OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Ada Optical
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

GOK, Sendikaları ziyaret etti.

Bilindiği üzere SGK Genel Sağlık Sigortası kapsamında bulunan sigortalılarına optik ürün yardımlarını SUT EK3D listesi kapsamında yardım yapmaktadır. Kurum tarafından yapılan bu yardımlar aradan uzun süreler geçmesine rağmen Kurum tarafından bir artış ve değişiklikler yapılmamaktadır.

10 Mart 2017 - 17:08 'de eklendi ve 1504 kez görüntülendi. A+A-

GOK, Sendikaları ziyaret etti.

Biz optisyenlik müesseselerinin sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak münferit tarihlerde bu taleplerimizi paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz.

Bu paylaşımlarımıza katkı ve destek sağlamak amacıyla diğer konfederasyonlarla iş birliği yaparak farklı mecralarda da haklı talebimizin Kuruma aktarılması tesis edilmek istenmektedir.

Bu bağlamda;

07 Mart 2017 tarihinde DİSK Genel Başkanı Sayın Kani BEKO Makamında ziyaret edilerek bahse konu hakkında kendilerine detaylı bir bilgi dosyası ile bu durum aktarıldı. Mensuplarının bu bedellerle hizmet alamadığını, Kurum tarafından yapılan yardımın günümüz şartlarına göre çok altta kaldığını, sigortalıların bu taleplerinin tarafımızca aktarıldığı ama işbirliği ile bu taleplerimize karşılık bulabileceğimiz bilgisi paylaşıldı.

Sayın Kani BEKO’da bu durumun kabul edilemeyeceğini, vatandaşlarımızın hizmet alımlarını imkansız kılan bu durum için DİSK olarak gereken destekleri sağlayacağı bilgisini bizlerle paylaşarak, ziyaretimiz birlikte çekilen resimle son buldu.

İkinci Ziyaretimizi (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ) KESK Eş Genel Başkanı Sayın Lami ÖZGEN 9 Mart 2017 tarihinde Ankara da Sayın Genel Başkanımız Sayın Turgut VARDİ ile Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ramazan ÖZMUTLU Makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmeden Kamu emekçileri adına sağlıktan eğitime her türlü ihtiyaç ve talepleri idare ile paylaştıklarını, optik ürünler ile ilgili durumun detayını bilmediklerini ziyaret ile anılan konu hakkında bilgi dosyası ve paylaşım yapılarak vatandaşlarımız adına sürdürülebilir bir sağlık hizmetinin yapılabilmesi için gereken destekleri sağlayacağını ifade etti. Yine 9 Mart 2017 tarihinde Saat 13:30 da Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezinde  Sayın Genel Başkan İsmail KONCUK ziyaret edildi.Ziyaretimizde yine SUT yer alan fiyatlar üzerinden sigortalıların fark ödeme zorlukları çektiklerini, yıllık enflasyon oranı baz alınarak artış yapılabilmesi, yada döviz kurlarındaki değişikliklerde ilaçlarda uygulanan sabit kur üzerinden değişiklik yapılması olabileceği bilgisi paylaşıldı.

Diğer taraftan milletvekillerimize ve yakınlarına gözlük cam ve çerçeve bedeli 400 TL ilken GSS kapsamındaki bir vatandaşımıza yaklaşık 40 TL ödemenin bulunduğunu bu durumların göz önünde bulundurularak yenii bir düzenleme yapılması istenmesi konusunda ortak payda oluşturuldu. Sayın Koncuk T.C. Maliye Bakanlığı, ÇSGB ve SGK ayrı ayrı durumu bildiren yazışmalar yapacaklarını, konunun birinci dereceden takipçisi olacaklarını ifade etti.

 

GOK Yönetim Kurulu

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dijital göz yorgunluğu sendromu Dijital göz yorgunluğu sendromu

Dijital ekranların artık yaşamımızın vazgeçilmezi olduğu bir gerçek. Telefon, tablet ve bilgisayar karşısında geçirdiğimiz zaman arttık...

Türk Göz Doktoru Avrupa Board Sınavından birincilikle döndü Türk Göz Doktoru Avrupa Board Sınavından...

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Hasanreisoğlu, 5-6 Mayıs tarihlerinde Paris...

Pazar Gözlükçüsü Pazar Gözlükçüsü

Neden güneş gözlüğü satamıyorum. Diye kendinize sormayın. Bazıları birçok müessesenin alış fiyatından ucuza güneş gözlüğü satarken bazı...

AVM ciroları yüzde 7 büyüdü AVM ciroları yüzde 7 büyüdü

AVM ciroları geçen yılın mart ayına göre yüzde 7 yükselirken ziyaretçi sayısı da yüzde 5,1 oranında arttı. Aynı dönemde ciro artışına e...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Dijital göz yorgunluğu sendromu Dijital göz yorgunluğu se...

Dijital ekranların artık yaşamımızın vazgeçilmezi olduğu bir...

Türk Göz Doktoru Avrupa Board Sınavından birincilikle döndü Türk Göz Doktoru Avrupa B...

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Da...

Pazar Gözlükçüsü Pazar Gözlükçüsü

Neden güneş gözlüğü satamıyorum. Diye kendinize sormayın. Ba...

AVM ciroları yüzde 7 büyüdü AVM ciroları yüzde 7 büyü...

AVM ciroları geçen yılın mart ayına göre yüzde 7 yükselirken...

Dünya’nın İlk Yumuşak Dokulu Sentetik Retinası Üretildi Dünya’nın İlk Yumuşak Dok...

Araştırmacılar, dünyanın ilk yapay retinasını yumuşak sentet...

Elie Saab’tan Gözlük Tasarımı Elie Saab’tan Gözlük Tasa...

Tasarımlarıyla dünya çapında büyük bir ün yapmış olan Elie S...

Sahte reçeteyle 1.5 milyonluk vurgun Sahte reçeteyle 1.5 milyo...

İstanbul'da sahte reçeteyle yılbaşından bu yana yaklaşık 1.5...

Diyabette kan şekeri kontrolü göz sağlığı için hayati öneme sahip! Diyabette kan şekeri kont...

Kan şekerinde yaşanan ani yükseliş ve düşüşler, gözün görmey...

İstanbul’da ‘ölümcül ürün’ operasyonu! İstanbul’da ‘...

İlgili kişiler hakkında "Kaçakçılıkla mücadele kanununa muha...

ÜTS, 5.Çalıştayında Optisyenlik müesseseleri için tarih açıklandı ÜTS, 5.Çalıştayında Optis...

Türkiye, ÜTS ile sağlık sektöründe üreticiden tüketiciye kad...

Magazin HABERLERİ
Web TV