OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Ada Optical
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İtalyan Safilo Grup gözümüze göz dikti!

Türkiye’yi Orta ve Doğu Avrupa’nın merkezi yapan İtalyan gözlük devi Safilo Group, her bütçeye uygun ürünleri ile tüketiciye ulaşmayı planlıyor.

05 Mart 2017 - 16:05 'de eklendi ve 1256 kez görüntülendi. A+A-

İtalyan Safilo Grup gözümüze göz dikti!

İtalyan gözlük şirketi Safilo, 1878 yılında kuruldu. Bugün 3’ü İtalya, diğerleri Slovenya, İskoçya, ABD ve Çin’de olmak üzere 7 fabrikada üretim yapıyor. 39 ülkede kendi şirketiyle faaliyet gösterirken 70 ülkede iş ortaklarıyla hareket ediyor.

Grubun tüketiciye ulaştığı ülke sayısı ise 130’a ulaşıyor. Bünyesinde 8 bin kişi istihdam eden, geçen yıl 1 milyar 252 milyon euro ciro yapan Safilo, lüks gözlükte dünya lideri. Dior, Elie Saab, Fendi, Givenchy, Jimmy Choo, Marc Jacobs, Hugo Boss, Tommy Hilfiger gibi 30 markanın lisanslı üretimini yapan Safilo’nun kendisine ait de Carrera, Polaroid, Smith ve 3D tekniği ile ürettiği Oxydo markaları bulunuyor. Yaklaşık 30 yıl Türkiye’de distribütör kanalıyla tüketiciye ulaşan Safilo, 2015’te Türkiye’de kendi şirketini kurdu. Türkiye dahil, Orta ve Doğu Avrupa’da 24 ülkeyi Türk yönetici Çiler Yıldız’a bağladı.

Potansiyel çok yüksek

Bağımsız İtalyan gözlük üreticisi olarak nitelendirilen grubun Türkiye’ye inancının büyük olduğunu belirten Safilo Group Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Çiler Yıldız, bütün planlarını büyüme üzerine yaptıklarını söyledi. Geçen yılın kendileri için test yılı olduğunu kaydeden Yıldız, “Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, teknik altyapımız ve dünya geneline yayılan güvenilirliğimiz ile en yüksek kalitede ve yaratıcı tasarım anlayışı ile hizmet veriyoruz. Büyüme stratejimizi, hızlı değişen global trendlere bağlı olarak kurduğumuz tasarımcı network’ümüz ile destekliyoruz. Grubumuz gelişmekte olan ülkelerde büyümeyi planlıyor. Türkiye, Rusya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Ukrayna’nın da aralarında olduğu bölge bu anlamda büyük önem taşıyor. Safilo Türkiye’yi bu bölgenin merkezi olarak konumlandırdı. Türkiye’de potansiyel o kadar yüksek ki satış hedefi koymaya gerek yok. Safilo da bu potansiyeli değerlendirmek için geldi” diye konuştu.

Türkiye’ye güveniyoruz

Türkiye’de 6 bin 500 civarında optikçi olduğunun tahmin edildiğini ifade eden Yıldız, şirket olarak orta ve üst segmenttekilerde ürünleriyle yer alacaklarını vurguladı. Çiler Yıldız, şöyle konuştu:

“Lüks markalarımıza güveniyoruz. Türkiye’de Carrera ve Polaroid markalarımızla da yüksek hedef ve beklentilerimiz var. 2016 bizim için test yılıydı. Şimdi hızlanma ve büyüme zamanı. Sadece güneş gözlüğünde değil optikte de büyük hedeflerimiz var. Türkiye ekonomisine güveniyor ve pazarın potansiyeline inanıyoruz. İş ortaklarımızla kazan-kazan prensibine dayanarak kurduğumuz ilişkilerimizi, uzun yıllar daha da güçlendirerek sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Hem sektör hem rekabet büyüyor

