Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Essilor ve Luxottica birleşmesinde tarih uzuyor!

EssilorLuxottica Genel Kurulu yeniden toplanacak. Çin ve Türkiye’de antitröst süreçlerinin tamamlanması ve onayı bekleniyor.

30 Haziran 2018 - 10:19 'de eklendi ve 1392 kez görüntülendi. A+A-

Essilor ve Luxottica birleşmesinde tarih uzuyor!

Optisyenin Sesi Dış Haberler- Fransa ve Milano, İtalya, (29 Haziran 2018) – Essilor (Euronext Paris: EI) ve Luxottica (MTA: LUX), 31 Ocak 2018’de Birleşmenin son tarihini duyurmuşlardı.

Bugün itibariyle, Çin rekabet yetkilisi Essilor ve Luxottica arasındaki tasarlanan birleşmeyi henüz onaylamadı; Bu onay, birleşmeden önce gelen bir engeldir. Taraflar, önümüzdeki haftalarda Çin ve Türkiye’de antitröst süreçlerinin tamamlanacağını ve onayın geleceğini umut ediyorlar.

25 Temmuz 2018’de yapılması planlanan EssilorLuxottica hissedarlarının ilk Genel Kurulu, Çin ve Türkiye den gelecek onay’a göre, EssilorLuxottica Yönetim Kurulu tarafından daha sonra mümkün olan en kısa sürede ilan edilmek üzere yeniden toplanacak.

Essilor hakkında
Essilor 2017 yılında konsolide cirosu yaklaşık 7,5 milyar Euro olarak bildirildi ve dünya çapında yaklaşık 67.000 kişi istihdam ediyor. Ürünlerini 100’den fazla ülkede pazarlamakta ve dünya çapında 34 adet, 481 adet reçete laboratuvarı ve kenar tesisleri ile 4 adet araştırma ve geliştirme merkezine sahiptir.
Essilor International, Euronext Paris pazarında işlem görmektedir ve Euro Stoxx 50 ve CAC 40 endekslerine dahil edilmiştir. Kodlar ve semboller: ISIN: FR0000121667; Reuters: ESSI.PA; Bloomberg: EI: FP.

Luxottica Group hakkında
Luxottica moda, lüks ve spor gözlük tasarım, üretim ve dağıtımında liderdir. Portföyünde Ray-Ban, Oakley, Vogue Eyewear, Persol, Oliver Peoples ve Alain Mikli gibi tescilli markaların yanı sıra Giorgio Armani, Burberry, Bulgari, Chanel, Coach, Dolce & Gabbana, Ferrari, Michael Kors, Prada gibi lisanslı markalar bulunmaktadır. Ralph Lauren, Tiffany & Co, Valentino ve Versace. Grubun global toptan dağıtım ağı 150’den fazla ülkeyi kapsamaktadır ve Kuzey Amerika’da LensCrafters ve Pearle Vision, Asya-Pasifik’te OPSM ve LensCrafters, Latin Amerika’da GMO ve Óticas Carol, Salmoiraghi ile yaklaşık 9.000 mağazadan oluşan kapsamlı bir perakende ağı ile tamamlanmaktadır. & İtalya’da Vigan ve dünya çapında Sunglass Hut. 2017 yılında, yaklaşık 85.000 çalışanı ile Luxottica, 9 milyar Euro’luk net satış gerçekleştirdi.

Önemli bilgi
Bu basın bülteni, Amerika Birleşik Devletleri’nde veya başka bir yargı alanındaki menkul kıymetleri satın almak veya bunlara abone olmak için herhangi bir teklif veya talepte bulunmaz veya oluşturmaz. Menkul kıymetler Amerika Birleşik Devletleri’nde 1933 tarihli ABD Menkul Kıymetler Yasası uyarınca değiştirilmiş, değiştirilmiş haliyle (“ABD Menkul Kıymetler Yasası”) kayıtlı olmadıkça veya tescilden muaf tutulmadıkça teklif edilemez veya satılamaz. Herhangi bir işlemde verilebilecek menkul kıymetler ABD Menkul Kıymetler Yasası uyarınca tescil edilmemiştir ve edilmeyecektir ve Essilor, Birleşik Devletler’de bu tür menkul kıymetlerin halka arzını yapmak istememektedir.

