OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İtalyan Safilo Grup gözümüze göz dikti!

Türkiye’yi Orta ve Doğu Avrupa’nın merkezi yapan İtalyan gözlük devi Safilo Group, her bütçeye uygun ürünleri ile tüketiciye ulaşmayı planlıyor.

05 Mart 2017 - 16:05 'de eklendi ve 1377 kez görüntülendi. A+A-

İtalyan Safilo Grup gözümüze göz dikti!

İtalyan gözlük şirketi Safilo, 1878 yılında kuruldu. Bugün 3’ü İtalya, diğerleri Slovenya, İskoçya, ABD ve Çin’de olmak üzere 7 fabrikada üretim yapıyor. 39 ülkede kendi şirketiyle faaliyet gösterirken 70 ülkede iş ortaklarıyla hareket ediyor.

Grubun tüketiciye ulaştığı ülke sayısı ise 130’a ulaşıyor. Bünyesinde 8 bin kişi istihdam eden, geçen yıl 1 milyar 252 milyon euro ciro yapan Safilo, lüks gözlükte dünya lideri. Dior, Elie Saab, Fendi, Givenchy, Jimmy Choo, Marc Jacobs, Hugo Boss, Tommy Hilfiger gibi 30 markanın lisanslı üretimini yapan Safilo’nun kendisine ait de Carrera, Polaroid, Smith ve 3D tekniği ile ürettiği Oxydo markaları bulunuyor. Yaklaşık 30 yıl Türkiye’de distribütör kanalıyla tüketiciye ulaşan Safilo, 2015’te Türkiye’de kendi şirketini kurdu. Türkiye dahil, Orta ve Doğu Avrupa’da 24 ülkeyi Türk yönetici Çiler Yıldız’a bağladı.

Potansiyel çok yüksek

Bağımsız İtalyan gözlük üreticisi olarak nitelendirilen grubun Türkiye’ye inancının büyük olduğunu belirten Safilo Group Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Çiler Yıldız, bütün planlarını büyüme üzerine yaptıklarını söyledi. Geçen yılın kendileri için test yılı olduğunu kaydeden Yıldız, “Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, teknik altyapımız ve dünya geneline yayılan güvenilirliğimiz ile en yüksek kalitede ve yaratıcı tasarım anlayışı ile hizmet veriyoruz. Büyüme stratejimizi, hızlı değişen global trendlere bağlı olarak kurduğumuz tasarımcı network’ümüz ile destekliyoruz. Grubumuz gelişmekte olan ülkelerde büyümeyi planlıyor. Türkiye, Rusya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Ukrayna’nın da aralarında olduğu bölge bu anlamda büyük önem taşıyor. Safilo Türkiye’yi bu bölgenin merkezi olarak konumlandırdı. Türkiye’de potansiyel o kadar yüksek ki satış hedefi koymaya gerek yok. Safilo da bu potansiyeli değerlendirmek için geldi” diye konuştu.

Türkiye’ye güveniyoruz

Türkiye’de 6 bin 500 civarında optikçi olduğunun tahmin edildiğini ifade eden Yıldız, şirket olarak orta ve üst segmenttekilerde ürünleriyle yer alacaklarını vurguladı. Çiler Yıldız, şöyle konuştu:

“Lüks markalarımıza güveniyoruz. Türkiye’de Carrera ve Polaroid markalarımızla da yüksek hedef ve beklentilerimiz var. 2016 bizim için test yılıydı. Şimdi hızlanma ve büyüme zamanı. Sadece güneş gözlüğünde değil optikte de büyük hedeflerimiz var. Türkiye ekonomisine güveniyor ve pazarın potansiyeline inanıyoruz. İş ortaklarımızla kazan-kazan prensibine dayanarak kurduğumuz ilişkilerimizi, uzun yıllar daha da güçlendirerek sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Hem sektör hem rekabet büyüyor

ÇİLER Yıldız’ın verdiği bilgiye göre Türkiye’de 3.7 milyar TL’lik pazar var. Bunun 1.4 milyar TL’nin üzerinde bölümü güneş gözlüğü, 1.1 milyar TL’si çerçeve, 1.1 milyar TL’den fazlası lens grubu. Türkiye’de pazar her yıl büyüyor. İklim ve genç nüfus büyümeyi tetikleyen en önemli etkenler…

