsanlar liderlik hakkında konuştuklarında, odak çoğu zaman ...

2023 Yılı Ekim Ayı Katılım Payı Ödemesi 2023 Yılı Ekim Ayı Katılı...

Ekim ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

Gözlük kullanmamanın bedeli 227 milyar! Gözlük kullanmamanın bede...

Küresel Kalkınma İçin Gözlük Kullanımı’ raporunu hazırlayan ...

Moncler Lunettes EssilorLuxottica’ya geçiyor Moncler Lunettes EssilorL...

EssilorLuxottica ve Moncler, Moncler gözlüklerinin tasarımı,...

“Silmo İstanbul Award” ödülünü Emgen Optik aldı “Silmo İstanbul Awa...

24 Kasım akşamı, Çırağan Sarayı' nda gerçekleştirilen SILMO ...

Mido Optik Fuarı destek programı Mido Optik Fuarı destek p...

03- 05 Şubat 2024 tarihleri arasında İtalya' nın Milano kent...

İthalatta gözetim ve korunma önlemi uygulamaları İthalatta gözetim ve koru...

İthalatta Gözetim ve Korunma Önlemi Uygulamaları Kapsamında ...

24 Kasım Öğretmenler Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri ...

Magazin HABERLERİ
Web TV