ÇİLER Yıldız’ın verdiği bilgiye göre Türkiye’de 3.7 milyar TL’lik pazar var. Bunun 1.4 milyar TL’nin üzerinde bölümü güneş gözlüğü, 1.1 milyar TL’si çerçeve, 1.1 milyar TL’den fazlası lens grubu. Türkiye’de pazar her yıl büyüyor. İklim ve genç nüfus büyümeyi tetikleyen en önemli etkenler…

Özel gözlüğe gelen yüksek talep şaşırttı

ÇİLER Yıldız, grubun 150’den fazla tasarımcıdan oluşan ekiple yılda 3 bin yeni modeli piyasaya sürdüğünü söyledi. Yıldız, sözlerin şöyle sürdürdü:

“Atelier, Lüks, Outdoor Spor, Lifestyle ve Güncel Moda ve Mass Cool olmak üzere farklı segmentlerde üretim yapıyoruz. 200 TL’ye de 4 bin 300 TL’ye de ürünümüz var. Atelier segmentinde Elie Saab ve Oxydo’yla fark yaratacağız. Elie Saab çok özel olacak. Türkiye’de fiyatı 4 bin liranın üzerinde olan markanın özel üretim gözlüklerine beklediğimizin üzerinde sipariş geldi.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hazırmısınız? Hazırmısınız?

İSG Kanunun uygulaması ertelenen tek maddesi olan “50’den az çalışanı olan az tehlikeli sınıfta yer alan işletmeler ile tüm kamu sektör...

Lisans Tamamlamada Üst Öğrenim Belirsizliği Sonlandı. Lisans Tamamlamada Üst Öğrenim Belirsizl...

YÖK tarafından belirlenen ve sağlık çalışanlarına lisans tamamlamaları için tercih ettirilen bölümlerin üst öğrenim olarak kabul edilme...

ÜTS Toplantısı Yapıldı. ÜTS Toplantısı Yapıldı.

Sağlık Bakanlığınca uygulamaya girecek olan ÜTS-(Ürün Takip Sistemi) konusunda sorun yaşanmaması için bilgilendirilme amacı ile Sağlık ...

Ege Üniversitesi Kontak Lens Semineri Düzenlendi Ege Üniversitesi Kontak Lens Semineri Dü...

25 Nisan 2017 tarihinde Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Optisyenlik Programı öğrencilerine Kontak lens s...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Hazırmısınız? Hazırmısınız?

İSG Kanunun uygulaması ertelenen tek maddesi olan “50’den az...

Lisans Tamamlamada Üst Öğrenim Belirsizliği Sonlandı. Lisans Tamamlamada Üst Öğ...

YÖK tarafından belirlenen ve sağlık çalışanlarına lisans tam...

ÜTS Toplantısı Yapıldı. ÜTS Toplantısı Yapıldı....

Sağlık Bakanlığınca uygulamaya girecek olan ÜTS-(Ürün Takip ...

Ege Üniversitesi Kontak Lens Semineri Düzenlendi Ege Üniversitesi Kontak L...

25 Nisan 2017 tarihinde Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizm...

SGK tarafından paylaşılması durduruldu! SGK tarafından paylaşılma...

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 2015 yılında yürürlüğe sok...

Neden gözlüklerinizi ayakkabılarınız gibi düşünmelisiniz? Neden gözlüklerinizi ayak...

Uzmanlar birkaç tane gözlük sahibi olmanızı tavsiye ediyor....

Hergün 11 bin 817 kişi gözlük ve çerçeve işlemi yaptırıyor Hergün 11 bin 817 kişi gö...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), nüfusu 79 milyon 814 bin 871 k...

Fuar katılımına 250 bin TL destek verilecek Fuar katılımına 250 bin T...

Yurt dışında düzenlenen fuarlara katılacak firmalara, fuarın...

128 milyon dolarlık gözlük! 128 milyon dolarlık gözlü...

Baharın gelmesiyle güneş gözlüklerine talep artarken geçen y...

MEDULA Kullanım Kılavuzu güncellendi MEDULA Kullanım Kılavuzu ...

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğ...

Magazin HABERLERİ
Web TV