Özel gözlüğe gelen yüksek talep şaşırttı

ÇİLER Yıldız, grubun 150’den fazla tasarımcıdan oluşan ekiple yılda 3 bin yeni modeli piyasaya sürdüğünü söyledi. Yıldız, sözlerin şöyle sürdürdü:

“Atelier, Lüks, Outdoor Spor, Lifestyle ve Güncel Moda ve Mass Cool olmak üzere farklı segmentlerde üretim yapıyoruz. 200 TL’ye de 4 bin 300 TL’ye de ürünümüz var. Atelier segmentinde Elie Saab ve Oxydo’yla fark yaratacağız. Elie Saab çok özel olacak. Türkiye’de fiyatı 4 bin liranın üzerinde olan markanın özel üretim gözlüklerine beklediğimizin üzerinde sipariş geldi.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Medula Optik Sisteminde Sorun! Medula Optik Sisteminde Sorun!

Medula Optik sisteminde, sabah saatlerinden itibaren sorun yaşanmaktadır. TİTUBB nedeniyle Medula Optik Provizyon Sistemi bugün hizmet...

Güney Kore Gözlükçüler Derneği ile iyi niyet sözleşmesi imzaladık. Güney Kore Gözlükçüler Derneği ile iyi n...

Güney Koreli optik İmalatçıları Türk firmalarıyla tanışmak üzere İstanbul’da 24 Temmuz Pazartesi günü Topkapı Eresin otelinde ithalatçı...

Sağlıkta lisans tamamlama kılavuzu yayımlandı Sağlıkta lisans tamamlama kılavuzu yayım...

YÖK, Sağlık alanında Lisans Tamamlama kılavuzunu yayımladı. YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, başvuru ve tercih işlemleri 24 Temmuz ila ...

Haksız Rekabet ortamı yaratan firmalara düzenleme! Haksız Rekabet ortamı yaratan firmalara ...

Bazı optisyenlik müesseseleri ile rekabet şansınızı ortadan kaldıran firmalar arasındaki dikey anlaşmalara son vermek için Rekabet Kuru...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Medula Optik Sisteminde Sorun! Medula Optik Sisteminde S...

Medula Optik sisteminde, sabah saatlerinden itibaren sorun y...

Güney Kore Gözlükçüler Derneği ile iyi niyet sözleşmesi imzaladık. Güney Kore Gözlükçüler De...

Güney Koreli optik İmalatçıları Türk firmalarıyla tanışmak ü...

Sağlıkta lisans tamamlama kılavuzu yayımlandı Sağlıkta lisans tamamlama...

YÖK, Sağlık alanında Lisans Tamamlama kılavuzunu yayımladı. ...

Haksız Rekabet ortamı yaratan firmalara düzenleme! Haksız Rekabet ortamı yar...

Bazı optisyenlik müesseseleri ile rekabet şansınızı ortadan ...

Kadro Mücadelesine Devam! Kadro Mücadelesine Devam!...

Optisyenlerin Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ile Sağlık Sos...

Bir dönem kapanıyor! Vergi sistemi değişecek Bir dönem kapanıyor! Verg...

Yatırımın önünde engel haline dönüşen KDV sisteminde değişik...

Optisyenlik Meslek Yüksek Okulları Optisyenlik Meslek Yüksek...

2017 sınav sonucuna göre Üniversite tercihi yapacak olan ve ...

Sektörün sıkıntısı veri eksikliği! Sektörün sıkıntısı veri e...

Sektörümüzün, günlük işleyişi esnasında ve/veya özel projele...

Sağlık sektöründe 60 bin kurumun e-Fatura’ya geçirilmesi planlanıyor Sağlık sektöründe 60 bin ...

Sosyal Güvenlik Kurumu’na fatura düzenleyen tüm özel hastane...

Gözlük Kullanıcılarının Cam Tercihleri! Gözlük Kullanıcılarının C...

Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Opti...

Magazin HABERLERİ
Web TV