a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Eczacılık sektöründe 3 milyon dolarlık internet projesi

BURSA- BEK (Bursa Eczacılar Kooperatifi), Türkiye’de ilk kez bütün eczacılık sektörü çalışanlarını bir araya getirecek dev bir internet projesine imza attı. BEK’in 500 bin dolarlık yatırımla hayata geçirdiği farmasyon.com.tr adlı internet sitesi, kâr amacı gütmeden, sektör çalışanlarını eğitmeyi hedefliyor. Yüksel Göçmez 28 Mart 2011 Hafta sonu tanıtımı yapılan farmasyon.com.tr, farklı konularda kullanıcılarına eğitimler vermeyi hedeflerken, […]

28 Mart 2011 - 15:45 'de eklendi ve 1178 kez görüntülendi. A+A-

Eczacılık sektöründe 3 milyon dolarlık internet projesi

BURSA- BEK (Bursa Eczacılar Kooperatifi), Türkiye’de ilk kez bütün eczacılık sektörü çalışanlarını bir araya getirecek dev bir internet projesine imza attı. BEK’in 500 bin dolarlık yatırımla hayata geçirdiği farmasyon.com.tr adlı internet sitesi, kâr amacı gütmeden, sektör çalışanlarını eğitmeyi hedefliyor.

Yüksel Göçmez 28 Mart 2011

Hafta sonu tanıtımı yapılan farmasyon.com.tr, farklı konularda kullanıcılarına eğitimler vermeyi hedeflerken, finansal danışmanlık hizmeti sağlamayı da amaçlıyor.

Siteye üye olmak ücretsiz ve isteyen herkesin kullanımına açık ancak BEK Pazarlama ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı Metin Çıral, öncelikli hedeflerinin eczacılık sektörü ve çalışanlarının ihtiyaçlarına çözüm yaratmak olduğunu söyledi.  

Şu anda sitede 40 farklı eğitim programı var ancak iki yıl içinde farmasyon.com.tr sayfasından 500’den fazla e-eğitim verilmesi hedefleniyor.

500 BİN DOLARLIK YATIRIM

Proje, Türkiye’nin en büyük ecza depolarından biri olan BEK’in sponsorluğunda hayata geçenken, BEK Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Beyri, farmasyon.com.tr’yi hayata geçirmek için Kooperatif’in 500 bin dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiğini, önümüzdeki dönemde siteye için yapacakları yatırımların 3 milyon dolara yaklaşacağını belirtti.

 farmasyon.com.tr’den herhangi bir kazanç elde etme peşinde olmadıklarının altını çizen Beyri, “Eczacılık sektöründe çalışan herkes gibi 4 yıl üniversite eğitimine ek olarak bir yıl saha deneyimi yaşadım. Bu yollardan geçen biri olarak, 5 yıllık eğitimin 50 yıllık hizmeti karşılamayacağının farkındayız. Bu yüzden, sektör çalışanlarını daha iyi hizmet verir hale getirmek için böyle bir projeyi geliştirdik” diye konuştu.

 Projenin destekçilerinden Kavrakoğlu Grup CEO’su Zeki Gün ise farmasyon.com.tr’yi, uçuş eğitimi olan pilotların eğitimleri sırasında kullanılan uçak simülatörlerine benzetti. Gün, “farmasyon.com.tr sitesi, eczacılarımız için bir uçak simülatörü görevi üstlenecek. Kullanıcılar eczane işletmesinden, kendi muhasebelerini yapmaya ve merak ettikleri alanlarda bilgi almaya kadar farklı konularda uzman kişilerden danışmanlık hizmeti alabilecek” dedi.

7/24 HİZMET YOK

Tanıtım sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çıral, danışmanlık hizmetinin 7/24 devam edip etmeyeceği yönündeki soruları, “Şu an için böyle bir hizmetimiz yok. Kullanıcılardan gelen soruların konularına göre, yanıtlar belirli bir süre zarfında veriliyor. Kullanıcılar, merak ettiklerini sıkça sorulan sorular ve ilgili makaleler bölümlerinden öğrenebilir” dedi.

 farmasyon.com.tr bünyesinde şu anda 12 kişinin aktif olarak çalıştığı, portalın eczacıların birbirine bilgi desteği çalıştığı bir sosyal paylaşım alanına dönüştürülmesinin hedeflendiği belirtildi.

Siteden alınan bilgiler ve danışmanlık hizmetleri için şu anda bir ücret ödenmese de Beyri, projenin ilerleyişine göre, verilecek eğitimlerin büyüklükleri ve kapsamları dikkate alınarak, bazı büyük çaplı eğitimlerin ücretlendirilebileceğini belirtti.

Farmasyon.com.tr danışmanlık ve eğitim hizmetleri dışında, kültür-sanat ve hobi gibi bölümler de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tutukluya gözlük yasağı geldi! Tutukluya gözlük yasağı geldi!

Japonya'da bir hapishane yönetimi, bir mahkumun tehdit edici gözükmesi nedeniyle gözlük takmasını yasakladığı için eleştirildi....

SGK Başkanı görevden alındı! SGK Başkanı görevden alındı!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlık görevini vekaleten yürüten Cevdet Ceylan görevden alındı, yerine Kürşat Arat atandı....

Tuhaf kovid araştırması: gözlük kullananları ilgilendiriyor! Tuhaf kovid araştırması: gözlük kullanan...

Araştırmacıların kurduğu hipoteze göre gözlüğün kişilerin gözlerine dokunma sıklığını azaltmaya yarayan bir engel görevi gördüğü ve bu ...

Pasta büyüdükçe gözlükçü kaybediyor! Pasta büyüdükçe gözlükçü kaybediyor!...

Alım gücünün düşmesi ve sürekli olarak gelen zam ile vatandaşlar birincil ihtiyaçlarına yöneldiler. Güneş gözlükleri artık daha çok lük...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Tutukluya gözlük yasağı geldi! Tutukluya gözlük yasağı g...

Japonya'da bir hapishane yönetimi, bir mahkumun tehdit edici...

SGK Başkanı görevden alındı! SGK Başkanı görevden alın...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlık görevini vekaleten yü...

Gözlük harcaması vergiden düşer mi? Gözlük harcaması vergiden...

Beyannamedeki kazançtan indirilebilecek olan bu giderlerin, ...

E Reçete sıkıntısı devam ediyor! E Reçete sıkıntısı devam ...

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde optik sektörünü daha duyar...

Gözde Uçuşan Cisimler Görmek Gözde Uçuşan Cisimler Gör...

Uçuşan cisimcikler retina yırtığı veya retina dekolmanının h...

Zamlar gözlükçüleri de vurdu! Zamlar gözlükçüleri de vu...

Gözlük fiyatlarındaki artış işlerindeki problemleri de berab...

UV indeksi nedir, ultraviyole radyasyondan nasıl korunmalı? UV indeksi nedir, ultravi...

UVI değeri ne kadar yüksekse güneş ışınlarının cilde ve gözl...

Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternati...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile ...

Hani denetlenecekti! Hani denetlenecekti!

Geçtiğimiz ay içinde sektörümüzde çokça konuşulan konuların ...

Yurt dışı denklik belgesi alan optisyenler Yurt dışı denklik belgesi...

Sağlık Bakanlığı yurt dışında öğreni̇m gören ve denklik belg...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Would love your thoughts, please comment.x