Bu basın bildirimi sadece (i) Birleşik Krallık dışındaki kişiler veya (ii) 2000 Mali Hizmetler ve Piyasalar Yasası (Financial Promot) Sırasıyla Madde 19 (5) ‘e giren yatırım profesyonellerine dağıtılır ve sadece bunlara yöneliktir. (“Sipariş”) veya (iii) yüksek net değere sahip şirketler ve yasal olarak iletilebilecek diğer kişiler, Siparişin 49 (2) (a) ila (d) Maddesi kapsamına girer. “ilgili kişiler” olarak.

Burada atıfta bulunulan menkul kıymetler yalnızca bunlara açıktır ve bu tür menkul kıymetlere abone olmak, satın almak veya başka bir şekilde elde etmek için herhangi bir davet, teklif veya anlaşma yalnızca ilgili kişilerle iştirak edecektir. İlgili kişi olmayan herhangi bir kişi, bu belgeye veya onun herhangi birisine hareket etmemeli veya güvenmemelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tıbbi cihaz kurumu UTS Toplantı Duyurusu Tıbbi cihaz kurumu UTS Toplantı Duyurusu...

Ürün takip sisteminde yapılacak güncellemeler ve TİTUBB sisteminin kapatılması ile sistemdeki ürünlerin akıbeti ne olacak?...

A.TR Dolaşım Belgelerinin kullanım süresi değişti A.TR Dolaşım Belgelerinin kullanım süres...

İstanbul Ticaret Odası, A.TR Dolaşım Belgesinin geçerlilik sürelerine ilişkin duyuru yaptı....

TOOMD’ dan Şiddeti kınama yazısı! TOOMD’ dan Şiddeti kınama yazısı!...

TOOMD, Dün Şanlı Urfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Sağlık mensuplarına yapılan saldırı ile ilgili bir kınama yazısı y...

Kayıp ve Soyadı Değişikliğinde Belge Yenileme Kayıp ve Soyadı Değişikliğinde Belge Yen...

Tıbbi cihaz yeterlilik belge/belgelerini kaybeden adayların yeniden eğitim başvurusunda bulunmaları gerekmemektedir....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Tıbbi cihaz kurumu UTS Toplantı Duyurusu Tıbbi cihaz kurumu UTS To...

Ürün takip sisteminde yapılacak güncellemeler ve TİTUBB sist...

A.TR Dolaşım Belgelerinin kullanım süresi değişti A.TR Dolaşım Belgelerinin...

İstanbul Ticaret Odası, A.TR Dolaşım Belgesinin geçerlilik s...

TOOMD’ dan Şiddeti kınama yazısı! TOOMD’ dan Şiddeti ...

TOOMD, Dün Şanlı Urfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hast...

Kayıp ve Soyadı Değişikliğinde Belge Yenileme Kayıp ve Soyadı Değişikli...

Tıbbi cihaz yeterlilik belge/belgelerini kaybeden adayların ...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine ve C...

“Müze hayalim gerçek oldu.” Turgut Çakar “Müze hayalim gerçe...

Her insanın yaşamı boyunca hedefleri ve hayalleri olur. Gözl...

Meslek kuruluşlarına denetleme! Meslek kuruluşlarına dene...

Yeni kararname ile Sağlık Meslek Odaları, Devlet Denetleme K...

Gözlük her yerden alınmaz! Gözlük her yerden alınmaz...

Kutlu Optik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutlu, seyyar satı...

Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu(TİTCK) yeni kararnamede! Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cih...

Yeni yayımlanan kararnamede Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kuru...

ÜTS ithalat bildirimi değişiklikleri hakkında duyuru ÜTS ithalat bildirimi değ...

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu tarafınd...

Magazin HABERLERİ
Web TV