a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İlişkisi Olacak mı?

  Çağatay Dönmez.. Gece yarısı 3.30 Hala bilgisayar başında. Diş ağrısı ve gecenin derinliğinden gelen kedi sesinden duyduğu rahatsızlığı yenebilmek için bir şeyler yapması gerekiyordu.   Aldığı antibiyotikler, kulaklarına tıkadığı pamuk, yakası açılmadık küfürler fayda etmedi. Bilgisayar da takip ettiği Facebook, gazeteler, emailler bir yarım saat öncesi gibiydi. Hiç bir şey beğenmedi, paylaşmadı, yorum yapmadı. […]

12 Ağustos 2013 - 18:02 'de eklendi ve 1089 kez görüntülendi. A+A-

İlişkisi Olacak mı?

iliskisivar

 

Çağatay Dönmez.. Gece yarısı 3.30 Hala bilgisayar başında. Diş ağrısı ve gecenin derinliğinden gelen kedi sesinden duyduğu rahatsızlığı yenebilmek için bir şeyler yapması gerekiyordu.

 

Aldığı antibiyotikler, kulaklarına tıkadığı pamuk, yakası açılmadık küfürler fayda etmedi. Bilgisayar da takip ettiği Facebook, gazeteler, emailler bir yarım saat öncesi gibiydi. Hiç bir şey beğenmedi, paylaşmadı, yorum yapmadı. Saatlerdir aklından çıkmayan o ismi tekrarladı durdu. Fevziye Çağla Çınar.

Bir tek bu isim diş ağrısını durdurabiliyordu.Fevziye Çağla Çınar.Fevziye herhalde annesinin adı olmalı diye düşündü. Google’ da, Facebook’ ta saatlerdir aradığı bu isme yakın 3 kişi buldu. Çağla Çınar isimli bu 3 kişiden biri resimli. O değil. Diğer ikisi temsili resimlerle mevcut. Biri Femen kızları amblemli, diğeri bulutlar üzerinde Hürriyet heykeli. Gözleri kapalı, elinde meşale falan var.

Belli ki ikisi de kendine güvenen ve bir duruşları olan kızlar. Femen amblemli olan Pentagram, Megadex falan hayranı rakçı bir tip.Ama Kurt Cobain de dinliyor. Rezervuar köpeklerini beğenmiş. Bu olabilir. Ama içindeki his diğerinden yana. Femen, memen yanlış işler. Hadi diğeri Hürriyet heykeli … Hani özgürlük falan.. Siyasi de olsa daha masum. Bu da Bandista beğenmiş. Kimse de normal müzik zevki kalmamış mı ne?

Tüm bu aramaların, istihbaratın sebebi kızla ortak bir nokta bulmak. Ortak bir alan,ortak bir arkadaş, ortak bir mekan… Sonrası kolay. Sadece gözlük muhabbetiyle olmaz. Olsa da muhatabı ben değilim.

Gözlükle ilgili fiyatı, seçimi hep Gülşen ablasıyla yapıyor. Ama bu koşuşturması boşuna değil, hissediyor. Yüz vermese de belli ki, kız da onun farkında. Yoksa neden o kadar kişinin içinde sadece buna dönüp ” bir erkek gözüyle siz ne dersiniz?  Bu gözlük yakıştı mı? ” diye sorsun. Kızı hayran hayran seyretmekten, sorulan soruya ” hıı? Nee? Haaa! ” diye aptalca yanıtlar vermese belki daha iyiydi. Sonrasında ” Hakkaten güzel ya ! Tabii, tabii, Çok çok güzel ” falan dediyse de faydası yok. Bir ara nerdeyse Kur’an-a el basacak düzeye geldi. Ama hayır ! Kız ikinci bir soru daha sormadı. Kapora verdi, reçete işlemlerini yaptı ve gitti. Bu günde gözlükleri almaya gelecek.

Akşam reçete kayıt defterini doldururken,sıra Fevziye Çağla Çınar adına geldiğinde zaman durmuş, farkında olmadan kızın isminin karşısını kuş, çiçek,kalp resimleriyle donatmıştı. Allah’tan kimse görmemişti.

