a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

DİREN MEHMET

  Böyle bir şey işte! Hiç bir şey yapmamak, hiçbir şey istememek böyle bir şey. Böylesi bir duygu sardıysa seni, sen de aynısını yap. Hiç bir şey yapma, isteme. Gözlerini yum. Öyle cenin pozisyonunda, ayaklarını içine çekerek uyu.Ya da uyuma da öylece kal. Mümkünse de hiçbir şey düşünme. Çünkü düşününce pozisyonunun aynı kalmıyor. Sağa sola […]

10 Eylül 2013 - 12:56 'de eklendi ve 1306 kez görüntülendi. A+A-

DİREN MEHMET

direnmehmet

 

Böyle bir şey işte! Hiç bir şey yapmamak, hiçbir şey istememek böyle bir şey. Böylesi bir duygu sardıysa seni, sen de aynısını yap.

Hiç bir şey yapma, isteme. Gözlerini yum. Öyle cenin pozisyonunda, ayaklarını içine çekerek uyu.Ya da uyuma da öylece kal. Mümkünse de hiçbir şey düşünme. Çünkü düşününce pozisyonunun aynı kalmıyor. Sağa sola dönmek zorunda kalırsın ki, o da çok sıkıcı bir şey.

Sen öyle kal. Ev kirasını, ödenmemiş faturaları aklına bile getirme. Feys’ ten de uzak dur. Şimdi birilerinin paylaşımlarını beğenirsen, paylaşmak zorunda da kalacaksın. Sen iyisi mi havanın sıcaklığını dert etmeden pikeyi başından geçir.

Öyle ki her nefes alışında pike önce kabarıp sonra ağzını iyice bir örtsün. Bu şekilde günü hatta mümkünse günler geçir. Bunalım dediğin şey böyle bir şeydir zaten. Sakın sigara yakmayı düşünme. Sigara caydırıcıdır.Yapmayı düşündüğün her ne ise fena caydırır. İntihar etmekten bir çok kişiyi alı koyan şey gerçekte o son yakılan sigaradır. Gözlerini iyice sıkmanda faydasız. Cep telefonunu kapatmayı iyi akıl ettin ama…Ya şimdi bir arayan olsa? Hele bir de o ararsa? Araması daha zor senin için değil mi?

Hiçbir şey olmamış gibi konuşacak, belki de ‘’ilk fırsatta görüşelim ‘’de diyebilecek. Sende iyice mayışacak, ’’Daha yeni bir iilşki bitirdim ‘’diyeceksin. En kötüsü de onun gerçekten hiçbir şey olmamış duygularını taşıdığını bilecek,’’bu ilişkinin bi aptalı ben miyim?’’diye düşüneceksin. Bir günde sevgiliden arkadaş pozisyonuna düşmeyi hazmedemeyecek, sevgili olarak kalmayı uzun süre başaramadığın için kendine kızacaksın. Ama işte geçmiş olsun. Bu işler herkes için böyle oluyor.

Sen..Sen iyisi mi bu günde işe gitme.Yat.Yat.Uyu! Uyu.

Uyu da ! Bugün Baran’ ın gözlüklerini almayacak mıydın? Baran kim mi? Oğlun! Zühal den boşandın diye oğlundan da mı boşandın? Zühal( yani eski eşin), bir haftadır üzerine basa basa Baran’ ı gözlükçüye götürmeni söylemiyor muydu? Geçen hafta da gidip gözlüklerini seçmemiş miydiniz? Hah, işte o gözlük. Bugün vereceklerdi ya! Hani önce pastaneye sonra da sinemaya falan gitmiştiniz. Ne güzel bir gündü hatırlasana. Evet, gözlükçü de seni biraz kızdırmıştı ama, sonra sen de hak verdin. . O anda oğlunun kararlılığı karşısında gurur duydun. Bir taraftan alışverişin çabuk bitirilip bir an önce işine dönmek isteyen babasına, öte yandan bildiği tüm tezgahtarlıkları deneyip çocuğu etkileyerek gözlük satma telaşında olan gözlükçüye rağmen, etki altında kalmadan, ummadığın şekilde alışverişi istediği şekilde yönlendirdiği için gurur duydun.

Kişiliğinin bu kadar geliştiğini bilmiyordun.

Bu huylarını anasından mı aldı acaba? diye düşünüyordun ya. Öyle ya, senin o kadar gelişmiş zevkin hiç olmadı ki..Nasıl olsun ?Senin kuşak tek başına alışverişe gidemedi ki hiç. Bir kurban bayramında elbise mi alınacak? Haydiii, cümbür –cemaat. Sen, baban, büyük abin, kardeşin hep beraber terzi Seyfettin’ e giderdiniz. Ne model giyineceğinizden, ne renk giyineceğinize kadar Baban la, terzi Seyfettin karar verirlerdi. Bir de şu Baran’ ın yaptıklarına bak. Gözlük takmaz diye korktuğunuz çocuk, sezon da güneş gözlüğü de isteyeceğini belli etti. Ne yapalım? Bunlar böyle işte.. Hadi kalk istersen. Bugünlük bu kadar tembellik yeter. Baran’ a baba gerek.

Sen bunalım takılmak için biraz geç kaldın .

 

 Metin Turanlı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tarihi Gözlükçü Tarihi Gözlükçü

Güzel ülkemin, yeşilliğiyle, gölleriyle, antik kalıntılarıyla, insan sıcaklığıyla, yemekleriyle, doğasıyla ünlü ilçesinde güne başlıyor...

Güneş Gözlükleri neden gözlükçü de satılmalıdır? Güneş Gözlükleri neden gözlükçü de satıl...

2011 yılında, TBMM Kanser Araştırma Komisyonunca hazırlanan raporda okul ve marketlerde kalori menüsü belirtilmesinin yanı sıra şapka v...

Cumhuriyet Gözlükçüsü Cumhuriyet Gözlükçüsü

Cumhuriyeti kapatmaya kimsenin gücü yetmez dedi,. Cumhuriyet yaşıyor, ilelebet yaşayacak....

Her toplum kaderini kendi belirler. Her toplum kaderini kendi belirler.

Laik Cumhuriyetimizin 100 yılı kutlu olsun, değerini bilenlere!...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket ça...

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini...

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon&#...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari O...

Hasta bilgilerini paylaşmayın! Hasta bilgilerini paylaşm...

Aynı durum gözlükçüler içinde geçerlidir. Hasta verilerini p...

Aracınız kışa hazır, Gözleriniz de hazır mı? Aracınız kışa hazır, Gözl...

Sonbaharda çoğu insan arabasını yeniler ve daha çok güvenliğ...

Fatura/ Reçete teslim süresinin uzatılması Fatura/ Reçete teslim sür...

19 Kasım 2023 tarihinde yaşanan yağışlar sonucunda meydana g...

Türkiye Göz Sağlığı Araştırması Türkiye Göz Sağlığı Araşt...

Türkiye’de Optik Sektörü AB ülkelerine göre çok daha farklı ...

Afet bölgesinde yapılacak uygulamalar Afet bölgesinde yapılacak...

Depreme bağlı olumsuz etkilerin Adıyaman, Hatay, Kahramanmar...

Miyopluğun asıl sorumlusu bilgisayar ekranları Miyopluğun asıl sorumlusu...

Batı Avustralya'da yapılan bir araştırma miyopluğun asıl sor...

Magazin HABERLERİ
Web TV