Kızgınlığı önüne gelen fırsatı değerlendirememesindendi. Kızın sorusuna, şöyle esprili, akılda kalacak, ilgi uyandıracak bir yanıt verebilseydi, gam yemeyecekti. Önünde ki kibrit kutusuna 657 yazıp duruyordu. Kibrit kutusunun bir tarafı reçete kayıt numarasıyla, diğer yüzü kızın isminin baş harfleri ile dolmuştu.

Aniden karar verdi.Yarın Gülşen abla ile konuşacaktı.Hem zaten Semih’e yan tarafta ki kızı o ayarlamamış mıydı?

Tüm bir gece sabaha kadar Çağla gözlüğü almaya geldiğinde nasıl davranacağını düşünerek geçirdi. Çok erken gelmezdi herhalde. Paspas yaparken görülmek istemezdi. Bir de yalnız olsaydı. belki sohbet bile edebilirdi. Biraz karşılık görürse, çıkma bile teklif edebilirdi. Ama yok be oğlum. Hiç yalnız kalmıyorum ki diye düşündü.

Sabah’ ı ettiğinde bu düşündüklerine gerek kalmamıştı. Çağla,dershaneden arkadaşım dediği uzun boylu biriyle geldi., kalın sesli, genç irisi adam gözlüğüne kahkahalarla gülerek ” çok moron oldun ya!  Bence hiç gözlük falan takma sen ” diye notunu verdi.

Farkedilmemenin ezikliğini tam gün acımasızca hissetti. Yaptığı hiçbir işten zevk almadı. Akşam hergün yaptığı gibi reçete yazımına oturdu. Son yazdığı reçetede ki ismi tanır gibi oldu. Berna Güzel… Berna Güzel? Hani bu üst kattaki parfümeri deposunda işe yeni başlayan kız olmalı. Biraz kısa boylu ama… Aaa, Ihlamur da oturuyor. Belki komşusu bile olabilir. Hem otobüsle beraber gider, gelirler. Fena mı olur? Yok, yok! Bu kez tamam! Bu kez Feysbuk ta ki ilişki durumumu İLİŞKİSİ VAR’ a çevirecek.

 

 Metin Turanlı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hususi Bahariye Dispanseri Hususi Bahariye Dispanseri

70’li yılların ortaları. Gözlük ve gözlükle ilgili malzemelerin çok değerli ve az olduğu yıllar....

Okul çağı çocukların büyüme ve gelişme dönemidir Okul çağı çocukların büyüme ve gelişme d...

Görmeyen çocuk öğrenemez. Gözlük çocuğunuzun gözlerini Dünya'ya açabilir. Gözlerimiz adeta beynimizin uzantısı gibi çalışır. Gözlerimiz...

Göz ve Zihin Açıklığı Göz ve Zihin Açıklığı

Görsel uyarılar hayata gözleri açmakla başlıyor. Göz gelişimi çocuklukta büyük ölçüde tamamlanıyor. Görme kalitesi kişinin geleceğini b...

Jigo’nun Gözlükleri Jigo’nun Gözlükleri

Bir gözlük ayarında para yerine bir demet menekşe ile başlayan dostluğumuz, şehre uzak bir koyda yaşaması sebebiyle aralıklı olarak bug...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca d...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gö...

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda ...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayı...

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize s...

Mesleki Sorunlarımız, Müşterek toplantıda ele alındı Mesleki Sorunlarımız, Müş...

20. dönemin son ortak toplantısı 20 Eylül 2022 tarihinde İTO...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Ulusal görme tarama programı Ulusal görme tarama progr...

Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini sap...

Sektör açıklama bekliyor! Sektör açıklama bekliyor!...

Ağustos ayı başından bu yana Johnson&Johnson firmasının üret...

Gözlük imparatoru geride ne kadar miras bıraktı? Gözlük imparatoru geride ...

Bir yetimhaneden gözlük imparatorluğuna giden çarpıcı yaşamı...

Arıkan İş ortakları ile buluşuyor Arıkan İş ortakları ile b...

Kurulduğu 1985 yılından bu yana saat ve gözlük sektöründe is...

Katkı payı revize edilmeli! Katkı payı revize edilmel...

Türkiye'de devletin gözlük çerçevesi ve camı için verdiği de...

Magazin HABERLERİ
Web TV